Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интернет по CATV  
Автор Румен ()
Публикувано11.11.99 00:47



Вече може да Сърфирате без да използвате услугите на БТК. Погледнете www.cablebg.net

Тема Интернет по CATVнови [re: Румен]  
Автор tt ()
Публикувано11.11.99 03:26



Защо приказваш глупости, това звучи като вече можете да не ползвате услугите на градския транспорт, а да ходите навсякъде с такси. Нищо ново не казвш, такива като тебе само ми опъват нервите обаче. Малко сте тия мултимилиардери които можете да си позволите тая гавра с цените на Интенет, е за такива депутатски и митничарски синчета не е проблем, и все пак съм сигурен че свалям повече MB от тебе и то на 33.6 освен това си седя спокойно на задника и си правя кефа по цяла нощ, а не стоя на нокти все едно кабела ми е наврян отзад.

Тема Интернет по CATVнови [re: tt]  
Автор Истина ()
Публикувано11.11.99 09:13



Скоро ти че седнеш върху трите букви БТК.

Тема Интернет по CATVнови [re: tt]  
Автор УебДизайн ()
Публикувано11.11.99 19:43



Нервите са ти опънати поради възрастови проблеми с юношеството. Човекът просто ти казва, че можеш да сърфираш и по кабел, а ти с твоя dial-up, друго ще приказваш след 1.1.2000 като БТК ти нахомоти цифров телефон.

Тема Интернет по CATVнови [re: tt]  
Автор Champion ()
Публикувано11.11.99 20:37



Ако успееш да се свържеш с телефончето си,значи най -после си успял да измъкнеш кабела от дупенцето си ... Щото най-вече такива като тебе пълнят джоба на БТК .

Тема Интернет по CATVнови [re: Румен]  
Автор Mevas ()
Публикувано16.11.99 15:55



Много далече сте от истината, приятели от CalbeBg! :) Наистина Вашата услуга предлага редица предимства пред DialUp връзка, но нека да кажем и недостатъците ... Между другото те в по-малка или по-голяма степен са казани във форумите на dir.bg. Продавате кабелни модеми на тройна цена, негарантираният Ви канал за $50 работи с 200 б/сек в повечето случаи, а при достъп с таксуване на трафика цените Ви просто са смешно високи. Да не говорим, че ако прехвърля 2-4 GB през негарантирания Ви канал за 1 месец ще направите 3-та Световна война. Наистина, нямате конкуренция в София, защото използвате наготово кабелите на Уникомс, но това не означава, че трябва да ощетявате клиентите си! За интранет мрежи Вашето решение е просто супер, но като интернет доставчик имате още много работа преди да достигнете необходимото ниво. Успех, CableBg! (Ваш бивш клиент)

Тема Za Mevasнови [re: Mevas]  
Автор Saturn ()
Публикувано16.11.99 16:19



E az ne mislia che tezi neshta po gore sa tochno taka, pone az sym imenno kato tehen klient ne sym zabeliazal takova neshto. ZAshtot imenno chrez tiah svaliam failove s 60-70 kbaita/s I naistina ako si mislish che niakyde shte te ostaviat za smeshnata cena ot okolo 50$ mesechno s visoka skorost da si svaliash donasita jestoko se lyjesh... Prosto mi se struva che ti vse oshte jiveesh v socializyma,kydeto i samo tam mojeshe da si kupish hliab za 40 st. kato realnata mu proizvodstvena cena beshe dva pyti po goliama ... Ta kato namerish takyv dostavchik,koito hem da ti dava visoka skorost hem da ne ti vdiga patardia,kato svaliash do pobyrkvane mi se obadi i az da se premestia pri nego

Тема Modemiнови [re: Mevas]  
Автор Georgi ()
Публикувано16.11.99 16:24



Pich , kato mi namerish kabelen modem po evtino da mi se obadish Shtoto az si napravih truda da potyrsia i moga da ti kaja kakvo otkrih: V Rumynia - 600$; V Ukraina - 350 $; V USA - 280 $ V Chehia - 340 $ V Polsha - 400 $ Obache ne zabraviai che pri tia ceni imash pytni ili kurierski razhodi

Тема po povod po goreнови [re: Mevas]  
Автор Racho ()
Публикувано16.11.99 16:28



Kak pyk toia Mevas se e razocharoval pyk chak tolkova ... Hem svalial s 200 bit/s,hem nadhvyrliai 4 GB mesechno , E neshto ne se vryzva.... Iavno sigurno malko e ponastinal ot tia bezplodni noshti...

