Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Въпросче...  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано18.09.11 13:07



Все повече апартаменти се продават луксозно обзаведени, като обзавеждането влиза в цената. Според вас как е правилно, в НА да се пише само цената на апартамента, а обзавеждането да се плати допълнително или цялата сума? Веднага казвам защо питам.. защото по принцип се продава НИ, а не състоянието и обзавеждането.. а, например при покупка на обзавеждане за 10000Е, върху него се плащат нотариални такси и данъци, ако цялата сума влиза в НА.
И съответно въпроса ми е и за ПД, каква цена да залегне в него...?



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.09.11 20:41



Въпросът е определено интересен. Чакам реакциите на живите специалисти!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросче...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано18.09.11 22:54



Те са се покрили някъде... няма ги...


Според мен най-правилно е, ако един апартамент струва 60000Е с обзавеждането /което горе долу е 10000Е/ в НА да пише, че имота се продава за 50000Е, а неустойките да са 10000Е... но да се спомене за какво точно са те...
А в ПД, да залегне 50000Е и още 10000Е за обзавеждането....



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор manchely1968 (библейския)
Публикувано18.09.11 23:32



На първо четене - хитър начин да се избегнат малко данъци , такси и такива неща.От друга страна, никой проблем не е решен, докато не е решен справедливо.Така предложеното решение ми се струва справедливо.


Всъщност, какво общо имат вещите / обзавеждането / със недвижимата собственост?Автомобил и бензиностанция - не могат едно без друго, но се продават отделно.Що ли?
На някого му е по-удобно 2 в 1.Няма лошо, но авторът правилно забеляза, че нещо не е наред.Като лаик си мисля, не е ли по-удачно в НА да си е заложена цената на жилището, а обзавеждането да си е в отделен договор, като покупка на... ми на обзавеждане, какво друго да е .Просто нещата да се наричат и описват с истинските си имена.Ъхъм.
"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от manchely1968 на 18.09.11 23:36.



Тема Re: Въпросче...нови [re: manchely1968]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано18.09.11 23:55



Аз точно това се опитвам да разгранича, движимо от недвижимо имущество. И това не е спестяване на данъци, а реална цена за продажба на имот + допълнителни пари за движими вещи, но според мен те не би трябвало да се облагат нито с данък, нито с нотариални такси. Защото излиза, че най-изгодно е да си купиш апартамент на шпакловка и замазка, там цената си е за недвижим имот.
Сега давам ти пример... например апартамент на ш. и з., нов струва да кажем 40000Е, но същият апартамент вече довършен до ключ струва 55000Е / това съвсем грубо/ Добре де, реално излиза, че ти плащаш 15000Е за довършване и да кажем вградена кухня... но това е бонус към имота, самият имот струва 40000Е. Ако обаче в НА залегне цена от 55000Е, таксите и данъците са други от цена 40000Е...





Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 02:21



Че как тъй ще продаваш нещо за 10 000 евра, без да платиш данък печалба?

Лелите на пазарите за два домата ги карат касови бележки да дават...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано19.09.11 12:13



Обзавеждането е недвижимо, ако е "трайно прикрепено" към апартамента. Кога е трайно, е въпрос на конкретен случай, но вградените и т.н. неща са трайни, масите, столовете и килимите - не са.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 12:16



А бидейки "недвижимо" - задължително ли подлежи на същите данъци, като самото жилище??

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.09.11 12:23



Предложението изглежда добро на пръв поглед, ама я си представи варианта, в който купуваш с кредит от банка, който да речем е 80% от цената? Ще отидеш да се обясниш на банката, че видиш ли, тя цената е 10000 отгоре, ама те са за обзавеждане, та да вземат да ти отпуснат повечко пари?
Та така, вместо да изпишеш вежди, спокойно можеш да извадиш очи





Тема Re: Въпросче...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано19.09.11 12:38



Данъци - не, данъци се дължат само за недвижими имоти, ама нотариалните такси са върху интереса по цялата сделка в нотариалния акт.
А и след като цените не са уговорени поотделно за апартамента и обзавеждането, май и за еднократния данък няма особен избор.



