Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано29.03.12 17:33



То и аз съм скептично настроен. И ти и Привет сте написали много точно какво ще се случи, ако въобще се прокара такъв закон. Аз се съмнявам това да стане скоро...

Л. Искров и С. Иванов действали по законопроекта - пфууу!



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано29.03.12 17:34



Ако имаш някакви предложения - обърни се към г-н Искров...





Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано29.03.12 17:40



Л. Искров и С. Иванов действали по законопроекта - пфууу!


Ами да, аз какво ти казвам... Много шум (в клуба) за нищо...



И да се роди нещо - то ще е уродливо отвсякъде.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Vincent Furnier]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано29.03.12 17:49



Уникална

не вярвам да ме изпитват на закони. Брокерската работа НЕ Е юридическа.
А би трябвало точно на закони да изпитват. Другото е търкане на подметки. Никой не очаква брокерът да е юрист, а само да знае кога трябва да спре с личните съвети и да остави нещата на специалистите.

при най-малкото отклонение на стандартната процедура, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО И ВЕДНАГА трябва да се потърси съвет от ЮРИСТ
Добре си го написала, така е. Лошото е, че в момента никой брокер не го спазва.



Арви (Слънчо)

Таратайка: Напълно подкрепям идеята за узаконяване на тази професия.
Аз също и тогава клиент тарикат, който ползва АНИ, а не си плаща, ще може доста по-лесно да бъде осъден...
Това може да стане и сега, закон си има действащ от десетилетия, ама като не четете... Идеята на този проект е съвсем друга.

дай да хванем всички да си четем законите и да забраним професията адвокат...искаш ли?
То ако така ставаше кучето отдавна да е станало месар.



Тема Re: Още...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано29.03.12 18:08



В това, което си копирал, няма и намек от ЗАДЪЛЖИТЕЛНОСТ.

Това, което съм копирал ангажира само и единствено автора му. Защото той очевидно не е законодател.
Твърдиш, че си учила във ВИИ (сега УНСС). Първи курс поне мина ли, щото тогава се учи това и би трябвало да го знаеш?



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.03.12 08:10



А би трябвало точно на закони да изпитват. Другото е търкане на подметки. Никой не очаква брокерът да е юрист, а само да знае кога трябва да спре с личните съвети и да остави нещата на специалистите.

Другото е търкане на подметки
- ами да, ние си получаваме парите за търкане на подметки, за реклама, за разговори с клиенти, за прослушване на обяви. Юристите да си получават за юридическите дейности. Щото в противен случай ще ги пращаме те да правят и половината огледи...Примерно - до ПРЕД входа на блока. Дотам спира и оттам нататък поема брокера...



Пак да попитам - ти кух ли си, или само се прайш?

В лицето на Таратайка вчера ти обясних елементарно нещо - НЕМА такова животно, като "половин юрист" или "юрист ОТНЯКЪДЕ НАТАТЪК". Ако изобщо претендираш да имаш някакви познания в юридическата материя - това трябва да ти е безпределно ясно. Който не е полагал юридически изпити и не е запознат с материята като цяло - няма как да му се вменява задължение да знае закона ДОНЯКЪДЕ. Ти ли ще премериш ДОКЪДЕ?

Освен всичко друго - половинчатото познание на материята е и РИСКОВАНО за клиентите.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано30.03.12 18:48



Спомних си един култов твой пост където казваше:
„Да, купувача може да си доведе адвокат, но първо ще го препитам колко знае и тогава ще позволя да се включи в преговорите”. /както се казва цитирам по памет, но смисъла беше този/

Ти спомняш ли си ?



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано30.03.12 23:02



Последен опит.
Брокерът трябва да знае кога да спре да дава акъл. Нещо което в моменат никой не прави, защото всички сте се взели сериозно.
С други думи - трябва да се научи къде е границата на неговите лични възможности. А за да знае границата, трябва да е попрочел поне първите членове на няколко закона.

Нито ти, нито арви сте чели ЗЗД, а той (!!!) е библията при имотите и бракониерската дейност. Тъпото е, че поне 50 % от колегите ви са по-зле дори и от вас. Ха дано с тоя закон поне това се промени.



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано30.03.12 23:14



Нито ти, нито арви сте чели ЗЗД
---------------------

...

И ти зададох въпрос два пъти...това е трети път....
Преча ли ти?
Да се махна ли?



Тема Re: Най накрая Законопроект за дейността брокер НИнови [re: bipet]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано31.03.12 00:25



А, и ти ли изпълзя... Дойде да гласуваш за мода ли?



Нещо ти е слаба паметта. Абсурди като това :"Да, купувача може да си доведе адвокат, но първо ще го препитам колко знае и тогава ще позволя да се включи в преговорита", сложени в мойта уста, дори не ми се коментират. Ако бяхме в реалния живот - щяха да те дам под съд за клевета.

Добре, че външните хора, които рядко влизат тук, не се поддават на манипулации като тази, твойта.

Добавям:
Но, честно да ти кажа, АКО зависеше от мен, наистина не бих допуснала някои адвокати до моите сделки. Пиша това, след като току-що прочетох в пощата си едно споразумение, изпратено ми от адвокат тази вечер. Съжалявам, но ще трябва да го преработя цялото... КАКВОТО и да си помислите и КОЛКОТО и да ме плюете.

Това, естествено, далеч не важи за повечето адвокати.


Редактирано от Униkaлнaтa на 31.03.12 00:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.