Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.09.11 13:35



Виж сега, значи при кредит банката си праща оценител... и в оценката не влиза обзавеждането. Тя ти казва, това според нас струва толкова, а това че ти си искаш и мебелите проблема си е твой. Сега почти няма кредити, ако нямаш собствени средства.
Просто според мен трябва да е така... 50000Е за имот, и неустойки по договора за 10000Е, които да бъдат казани за какво са, например за обзавеждането.
Както и ако се купува апартамент на ш. и з., представяш ли си, ако цената му е 40000е, човека си направи довършването и хоп изкочи някакъв проблем и е изхвърлен от имота. Значи той има право да си иска от продавача само тези 40000Е, а останалите пари?????



Тема Re: Въпросче...нови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 14:40



Да, определено по-често се навиват на сделки на истинска цена. Поне при мен е така.

Относно темата - наистина е много тънко, според мен. Тоест - ако пишеш в НА оценка, по-ниска от продажната цена, а после ти преведат по-висока, а в основание за превода пишеш "покупка на недвижим имот И МЕБЕЛИ" - има ли кой в даден момент да те улови и да те принуди да платиш някакъв данък върху цената на мебелите, че и глоба, защото не си ги заявил, или пък - дали си длъжен да ги декларираш другата година, за да си платиш съответните данъци върху тях? (говоря за ТЕОРЕТИЧНИТЕ задължения, защото на практика десетки години се правеха оглушки относно това, че сделките минават на данъчна, и никой нищо не направи, та камо ли сега някой да седне да рови, че не са платени данъци и такси върху някакви си 10 000 за мебелировка...)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпросче...нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 14:43



Ти не бери грижа за банките.

Те, горкичките, толкова са зинали за клиенти, че правят ВСЯКАКВИ фокуси, за да зарибят някого и да му дадат кредитче. Те правят всякакви шашми и покриват изповядване на данъчна оценка, която е повече от два пъти по-малка от отпуснатия кредит, та за някакви си 10 000 ще се замислят...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросче...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.09.11 17:16



Бе не знам дали са толкова изгладнели... Ама поне по едно време даваха кредити върху по-малката сума от двете - оценка и цена - щото нали се сещаш, че банката се стреми максимално да се обезпечи за всяка сделка и няма да ти даде ей така едни пари, щото си много симпатична...



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.09.11 17:18



За собствените средства съм съгласен, ама да речем че имаш 20%, няма ли да ти дойде малко нагорно да изкараш и още едни 10 бона евро?



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.09.11 23:08



реално излиза, че ти плащаш 15000Е за довършване и да кажем вградена кухня... но това е бонус към имота, самият имот струва 40000Е.

Нотариалния акт винаги е за "недвижим имот".
Недвижимия имот върви заедно с всичко трайно прикрепено към него - настилки, окачени тавани, дограми, климатици, инсталации, вградености и тн и тн. С други думи - тези някога движими вещи вече са придобили друг статут и съответно са вдигнали цената на основния имот, към който са прикрепени. Неслучайно и данъчните оценки са по-високи, след като си попълнил в графите за последни ремонти, луксове и др. Презумпцията е, че тези вещи вече са неразделна част от недвижимия имот. Диваните и масите може да се изкарат в отделен договор.

Същото е да продадеш за 500 лв. една стара ладичка, дето като кола струва 200 лв, ама преди това си й направила основен ремонт и си я претапицирала. Колко е редно да пише в договора? Ми - 500. Това й е стойността към момента на продажбата.

Редактирано от Ha живo на 19.09.11 23:27.



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.09.11 23:52



представяш ли си, ако цената му е 40000е, човека си направи довършването и хоп изкочи някакъв проблем и е изхвърлен от имота. Значи той има право да си иска от продавача само тези 40000Е, а останалите пари?????

Останалите пари ще си ги търси с фактури и разписки. Нито ще е първият, нито последният.



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.09.11 10:09



Дойдохме си на думата... настилката трайно прикрепен елемент ли е? Има ли някакво определение, кои са трайно прикрепени?
Защо никой не ми обърна внимание на питането ми....
Не е ли редно в НА да залегне продажната цена на самият имот, а в НЕУСТОЙКИТЕ да бъде записано цената на обзавеждането? И да се напише, че те са точно за това???
На живо, не става въпрос за спестяване на данъци, но според мен не е редно да се плащат данъци и нотариални такси за движими вещи.
Веднага мога и да ти кажа от къде се породи моето питане.
Цена на апартамент в Лозенец без обзавеждане - 70000Е
Цена на същият апартамент във вида в който го гледаме - 85000Е
И тук говорим вече за мебели, ама наистина мебели... кожени дивани, телевизори, в кухнята всичко за което се сетиш и т.н.
И друго.. след като апартаменти могат да се продават на ш. и з., значи нито настилките, нито окачените тавани, нито вградените ел. уреди за трайно прикрепени... Стените и тухлите не мога да си взема, дограмата също, но всичко останало би трябвало да се третира като движимо имущество...



Тема Re: Въпросче...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.09.11 10:14



Останалите пари ще си ги търси с фактури и разписки
-----------------------------------------
А, ти как мислиш, дали ще ги намери?


И пак възниква въпроса, не може ли в НА да залегне, че апартамента се купува на ш. и з. и всички подобрения и довършителни работи отиват в неустойките....
Как може да си търси парите с фактури и разписки, като няма доказателство в какъв вид купува имота?
Хайде На живо, нали и ти си за защита на клиентите, дай авторитетната си дума, очаквах малко повече да се потрудиш... в отговорите си...



Тема Re: Въпросче...нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано20.09.11 11:05



И пак възниква въпроса, не може ли в НА да залегне, че апартамента се купува на ш. и з. и всички подобрения и довършителни работи отиват в неустойките....

Според мен - не става. Питай конкретен нотариус, но ми се струва, че така записано в договора няма да мине. Апартамента се купува във вида, в който е. Плочките в банята могат да станат "движими" с помощта на къртач, но тогава текущото състояние на апартамента се променя. Същото се отнася и за дограмата, вратите, радиаторите... ако ме разбираш...
Пробвай да предложиш на продавач да му изкъртиш теракота и в резултат на това той да ти смъкне цената...

Мира и На живо са ти отговорили точно и подробно.

Ако запишеш, че се продава за 50000 и се дължат неустойки за още 15000 (без да казваш за какво точно) - питай конкретен нотариус, може да те изплющи с такса за 65000.

Ако запишеш, че се продава за 50000 и купувачът купува мебели и уреди за 15000, нотариусът ще те таксува като за 65000.

Освен това продавачът ще продаде стари мебели, услуги и труд за доста пари. Трябва ли да ги декларира, как се постъпва в такъв случай?

Да не стане като във вица - от дума на дума и ... таковата ... изповядваме на данъчна оценка...




Веднага казвам защо питам.. защото по принцип се продава НИ, а не състоянието

Не е така. Продава се НИ в определено състояние, на конкретно място и т.н.

Редактирано от dated на 20.09.11 11:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.