Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Реален казус - моля за коментар!  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.03.12 21:46



Продажба на имот. Продава се от доста време, продавачът смъква периодически, защото няма желаещи за оглед, до един момент, в който цената наистина е най-ниската за подобен имот в района, смъкната почти шоково и изведнъж до това ниво. Веднага се явяват желаещи за оглед и трима души искат сделка, и тримата са готови да платят офертната цена.

В този момент продавачът заявява, че ще го купи този от тримата, който предложи по-висока от офертната цена, най-висока от трите. Тоест - нещо като търг с наддаване.

Как бихте коментирали ситуацията и участниците?

Редактирано от Униkaлнaтa на 06.03.12 21:56.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 21:58



Нормална пазарна реакция

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано06.03.12 22:01



Собственикът не е ЧСИ, нали?
Шегувам се!
Има цена има и клиенти.. какво по-хубаво от това...
Сега, ако правилно съм те разбрала той иска да си организира едва ли не търг между купувачите и апартамента ще го получи този, който даде повече, така ли?
Ако е така... кажи му че не е добре... купувачите са точно ЗА ТАЗИ ЦЕНА и ще прогони всичките ако я вдигне...
Собственикът наистина ли продава или се забавлява?



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.03.12 22:01



НОРМАЛНО Е да оферираш цена на имот, и когато няколко души искат да го купят на ТАЗИ цена - да я качиш??



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано06.03.12 22:02



Не е нормална, Привет! Клиентите са точно за тази цена, ти наеш ли как реагира клиент, когато в движение му вдигнат цената... вдига си шапката и си заминава..



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 22:09



Ако има трима кандидати, нормално е да дадеш право да
наддават за имота. Ненормално е да теглиш чоп.
Не продавачът качва цената. Пазарът го изисква.
Ако купувачът беше един - няма дилема.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 22:10



Двама на един сте! Приемам. Да се продаде на тримата.
На първоначалната цена.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано06.03.12 22:31



Ти си един от тримата, ще наддаваш ли за имот, след като те е привлякла точно тази цена...
Сега собственикът може да каже, че печели този който поеме нотариалните такси... но да прави търг, някак не ми се вижда реално...



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 22:35



Ми да, ще наддавам. Ако ще 1 лев. Ако другите не наддават, ще спечеля.
Пък ако някой му плати нотариалните такси и адвокатските хонорари по
развода - ще спечели той.
A la guerre comme a la guerre.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Редактирано от пpивeт на 06.03.12 22:35.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано06.03.12 23:16



Това сериозно ли си го написал... нима смяташ, че собственикът ще се задоволи с 10-20лв. отгоре?
Като знам клиентите /купувачите/ какви са докачливи в момента, само като им споменеш за това, ще се разбягат... все пак не са при ЧСИ.
Това ме подсети да ви кажа един собственик какъв начин беше измислил да си продаде имота... Но няма идея дали го е направил..
Къща в Бояна с цена от 400000Е... страхотен имот, но кой ли ще му даде толкова пари, като кризата беше настъпила вече? Та той беше решил да я разиграе на лотария... пуска да кажем 4000 билета на стойност 100лв. Когато се продадат всичките билети се прави теглене на печелившото билетче пред нотариус и печелившия получава цялата къща, а собственикът си получава парите.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано06.03.12 23:59



Виж, с лотарията е по-сложно, закон за хазарта и прочее.
Може да сгази лука някъде. За мен е най-просто с наддаване.
Ако са клиентки - печели тая с най-големите гърди!


Ама вий брокерите, все да го направите сложно!...

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 00:13



Ако са клиентки - печели тая с най-големите гърди!
----------------------------
А, ако това е брокерката, а?

Дали може да спечели един имотец, ей така от нищото?



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: пpивeт]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 00:20



Ми да, ще наддавам. Ако ще 1 лев. Ако другите не наддават, ще спечеля.
Пък ако някой му плати нотариалните такси и адвокатските хонорари по
развода - ще спечели той.
A la guerre comme a la guerre.


Mais, oui!!!


Ще се наддава - пазарът затова е Пазар, а не планирана икономика.

