Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор apви (ледена)
Публикувано06.03.10 23:10



нещо май не ме разбра..
не е до добронамереност... аз затова не ти отговорих на теб за тавана, а се заядох с мода..
първо даваш много оскъдно инфо.. таван.. за ремонт без санитарен възел.. от тук изникват веднага въпросите..
1. местоположение - топ център ли е..
2. Квадратура - знаеш че малките квадратури по принцип се връзват повече на квадрат..
3. Етаж . ако е на 5 без асансьор много кофти..
4. Сграда- тухла, панел, ЕПК,. гредоред или плоча.. ако е гредоред.. значи почти сигурно подлежи на събаряне.. при продажба на таван, доколкото знам не купуваш нито ид.ч. за правото на строеж от сградата, нито от мястото.. това значи, че ако се събори тази сграда.. човека купува нещо.. за година, две..десет.. и след това остава без нищо.. да не говорим, че ако не се промени статута /а това е такова ходене по мъките/може останалите съсобственици да не му позволят да го ползва като ателие...
Това е на първо четене...но един таван от 20кв.м. не струва повече от 7-8000 евра.. но и това не е точна цена.. защото пак ти казвам.. много зависи от обстоятелствата, защото, ако си купиш таван за склад /каквото му е предназначението/ на 5 етаж без асансьор и гредоред.. не струва и толкова..
Продавала съм доста тавани...и гълъбарници..мога да ти дам и цени.. но това беше по време на бума и обикновено ги купуваха спекуланти.. които им правеха ремонт и ги препродаваха...

Разумният търси не това, което е приятно, а това, което го спасява от неприятностите.


Тема Поне методиката се изясни:нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.03.10 13:36



"Говорих по телефона с няколко ДОБРОНАМЕРЕНИ колежки. На базата на техния опит в подобни случаи (какъвто аз нямам и не го смятам за кой-знае какъв пропуск), на логически разсъждения и някои други професионални заключения, стигнахме до някаква концепция."

ЕЖК + ГТП
(Една Жена Каза + Гледа в Тавана и Пише)






Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 11:05



би ли отговорила на въпроса ми?

Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?


Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.03.10 11:14



Честит празник!


Квадратурата така и не я разбрах. Жената не я знаеше точно. Тя ми зададе просто въпроса каква цена би могла да иска на квадратен метър. Препоръчахме й половината от пазарната (реална) цена на квадрат на жилище в момента в този район. т.е. - около 350-500 евро на квадрат. Колежките така били продавали тавани в такова състояние. Нейните намерения също били приблизително такива.

А иначе в интернет има всякакви абсурди като цени на тавани... както и за жилища, естествено.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 11:25



чести и на теб))
300 на квадрат ще е към 5-6 хил евро, май е нормално....и като даде още за ремонт и документи...всъщност собственичката оправила ли е документацията?

Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?


Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано08.03.10 12:41



Не знам, не сме говорили за документация. Само я предупредих, че ако лицето не живее в този блок - ще има ядове, но тя каза, че й е съсед. И при положение, че тя си има и мазе - няма да има проблеми предполагам. После той ще трябва да си го преустройва и да му сменя предназначението... ако иска.

.


Според мен тя просто искаше засега да знае колко да поиска, а ако купувачът се съгласи - ще ме тормози пак...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ТАВАНСКО ПОМЕЩЕНИЕ??нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.03.10 12:47



е как ще го купи някой без да е оправена документацията, та ако ще и съсед да е? тавана и мазето се води към апартамента....ма те си знаят

Господи като прибра грешните, защо не прибра и смешните!?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.