Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: Caнитap]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.03.09 13:46



П.П. Ти да не си бил брокер
--------------------------------------------------


Опазил ме Господ! Работата ми е свързана да им ползвам " услугите" през ден!

Редактирано от indepcon/s на 01.03.09 13:54.



Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: oлиroфpeнa]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано04.03.09 00:10



Чудна помощ,понеже си компетентен/а/,я дай акъл сега за едно парче земичка как, да продам или обезщетение да поискам,нещо средни цени,обезщетения,за София центъра,400 м2.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ако въпросът ти е наистина сериозен, то може да направиш следното.

Проучваш строителните компании в твоя град, ако земята/ парцела / къща с двора е в София, значи всички строително-инвестиционни компании в София.

След това се свъзваш с тях. Ако, става въпос за София, пиши ми на лични, ще ти дам списък, не бих желала да го правя тук да не се сметне за реклама.

Преди да отидеш в офиса на инреститора/строител:

Провери собствеността- наследствени дялове, завещания, кой-колко притежава от земята. Строителите предпочитат обезщетения пред заплащане.Затова ще те навиват повече за обезщетение. НО,

преди това , виж в коя устройствена зона се намира парцела - кинт, плътност на застрояване,. Иди в ДАГ - ул. Сердика 5, и провери квартала, в който се намира парцела, какви са действащите към момента застроителни планове .

Очаквай строителя да пожелае да застрои максимално на земята ти и да ти даде минимално обезщетение, затова най-важното е да разбереш към момента на предлагането си , колко разгърната застроена площ може да се постигне.

Ако написаното до тук ти се вижда сложно, намери си архитект градоустроител, който ще те консултира. Тръгнеш ли да уговаряш обезщетение със строителите, ти трябва адвокат вещ в учредяване право на строеж.



Няма смисъл да си даваш имота на агенции, те ще те заведът при строителя, където и сам може да си отидеш.Не го пускай в реклама никъде, а си направи план, на кои строители би могъл да го предложиш.

Think Big & Kick Ass in Business and Life


Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 06:46



Съветите са супер, наистина.

Само трябва още да обясниш на широката публика ЗАЩО трябва да си правиш толкова труд (особено ако парцелът е в София, където има няколкостотин строителни фирми, които според теб трябва да бъдат проучени!

) и да си губиш времето, (очевидно то за теб не струва НИЩО - е да, зависи от това колко пари изкарваш с твойта си професия, а това зависи пък от кадърността ти...) след като агенцията ще свърши всичко това вместо теб, и ще ти бъде АБСОЛЮТНО безплатно... Вярвам да ти е ясно, че комисионата, която трябва да им платиш, всъщност се плаща от купувача, така, че...


Така, че, очевидно целта на цялото занятие е НЯКАК да се лишат АНИ от доходи. Ако може да ги затрием от лицето на земята изобщо.

Няма що, ДОСТОЙНА ЦЕЛ!

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: yниKaлнa]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано04.03.09 09:14



В отговор на:

Така, че, очевидно целта на цялото занятие е НЯКАК да се лишат АНИ от доходи. Ако може да ги затрием от лицето на земята изобщо.




1.Ако сте нужни на пазара, няма какво да ви затрие.
2.Ако има обаче разминаване между предлагана услуга, начина и качеството и на предлагане и заплащане трябва промяна

По точка 2 съм сигурен, че няма АНИ която да отговаря




Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: Caнитap]  
Автор oлиroфpeнa (Cuique suum)
Публикувано04.03.09 16:06



Ами промени я.