Ма знам ли аз как бих постъпил в тая ситуация?! Възможно е да го дам на младото семейство или пък на самотната майка с първолак, даже и отстъпка ще й направя



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано07.03.12 01:23



Реална ситуация в развитите пазари. Да направиш оферта, ама ти ги знаеш тези работи де. Свят си видяла наясно си и с пазара, и как функционира.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 09:41



Възможно е да го дам на младото семейство или пък на самотната майка с първолак, даже и отстъпка ще й направя
- не че е важно де, ама и според мен това е баш постъпката!

.......

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор шyндa (шурдилович)
Публикувано07.03.12 10:12



Ситуацията е супер. И мисля, че е справедлива. Защото тарикатите, които искат да ловят риба в мътна вода най-накрая са прецакани!


Но има реална възможност да се наговорят и да прецакат отново продавача, как ще се развият събитията ми е интересно.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: svestna]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 10:39



Колежке, ти как би постъпила, ако си посредник на продавача? А на единия от купувачите? А и на двете страни? (разбирай - на продавача и на всички купувачи

)



Тема Re: от вчера......нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 10:55



Посредник съм на купувачите: една и съща цена, предлагат мойте клиенти и клиентите на други колеги. Обаче, клиентите ми, пък и аз де

, сме по-готини и си ни избраха нас ........ даже с леки отстъпки в пазарлъка (загатнати бих казала).

Ако съм посредник на продавача: ами зависи ....... ако аз мога да избирам клиента, бих избрала по-нормалния ............ всичко зависи от ситуацията и алгоритъм нямам!



"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: от вчера......нови [re: svestna]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 11:25



Ако съм посредник на продавача: ами зависи ....... ако аз мога да избирам клиента, бих избрала по-нормалния - имаш предвид - по -"нормалната" цена ли?




По-скоро ме интересуваше мнението ти за "търга". Как би подходила, ако всички купувачи са твои, а и продавача. Какви съвети на кого би дала, ако те питат. Как изобщо би участвала в ситуацията. И как би се почувствала.

И личното ти мнение - ДАЛИ такава тактика е коректна от страна на продавача, имат ли право купувачите да се сърдят. И ако никой не наддаде и няма допълнителни плюсове и минуси - на кого трябва да се даде имота - на първия по хронология ли?

И още - трябва ли да се смята, че ако един имот е офериран с дадена цена - оттам нататък това е НАЙ-ВИСОКАТА цена, на която е редно този имот да се продаде на купувачи, които са дошли НА ТАЗИ офертна цена.

То вярно, че всичко си зависи от продавача (въпреки, че купувачите диктуват пазара ), но все пак...



Тема Re: от вчера......нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 16:48



Под нормален визирам поведение

.

И още - трябва ли да се смята, че ако един имот е офериран с дадена цена - оттам нататък това е НАЙ-ВИСОКАТА цена, на която е редно този имот да се продаде на купувачи, които са дошли НА ТАЗИ офертна цена. - ами, до този момент не ми се е случвало купувач да отиде на оглед при определена цена и да каже на продавача: виж пич, ниска ти е цената, аз давам с няколко стотин евро повече ..... пък и избора на купувач, не винаги зависи само и единствено от цената.

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 16:57



Всъщност, би ми било интересно някой да коментира казуса от тази гледна точка:

Какво представлява офертната цена - като база за преговори?

Как приема и реагира БЪЛГАСКИЯТ клиент в подобна ситуация според вас?

Споделете подобни казуси от вашата практика, ако имате такива.

Дайте, ако можете, практични и приложими идеи как да се процедира - така че да не се "ядосат" или прогонят потенциалните клиенти с промяна в офертната цена на която те заявяват готовност да купят.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано07.03.12 17:49



Всъщност, казуса е УниКален и не заслужава особен интерес.

По-интересно ми е ако се струпате три брокерки за единствения
чифт обувки, които ви харесват. В магазина наддаване не може
да има. Кво прайм, а?

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 18:00



Поне понякога човек трябва да има УСЕТ за сериозни неща, колкото и да не харесва човека, който ги поставя за обсъждане. Интелигентният човек умее да прави разлика, когато определя кое заслужава интерес и кое - не. Сори.

