Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"  
Автор Areнция KPOCC (непознат )
Публикувано13.01.10 22:18



Информационна агенция КРОСС ще проведе онлайн дискусия, свързана с предложения за изменения в Закона за електронните съобщения (ЗЕС) за по-голям достъп на МВР до лични данни.

Дискусията ще де състои на 14 януари 2010 от 15:00 до 17:00 часа на уеб сайта на Информационна агенция КРОСС


За да вземете участие във форума е необходимо в тези часове да влезете в сайта и да напишете мнението си във формата за мнения.

Ще имате възможност да дебатирате по следните теми:

• Какво дават и какво ни отнемат промените в Закона за електронните съобщения?
• Свобода или сигурност?
• Следенето в интернет ще ни вкара ли в електронен концлагер?
• За и против следенето в интернет?
• Ще ни следят ли телефонните разговори и контактите в интернет?
• За тайната на кореспонденцията...



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Areнция KPOCC]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано15.01.10 23:38



Да започнем от там , че не може да има и пълна СЛОБОДИЯ. Анархия. Очевидно истината е по средата. Никоя агенция за сигурност по света не може да си позволи лукса да дреме и да не слухти навсякъде, вкл. и в интернет. Така, като джиесемите, телефоните и др. средства за комуникация се използват за всичко, вкл. и за престъоления - така и компютрите и интернета - също.
Всъщност въпроса не е "дали". Нета /както и телефоните/ се подслушва НАВСЯКЪДЕ и то - тотално. Проблемът е всъщност кой да контролира "контролиращите". Вместо да си губим времето и да си дереме гърлата за някакви отнети ни свободи /няма такова нещо, отдавна ни следят/ - по-добре да се помисли за някакви начини за граждански контрол върху тези агенции, комисии и други там каквито измислят. Във най-развитите страни това го има.
И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите.

Д.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор alexrangelov (Як като бик)
Публикувано26.01.10 12:57



...не може да има и пълна СЛОБОДИЯ. Анархия...

Напълно съм съгласен.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: alexrangelov]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано03.02.10 20:26



Не може да има СЛободия, но не може да има и ТОТАЛЕН безмислен контрол. Истината е някъде по средата. Всъщност - беше. Сега май се измества в посока към засилване на контрола. И наистина ще трябва да засилим КОНТРОЛА ВЪРХУ КОНТРОЛИРАЩИТЕ. Но не знам дали в БГ това е възможно. Ще видим.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DimitarPenef]  
Автор ИнжEнep Paнreлoв (фен)
Публикувано22.02.10 07:52



Трябва да има разумен контрол. Без него не може. А и автора само иска без да предлага нищо алтернативно.

Редактирано от ИнжEнep Paнreлoв на 22.02.10 07:52.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано21.03.10 14:41



От целия ти постинг аз ще извадя само един цитат:

"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ?"

Такъв въпрос би могъл да зададе само човек който е от едната страна, на подслушващите, наблюдаващите и следящите.
Много просто, страхува се да не стане жертва на престъпление.

Ти задаваш въпроса си така, че сякаш щом човек е станал обект на наблюдение значи е извършил престъпление, ми аз тогава ще кажа щом е извършил престъпление да го съдят и в затвора, кво ще му наблюдават.


С твоята логика могат да бъдат оправдани и престъпниците, защо точно той е станал жертва от толкова много хора, значи с нещо ги е предизвикал.

В над 90% от случаите на организираната престъпност преките извършители не познават лично жертвите си, а са се сдобили с информация за тях по някакъв друг начин.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано21.03.10 15:01



От целия ти постинг аз ще извадя само един цитат:
"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ?"


Абсолют, ами НЕ изваждай от целия ми пост само едно изречение, ами целия абзац:

И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите.

