Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:15



То си го пише в ЗМДТ. Определя се по Приложение 2 към ЗМДТ.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:22



Много ми е странно, ще прочета, като имам време... ама ми е чудно например как се правят разликите между квадратурите на старото и новото строителство при определяне на данъчната оценка... нали разбираш за какво говоря?

Един тип, който купи апартамент от 58 г на 100 кв.м, щеше да го ползва за офис и преди да го изповяда - отиде и си направи ново замерване, за да му коригират квадратурата по новите стандарти. Коригираха му я на 137 кв.м. И какво мислиш се случва сега? Плаща доста по-голям данък за апартамента си, в сравнение със същия апартамент на долния етаж... Като че ли наистина апартаментът му е 37 кв. по-голям!! Ега ти трапецовидния блок!



Та - не ми ги хвали, законите, разпоредбите и таблиците...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 15:26.



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:29



Аз не съм "промоутър" на българското законодателство, просто казах къде е уредено това, за което питаш. Не става въпрос дали са добри, лоши или нещо трето, а че са в сила към определен момент и че уреждат дадена материя. Както в случая - определяне на данъчна оценка.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:37



към определен момент и че уреждат дадена материя
---------------------------------------------------------------
Е, смятам, че има доста "специалисти", които да уредят и материята с пазарните оценки към даден момент. Та - не е утопия. Просто - никой не желае справедлив резултат...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 15:42



Стигаме до принципни положения в правото. Един нормативен акт урежда възможно най-широк кръг обществени отношения, няма как всеки да е доволен.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Пaлaч®Модератор (napalmoff )
Публикувано11.11.09 15:49



В отговор на:

Е, смятам, че има доста "специалисти", които да уредят и материята с пазарните оценки към даден момент. Та - не е утопия. Просто - никой не желае справедлив резултат...




Това са пълни глупости.
Всичко си е уредено и си е казано точно и ясно. Това което мислиш, че е велика панацея само би довело до по-голяма бюрокрация




Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Ф.]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:19



Абе, човек. Естествено че визирам само ФЛ, където и преди, и сега, и в бъдеще данъчната оценка на жилищните имоти и за прехвърлителна сделка, и за определяне такса смет, е една и съща.
Това е клуб НИ и въобще не съм предполагал, че ще дискутираме проблемите на предприятията. В това отношение не съм те допрочел, ама то е защото брокерите не продават имотите на предприятията.





Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор anred (стихия)
Публикувано11.11.09 16:25



брокерите не продават имотите на предприятията
------------------------------------------------
охооо продаваме и още как...

и земя в затвора продавахме.. лесно се влизаше при огледи.. но доста трудно се излизаше после...

Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:25



Пази Боже, брокер да дава законодателни идеи и да определя "пазарните цени". Еле ако това е преквалифицирала се певачка.



А кой те банва не е интересно. Теб те банват постоянно и на много места. Интересното е защо те банват?

Демократично ти предлагам да си избереш един от трите варианта:
а) банват те, защото си глупава и досадна;
б) банват те, защото само спамиш и нищо конкретно не казваш;
в) банват те, защото срещу теб има световен заговор от хора, които ти завиждат и не могат да оценят уникалността ти.






Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: anred]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 16:32



А заменки правите ли?
Например:
"Брокер, с учредено петгодишно право на ползване, заменя държавна едностайна килия в Сливен, самостоятелна, слънчева, южно изложение, със собствен санитарен възел за по-голяма в София. Може и със съкилийници. Доплащане в цигари и натура. Присъдата не подлежи на коментар"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.