Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!  
АвторПoтpeceнa! (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 04:55



Гледам български оферти и ги сравнявам с американските. Значи излиза че в БГ, където трудът на строителния работник е 10-20пъти по-евтин от този в САЩ, а същото важи и за земята и използваните материали, , цените на сходни имоти са ...:





Как в БГ се стига до такива цени, при положение че всичко е неуредено, улиците стигащи до имотите са целите в дупки, няма полицейско присъствие и цели пълен хаос и престъпност?!?


otkacham]



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано09.03.06 09:01



За Бога братя, не купувайте!
Ако има кой да купува на тия цени, значи това са цените.



Тема така енови [re: Пoтpeceнa!]  
АвторKлapa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 10:08



Още от одавна тука се опитват да покажат, че например, в София, цените са по скъпи от Дюселдорф, но пък винаги се намират 4-5-6 брокери или предприемачи които влизат, и започват да пишат километрични или не километрични но повтарящи се постинги Не е Вярно...
Е според мен какво ще стане: Жилището за българина е като хляба...
Спомняме си всички през годините, как мошенниците изнасяха зърно, нямаше хляб по магазините - и то в посткомунистическо време. Цената на хляба се беше вдигнала до тавана,,, пенсионерите изобщо не издържаха...
сега обаче е друго... Внос на Зърно колкото искаш - Добруджа нищо и не произвежда... производители на хляб колкото искаш, и въпросните фирми и фирмички които печелиха от цената на скъпия хляб през годините се разроптаха: Ама появи се голям играч който предлага хляб под себестойността си... И в Търговище и в София... и те горките пищят по телевизията, че на ще фалират. Ами ще фалират, защото до сега само са лапали от най бедните...
Според мен така ще станеи с имотите: ще се построят всички калища, и в София и в търговище, пазара ще се пресити, никой няма да иска да купува, след като вече си е купил... и тогава цените ще спаднат...
Че аз съм виждала с очите си в Германия като съм била на специализация - собственичка на Цял жилищен блок - 4 теажа по 5 апартаменчета на етаж нито изглежда богата нито заможна, даже и работише като портиерка и домакинка и живееше на първия етаж на сградата. метеше дворчето и садеше цветенца... и взимаше наем от 19 апартамента... и то доста голям наем 600 марки месечно... Но явно това не и пречеше да се води богата собсвеничка на цял блок, и по съвместителство или не играеше роля и на чистачка и на портиерка и на домакинка... а Най вече ина ЦРУ, защото типично както българска махленска клюкарка говореше с хората, най вече клюки - кой кога излезнал, кой кога се прибрал, как буклюджиите се опитвали да и пробутат съседкста кофа за боклук която била по-стара а нашата (нейната) струвала еди колко си по скъпо щото какапа и бил по плътен и такива... неща... да да...



Тема Re: така енови [re: Kлapa]  
Авторyanko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 12:39



Toi predi i dolara skochi na 3500lv :)
I posle se vurna na normalni niva

ehhhh kolko hora izgoriaha togava



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Авторняkoй cи* (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 12:53



Така е ...всичко в милата ни БГ е сбъркано.
Според мен факторите са много и погледнато от различни гледни точки изглеждат коренно различно.
Но съм сигурен вече че пазара ще се срине особенно за цената на апартаменти ...независимо какви с изключение на тези обособени като затворени комплекси /нови и строени от чужденци/ всичко останало ...тепърва ще се задържа на тези нива и надолу ..........
А иначе , балъци многууу , като и мръсни пари /необложени от данъци/като български така и чуждестранни .
Никой не обръща внимание на следния факт БГ намалява със 40-50000 души годишно .и техните жилища средно 20 000 бр също излизат на пазара .
Такива свободни жилища вече има масово някои обласни градове ..Добрич ,Ямбол Сливен .....
За мен това ще срине пазара а не бр. на некачесвенните ново стройтелство .



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано09.03.06 15:19



Чиста проба балон ... не съм участник на този пазара, но това е истината за мен ...

Каква беше историята на поскъпването помните ли?

1во Имаше някакво дребно търсене от ангичани - единици
2ро Събраха се основните играчи на пазара на "конгрес в София" и едно тъпо копеле сподели по телевизията, опровергавайки "слуховете" за 2но поскъпване, че няма да е двойно но до влизане в ЕС ще е поне 50%
3то Малко след това цените започнаха да се вдигат
4то Появиха се рекламните статии в Таймс (ако не бъркам изданието), че България е елдорадо на недвижимите имоти.
5то Цените отскочиха рязко нагоре

Тук най-интересното е че след като в английската преса излязоха статии, че нещата миришат на пукване на балона, те бяха веднага последвани от съответното опровержение за перспективите пред БГ пазара на недвижими имоти.

Резултат - цените продължиха да растат ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Пoтpeceнa!]  
АвторПoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 21:46





И всички подобни!