Данък "сгради" обаче си е според данъчната оценка, а тя се изчислява по декларацията по чл. 17 от ЗМДТ - каквото си попълнил в нея. Там не попълваш какви са ти мебелите.

Всъщност като казах "данъчна оценка" - да не би вече да се въдят купувачи и продавачи, които държат в нотариалния акт да се впише истинската цена? (Мога само да приветствам такава практика най-после да се спазва законът.) Защото само в този случай цената на обзавеждането ще има значение.

Редактирано от Mиpa_M на 19.09.11 12:40.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.09.11 13:35



Виж сега, значи при кредит банката си праща оценител... и в оценката не влиза обзавеждането. Тя ти казва, това според нас струва толкова, а това че ти си искаш и мебелите проблема си е твой. Сега почти няма кредити, ако нямаш собствени средства.
Просто според мен трябва да е така... 50000Е за имот, и неустойки по договора за 10000Е, които да бъдат казани за какво са, например за обзавеждането.
Както и ако се купува апартамент на ш. и з., представяш ли си, ако цената му е 40000е, човека си направи довършването и хоп изкочи някакъв проблем и е изхвърлен от имота. Значи той има право да си иска от продавача само тези 40000Е, а останалите пари?????



Тема Re: Въпросче...нови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 14:40



Да, определено по-често се навиват на сделки на истинска цена. Поне при мен е така.

Относно темата - наистина е много тънко, според мен. Тоест - ако пишеш в НА оценка, по-ниска от продажната цена, а после ти преведат по-висока, а в основание за превода пишеш "покупка на недвижим имот И МЕБЕЛИ" - има ли кой в даден момент да те улови и да те принуди да платиш някакъв данък върху цената на мебелите, че и глоба, защото не си ги заявил, или пък - дали си длъжен да ги декларираш другата година, за да си платиш съответните данъци върху тях? (говоря за ТЕОРЕТИЧНИТЕ задължения, защото на практика десетки години се правеха оглушки относно това, че сделките минават на данъчна, и никой нищо не направи, та камо ли сега някой да седне да рови, че не са платени данъци и такси върху някакви си 10 000 за мебелировка...)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 14:43



Ти не бери грижа за банките.

Те, горкичките, толкова са зинали за клиенти, че правят ВСЯКАКВИ фокуси, за да зарибят някого и да му дадат кредитче. Те правят всякакви шашми и покриват изповядване на данъчна оценка, която е повече от два пъти по-малка от отпуснатия кредит, та за някакви си 10 000 ще се замислят...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросче...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.09.11 17:16



Бе не знам дали са толкова изгладнели... Ама поне по едно време даваха кредити върху по-малката сума от двете - оценка и цена - щото нали се сещаш, че банката се стреми максимално да се обезпечи за всяка сделка и няма да ти даде ей така едни пари, щото си много симпатична...



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.09.11 17:18



За собствените средства съм съгласен, ама да речем че имаш 20%, няма ли да ти дойде малко нагорно да изкараш и още едни 10 бона евро?



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.09.11 23:08



реално излиза, че ти плащаш 15000Е за довършване и да кажем вградена кухня... но това е бонус към имота, самият имот струва 40000Е.

Нотариалния акт винаги е за "недвижим имот".
Недвижимия имот върви заедно с всичко трайно прикрепено към него - настилки, окачени тавани, дограми, климатици, инсталации, вградености и тн и тн. С други думи - тези някога движими вещи вече са придобили друг статут и съответно са вдигнали цената на основния имот, към който са прикрепени. Неслучайно и данъчните оценки са по-високи, след като си попълнил в графите за последни ремонти, луксове и др. Презумпцията е, че тези вещи вече са неразделна част от недвижимия имот. Диваните и масите може да се изкарат в отделен договор.