И ми отговори на следващите два въпроса - за твое улеснение съм ги подчертал.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано21.03.10 21:17



"И аз бих задал един въпрос - от какво има да се страхува от наблюдение един човек, който не извършва пресъпление/я ? Нали никой не протестира спрямо полицаите, които гледат по кръстовищата КАК пресичат пешеходците и автомобилите. Какво би станало ако официално се премахне закона по пътищата??? Ще ни остане само да събираме жертвите на катастрофите."

Съвсем различно е, пътните полицаи спират нарушители (или случайно избрани водачи за проверка), които в над 99,99% от случаите не познават безпристрастни са, въпреки че има и изключения при които и катаджиите демонстрират пристрастие. А пък камерите поставени на някои кръстовища и пътища май заснемат автоматично нарушителите. Полицаите и сега могат наблюдават интернет, и май доста педофили бяха хванати. Сега полицаите искат слободията да наблюдават когото си поискат, а не само тия които са се провинили и срещу които имат улики.

Никой не иска да се премахва нито закона за движение по пътищата, нито който и да е друг закон.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано21.03.10 21:27



Ами след като И СЕГА ПОЛИЦАИТЕ МОГАТ ДА НАБЛЮДАВАТ ИНТЕРНЕТ - какво искаш, или какво предлагаш? Вече да не могат ли?
Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото.
Примерът с педофилите е на място - слухтейки ги откриват. Ако не са преслушвали трафика, не са имали достъп до логовете на доставчиците, не са записвали всеки байт информация от и за компютрите на педофилите - не биха могли да разберат че се извършва престъпление. Няма как без пряк достъп по всяко време тая работа да стане. Или имаш някаква идея как да стане по друг начин без пряко наблюдение?



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано22.03.10 07:39



"Ами след като И СЕГА ПОЛИЦАИТЕ МОГАТ ДА НАБЛЮДАВАТ ИНТЕРНЕТ - какво искаш, или какво предлагаш? Вече да не могат ли?
Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото.
Примерът с педофилите е на място - слухтейки ги откриват. Ако не са преслушвали трафика, не са имали достъп до логовете на доставчиците, не са записвали всеки байт информация от и за компютрите на педофилите - не биха могли да разберат че се извършва престъпление. Няма как без пряк достъп по всяко време тая работа да стане. Или имаш някаква идея как да стане по друг начин без пряко наблюдение?"


Ти ли се правиш на малоумен, или вземаш останалите за малоумни?!!!
Ченгетата искат промяна в закона, те и досега са подслушвали, наблюдавали и следили освен криминално проявените и хора които не само че нямат никакви криминални прояви, ами дори са и жертви, ако тия жертви разберат че са наблюдавани и си потърсят правата ченгетата могат да загазят, точно за това искат промяна в закона, ченгетата искат безнаказаност!!!
Въобще не им е нужен пряк достъп, щом имат улики че се извършва престъпление, няма съдия който да им откаже да даде разрешение за подслушване, наблюдаване и следене дори със специални разузнавателни средства!!!





Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано22.03.10 08:31



Отговори ми на въпросите, иначе не аз ще съм тоя дето се прави на "малоумен".
И - внимателно с епитетите. Обиждайки не доказваш нищо.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано22.03.10 20:03



"Отговори ми на въпросите, иначе не аз ще съм тоя дето се прави на "малоумен".
И - внимателно с епитетите. Обиждайки не доказваш нищо."


За тези въпроси ли става дума?

"Ами след като И СЕГА ПОЛИЦАИТЕ МОГАТ ДА НАБЛЮДАВАТ ИНТЕРНЕТ - какво искаш, или какво предлагаш? Вече да не могат ли?
Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото."


Вече съм ти отговорил в предишния си пост?!!!
Явно бавно схващаш, пак ще отговоря.

Нищо не искам и нищо не предлагам, не аз искам промяна в закона, щом и сега полицаите могат да наблюдават интернет ЗАЩО искат промяна в закона?!!!