Казусът никак не е уникален, случва се, макар и не всеки ден. А фактът, че почти никой не го обсъди сериозно, за сетен път показва колко е убит този клуб. Колко е удавен в субективизъм и комплексарство.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано07.03.12 18:17



Бях достатъчно любезен да ти отговоря пръв и сериозно по темата,
въпреки, че сценарият е тъпо скалъпен, среща се рядко и се решава просто.
И всички не-брокери ти дадоха мнения по темата. (което се случва рядко)
Ма то тряа и да се чете...

Останалите квалификации си ги запази. Все едно няма да ги прочета.
Объркала си ме с някого.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: пpивeт]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 18:37



По-интересно ми е ако се струпате три брокерки за единствения
чифт обувки, които ви харесват
-

- ще хвърчат екстешъни .... но, аз съм сигурна, че пазаруваме от "различни магазини"

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 18:44



Дайте, ако можете, практични и приложими идеи как да се процедира - така че да не се "ядосат" или прогонят потенциалните клиенти с промяна в офертната цена на която те заявяват готовност да купят. - всичките мои идеи, водят до ядосан (най-малкото) купувач

.

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 18:44



Да, така е, пръв ми отговори, за което ти благодаря. Обаче продължението леко ме издразни. И реагирах кибритлийски.

Сценарият, за твоя изненада, е съвършено реален. Не е скалъпен. Нито тъпо, нито остро. И през цялото време се чудя как да стане така, че да не си прогоним купувачите, а едновременно с това да постигнем най-високата възможна цена. Затова и зададох повторните въпроси.

Може би правиш аналогия с други пишещи тук хора, които си "скалъпват" казуси, но трябва да знаеш, че когато аз напиша нещо фактическо (а не мнение по някакъв въпрос, които понякога си разрешавам да пускам провокативно) - то НИКОГА не е скалъпено.

Редактирано от Униkaлнaтa на 07.03.12 19:00.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 19:08



през цялото време се чудя как да стане така, че да не си прогоним купувачите, а едновременно с това да постигнем най-високата възможна цена.

Повече глави мислят по-добре.

Свикай общо събрание на собствениците във входа с дневен ред:
Обсъждане и вземане на решение за цената.
Обсъждане и вземане на решение кой да е купувача.


Едит - бях написал нещо за нотариус, ама то било още рано, сори, ако съм те подвел.




Редактирано от Ha живo на 07.03.12 19:35.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 19:13



през цялото време се чудя как да стане така, че да не си прогоним купувачите, а едновременно с това да постигнем най-високата възможна цена. Затова и зададох повторните въпроси.

----------------------------------------
Уни, какво се чудиш? Казваш на клиентите истината в очите и те решават дали искат да участват в такова наддаване. Ако не искат казваш на собственикът, че не искат и това е...
Ако собственикът се съгласи да продава на офертната цена, апартамента получава първият, който ти се е обадил, че иска да го купува...
От чудене няма смисъл, действай.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 19:20



Казваш на клиентите истината в очите и те решават дали искат да участват в такова наддаване. Ако не искат казваш на собственикът, че не искат и това е...

Е, това не е достатъчно гъвкаво...



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 19:25



Какво представлява офертната цена - като база за преговори?

Как приема и реагира БЪЛГАСКИЯТ клиент в подобна ситуация според вас?

Споделете подобни казуси от вашата практика, ако имате такива
-----------------------------------------------------
1. Как какво, цена която подлежи /не винаги обаче/ на коментар. Това значи надолу.
2. Отказват се от сделка. Но всеки случай е индивидуален.
3. Строител ми обявява цена, намира се купувач, строителя ми вдига цената с 5000Е и клиента се откава, т.е. НЯМА СДЕЛКА. Напълно в реда на нещата, макар, че тези 5000Е бяха на "дълбоко" изплащане във времето

А колкото до съвет, аз ти го дадох... право къме в очи. Няма смисъл нито да овърташ, нито да се чудиш как да направиш "по-мека" ситуацията. Истината е такава и си я казваш. Макар че ако питаш мен, грешката си е в теб. Трябваше първият който ти се е обадил, че купува апартамента да го получи... защо си събрала трима?

