Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано28.03.12 12:16





Националното сдружение за недвижими имоти (НСНИ) е подготвило законопроект за дейността на брокерите. Той ще бъде внесен в парламента до края на март, съобщиха от сдружението.

Целта на проектозакона е да се гарантират правата на крайните потребители. Законът ще посочва ясно ангажиментите и гаранциите, които трябва да се дават от страна на посредниците на недвижими имоти.

Очакванията на брокерите са приемането на закона да помогне за изчистването на пазара от некоректни и случайни играчи в бранша, както и да се да се отрази положително и на фиска.

Законопроектът предвижда образователен ценз за професията “брокер на недвижим имот”. По този начин ще се ограничи възможността некоректни и неподготвени агенти да оперират на пазара.

Законът за дейността на брокерите на недвижими имоти е подкрепен от всички членове на НСНИ. Законопроектът има подкрепата и на Нотариалната камара, Камарата на оценителите, Камарата на строителите, Конфедерация на потребителите в България и други сродни организации, е посочено в съобщението.

НСНИ декларира готовност да си сътрудничи с държавата в опита й да пресече възможностите за изпиране на незаконни пари чрез сделки с недвижими имоти. За целта компаниите са изработили единни правила и норми, съобразени със Закона за мерките срещу изпирането на пари са подписали декларация за прилагането им, която е депозирана в ДАНС.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Vincent Furnier]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано28.03.12 12:28



А ти някога ще отговориш ли на въпросите, които ти се задават... или ще се криеш като мишка, а?
Егати модератора... ням и глух за потребителите... а иначе темички си пуска...
Няма ли накрая да се махнеш от тук... докара клуба до 3-4 човека...Кой да ти отговори.. На живо? Таратайка?... ми то това са...



Редактирано от Vincent Furnier на 28.03.12 18:39.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Vincent Furnier]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано28.03.12 13:13



Добрутро, слънце златно! Чак сега ли то четеш това??
-----------------------------------------------------------
Националното сдружение за недвижими имоти (НСНИ) е подготвило законопроект за дейността на брокерите. Той ще бъде внесен в парламента до края на март, съобщиха от сдружението.
......
Законопроектът предвижда образователен ценз за професията “брокер на недвижим имот”. По този начин ще се ограничи възможността некоректни и неподготвени агенти да оперират на пазара.

Страхотно лекарство срещу некоректността, нЕма що... Като че ли един човек с ценз нЕма как да бъде некоректен...



А законът предвижда ли някой да ЗАДЪЛЖАВА клиентите да ползват образователноцензирани брокери? И дали ще криминализира обратното? Затвор доживот?

"Колегите" от сдружението просто не си дават сметка, че по този начин дават още повече шанс на креватните брокери. Щото те ще свалят цените още повече. И ще подбият нормалната цена. Българинът не мож го уплаши със заобикаляне на закони.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано28.03.12 13:29



Униииииииииии... убих тъ... защо си изтри мнението... и пусна ново...сега моето се пусна като нова тема...
Но както и да е... ще я оправя като нова тема...


Редактирано от Vincent Furnier на 28.03.12 18:37.



Тема Re: Стандарта е.......нови [re: Vincent Furnier]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.03.12 14:17



БДС EN 15733:2010

И въобще не е това целта на законопроекта

.....

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Слънчо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано28.03.12 16:30



Влизам днес в клуба, виждам напълно адекватна тема, по която имам
какво да кажа, но като виждам първия коментар... и излизам.
Щото не умея да водя такъв диалог. Пък и не искам. И съм виновен затова!
Със здраве!



Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано28.03.12 16:59



А, така... сега с мен ли ще се оправдаваш.... странно!
Ми пиши си по темата... защо коментираш моя коментар.... това не е ли някакъв вид измъкване?
Благодаря за здравето... и аз ти го пожелавам!

Редактирано от Vincent Furnier на 28.03.12 18:37.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Vincent Furnier]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано28.03.12 17:59



Коментар на брокер от източна България:
Всичко е ясно тези който неумеят да работят и да си искарват прехраната като брокери търсят начин да елеменират всички останали конкуренти. Сега ше предложат проектозакон в който ще бъдат вписани техните параметри .т.е техния образувателен ценз ще бъде взискуем за всички останали.

За липсващите десетина запетайки няма да говоря.
Все пак - не е лошо някакво образУвание да имат?...

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Редактирано от пpивeт на 28.03.12 18:01.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано28.03.12 18:15



Не знам дали ще "влезеш" пак, надявам се!



Мисля, че ще изразя мнението на всички нормално работещи АНИ, че ПО ПРИНЦИП закон за дейността отдавна е необходим, дори - наложителен. Обаче това трябва да бъде закон, създаден НЕ на базата: "Леле, криза е, малките агенцийки досега не ни пречеха много, но сега прибраха всичките ни сделки, дайте да ги наритаме!!" Също не на базата "Напънали се сульо и пульо и родили... мишка". Също не на базата - "перем, перем, ама напоследък нещо не се получава... я да видим защо... ми - да лапнем целия пазар, че да е по-качествена пералнята"...

Защо мисля така ли? Ами - защото се намираме в България. Никой закон тук не е мислен за УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ на нещо. Зад всеки български закон стоят нечии интереси. И нечии амбиции.

Та - нищо лично към ТОЗИ ТОЧНО закон (то не е закон, де, ама карай) - той просто ще е като всички останали.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: пpивeт]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано28.03.12 18:35



В интерес на истината много ми се искаше да измета темата но някои хора щяха да ревнат, че е на лична основа. Затова и ги оставих. Обещавам мнения не по темата и неадекватни постове да ги забърсвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.