Същото е да продадеш за 500 лв. една стара ладичка, дето като кола струва 200 лв, ама преди това си й направила основен ремонт и си я претапицирала. Колко е редно да пише в договора? Ми - 500. Това й е стойността към момента на продажбата.

Редактирано от Ha живo на 19.09.11 23:27.



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.09.11 23:52



представяш ли си, ако цената му е 40000е, човека си направи довършването и хоп изкочи някакъв проблем и е изхвърлен от имота. Значи той има право да си иска от продавача само тези 40000Е, а останалите пари?????

Останалите пари ще си ги търси с фактури и разписки. Нито ще е първият, нито последният.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.09.11 10:09



Дойдохме си на думата... настилката трайно прикрепен елемент ли е? Има ли някакво определение, кои са трайно прикрепени?
Защо никой не ми обърна внимание на питането ми....
Не е ли редно в НА да залегне продажната цена на самият имот, а в НЕУСТОЙКИТЕ да бъде записано цената на обзавеждането? И да се напише, че те са точно за това???
На живо, не става въпрос за спестяване на данъци, но според мен не е редно да се плащат данъци и нотариални такси за движими вещи.
Веднага мога и да ти кажа от къде се породи моето питане.
Цена на апартамент в Лозенец без обзавеждане - 70000Е
Цена на същият апартамент във вида в който го гледаме - 85000Е
И тук говорим вече за мебели, ама наистина мебели... кожени дивани, телевизори, в кухнята всичко за което се сетиш и т.н.
И друго.. след като апартаменти могат да се продават на ш. и з., значи нито настилките, нито окачените тавани, нито вградените ел. уреди за трайно прикрепени... Стените и тухлите не мога да си взема, дограмата също, но всичко останало би трябвало да се третира като движимо имущество...



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.09.11 10:14



Останалите пари ще си ги търси с фактури и разписки
-----------------------------------------
А, ти как мислиш, дали ще ги намери?


И пак възниква въпроса, не може ли в НА да залегне, че апартамента се купува на ш. и з. и всички подобрения и довършителни работи отиват в неустойките....
Как може да си търси парите с фактури и разписки, като няма доказателство в какъв вид купува имота?
Хайде На живо, нали и ти си за защита на клиентите, дай авторитетната си дума, очаквах малко повече да се потрудиш... в отговорите си...



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано20.09.11 11:05



И пак възниква въпроса, не може ли в НА да залегне, че апартамента се купува на ш. и з. и всички подобрения и довършителни работи отиват в неустойките....

Според мен - не става. Питай конкретен нотариус, но ми се струва, че така записано в договора няма да мине. Апартамента се купува във вида, в който е. Плочките в банята могат да станат "движими" с помощта на къртач, но тогава текущото състояние на апартамента се променя. Същото се отнася и за дограмата, вратите, радиаторите... ако ме разбираш...
Пробвай да предложиш на продавач да му изкъртиш теракота и в резултат на това той да ти смъкне цената...

Мира и На живо са ти отговорили точно и подробно.

Ако запишеш, че се продава за 50000 и се дължат неустойки за още 15000 (без да казваш за какво точно) - питай конкретен нотариус, може да те изплющи с такса за 65000.

Ако запишеш, че се продава за 50000 и купувачът купува мебели и уреди за 15000, нотариусът ще те таксува като за 65000.

Освен това продавачът ще продаде стари мебели, услуги и труд за доста пари. Трябва ли да ги декларира, как се постъпва в такъв случай?

Да не стане като във вица - от дума на дума и ... таковата ... изповядваме на данъчна оценка...




Веднага казвам защо питам.. защото по принцип се продава НИ, а не състоянието

Не е така. Продава се НИ в определено състояние, на конкретно място и т.н.

Редактирано от dated на 20.09.11 11:07.



Тема Re: Въпросче...нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.09.11 12:05



Вижте, нещо май пак се изкривяват нещата.. не говорим за спестени данъци, а как е редно да се направи и най-вече дали мебелите трябва да влизат в продажната цена или това е вече въпрос на друг договор или неустойки.
ДО я остави, има доста имоти в момента, където ДО дори надхвърля продажната цена на имота.
А, на бас, че ако се допитам до 5 нотариуса, ще имам 5 различни мнения, но закона е един...


