Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 07.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: лaвинa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.11.09 12:45



Най-големите ограничения се заобикалят най-лесно.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 12:56



Ти пак ли нямаш клиенти? Трябваше да кажеш по-рано, да напиша и още мнения в още теми - да ти създам малко развлечения. Очевидно скоро никой друг не ти е разрешавал да си лееш злъчта по него, та ти се е насъбрала. Давай, нали знаеш аз как се отнасям към всичките ти злобни творенийца? По единствения разумен начин - ей така:



ПП - Писала съм и във "Войната по пътищата" тия дни.. припкай и там да плюеш.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 11.11.09 13:02.



Тема Банковото лобинови [re: лaвинa]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:19



вероятно натиска за тази глупост. Допълнителни приходи за тях - такси откриване, закриване, поддръжка сметки, внасяния и тегления.

А е глупост, точно защото в банките се перат парите. Не знам кой ги говори тези глупости, но едни пари се наричат "изпрани" ако минат по легална сделка през банка. Ако си остават под масата - за какво пране ми говорят?

Простия пример. От нарко пари се купува имот - на пазарна цена 500 х евро, сделката минава по дан. оценка 20 х. евро. След година/ а примерно пет за нежилищен, за да се пропусне и данъка/ се продава като се изповядва истинската цена примерно вече станала 1 млн. Това са си вече изпрани пари - минали през банка, реално изповядани - чисто та свети.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:21



Не си прав. Пропускаш юридическите лица. Готвят я да стане една след 01.01.2010.
досега дан. оценка за прехвърлителни сделки се изчислява като на на физ. лица. А дан оценка за такса смет и данък сгради - балансова стойност.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: Ф.]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 14:39



Прав съм, защото става въпрос как е било преди и сега.
А какво ще стане от 2010 г. ни предстои да видим.





Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.11.09 14:47



Ай те уредих с работа и пенсия, ти все злоба виждаш.


А къде си се изцвъкала по клубовете слабо ме вълнува. То ти без друго имаш навика да спамиш на много места.


П.С. Дочух, че са те баннали и в "право"?! Тц, тц, тц - и там ли не можаха да оценят "уникалността" ти?
П.П.С. Така и не разбрах каква е"пазарната цена" на "горяла панелка", нито в кой период от емоционалния ти живот е имало две данъчни оценки. Ама не се напъвай да отговаряш.





Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано11.11.09 14:52



Уни, това, дето го предлагаш, е за един утопичен свят. Като назначат някой да прави "пазарна оценка", нали се сещаш, че това не е корупционна ниша, а корупционна ПОРТА? Където има човешки фактор, там има и възможности за корупция.

Господ красота ми даде
и отпреде, и отзаде



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор Ф. ()
Публикувано11.11.09 14:57



Не си прав. Дори и не четеш. Написъл съм /а си е и така/ ДОСЕГА има две данъчни оценки за нежилищни имоти на предприятията . Една за прехвърлителни сделки чл.44 ЗМДТ, определено в чл.46 ал.2 т.1 че се изчислява по приложение № 2
и
Данъчна оценка за целите за определяне на данък сгради и такса смет - определя се по чл.21 ал.1 - отчетната им стойност.

А от 2010 мислят да ги приравнят, т.е. в чл.21 да влезе текст по-високата от двете - балансовата или определена по приложение № 2.

Благодаря за вниманието.



Тема Re: Невероятно "уникални" мисли!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:04



Ако си приключил със злобата за днес - ще ти отговоря човешки.

35 000 евро - двустайка. Добро място, добър етаж, сравнително нова. Кво те интересува толкова, всъщност?? Офертната цена беше 40 000.

За двете оценки - казах, че не съм сигурна. Има хора, които ще попитам. Но не се пъни да си толкова компетентен, защото си живял твърде малко, за да си спомняш всички промени в тази област.

Много по-добре би било да се сложат два вида оценки, защото, под благовидния предлог ДА СПРАТ ПРАНЕТО НА ПАРИ И ФАЛШИФИКАЦИИТЕ ПРИ СДЕЛКИТЕ, тези кретени ще направят ЕДИНСТВЕНАТА данъчна оценка много близка до пазарните цени, и тогава всички ще си хапем пръстите, като си получим бележките за данъците...

Или трябва да има 2 вида оценки, или - само една висока, но с друг начин на изчисление на годишните данъци спряма същата тази висока оценка.

ПП. Има ли нужда да ти напомням КОЙ ме банна в ПРАВО?
Слава Богу, че вече не си модератор някъде...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Последан шанс за пресъпният КЕШнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано11.11.09 15:09



Сигурно си прав, но сега някой дали знае как точно се правят сегашните данъчни оценки и по какъв критерий и формула се качват всяка година? Дали е толкова прозрачно? Значи - и сега има начини да се мърда около закона, а и при "пазарна" оценка могат да се измислят формули...

И не виждам защо ще е толкова утопично. Те И БЕЗ ТОВА си качват данъчната оценка както им дойде на ума. А е време това качване ДА СПРЕ на едно ниво, на което да се изчисляват данъците, а ДРУГАТА оценка - нека си я качват колкото си искат - тя ПАК ще е по-ниска от истинската пазарна цена, поне в някои случаи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.