АКО НЕ ЗНАЕШ ЩЕ ТЕ НАУЧИМ
АКО НЕ МОЖЕШ ЩЕ ГИ ПОМОГНЕМ
АКО НЕ ИСКАШ ЩЕ ТЕ ПРИНУДИМ


Тема Re: Как да си свършем сами работата?нови [re: oлиroфpeнa]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано04.03.09 16:19



Аз не мога да го променя, но виж пазара може






Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: Hani_G]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.09 22:36



Много четох и нищо не схванах.Личното ми мнение е , че ако искам да продам/купя имот - да поверя нещата на брокер или агенция, щото иначе да не ме измамят с някоя хватка.В тоя ред на мисли брокера/агенцията поема ли някаква отговорност за скрити "подводни" камъни при дадена осъществена сделка т.е. носи ли наказателна отговорност за невярна информация, въвеждане в заблуждение и т.н.Не знам защо някои тук скача срещу заплащането на брокера - ми 3% , ми хубаво, стига да е чиста сделката, щото има и вариант, ако стана жертва на измама да загубя 100% от стойноста на имота, нали?



All rights reserved

Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: Hoй]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано04.03.09 22:42



Струва ми се , че цената , заплатена на брокера е повече за сигурност, застраховка против измами, отколкото, както някой тук писа за човеко-часа работа.Прав ли съм или бъркам?



All rights reserved

Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: Hoй]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.03.09 23:52



Понеже съм брокер, с дълбока скръб ще ти призная, че не си прав. Скръб - защото и на мен би ми се искало да мога да ти ГАРАНТИРАМ по някакъв начин, че няма да бъдеш измамен... Уви, никой не може. Живеем във времена, в които, честно казано, ако някой реши да те измами, и е ДОСТАТЪЧНО ОПИТЕН И ТАЛАНТЛИВ - никой не може да го спре. Нито да те предпази.
Да, ако заподозра нещо - ще ти го кажа. Но мошениците не правят нещата така, че да бъдат заподозряни...

Нотариусът също не ти гарантира нищо. Поглежда документите, вижда дали са правилно извадени и прави сделката.... А ако има подправен подпис? А ако има фалшива лична карта? А ако някъде, през 3 улици, в друга кантора, друг човек с истинско пълномощно и с истински дубликат на нотариален акт продава същото жилище, което в момента купуваш, НА ДРУГ ЧОВЕК? Кой може да предотврати това? Брокерът? Нотариусът? Никой...
Докато ударът излезе наяве - собственикът е прибрал двете (или трите!!) суми и е някъде на някой красив остров...

Брокерът се наема, за да ти спести време и нерви. И за да свърши вместо теб някои операции, които иначе можеш да си свършиш и сам (донякъде). За да ти даде някои съвети относно моментното състояние на пазара. Да прослушва обяви вместо теб, да ти урежда огледите, да ти покаже най-подходящите за твоя вкус обекти. Или да рекламира твоя обект на възможно най-актуалните места, да го рекламира добре, да ти води дотатъчно купувачи и най-накрая - да ти доведе и този, който ще го купи (ако не искаш безумно висока цена). Такава е работата на брокера по целия свят. Е, може би в другите държави това се прави малко по-качествено, но КАКВО В ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ НЕ СЕ ПРАВИ ПО-КАЧЕСТВЕНО, ОТКОЛКОТО У НАС? Може би ти самият имаш претенции, че работиш твоята работа по-добре от твоите "колеги" във въпросните "други" държави?

Не се отчайвай. Големите измами не стават всеки ден, все пак...



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано05.03.09 00:10



Шах и мат - много ме успокои.Хубаво - искам да продам имот / не да мамя/ , с парите от него да купя други 2 имота.
Въпроси:
1.Брокера може ли да ми гарантира, че когато продавам - ще си получа парите?
2.Брокера може ли да ми гарантира, че когато купувам, купувам само аз , а не съм 5'я купувач на същото и след мен има още трима купувача на същото нещо?
Ако не може да ми гарантира тия неща - за какво ми е ?
Щото по моята логика тия 3% или 6% ще ги дам на този, който може да ми гарантира чиста сделка, а не на този, който ми казва, че сделката "може би ще е чиста".
( нищо лично, говоря хипотетично и недотам хипотетично )

All rights reserved

Редактирано от Hoй на 05.03.09 00:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.