И за катаджиите съм ти отговорил, но пак ще ти кажа, не ги бъркай, те нямат нищо общо, те стоят по пътища и кръстовища, наблюдават визуално, санкционират нарушителите, или проверяват документите на случайно избрани водачи.

Очевидно съвсем точно съм използвал епитетите, защото аз ти отговарям, при това всеки път с различни думи, а ти на нито един мой въпрос не си отговорил, явно нямаш аргументи!!!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано22.03.10 23:03



Aбcoлют , втори път - внимавай с епитетите!

Не отговаряш на въпросите ми , а просто пишеш за да повториш , че си бил прав за квалификациите. Ако искаш дискусия, а не - просто размяна на неприятни реплики отговори на въпросите ми по по-горе. Подчертал съм ги. Отговори, след това аз че ти отговоря и ще направим дискусия. Иначе - само износваме клавиатурата. За яснота ето отново въпросите ми, съсредодочи се и ми отговори ясно, без увъртания, повтарям дословно:

Как катаджиите ще си вършат работа ако не наблюдават НЕПОСРЕДСТВЕНО? То е същото.
Примерът с педофилите е на място - слухтейки ги откриват. Ако не са преслушвали трафика, не са имали достъп до логовете на доставчиците, не са записвали всеки байт информация от и за компютрите на педофилите - не биха могли да разберат че се извършва престъпление. Няма как без пряк достъп по всяко време тая работа да стане. Или имаш някаква идея как да стане по друг начин без пряко наблюдение?


След като ми отговориш - си задай въпросите.

Редактирано от DUNE5 на 22.03.10 23:04.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано22.03.10 23:45



Престани да говориш глупости!!!


Виж и се придържай към темата, в противен случай ти спамиш!!!

Информационна агенция КРОСС ще проведе онлайн дискусия, свързана с предложения за изменения в Закона за електронните съобщения (ЗЕС) за по-голям достъп на МВР до лични данни.

Дискусията ще де състои на 14 януари 2010 от 15:00 до 17:00 часа на уеб сайта на Информационна агенция КРОСС http://www.cross-bg.net

За да вземете участие във форума е необходимо в тези часове да влезете в сайта http://www.cross-bg.net и да напишете мнението си във формата за мнения.

Ще имате възможност да дебатирате по следните теми:

• Какво дават и какво ни отнемат промените в Закона за електронните съобщения?
• Свобода или сигурност?
• Следенето в интернет ще ни вкара ли в електронен концлагер?
• За и против следенето в интернет?
• Ще ни следят ли телефонните разговори и контактите в интернет?
• За тайната на кореспонденцията...


Аз съм против изменения в Закона за електронни съобщения, и съм се обосновал ясно и категорично, полицаите и сега имат достъп до лични данни когато става въпрос за престъпление, доказателство за това са разкритите престъпления в мрежата.
Който иска промени да обясни конкретно защо му са нужни, без отвлечени и неуместни сравнения представяни за въпроси!!!

Не е нужно, повече няма да ти поставям епитети, ти сам показваш какъв си с поведението си!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано23.03.10 07:16



Абсолют, щастлив съм, че няма повече да ми "поставяш епитети". Така модератора няма да се намеси и ще можем да продължим дискусията.
Направих съпоставка между Закона за движение по пътищата и Закона за електронните съобщения. В единия полицаите следят за нарушения по пътищата, в другия - за нарушения в нета. Не виждам нищо "отвлечено и неуместо" в това сравнение. За да не се повтарям - направи си труда и прочети абзаца с наклонен /италик/ шрифт в предишния ми пост и отговори. Иначе ще сметна , че ТИ спамиш и не желаеш да отговаряш на въпросите ми. А това е "онлайн дискусия" нали? Поне така си обявил в заглавието. От името на някаква агенция.
Чакам конкретен отговор.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано27.03.10 10:37



Ееее, не се спря, мислиш си че една лъжа казана много пъти става истина!!!