Редактирано от Слънчо на 07.03.12 19:26.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 19:31



Макар че ако питаш мен, грешката си е в теб. Трябваше първият който ти се е обадил, че купува апартамента да го получи... защо си събрала трима?

Е какво очакваш от мен - като кажа на продавача, че някъв клиент иска да купи, да спра огледите ли?? Ами нали, докато няма капаро, никоя сделка не е сигурна и огледите продължават?

Ако ТИ беше на мястото на ПРОДАВАЧА - как би постъпила?



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 20:04



Уни, обадил ти се е първият и е казал купувам го... Огледите са едно на ръка..
Получава го този, който пръв остави пари и заяви желание за сделка по този начин. Теб кой те би през устата, да кажеш, че трима го искат...
Ако бях на мястото на собственика, щях да вдигна цената, но не и да правя търг. Щях да се пробвам да му взема повече, а ако видя че няма да стане, щях да го продам на офертната цена или да чакам четвърти клиент. Нищо чудно и това да стане, да откажеш чрез цената тримата, да го пуснеш на по-висока цена и да се появи четвърти. Но това са номера, които лично на мен са ми гадни.
Аз и в другата тема ти казах... имам стока или обект и след като има повече от един желаещи, ще му търся най-добрата цена за да го реализирам и това не е алчност, а пазар. Просто грешката ти е, че си казала, че има трима купувачи...

Аз в първите си постове, реагирах като брокер.. в смисъл, не ми харесва някой да ми вдига цената в движение, но сега като помисля, ако съм собственик, ще е друго...





Тема Работила нявга Уникална...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано07.03.12 22:26



След като са "готови" купувачи - кой даде стоп капарото?


Ако никой не го е дал - ми много просто, този който е първи.
Уни, предожи на хората и други имоти - може да се разпределят.
Не вярвам да няма предлагане в района.



Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 22:46



Даваш решение - старият принцип, придобил известност като "кой предвари - той завари".

Но!
Уни да помисли преди да допуска още грешки, за да не наруши няколко други принципа. А ако все пак рискува, да се надява купувачите да не са наясно и да не си потърсят правата!!
Това - ако изобщо някой от тия тримата пишман-купувачи се навие да купи, де.



Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 22:55



Даваш решение - старият принцип, придобил известност като "кой предвари - той завари".
------------------------------------
По принцип е така, кой остави пари, той купува. Иначе и 10 човека може да кажат, че го купуват, но това са само думи.
А, я ми кажи, как ти се вижда на теб, коментар от 400000Е? Значи собственикът иска една сума, но върху нея е качил 400000Е, за да има коментар...





Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: Слънчо]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.03.12 23:05



Много нули, де

........

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения"- Уил Роджърс

Тема Re: Работила нявга Уникална...нови [re: svestna]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 23:11



Много я! Целия имот струва 1900000Е, но си струва всяко евро... а собственикът иска 1500000Е, дали да не си барна една комисиона от 400000Е, а?





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 23:29



ПОНЯКОГА нещата не са така прости, както изглеждат. Представи си, че двама от тримата са били на оглед един след друг, вторият е заявил желание да купува НА МЯСТО, но не е носел пари за стопиране, а първият се е обадил след половин час със същите намерения? Предлагаш да крия първия ли? Е, не мога да го направя. Може би ще си спестя неприятности, но все пак продавачът ми е ПЪРВИ клиент и не мога да работя срещу интересите МУ. Длъжна съм да му кажа за всички кандидати, а той ще си реши как да постъпи. Ако поеме някакви рискове да си прави търгове, с които да си изгуби (може би) всички клиенти - това си е НЕГОВО решение.

А всички тук, които най-често критикувате НЕКОРЕКТНОСТТА на брокерите - добре е да си помислите дали да ме обвинявате сега пък че съм била КОРЕКТНА!

Редактирано от Униkaлнaтa на 07.03.12 23:36.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано07.03.12 23:35



Ей, виж това е твое решение... просто ти казах, как аз бих постъпила. Който остави пръв пари, той печели иначе може и 10 човека да го "купуват"
А колкото до интересите на собственика, ми нали той е определил цената...?
Абе то ще си покаже.. дръж ни в течение...