Тема Za mevasнови [re: Румен]  
Автор Sasho Cvetanov ()
Публикувано16.11.99 16:29



За хората с комплекс за малоценност е много трудно да усетят опасната граница,в която образът, който изграждат в Мрежата се отделя твърде фрапантно от собственото им презряно "аз". Когато някой от тях отиде отвъд тази невидима граница, пътят вече е само надолу. Защото личността трябва да решава, не сянката й, сянката не е свободна

Тема Интернет по CATVнови [re: tt]  
Автор Sasho Cvetanov ()
Публикувано16.11.99 16:36



Една жена била много пълничка и се подложила на сурова диета. След два месеца се премерила на кантара-никакъв резултат. Обърнала се към мъжа си и му казала: -Мъжо,по добре пълна и весела жена,отколкото слаба и досадна! Съпруга се ядосал и я срязал: -С колко килограма още трябва да напълнееш, за да станеш весела!

Тема Интернет по CATVнови [re: Румен]  
Автор Dean Goranov ()
Публикувано16.11.99 16:40



Във влак пътували лисицата, вълка, и други горски животни. По едно време влиза зайчето с една бухалка и пита: "Има ли тарикати?". Всички мълчат и зайчето казало: Дайте тогава по 2000лв. След малко се върнало пак и питало"Има ли тарикати?".Пак мълчали всички.Тогава дайте по 2000лв.Така няколко пъти но на животните им писнало и когато дошло пак вълка станал и извикал "Има тарикати". Тогава зад заека се показала мечката и казала: "За тарикати по 4000лв

Тема Maniaciнови [re: Румен]  
Автор Ventzi ()
Публикувано16.11.99 16:42



КОГА ДА ЗНАЕШ ЧЕ СИ ПРИСТРАСТЕН КЪМ INTERNET: -когато отказваш да отидеш на почивка без телефонна линия и електричество -когато за да преминеш през списъка ти с bookmarks ти отнема 15 минути -когато се чудиш как може фирмата ти provider да нарича 200 часа на месец "пълен достъп" -когато сметката ти за телефона идва с колет -когато всичките ти приятели имат @ в името си -когато навеждаш главата си настрани за да се усмихеш :-) -когато не знаеш пола на най-близките си приятели, защото всички имат неутрални nicknames -когато изключваш модема и се чувстваш толкова празен, сякаш таман си скъсал с близък човек -когато излизаш от стаята си и виждаш, че родителите ти са се преместили -когато се срещаш само с хора, които имат home page -когато автоматично си даваш email-а вместо адреса -когато се чувстваш по-вкъщи на home page-a ти, отколкото в семейството ти -когато ставаш в 3 сутринта за да отидеш до банята и спираш да си проверяваш email-a -когато проверяваш email-a си, той казва, че няма нови съобщения, така че проверяваш отново -сънищата ти са на HTML -когато на татуировката ти пише: тялото ми се вижда по-добре с Netscape 3.0 или по-нов.

Тема dnevnika na Mevasнови [re: Румен]  
Автор vasil ()
Публикувано16.11.99 16:48



Из дневника на Mevas: Вторник: "Днес инсталирах Windows 95 - едва не умрях"... Сряда: "Днес инсталирах Windows 98 - да бях умрял вчера

Тема Интернет по CATVнови [re: Mevas]  
Автор Румен ()
Публикувано16.11.99 17:12



Времето тече нещата се изменрт. Относно цената на модема. Ако ми предложите по ниска цена с платени данаци и такси веднага ще купя 250 броя от вас. За скороста ако е имало такива моменти причината не е била при нас. В момента скорост от 15 до 25к/с са нещо нормално. Само за един ден наш клиен направи 6GB трафик и все още не сме го обесили. Ако си направите труда да поработите малко с калкулатор ще разберете дали цените са високи. Ако сега някои Ви предлага непрекъснат достъп на цената която сте плащали при нас само ще се радвам. Колкото до това дали ощетяваме клиентите си, думата имат тези които и вмомента ползват нашата услуга, а това дали трябва да изграждаме собствена мрежа е въпрос по който е безмислено да говорим. За нивото, разбирасе че винаги има какво да се желае и сметам че не сме спирали да работим по въпроса. Ако желаете можем да продължим дебата.