Поне сам вярваш ли си?
Съпоставката между Закона за движение по пътищата и закона за електронните съобщения е абсолютно неуместна!!! И аз мога да застана на някое кръстовище и да наблюдавам и да си записвам номерата на регистрационните табели на нарушителите, но в интернет мога само да наблюдавам, аз не ти виждам айпито. И нещо много по-важно аз виждам катаджията който ме глобява, но ченгето в интернет ще ми прави ще може да ми прави каквито си иска мизерии оставайки анонимно за мен.

Всички разбрахме вече че си ченге!!!

Между другото не съм аз автора на тази тема, много лесно можеш да го провериш, ако бях нямаше да го отричам, обиждаш ме! То май автора на темата само прави реклама на някакъв сайт, там няма форум и никаква дискусия за изменения на ЗЕС не е провеждана.

Е поне имаше една полза разбрахме че зад ника DUNE5 се крие ченге.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.10 13:31



И нещо много по-важно аз виждам катаджията който ме глобява, но ченгето в интернет ще ми прави ще може да ми прави каквито си иска мизерии оставайки анонимно за мен.

Tеб само това, че виждаш ченгето ли е в състояние да те накара да не си престъпник?

Хайде сега, и мен изкарай ченге...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: walkman™]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано27.03.10 15:46



Tеб само това, че виждаш ченгето ли е в състояние да те накара да не си престъпник?

Хайде сега, и мен изкарай ченге...



Как така ме определяш като престъпник, аз през живота си никакво престъпление не съм извършил и не бих извършил дори да нямаше полиция и съд!!!


От полицаите по-големи престъпници не познавам, във всяка организирана престъпна банда има полицаи и се сдобива с информация от полицейски източници, аз затова съм против даването на пълна свобода на полицаите да правят каквото си искат.
Не е нужен по-голям достъп на МВР до личните данни на всички граждани, ако полицаите получат пълен и безконтролен достъп до лични данни, абсолютно съм сигурен че ще злоупотребят с тази информация. Ако полицаите видят че се извършва престъпление в интернет, да искат разрешение от съдия, ако не могат да намерят съдия който да им разреши достъп до личните данни на лицето нарушител (с цел откриването и арестуването му), то значи деянието не е престъпно и не подлежи на наказание. За престъпленията в интернет не е важно извършителите им да бъдат хванати на минутата, важното е да не останат ненаказани!!!

п.п. да си призная и аз не съм съвсем безгрешен, май ползвам нелицензиран софтуер, ма кой е легален, кой нелегален, ба ли маа му, ама си признавам, мойш ли ми намери полицай който да си признай, те никога не си признават също като престъпниците, винаги твърдят че са безгрешни!!!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.03.10 17:38



Хубу де - не престъпник, а нарушител...

Все пак, престъпник си, след като съдът е разгледал нарушението и е постановил присъда. Дотогава може да си нарушител, заподозрян, следствен...

Но пък определено не може да си безгрешен - помисли си, освен нелицензираноя софтуер, колко други неща нарушаваш всеки ден... Неправилно паркиране, изпреварване, нарушения на скоросттта... като пешеходец - пресичане не на пешеходна пътека... Като нарушител - поне веднъж да не си мушнал пари на полицай, за да не ти напише акт... Да не си хвърлил боклук на улицата, вместо в кошчето...

А за полицаите си прав... Прекалено много правомощия им дават, без да имат сериозни отговорности и без ефикасен механизъм за контрол на работата има... Или с две думи - кой ли ще ни запази от пазачите....

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано29.03.10 06:41



... Ако полицаите видят че се извършва престъпление в интернет, да искат разрешение от съдия, ако не могат да намерят съдия който да им разреши достъп до личните данни на лицето нарушител (с цел откриването и арестуването му), то значи деянието не е престъпно и не подлежи на наказание. За престъпленията в интернет не е важно извършителите им да бъдат хванати на минутата, важното е да не останат ненаказани!!! ...