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 23:39



Който остави пръв пари, той печели

Да, обаче когато собственикът ВЕЧЕ знае че има двама (а после и трима) потенциални купувачи - той ВЕЧЕ не взима стоп-капаро, а започва да пресмята как да се възползва от ситуацията и да вземе повече пари!

Пък и за какво стоп-капаро се говори в този клуб, всъщност?

Не сме ли чели десетки теми, че това е брокерска измислица, че е пълно мошеничество и пр прелести?



Тема Тогава защо е тая паниканови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано07.03.12 23:44



от твоя страна, щом това си е НЕГОВО решение ?

Съвет - внимавай как ще се измъкнеш от ситуацията, защото дотук си допуснала поне две грешки. Оттук насетне се пази да не направиш най-голямата.


Още нещо. В тая тема получи няколко ценни съвета. Истински. В реала това струва пари. В нета струва "благодаря".
Ако не благодариш, то поне се въздържай да използваш квалификации към тия, които ти помагат безкористно.

Успех със сделката!



Тема Re: Тогава защо е тая паниканови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.03.12 23:51



ДО ТУК не съм получила нито един ценен съвет. Който да подскаже как да се постигне най-висока цена без да се прогонят клиентите.

И не съм направила никаква грешка, освен ако викаш "грешка" на неизползването на хитри брокерски ходове.

Но - нищо чудно. Не съм и очаквала от теб да оцениш коректност.



Тема Re: Тогава защо е тая паниканови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано08.03.12 00:59



Който да подскаже как да се постигне най-висока цена без да се прогонят клиентите.

------------------------------------------
Това знаеш, че е почти практически невъзможно...Знаеш колко са капризни клиентите в момента... Просто собственикът рискува да ги загуби всичките и от три стола да остане на земята. Но негова си работа, той решава. Но помисли, самата ти каза, че имотът е стоял доста време и след свалянето на цената са се появили клиентите. Заслужава ли си за 200-300Е /защото не ми се вярва, ако има наддаване да му дадат повече/, които може да получи отгоре, да рискува да загуби клиентите и имота пак да зависи в реклама... Разбирам неговото желание да получи повече... пак ти казвам може би ако бях собственик и аз бих реагирала така, но нали знаеш понякога човек като губи незнае какво печели...
ПП Само за информация, няма собственик, който да ми е вдигнал цената и да се стигнало до сделка.. купувачите се отказват... Кажи му го това, пък той да си решава...



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано08.03.12 08:12



Не сме ли чели десетки теми, че това е брокерска измислица, че е пълно мошеничество и пр прелести?

Браво, Уни!
Изненада ме, наистина не очаквах такава реакция.


Да, стоп капарато(задатък) е измислица, на АНИ-та.

В крайна сметка решенето е на собствника, който утре може да реши да вдигне цената поради големия интерес.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.03.12 08:37



След като са "готови" купувачи - кой даде стоп капарото?
Ако никой не го е дал - ми много просто, този който е първи.


........

Да, стоп капарато(задатък) е измислица, на АНИ-та.


Нещо не можах да свържа - в първия си пост май приемаш стоп-капарото за нормален елемент от сделката, а във втория - го критикуваш като наша измислица...


Кое от двете е "въдичка"? (Най-вероятно - и двете ти мнения са искрени, но неадекватни като реакции, както обикновено, но аз ти давам жокер за измъкване...

)



Тема Re: Тогава защо е тая паниканови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.03.12 11:38



А ти защо смяташ, че става дума за 200-300 евра?? Говорим за 2000-3000... Поне аз така си мисля, не знам точно.



Тема Re: Тогава защо е тая паниканови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано08.03.12 11:54



Да бе, 2000-3000Е! Смяташ ли че някой ще му ги даде?
Ако беше така щеше да има огледи и на по-високата цена и щяха да се опитват да смъкват...
Абе знам ли, той да си решава, ама в тази криза да има трима клиенти и да ги изпусне... си е гадно...





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано08.03.12 11:54



Кое от двете е "въдичка"? (Най-вероятно - и двете ти мнения са искрени, но неадекватни като реакции, както обикновено, но аз ти давам жокер за измъкване...

Хе-хе, първото беше въдичката.