Тема prost(o) otgovorнови [re: Sasho Cvetanov]  
Автор Mevas ()
Публикувано17.11.99 13:23



Уважаеми г-н Цветанов, Разбирам позицията Ви и напълно я подкрепям. Но може би забрявяте, че всеки в мрежата има правото да бъде такъв, какъвто той сам желае. Не мисля също, че е комплекс за малоценност, нито отричане от "собственото им презряно "аз", факта че повечето обикновени users използват псевдоними. Темата беше що е то кабелен модем от CabelBg и има ли почва у нас. P.S. Радвам се когато има дискусия - само от нея излиза истината! Mosquito Mevas, just ordinary net user :)

Тема Re: Za Mevasнови [re: Saturn]  
Автор skeptik ()
Публикувано18.11.99 17:19



Tezi diskusionni grupi sa za da obsuzat horata kachestvata i nedostatucite na nesto. Te ne sa za tova razni firmi da zastitatvat s obidi opitite si za bezplatana reklama.

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: Румен]  
Автор kg ()
Публикувано20.11.99 21:10



Abe goliamo evala mou pravim na tozi Mevas ta se zanimavame s nego i s izmislenite mou "nesgodi" s Cablebg po vsichki diskousii za Cablebg. Toi mai si jivee s deviza : "Po dobre na horata v ustata , otkolkoto v krakata" . Mnogo stranno kak ne se nameri niakoi drug klient na Cablebg, koito da se syglasi s nego i da go podkrepi. Prosto mai toi si e zabyrkal kashata . I az sym klient ot 5 meseca na Cablebg i kakto vsichki ostanali klienti /osven proslavenia Mevas/ se chustvam kato v belite strani s providera mi. Vseki ima pravo da izbira providera si, kakvo shte plashta , kakva skorost shte go udovletvoriava /makar che ne poznavam niakoi da predpochita niska skorost:)/. No istinata si e istina - takava skorost ne moje da predloji nikoi drug provider/ne che ne iskat, no prosto tolkova si mogat/ , a za plashtaneto - povecheto ot nas /klientite na cablebg/ sigourno sa se shashkali v nachaloto za cenata na modema , no sled kato ti go predlojat na lizing - 20USD na mesec /ami to tolkova si plashtash na mesec , ako si s analogov telefon , a da ne govorim ako si s cifrov/ neshtata stoiat syvsem prilichno. A za plashtaneto na trafik - ami haide niakoi da kaje kolko sredno MB downloadva i uploadva na mesec chrez Dial-up vryzka i da vidim kakva shte mou izleze smetkata, zashtoto s tazi skorost/a i nekolkokratnite prekysvania/ koiato predlagat drugite provideri prosto ne mojesh da izteglish mnogo. Btw.- za "skeptika" - za gore napisanoto -tova ne e reklama , a mnenie na klient na Cablebg. Kato si kupuvash neshto ne pitash li pyrvo horata koito sa si go kupili, dali si zaslujava? E , zaslujava si !!!

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: kg]  
Автор Starwalker ()
Публикувано21.11.99 22:58



Sredno izteglqm okolo 1,2 Gb na mesec s 33.6Kb/s Plashtam za tova okolo $43 + analogov telefon (da kazhem 0,10 lv. na den = 3 lv. na mesec, shtoto naj-mnogo mi prekyswa 1 pyt na den). Kolko shte struwa takyv mesechen trafik prez CableBG ?

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: Starwalker]  
Автор !!! ()
Публикувано22.11.99 15:16



Много съмнително. При скорост 33600 бита за секунда ако се приеме че не се обменя служебна информация и модема не използва контрол по четност ще са ти необходими над 85 часа непрекъсната връзка. Ако се вземе в предвид времето за разглеждане на страници и това че модема никога не може да работи със 33600 бита за секунда ( полезна информация ) ще ти са необходими доста повече от 100 часа. Едвали това което пишеш е вярно. Ако греша може да ме поправиш.