Освен че не отговаряш на въпросите ми по-горе, озволяваш си и да пишеш разни глупости като тая. Наистина на подобни дивотии трудно е да отговори човек смислено. Виж как звучи:

Ако полицаите ... не могат да намерят съдия който да им разреши достъп до личните данни на лицето нарушител ... то значи деянието не е престъпно ....

Квадратна дивотия!!!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор ExcelF ()
Публикувано29.03.10 18:30



Квадратна дивотия!!!

Може би. А може би спонсориран ентусиазъм. А иначе наистина е дивотия. Няма друго разумно определение за мъдростите му!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано31.03.10 02:31



... Ако полицаите видят че се извършва престъпление в интернет, да искат разрешение от съдия, ако не могат да намерят съдия който да им разреши достъп до личните данни на лицето нарушител (с цел откриването и арестуването му), то значи деянието не е престъпно и не подлежи на наказание. За престъпленията в интернет не е важно извършителите им да бъдат хванати на минутата, важното е да не останат ненаказани!!! ...


Освен че не отговаряш на въпросите ми по-горе, озволяваш си и да пишеш разни глупости като тая. Наистина на подобни дивотии трудно е да отговори човек смислено. Виж как звучи:

Ако полицаите ... не могат да намерят съдия който да им разреши достъп до личните данни на лицето нарушител ... то значи деянието не е престъпно ....

Квадратна дивотия!!!



Кубични дивотии е това което пишеш ти!!!


Ще ме умориш от смях!!!

Разбира се че не е престъпно деянието, щом не могат полицаите да намерят дори един съдия който да им разреши заради това деяние подслушване, наблюдение, следене и достъп до лични данни на лицето извършител, та дори и да намерят съдия който да им разреши горепосочените четири дейности, все още не значи че заподозряното лице е извършило престъпление, ТРЯБВА И ДА ГО ОСЪДЯТ!!!




Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: ExcelF]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано31.03.10 02:36



Квадратна дивотия!!!

Може би. А може би спонсориран ентусиазъм. А иначе наистина е дивотия. Няма друго разумно определение за мъдростите му!


Да си чувал поговорката "крадеца вика дръжте крадеца"?
схващаш ли намека?!





Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: walkman™]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано31.03.10 03:43



Хубу де - не престъпник, а нарушител... Все пак, престъпник си, след като съдът е разгледал нарушението и е постановил присъда. Дотогава може да си нарушител, заподозрян, следствен...

Но пък определено не може да си безгрешен - помисли си, освен нелицензираноя софтуер, колко други неща нарушаваш всеки ден... Неправилно паркиране, изпреварване, нарушения на скоросттта... като пешеходец - пресичане не на пешеходна пътека... Като нарушител - поне веднъж да не си мушнал пари на полицай, за да не ти напише акт... Да не си хвърлил боклук на улицата, вместо в кошчето...

А за полицаите си прав... Прекалено много правомощия им дават, без да имат сериозни отговорности и без ефикасен механизъм за контрол на работата има... Или с две думи - кой ли ще ни запази от пазачите....


Аболютно си прав, всеки е извършвал, извършва и ще извършва нарушения, но все пак от нарушение до нарушение има разлика, можеш да нарушиш закона без да навредиш на никого, например като пресечеш улицата не през пешеходната пътека когато видиш че няма коли по улицата. Но има и хора които напълно съзнателно вредят на другите хора, такива хора има сред всички слоеве от населението, включително и сред полицаите, а ако могат да навредят без да нарушат закона за тях няма спиране, те се чувстват богове, а хората на които вредят нищожества.
Един пример: Чувал ли си как преди в казармата се четяха писмата на войниците да не би да издадат някаква военна тайна, а да си чувал как някой смотаняк какви глупости писал, а не трябва ли четящите да следят само да не се издава военна тайна и да са слепи за всичко друго!!!