А това за моите реакции, ше го подмина.





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.03.12 12:23



Хе-хе, първото беше въдичката.

сигурна бях, че ще се възползваш от жокера!!

Ама мноооо естествено звучи тая твоя въдичка!


----------------------
Освен въдички - някакъв съвет към продавача? И някакви мнения по ОНЕЗИ, другите въпроси? Що е "офертна цена", как биха реагирали българските купувачи на въпросния "търг"?



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано08.03.12 12:34



Що е "офертна цена", как биха реагирали българските купувачи на въпросния "търг"?

Да има търг, за нещо с много ниска цена - да.
Неприемлива и неуважителна е такава постъпка на продавача.
Но пък всеки си е в правото.
Като купувач, бих се отказала от такова предлагане.
Не вярвам имота да е най-цветущият и най-хубавият, тъй като 2 години се предлага на пазара.
Когато едно нещо е стойностно, дори и на по-висока цена, винаги се намират ценители.





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.03.12 12:44



Да има търг, за нещо с много ниска цена - да.

Тази цена е най-ниската за района, а имотът далеч не е най-лошия, разбирай - много по-неапетитни в много отношения имоти в този район се предлагат на много по-висока цена. Някои от тях се и продадоха.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано08.03.12 13:43



Ми как - прав си е човеко.





Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано08.03.12 13:56



Тази цена е най-ниската за района
-------------------------
Уни, започвам вече да ти се чудя, защо така разсъждаваш... Първо цената не си я определила ти....второ понеже цената е такава затова има и клиенти. Едното върви с друото.... Извинявай, но и аз ако не мога да продам две години имот, накрая ще сваля цена за да се продаде.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.03.12 14:35



Това за двете години ти е импровизация, или някой друг го вкара в сюжета? Аз казах, че се е продавал ДЪЛГО, не съм фиксирала срокове.



Тема Re: За сериозни разговори по темата - друг погледнови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано08.03.12 14:50



Е, сори... може и аз да съм си го измислила... незнам защо ми е останало в главата... Но и дълго време е, достатъчно, като израз, за да разбереш, че цената в момента е водеща за клиентите...



Тема Re: Тогава защо е тая паниканови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано08.03.12 20:27



той да си решава, ама в тази криза да има трима клиенти и да ги изпусне...

Той е лесен - щом трима са дошли, ще дойде и четвърти, пети...
Май друг не ще да изгуби клиентите.





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор benimaks (минаваща)
Публикувано09.03.12 14:23



Ситуацията наистина е уникална за пазара в момента. За да мога да коментирам
може ли още подробности:
За какъв имот се касае - живеене или бизнес?
Колко по - ниска е от цената за района?
Отговаря ли на всички критерии на купувачите или водеща е цената?
С продавача обсъдено ли е, че има реален риск купувачите да се отдръпнат и да няма сделка?



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: benimaks]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.03.12 18:01



За какъв имот се касае - живеене или бизнес? - живеене
Колко по - ниска е от цената за района? - 200 евро на кв.м по-ниска
Отговаря ли на всички критерии на купувачите или водеща е цената? - цената и размера - много голямо жилище
С продавача обсъдено ли е, че има реален риск купувачите да се отдръпнат и да няма сделка?- да



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано09.03.12 19:34



Леле, той тоя продавач е свалил гащите предварително.
И сега се дърпа като мома дето не си харесва ... ухажьорите.



1. По арви - говори и обяснявай на купувачите какво става, ама "меко", не "твърдо". Дано остане някой да поддаде за "търг".
2. По На живо - най-прецаканият може да се окажеш ти. Това е най-важната точка, май...
3. От мен - опитай да убедиш, купувачите, че си на тяхна страна, работиш за тях, обгрижваш ги един вид... Дано да успееш, трудна работа - ама виж 2.

П.С. Продавачът с право иска повече пари. Освен, че цената е ниска, той винаги ще си мисли, че е можел да продаде за повече, а сега има трима мераклии на куп...

П. С. 2 Може и да не съм прав, ама от днес и аз съм в.и.п!!!
Абе как се пише - ВИП ли - да не ми се смеят невипаджиите...

