Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови  
Автор Areнция KPOCC (непознат )
Публикувано13.01.10 22:18



Информационна агенция КРОСС ще проведе онлайн дискусия, свързана с предложения за изменения в Закона за електронните съобщения (ЗЕС) за по-голям достъп на МВР до лични данни.

Дискусията ще де състои на 14 януари 2010 от 15:00 до 17:00 часа на уеб сайта на Информационна агенция КРОСС


За да вземете участие във форума е необходимо в тези часове да влезете в сайта и да напишете мнението си във формата за мнения.

Ще имате възможност да дебатирате по следните теми:

• Какво дават и какво ни отнемат промените в Закона за електронните съобщения?
• Свобода или сигурност?
• Следенето в интернет ще ни вкара ли в електронен концлагер?
• За и против следенето в интернет?
• Ще ни следят ли телефонните разговори и контактите в интернет?
• За тайната на кореспонденцията...



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Areнция KPOCC]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано15.01.10 23:38



Да започнем от там , че не може да има и пълна СЛОБОДИЯ. Анархия. Очевидно истината е по средата. Никоя агенция за сигурност по света не може да си позволи лукса да дреме и да не слухти навсякъде, вкл. и в интернет. Така, като джиесемите, телефоните и др. средства за комуникация се използват за всичко, вкл. и за престъоления - така и компютрите и интернета - също.
Всъщност въпроса не е "дали". Нета /както и телефоните/ се подслушва НАВСЯКЪДЕ и то - тотално. Проблемът е всъщност кой да контролира "контролиращите". Вместо да си губим времето и да си дереме гърлата за някакви отнети ни свободи /няма такова нещо, отдавна ни следят/ - по-добре да се помисли за някакви начини за граждански контрол върху тези агенции, комисии и други там каквито измислят. Във най-развитите страни това го има.
И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите.

Д.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор alexrangelov (Як като бик)
Публикувано26.01.10 12:57



...не може да има и пълна СЛОБОДИЯ. Анархия...

Напълно съм съгласен.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: alexrangelov]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано03.02.10 20:26



Не може да има СЛободия, но не може да има и ТОТАЛЕН безмислен контрол. Истината е някъде по средата. Всъщност - беше. Сега май се измества в посока към засилване на контрола. И наистина ще трябва да засилим КОНТРОЛА ВЪРХУ КОНТРОЛИРАЩИТЕ. Но не знам дали в БГ това е възможно. Ще видим.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DimitarPenef]  
Автор ИнжEнep Paнreлoв (фен)
Публикувано22.02.10 07:52



Трябва да има разумен контрол. Без него не може. А и автора само иска без да предлага нищо алтернативно.

Редактирано от ИнжEнep Paнreлoв на 22.02.10 07:52.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано21.03.10 14:41



От целия ти постинг аз ще извадя само един цитат:

"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ?"

Такъв въпрос би могъл да зададе само човек който е от едната страна, на подслушващите, наблюдаващите и следящите.
Много просто, страхува се да не стане жертва на престъпление.

Ти задаваш въпроса си така, че сякаш щом човек е станал обект на наблюдение значи е извършил престъпление, ми аз тогава ще кажа щом е извършил престъпление да го съдят и в затвора, кво ще му наблюдават.


С твоята логика могат да бъдат оправдани и престъпниците, защо точно той е станал жертва от толкова много хора, значи с нещо ги е предизвикал.

В над 90% от случаите на организираната престъпност преките извършители не познават лично жертвите си, а са се сдобили с информация за тях по някакъв друг начин.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано21.03.10 15:01



От целия ти постинг аз ще извадя само един цитат:
"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ?"


Абсолют, ами НЕ изваждай от целия ми пост само едно изречение, ами целия абзац:

И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите.

И ми отговори на следващите два въпроса - за твое улеснение съм ги подчертал.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано21.03.10 21:17



"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите."

Съвсем различно е, пътните полицаи спират нарушители (или случайно избрани водачи за проверка), които в над 99,99% от случаите не познават безпристрастни са, въпреки че има и изключения при които и катаджиите демонстрират пристрастие. А пък камерите поставени на някои кръстовища и пътища май заснемат автоматично нарушителите. Полицаите и сега могат наблюдават интернет, и май доста педофили бяха хванати. Сега полицаите искат слободията да наблюдават когото си поискат, а не само тия които са се провинили и срещу които имат улики.

Никой не иска да се премахва нито закона за движение по пътищата, нито който и да е друг закон.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано21.03.10 21:27



Ами след като И СЕГА ПОЛИЦАИТЕ МОГАТ ДА НАБЛЮДАВАТ ИНТЕРНЕТ - какво искаш, или какво предлагаш? Вече да не могат ли?
Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото.
Примерът с педофилите е на място - слухтейки ги откриват. Ако не са преслушвали трафика, не са имали достъп до логовете на доставчиците, не са записвали всеки байт информация от и за компютрите на педофилите - не биха могли да разберат че се извършва престъпление. Няма как без пряк достъп по всяко време тая работа да стане. Или имаш някаква идея как да стане по друг начин без пряко наблюдение?



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано22.03.10 07:39



"Ами след като И СЕГА ПОЛИЦАИТЕ МОГАТ ДА НАБЛЮДАВАТ ИНТЕРНЕТ - какво искаш, или какво предлагаш? Вече да не могат ли?
Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото.
Примерът с педофилите е на място - слухтейки ги откриват. Ако не са преслушвали трафика, не са имали достъп до логовете на доставчиците, не са записвали всеки байт информация от и за компютрите на педофилите - не биха могли да разберат че се извършва престъпление. Няма как без пряк достъп по всяко време тая работа да стане. Или имаш някаква идея как да стане по друг начин без пряко наблюдение?"


Ти ли се правиш на малоумен, или вземаш останалите за малоумни?!!!
Ченгетата искат промяна в закона, те и досега са подслушвали, наблюдавали и следили освен криминално проявените и хора които не само че нямат никакви криминални прояви, ами дори са и жертви, ако тия жертви разберат че са наблюдавани и си потърсят правата ченгетата могат да загазят, точно за това искат промяна в закона, ченгетата искат безнаказаност!!!
Въобще не им е нужен пряк достъп, щом имат улики че се извършва престъпление, няма съдия който да им откаже да даде разрешение за подслушване, наблюдаване и следене дори със специални разузнавателни средства!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.