кой ли ще ни запази от пазачите....
Според мен гражданското общество, полицаите трябва да знаят че когато преследват престъпник цялото общество е зад тях, но когато преследват някой само защото е различен или изразява мнение различно от общо приетото, то те вършат престъпление!!!

Защо ли ги пиша нези неща, защо съзнателно се превръщам в мишена на ченгетата?!
За един по-добър свят!!!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано31.03.10 11:33



Разбира се че не е престъпно деянието, щом не могат полицаите да намерят дори един съдия който да им разреши заради това деяние подслушване, наблюдение, следене и достъп до лични данни на лицето извършител, та дори и да намерят съдия който да им разреши горепосочените четири дейности, все още не значи че заподозряното лице е извършило престъпление, ТРЯБВА И ДА ГО ОСЪДЯТ!!!

Очевидно се опитваш чрез безкрайни повторения на едни и същи дивотии да опиташ да ме убедиш /мен или останалите/ , че дивотиите които пишеш тук са голата истина. А и изместваш спора. Не спорим дали някой е виновен след намиране на някакви улики чрез подслушване. Спорим ДАЛИ ДА СЕ ПОДСЛУШВА! И как.
Моето лично мнение , че чрез безкрайното повторение на едни и същи дивотии само вредиш на собствената ти теза. Тя просто девалвира поради тези несъстоятелни хаотични твърдения и мисли далеч от истинската ситуация. Ако искаш да водим сериозен спор опитай се малко по-сериозно се напрегнеш и да напишеш някакви по-сериозни и най-вече смислени доводи. Иначе просто ставаш смешен ти , както и позицията която заемаш и несвързаните доводи , които даваш. А и не помагаш , а вредиш на останалите , които са на твоето мнение.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.10 11:34



Аболютно си прав

Тцъ... абсолютно съм седнал.



А за казармата - ами не знам.. .аз не пишех писма, говорех си с нашите по телефона... Иначе що съм бил телефонист?

А за последния абзац... така е; но това не е постигнато и в най-добрите общества. И за това се иска промяна в начина на мислене на цялото общество, но... това става адски бавно и трудно.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: walkman™]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано31.03.10 21:09



Охо, значи си подслушвал!!!





Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.10 22:50



Ами да... в началото; на третия месец вече ми беше писнало и ме мързеше.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано10.04.10 20:56



Разбира се че не е престъпно деянието, щом не могат полицаите да намерят дори един съдия който да им разреши заради това деяние подслушване, наблюдение, следене и достъп до лични данни на лицето извършител, та дори и да намерят съдия който да им разреши горепосочените четири дейности, все още не значи че заподозряното лице е извършило престъпление, ТРЯБВА И ДА ГО ОСЪДЯТ!!!

Очевидно се опитваш чрез безкрайни повторения на едни и същи дивотии да опиташ да ме убедиш /мен или останалите/ , че дивотиите които пишеш тук са голата истина. А и изместваш спора. Не спорим дали някой е виновен след намиране на някакви улики чрез подслушване. Спорим ДАЛИ ДА СЕ ПОДСЛУШВА! И как.
Моето лично мнение , че чрез безкрайното повторение на едни и същи дивотии само вредиш на собствената ти теза. Тя просто девалвира поради тези несъстоятелни хаотични твърдения и мисли далеч от истинската ситуация. Ако искаш да водим сериозен спор опитай се малко по-сериозно се напрегнеш и да напишеш някакви по-сериозни и най-вече смислени доводи. Иначе просто ставаш смешен ти , както и позицията която заемаш и несвързаните доводи , които даваш. А и не помагаш , а вредиш на останалите , които са на твоето мнение.


Какво си мислиш, че като изсереш едно лайно накрая и си прав ли?!



Това ли ти е въпроса:
"Спорим ДАЛИ ДА СЕ ПОДСЛУШВА! И как."

