Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Г-н Василев ! Предупредихме Ви !!!нови [re: kitna]  
Автор Highway to hell (napalmoff )
Публикувано23.01.09 21:23



КОМЕНТИРАНИ КОМИСИОННИ НА ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР - ГАРАНТИРАТ ПОСЛЕДНАТА ВИ СРЕЩА С " АГЕНЦИЯТА ".

Дреме ми знайш ли на кое. Даже ще съм щастлив да не ги видя вече. Хич не ми трябва "висококвалифицираната" им помощ по време на сделката, за което те няма да спомогнат много. А да видим дали не мога да отида и да занеса парите без тяхна помощ, или да си извадя удостоверение за тежести.




Тема Re: Г-н Василев ! Предупредихме Ви !!!нови [re: Highway to hell]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.01.09 21:29



Виж удост. за тежести е най-малкия проблем неразбра ли....Доказването на собственост е най-важното. Добре я ми кажи като ти излезе ипотека или има някой забравен наследник, или върху мястото имаш ипотека но апартамента излезе чист какво ще правиш??? Аз незнам защо така опростявате нещата при една сделка??? Много са нещата които трябва да се гледат, разбери това! Една небрежност и може да ти коства много...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Г-н Василев ! Предупредихме Ви !!!нови [re: arrvv]  
Автор Пpacyнceн (грухтящ)
Публикувано23.01.09 21:39



Айде стига глупости, удостоверението за наследници се вади точно толкова лесно колкото и тежестите. Минахме през това само преди няколко месеца. Да не говорим че след като имота е продаден, наследникът ще си търси правата при продавача.

|

Тема Re: Г-н Василев ! Предупредихме Ви !!!нови [re: Пpacyнceн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.01.09 21:43



Ок ти си знаеш... но просто съвсем приятелски наблягам първо да се провери собствеността на обекта и след това всичко останало...Аз не говоря за изваждането на документа а да се проследи всички законни и незаконни бракове връзки и деца и т.н.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема искаш да кажеш...нови [re: arrvv]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано23.01.09 22:16



че ти купуваш апартаментите, които предлагаш на клиентите си после и им слагаш % печалба + % разходи (заплата, офис, транспорт и т.н.), както би направил един търговец.

Или ги вземаш на консигнация? Тогава продавача не би трябвало нищо да ти дължи, той се води доставчик, а ти си със задължения към него.

Вашата дейност е в сферата на услугите, там пряко прийомите на търговците не могат да се прилагат. Съмнявам се, че бихте искали да е като някой от двата горни варианта.



Тема Re: искаш да кажеш...нови [re: Hell]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.01.09 23:26



искам да кажа че не мога да си определя надница....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: Blake]  
Автор naci ()
Публикувано24.01.09 10:19



Ти си мислиш че са 3 часа ,аз твърдя че са 30 часа.

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: Как да си спестим 3% от комисионнатанови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (ентусиаст)
Публикувано24.01.09 11:17



пак се правиш на неразбрал, примерът с Бербатов ти дадох с цел да ми отговориш - СМЯТАШ ЛИ, ЧЕ ТОЙ СИ ЗАРАБОТВА СЕДМИЧНАТА ЗАПЛАТА ПО ВРЕМЕ НА СЕДМИЧНИЯ МАЧ, ИЛИ ПОЛАГА УСИЛИЯ ПРЕЗ ЦЯЛАТА СЕДМИЦА ЗА НЕЯ ?



Тема е то и аз съм така...нови [re: arrvv]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано24.01.09 13:24



как да калкулираш процеса по измисляне на нещо...

но дори и без да смятам часовете, в които чупя моливи, обикалям нервно из стаята и нищо не мога да измъдря, нито пък тези, в които чета из нета, за да съм в час с новостите, само от момента на хващането на мишката до готовия продукт, пак се получава компромис, в който клиента знае за какво плаща, а аз знам, че не съм вътре и даже имам прилична печалба.

Обаче знам заради какво бих наела с удоволствие един брокер:
- Подробно описание за самия имот: снимки, чертежи, характеристика на строителството
- Подробно описание на околността, когато става въпрос за извънградска къща или парцел: (в стил "Имам имот" - улици и чистота, безопасност, екология, динамика на цените, географски фактори и градоустройствени особености, комуникации) а при апартамент в квартал - съседи, магазини и заведения в околността, ателиета за услуги, интернет доставчици, кабелен оператор, криминален фон.
- Възможни проблеми с имота и/или възможности за развитие

Някъде около 8-10 странички pdf за конкретния имот е напълно достатъчно... и ако се притеснявате, че инфото ще го копира конкуренцията, просто наблегнете на собствения си сайт и промотирането му и там слагайте подробните оферти. Когато в имоти.нет (примерно) под офертата пише, че подробна информация има в сайта на агенция Х, то аз с удоволствие ще дойда при агенция Х, а не при тези, които крадат инфо от Х.
Как ще ги различавам ли? Нали като звънна на имитаторите, те ще ми ъъъ-кат и меее-кат на въпросите, а хората от агенция Х ще са в час и ще ми кажат останалите 20% от инфото, което са запазили за себе си :)

(абе нещо такова в общи линии...)



Тема Re: е то и аз съм така...нови [re: Hell]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано24.01.09 14:47



Чудесно. Има ли такъв брокер, обаче ?
Защото в „общи линии“ описвате прекрасно проучване от гледна точка на купувача.
Един проблем дъвкан тук от наивни потребители безкраен брой пъти:
Брокерът намира апартамент отговарящ на всички ваши критерии. При една малка подробност – апартамента се намира над абонатна станция, примерно, и през зимата може да се обитава само от напълно глухи. Какво се получава - независимо, че се „запознавате“ с апартамента през лятото, нашият толкова способен брокер разбира за този проблем. И тъй като ще вземе комисиона и от продавача се колебае цели три минути дали да ви събщи за него или да ви поздрави с „прекрасната“ нова придобивка.
Изходът от това колебание е ясен, защото брокерите са убедени, че няма никакъв конфликт на ... техните интереси, когато представляват и двете страни. Ето тази твърда убеденост трябва да накара хората да се замислят преди да ползват услугите на брокер.
А не толкова дали са нужни или не техните услуги.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.