Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За издаването на книгинови  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.02.05 08:27



Какви книги по "нашата" тема бихте искали да излизат на български? Много ми е интересно.
Има една възможност тука за издаване на книги в малки тиражи (50-100 бр.) и се чудя дали ще има смисъл от това...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За издаването на книгинови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано06.02.05 16:01



Бих се зарадвала на илюстрации или снимки(автентични).Също нещо за индианското творчество.Сигурна съм,че имат хубави песни.
Едно време бях си взела книга за Индиански мъдрости,но ти хубаво я очерни в един постинг в началото ,та не посмях да пиша за нея
Но ми харесват,колкото и да са "преработени" от автори.
А най-ми се иска да намеря на български преведено за индианския начин на дресировка на коня.Но тук съм вече пристрастна и това не се брои


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: За издаването на книгинови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.02.05 18:47



Ми за коня не знам... Има една книга...

. Там е описано. Но е направена, за да не се копира по начин, който е доста труден за четене...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 06.02.05 19:03.



Тема Други идеинови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.02.05 19:14



Засега има възможност да се издадат две книги на Франк Б. Линдерман: "Plenty-Coups, chief of the Crows" и "Pretty-Shield: Medicine Woman of the Crows".
Някой случайно да ги е чел? По мое субективно мнение, те са страхотни!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Други идеинови [re: Black Wolf]  
Автор Haida (thunderbird)
Публикувано06.02.05 20:05



аз поне не съм ги чувала . за мен има смисъл от издаване и от тук е видно че хората се интересуват. днес на Слвейков видях една книга за индиянски магии. Странна работа . Иначе и на мен би ми била интересна книга с илюстрации и как точно са използвали минералите или животните за лечение. Също и с истински истории разказани от самите тях. Всичко което е мистично и загадачно



Тема Re: Други идеинови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано06.02.05 20:52



Специално тази за шаманката ми се ще да я видя.
Ако се издава,запазете ми едно книжле!
И другата книга няма да откажа.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Други идеинови [re: Black Wolf]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано06.02.05 23:20



не ги знам и с удоволствие бих ги прочела.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Идеятанови [re: Black Wolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано06.02.05 23:31



Работата е малко сложна... Не е много ясно как се "харчат" индианските книги у нас. Като че ли тези за "шамани", индиански "магии" и пр. имат някаква читателска аудитория, но за другите не е много ясно... То и за тези "мистични" книги не е много ясно!

Издателствата не са склонни да рискуват - затова и тази идея може да не стане. Аз искам да сондирам известно мнение, да резбера как бихте посрещнали вие (пък и ваши познати, може би?) подобни книги?
Какво бихте желали да видите, издадено на български?

Така и хората, които имат желание да осъществят тази идея, ще получат известни насоки и ще знаят какво да правят. Част от тиража (който, както казах, ще бъде малък) дори би могъл да се разпространява между членовете на клуба...
Но ако няма дори този минимален интерес (в рамките на 50-100 души в България), няма смисъл да се предприема нещо такова.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 06.02.05 23:35.



Тема Re: За издаването на книгинови [re: Black Wolf]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано07.02.05 08:16



Мисля че е добре да се издадат. Аз лично бих си взела и двете. Доста хора се интересуват освен нас, въпреки че не влизат в този клуб.

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: За издаването...нови [re: Kaнтaka]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано07.02.05 12:54



Мислиш ли? Аз не съм срещал много такива хора...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.