Редактирано от dated на 09.03.12 20:33.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.03.12 21:03



Благодаря за участието!


Тъкмо се чудех защо не се обаждаш, и се замислих дали не съм те обидила и теб с нещо... ама разбирам, че си имал вип-проблеми и си отдъхнах!

3. От мен - опитай да убедиш, купувачите, че си на тяхна страна, работиш за тях, обгрижваш ги един вид... Дано да успееш, трудна работа - ама виж 2.


Най-лошото е, че при подобни ситуации купувачът ВИНАГИ мисли, че това са някви ходове и магарии от страна на брокера...



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: dated]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано09.03.12 22:01



По арви - говори и обяснявай на купувачите какво става, ама "меко", не "твърдо". Дано остане някой да поддаде за "търг
--------------------------
Това пък къде го прочете....
А честит ти ВИП... със здраве да си го ползваш...





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.03.12 10:15



Нещо съм се объркал, а?

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1952143123&page=0&view=collapsed&sb=5

Уни, какво се чудиш? Казваш на клиентите истината в очите и те решават дали искат да участват в такова наддаване.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1952143147&page=0&view=collapsed&sb=5

А колкото до съвет, аз ти го дадох... право къме в очи. Няма смисъл нито да овърташ, нито да се чудиш как да направиш "по-мека" ситуацията.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.03.12 10:19



Най-лошото е, че при подобни ситуации купувачът ВИНАГИ мисли, че това са някви ходове и магарии от страна на брокера...

Това учудва ли те? Нещата от живия живот...



Почти сигурен съм, че купувачи и продавач контактуват чрез теб. До ПД не е добре даже да се познават, нали така?
Ако е така не знам как ще ги убеждаваш, че работиш съвестно. Ама нека точка 2. ти дава сили!

Вече 3-4 дни минаха. Ти с някой от купувачите поговори ли, пообясни ли му за какво става въпрос, или чакаш конкуренцията да измъкне сделката под носа ти?

П.С. Не виждам как ще се получи "търг", ако продавач и купувачи не се познават и не си говорят директно. Само с "честна брокерска дума" няма да стане.

Редактирано от dated на 10.03.12 10:28.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано10.03.12 10:42



Засега следвам точните инструкции на продавача. В края на краищата - той ми е първи клиент, макар и само по хронология. Всичките ми действия са диктувани от него.

До ПД не е добре даже да се познават, нали така?
- в обичайните ми сделки не е така. Напротив, още когато купувачът прояви интерес за коментар - веднага им правя среща - да си преговарят двамата, за да няма и сянка от съмнения, че играя някаква решаваща роля или игрички. Пък и - в 85% от случаите собственикът си присъства на огледа, така че - дори и да не ми се иска...





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: dated]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано10.03.12 12:34



Уфффф.. помислих, че казваш, че съм и казала да действа меко... моя е грешката ИЗВИНЯВАЙ, не съм видяла кавичките...


Да, точно това я посъветвах, с криене и мекота няма как да стане.. все пак ние сме посредници и предаваме волята на двете страни. Поне при мен е така.. никога не увъртам, а си казвам всичко в очите...



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано10.03.12 12:39



Засега следвам точните инструкции на продавача.
А той знае ли какво прави, или се "заиграва" с клиентите?





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Слънчо]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано10.03.12 13:47



Той е сигурен, че знае какво прави. Дали е прав - ще разберем от развитието на нещата.



Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано10.03.12 15:24



Той е сигурен, че знае какво прави
....................................
Дано!





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор benimaks (минаваща)
Публикувано11.03.12 12:01



При такава ситуация събирам ги заедно и .... в спора се ражда истината.





Тема Re: Реален казус - моля за коментар!нови [re: benimaks]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано11.03.12 14:52



ЗАЕДНО - имаш предвид - продавачът и всички купувачи ли? И мислиш, че това е най-сигурният начин да си получи най-добрата цена?
В смисъл - събира ги и им казва какво:

"Хора, всички искате да купите жилището, на мен ми е все едно кой от вас ще го купи, затова ще трябва да ви кажа, че ще го получи този, който плати най-много"..

Така ли?

Редактирано от Униkaлнaтa на 11.03.12 14:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.