И аз продължавам да твърдя, че така както се продава в момента, най-рисковият елемент е покупката на апартамент на ш. и з., защото ако се появи проблем, няма как да докажеш, че материалите купени за довършителните работи и мебелите са точно за този апартамент.



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.09.11 12:21



Настилката ако не е трайно прикрепена, то почти нищо не остана да е трайно, освен тухлите, които изграждат самата сграда.
Няма определение, нито изброяване. Общо взето, трайно прикрепени към имота (и част от него) са онези неща, които за да се махнат, трябва да се кърти, реже, разбива, в някои случаи - разлепва, отвинтва и пр., а не просто да се откачва или изважда. Това си е лично мое определение, де. Но и онези, които ще намериш из теорията или съдебната практика, няма да са коренно различни.
Ся, предполагам, че за част от имота по традиция би следвало да се смятат и разни лесно отстраними неща като крушки, кранчета и подобни. Традицията, предполагам, в много случаи ще е определяща.

Естествено, че мегдан за спорове ще има. Знам случай, при който най-сериозно беше поставен въпросът движима вещ ли са газоколонките на една газ-станция, или са част от имота. Накрая решиха, че са движими. Аз не разбирам от устройство на газоколонки, но ми звучи леко безумно.



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано20.09.11 12:44



Вижте, нещо май пак се изкривяват нещата.. не говорим за спестени данъци

Аз пък искам да си ги спестя ако има как...




И аз продължавам да твърдя, че така както се продава в момента, най-рисковият елемент е покупката на апартамент на ш. и з., защото ако се появи проблем, няма как да докажеш, че материалите купени за довършителните работи и мебелите са точно за този апартамент.

Същото важи и за старото строителство. Дали боядисваш старо или съвсем ново жилище - цените са еднакви.

А, на бас, че ако се допитам до 5 нотариуса, ще имам 5 различни мнения, но закона е един...

Аз затова пиша - питай конкретен нотариус. Да каже как таксува - 50000 или 50000 + 15000. Дали ще изповядвате на 50000 + 15000 неустойки или направо на 65000 - само данъка спестявате.

Уникална питаше, аз също - ако продавачът получи голяма сума за мебелите, уредите, подобренията по друг договор какво правим? Ще трябва ли той да плаща някакъв данък, да пише сумата в годишната декларация, как излиза сметката като я погледниш от тази страна?



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.09.11 13:11



Не знам защо ти непременно обвързваш мебелировката с неустойките. Пишеш си 50 000 в НА, а за 15 000 си сключват отделен договор за продажба на мебели, с всичките му детайли. Ако иска - вградените да ги включи в цената на жилището, ако не иска - да не ги включва. Колкото и да са вградени - могат и да се "разградят".

Моя клиентка продава жилище, ама вградената кухня СИ Я ВЗИМА. Скъпа била и пасвала точно на новото й място...Купувачът може, ако го изгонят от апартамента, да си задържи някакви мебели, които му влизат в 15-те хиляди, и всякакви двруги неща могат да се случат. Мисля, че трябва да са два договора.

Пък и ти знаеш много добре, че въпросите с неустойката са винаги спорни. Когато се прави НА на данъчна оценка и нотариусът вписва като неустойка ЦЯЛАТА разлика, която понякога е драстична, АКО е коректен - ще предупреди, че ако се стигне до съд - много вероятно е тази неустойка да не се присъди.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.09.11 21:44



И друго.. след като апартаменти могат да се продават на ш. и з., значи нито настилките, нито окачените тавани, нито вградените ел. уреди за трайно прикрепени... Стените и тухлите не мога да си взема, дограмата също, но всичко останало би трябвало да се третира като движимо имущество...