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: !!!]  
Автор Starwalker ()
Публикувано22.11.99 23:35



Wizh sega - skorostta pri tegleneto e okolo 3 KB/s, koeto prawi 180 KB/min ~ 10 MB/chas. Znachi za da izteglq 1,2 GB mi trqbwat 120 chasa. Syglasen li si s towa ? A sega pogledni price list na M-Tel NET - Wizhdash li 130 chasa na mesec za 81 Lv. ? Tova prawi okolo $44. A, izvinqwaj - w minaloto si pismo zabrawih da wkliucha VAT (DDS) = 20%. Znachi obshto wzeto izliza $44+20%= $52.8 Malko dopylnenie - az ne syrfiram po stranicite, a samo swalqm fajlowe.

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: Starwalker]  
Автор !!! ()
Публикувано23.11.99 01:23



Добави и 40 долара за телефон и сметката ще бъде точна. Ако телефона ти е аналогов скоро ще плащаш като за цифров, а при този случай сметките не са ти верни ( скорост и време) По въпроса могат и други да дадат своето мнение.

Тема Modemiнови [re: Georgi]  
Автор Tyukc ()
Публикувано23.11.99 08:07



Ami az primerno si kupih predi 2 sedmici si kupih t.nar. Network Kit 5-port 10MBps Hub sus 2 10mbps PCI adapter Cards za $49.99 s namalenie ot $20. MediaOne Road Runner, edna ot nai golemite cabelni televizii v America, predlagat Internet prez Cabelna Televizia, te izpolzvat Net Telligent Ethernet carta koito ako ne se luja struvat $49.99. Az lichno sum na DSL linia, sus 3Com 10/100 mbps 1.5mb/sec downstream i 250kb/sec upstream. 3Com cartata mi beshe bez pari tui kato biah nov client, inache struva $99. Kato DSL-a mi na mesec struva $41.55, BEZ ogranichenia v transfera. Media One puk v zavisimost ot tva kakvi uslugi daden klient polzva, predlagat I-net prez Cable TV za $34.99/mesec ako ste s Total Basic Video service ili puk phone service. Ili $44.95 za hora koito ne sa klienti. Bez ogranichenie v trafika koito poluchavate ili izprashtate. Kato v tezi ceni vlizat t.nar. "custom websites" podredeni v niakolko kategorii + 10MB free za vasha lichna stranica, i 2 email accounta. Ne znam, dali zashtoto sum tuk v US, kadeto samo Web Hosting providerite vzimat pari za trafic-a, no mi se struva mnogo tupo CableBG da vzimat pari za trafic. Pregledah i cenite im i mi se struvat napravo banalni i naduti.

Тема A skorostta.......!нови [re: Georgi]  
Автор Tyukc ()
Публикувано23.11.99 08:09



A i neshto uj imat burzi vruzki, obache ot poveche ot 30 min. cablebg.net sa nedostupni. Siguren sum che ne e ot vruzkata mi sled kato dir.bg i oshte niakolko sites, se otvariat bez problem!!!!

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: !!!]  
Автор Starwalker ()
Публикувано23.11.99 23:50



Az nali pisah, che telefona mi e analogov. Razbira se sled 1 qnuari shte e sywsem drugo :) Prosto iskah da pokazha sys swoq primer, che za da swalqsh sredni kolichestwa danni tozi wariant e naj-evtiniqt. Ako skorostta e kritichna - razbira se tova weche ne wazhi.

Тема Интернет по CATVнови [re: Истина]  
Автор ADAM ()
Публикувано18.12.99 23:15



Браво мой човек :) Направо казващ истината Ама под буквите има едно голямо Х@@@@ Да им е честито

Тема Ne reklama, a istinata !нови [re: kg]  
Автор WoW ()
Публикувано20.01.00 08:53



dobre be az teglia okolo 1,8 - 2,2 Gb/s plashtah 20$ na mesec neogranichen dostup. Izkarvam sredno po 6-7 chasa bez da me dropi kato moje da se kaje che po cial den sam online. E tova beshe za milnalata godina tui kato sega sam malko zaet i niamam vuzmojnost da stoia dulgo vreme pred komputera.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.