Аз съм ти отговорил, но пак ще отговоря, дано този път разбереш как трябва да се подслушва, за подслушване (и другите дейности които нарушават правата на гражданите) разследващите органи трябва да искат разрешение от друга институция (най-добре е това да е съда)

Вероятно пак няма да го разбереш и ще продължиш да сереш.
Сери, сери, осери се целия.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DUNE5 ()
Публикувано10.04.10 22:12



... като изсереш едно лайно накрая ...

Очевидно нямаш повече доводи ! Търси си другаде да отделяш екскременти! НА ТАКИВА КЛОЗЕТНИ ДОВОДИ НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ОТГОВАРЯМ. !!!
Очаквам модератора да се намеси.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DUNE5]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано11.04.10 10:23



Дрис, дрис, дрис, само това можеш.


То си личи кой няма доводи!

Аз съм отговорил, разследване само срещу лица нарушаващи закона.
Просто и ясно!!!


Следващото което ще напиша е твърде сложно за теб DUNE5 по-добре не го чети, то е за хора много по-интелигентни от теб!
Разследването на жертви на престъпления (които с нищо не са предизвикали да бъде извършено срещу тях престъплението) защото били имали мотив да извършат престъпление в бъдеще срещу лицето извършило престъпление срещу тях е абсолютно недопустимо, то превръща разследващите в съучастници и трябва да се наказва!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор DimitarPenef ()
Публикувано17.04.10 06:50



Aбcoлют , то и каузата ти е абсолют-но надрискана и фекална, явно. Пък и акъла. Ама поне недей да миришеш наоколо с кенефните си лафове.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: DimitarPenef]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано21.04.10 06:32



Aбcoлют , то и каузата ти е абсолют-но надрискана и фекална, явно. Пък и акъла. Ама поне недей да миришеш наоколо с кенефните си лафове.

Ха ха ха, още един се е изакъл тука!


Аууу, размириса се.

Аз не виждам смисъл да коментирам последния ти пост, затова тук ще отговоря на първия ти пост, в който има смисъл!!!

Не може да има СЛободия, но не може да има и ТОТАЛЕН безмислен контрол. Истината е някъде по средата. Всъщност - беше. Сега май се измества в посока към засилване на контрола. И наистина ще трябва да засилим КОНТРОЛА ВЪРХУ КОНТРОЛИРАЩИТЕ. Но не знам дали в БГ това е възможно. Ще видим.

Напълно си прав, лошо е както пълната слободия, така и тоталния безсмислен контрол, но как си го представяш КОНТРОЛА ВЪРХУ КОНТРОЛИРАЩИТЕ ?

Моята идея е щом се започва разследване срещу дадено лице, то да бъде доведено докрай, или се открива че лицето нарушава закона и отива на съд, или не се открива нищо противозаконно и разследването се прекратява!!! Единственият начин това да се осъществи е разследващите органи да искат разрешение за започване на разследване и да дават отчет за постигнатите резултати. Разследване по свое усмотрение не е никакво разследване, а само събиране на компромати.
Следенето в интернет и по-лесния достъп до лични данни няма да доведе до по-голяма разкриваемост на престъпленията. Полицаите ще трупат в досиетата компрометираща информация и ще я огласяват само ако искат да компрометират някого. Ако ще се събира компрометираща информация за всеки, то и всеки трябва да има достъп до нея без посредници!!!

Очевидно е че дискусия тука няма, никой не желае да защити аргументирано мнение противоположно на моето (вероятно защото не може). Най-добре ще е модератора да заключи темата!



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Aбcoлют]  
Автор ExcelF ()
Публикувано06.05.10 09:48



Много ти л***яна каузата бе. Абсолютно. И си измий устата че усмърдЕ форума.



Тема Re: Онлайн дискусия "Свобода срещу сигурност"нови [re: Areнция KPOCC]  
Автор krechetalo77 (buldozer)
Публикувано05.06.10 14:07



на кого ги пробутвате тиа big balls бе... кой печен хакер шъ съ фани на таа тъпа въдица?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.