Повярвай ми - и стените, и тухлите, и дограмите можеш да си вземеш по всяко време. Въпрос на желание е да ги направиш отново свободни движими вещи.


Напълно споделям тълкуването на Мира. Неразделна част (трайно прикрепени) от имота са всички онези елементи от обзавеждането, за които са необходими инструменти, умения и донякъде време, за да бъдат отделени от средата, в която са били прикрепени (залепени, заковани, завинтени, зазидани и тн.) , а не просто да потъркаш ръце, да ги вдигнеш и да ги изнесеш през вратата.



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.09.11 21:50



няма как да докажеш, че материалите купени за довършителните работи и мебелите са точно за този апартамент.

Има. Казва се договор.
А фактурите и разписките са във връзка с договора.
Ти сега да не искаш да оставиш вещите лица без хляб?!





Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.09.11 08:45



Напълно споделям тълкуването на Мира. Неразделна част (трайно прикрепени) от имота са всички онези елементи от обзавеждането, за които са необходими инструменти, умения и донякъде време, за да бъдат отделени от средата, в която са били прикрепени (залепени, заковани, завинтени, зазидани и пр)
---------------------------------------------------
И какво, като някой ги тълкува като "трайно прикрепени" (независимо дали е правилно, или не)? Ако не е описано в НА - те НЕ ВЛИЗАТ в цената на жилището и всеки продавач има право "трайно" да си ги "РАЗприкрепи" със съответните инструменти, умения и донякъде време, ако пожелае. Дори още преди ПД. Или между ПД и НА, ако те не са описани в ПД.

Така че - всичко зависи от уговорката между продавач и купувач, независимо дали тя е описана, или е устно направена.

За мен основният въпрос продължава да бъде - дали сумата, получена от продавача за мебели (прикрепени или не) подлежи на някакво данъчно облагане.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано26.09.11 11:32



Продажба на панелен апартамент. Секционните шкафчета в кухнята са трайно прикрепени.Продавачът при огледа предупреждава,че ще си ги вземе.
Това би ли трябвало да се отрази на нещо? На цената?Или да се опише в нотариалния акт?



Тема Re: Въпросче...нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано26.09.11 12:36



Ок, тази или другата седмица ще имам изповядване, и ще питам нотариуса на място.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано26.09.11 12:42



Е, точно това е проблема, че тълкуваш...





Тема Re: Въпросче...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано26.09.11 12:45



Да бе, ще попълвам декларация за доходи.. дрън, дрън, това са си мои вещи, купени с мои пари с платено ДДС /страхотно глупава история за ч.л./ и накрая за това, че съм си продала мебелите на половин цена, ще попълвам декларация и ще плащам данък...
За мен е глупаво....
Г-н МОДЕРАТОР, защо си трайкаш, това е по твоята част....





Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.09.11 23:09



униКална
И какво, като някой ги тълкува като "трайно прикрепени" (независимо дали е правилно, или не)? Ако не е описано в НА - те НЕ ВЛИЗАТ в цената на жилището
Неслучайно дадох примера с ладичката. При недвижимите имоти е същото - продава се имотът в състоянието, в което е договорено да се продаде, било на шпакловка и замазка, било оборудван "до ключ". Цената е паричният еквивалент на предлаганата стока към момента на продажбата. Елементарно е.



Габи9
Секционните шкафчета в кухнята са трайно прикрепени.Продавачът при огледа предупреждава,че ще си ги вземе.
Това би ли трябвало да се отрази на нещо? На цената?Или да се опише в нотариалния акт?

След като са се разбрали преди да се предадат парите не виждам проблем. Кофти се получава, ако продавачът не е казал на купувача, ама в случая явно не е така.
Да се опише в нотариалния акт?! Не. Както горе казах, НА е само за недвижимия имот. Оборудването, доколкото го има, е екстра, която просто повдига цената. На който не му харесва да плаща данъци за оборудването да се договори предварително за по-ниска цена на материалния интерес. С всичките рискове, които това носи. Всеки си има глава на раменете и за поне десети път ще кажа, че кьорав карти не играе.



arrvv
Е, точно това е проблема, че тълкуваш...
За твое знание: и Мира и аз имаме право да тълкуваме. Вменено и то.
Недей да оси*аш собствената си тема.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано26.09.11 23:50



Ма тълкувай си, кой ти пречи, а и щом имаш права, давай...


На живо, за мен лично не е правилно обзавеждането да влиза в цената на НИ...а, това кой какво разбира под движими и недвижими вещи е въпрос на както ти каза... тълкуване...
Защото в повечето случаи въпроса стои така:
Апартаментът във вида, който го виждате струва Х пари
Апартаментът без мебелите струва У пари...



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.09.11 01:56



а, това кой какво разбира под движими и недвижими вещи е въпрос на както ти каза... тълкуване...

Разликата между твоето тълкуване и тълкуването на този, от който зависи решението на един такъв казус, е като разликата между гредоред и ЕПК. Нали ме разбираш


Когато един имотен спор влезе в съда, твоите разбирания и тълкувания дето си ги изложила тук, просто ще си останат едно добро пожелание. Мира ти е обяснила защо - практиката и традициите са меродавни, а не твоите или на друг наблюдател схващания.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано27.09.11 10:51



Нещо май пак разперихме перките, а? И ако още един път намесиш Мира в нашия разговор ще крещя...

А знаеш ли каква е разликата между твоя начин на отговор и нейния? Мира винаги отговаря точно ясно и коректно, без да гледа от високо и без да подчертава на кого отговаря. Докато при теб пиле, заболяването на тема брокер е неизлечимо, ти просто мирнеш за известно време и подкараш после по старому...
Та я дай сега един отговор /простичък/:
Обзавеждането на апартамент, трябва ли да влезе в покупната цена на имота или да се раздели на две плащания, едното за имота /това е цената в НА/, а другото чрез договор? Моля, за кратък отговор, без тълкуване...
Ето пак манипулираш...твоите разбирания и тълкувания дето си ги изложила тук, просто
Кои са моите схващания и тълкувания, където съм изложила тук и са само добро пожелание? Това, че мебелите трябва да се продадат отделно ли или кои мебели са трайно закрепени?
Стига На живо, пак извъртяхме темата...



Тема Затворихме кръганови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.09.11 15:09



Та я дай сега един отговор /простичък/:
Обзавеждането на апартамент, трябва ли да влезе в покупната цена на имота или да се раздели на две плащания, едното за имота /това е цената в НА/, а другото чрез договор? Моля, за кратък отговор, без тълкуване...



Върни се в първия ми отговор отпреди една седмица и чети пак.
Максимално опростен го бях дал, с примерче даже. Кой разбрал - разбрал.





Тема Re:нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано27.09.11 15:39



Примерчето с ладата някак не ми се пасва на въпроса... но както и да е...
Това значи, че затваряме въпроса и няма повече да има гредореди и ЕПК-та, а?





Тема Re:ооооо, я стига............нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано27.09.11 15:45



Пак на най-интересното спирате, аз що ви четох до сега .............. егати!





Тема Re:ооооо, я стига............нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано27.09.11 15:57



ти пък какво интересно видя?





Тема Re:ооооо, я стига............нови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано27.09.11 16:30



ти пък какво интересно видя?

Интересно си е! И аз чета... е не всичко, но ми е любопитно колко голяма
тема може да се направи от въпрос, който съдържа в себе си отговора.

Няма да добавям нищо, само да ви кажа здравейте на всички!
Радвам се да ви видя! Поздравче:



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re:ооооо,и аз с поздравче.............нови [re: npubem]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано27.09.11 21:52



Това нещо

ме кара да се хиля цяла вечер .... споделям



Тема Re:ооооо, я стига............нови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано17.10.11 21:16



Ето едно поздравче и от мен...





Тема Re:ооооо, я стига............нови [re: arrvv]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано17.10.11 21:30



А, с тази песен, аз се самопоздравявам...








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.