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Пoтpeceнa]  
Автор Бpokep ()
Публикувано09.03.06 21:50



Няма от какво да си потресена... Разликата между имотите във Филаделфия и тези в Бг е, че онези в страната на неограничените възможности са просто дървени къщички без собственост върху земята (мако са тези със собствена такава), а тези в Бг са масивни къщи (за неосведомените означава тухлени), така, че място за сравнение няма и не може да има...



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бpokep]  
Авторjoni (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 11:40



Broker, zashto ne spomenesh, che:

- v filadelfia ima hubav put (bez dupki) do kushtata (ne da triabva da si kupish jip s koito da mojesh da stignesh do kushtata)
- ima kanalizacia (niama nujda da idva lainarka da chisti iamata deto si ia izkopal v edinia ugul na dvora)
- ima tok, koito ne spira na vseki 2 chasa (t.e niama nujda da si kupuvash generator)
- ima security (a ne da se chudish koga she ostanesh bez obzavejdane v kushtata)

.. puk neka da sa durveni kushtichki :)



Тема Лъжеш, като дърти цигани...нови [re: Бpokep]  
АвторMиpишeщa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 13:04



Нали прочетох какви са къщите... и с какво се продават... Ти чете ли???
И за едно не си прав: В България са масивни... Да бе... те падат още непостроени... това ли наричаш масивност????
Не че го желая, дано не се случва, само трябва едно по силно заметресение, и ще се види резултата от новото строителство... Като в Турция...



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Пoтpeceнa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 13:19



и какво те учудва и аз да питам. имота си струва цената. друг въпрос е че в България такъв имот не може да си позволи човек работещ на заплата.

с какво имотите в България са по-долно качество от САЩ би ли ми казала. дай като не сме САЩ а България да се продава на безценица. не съм съгласна. ако съм се сърдела защо цените на имотите са високи, то е защото българин в България трудно може да си позволи да ги плати, докато емигрант или човек работещ в чужбина или чужденец- може. ей това не ми харесва.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бpokep]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано10.03.06 13:23



Суз бе ... говориш простотии ... и какво от това като са масивни??

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: joni]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 13:26



след 50 години всичко това ще го има в България и земята няма да се премести. така че недей подценява и гледа черногледо.

във Филаделфия има други негативи дето в България ги няма.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бpokep]  
Авторбpokepka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 13:38



"място за сравнение няма и не може да има..."- правилно от доста време се опитвам да намеря нещо подобно на къщата ми в Америка(като качество, дизайн,изпълнение .....) , но освен на покойния Н.Гяуров и една две резиденции(които не се продават ) всичко друго е на ниво бараки, за които говориш с малката подробност ,че там живеят най, най- бедните хора в usa , а тук почти всички хора.....




Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано10.03.06 13:47



Имота си струва цената?? Няма да е зле да прегледаш някой учебник по икономика за 1ви курс и да се просветиш как се определя една цена ...

Пазара на имоти в България е силно спекулативен в момента и не можеш да го сравняваш с пазар изграден на реални пазарни закони ...

Има и други разлики ако искаш мога да ти изреждам

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: V. Grig]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 14:17



Ми...

първо- аз съм икономист- счетоводител и съм много в час с ценообразуване, себестойност , продажна и пазарна цени

второ - имам си понятие от строежи , качество и т.н.... щотси имам мой строеж макар проблемен още

трето- имам имоти и им знам цената


цените в този сайт са като за купувачите.... не съм съгласна чужденци да купуват за жълти стотинки, нито бивши и настоящи емигранти да купуват евтино ..... мен ако питаш не съм съгласна изобщо чужденци да купуват преди да сме стигнали до там всеки българин да може да си позволи собствен имот.

така че....давай друго



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Авторjoni (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 17:06



Sled 50 godini?!?! Mi az togava shte sum na 80

A prez tezi 50 godini ko da pravia? Da gazia v kalta? Da chakam kradcite da mi oberat kushtata? Da hodia v avtoservize N-aise puti na godina shtot ima dupki po putishtata?



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykykинa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 18:06



да бе може... Аз лично познавам 3-4 имигранти.... които се бяха засилили да инвестират в България... ба всичко се отказа... за същата цена на запад инвестицията много повече си заслужава...



Тема олей ма каде са тея чужденци ма...нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykyлинa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 18:09



Ама говориш много голями глупости. Икономистка била... дрън дрън...
виж сега, то и в България се наблюдава следната тенденция а защо например ако някой иска да инвестира 25000 евро, купува панелна гарсьонера в Овча Купел в София а не тристаен тухлен на центъра на Ямбол...
Защото в Ямбол ако го даде под наем и 150 лв месечно не може да му взема, а Гарсьонерката в Овча Купел смятал веднага е дал за 160 евро...
Така и със София -> Европа... за тея пари по-добре там...



Тема Re: олей ма каде са тея чужденци ма...нови [re: Kykyлинa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 18:36



ти си неграмотна уважаема и дребнава . аз че съм икономист - съм и това няма да се промени. глупости не пиша - ти че ги разбираш такива проблемът си е твой. ми... щото в Ямбол можеш да живееш с 200 лева на месец, но в София, Пловдив, Варна, Бургас не можеш- затова.... чудя се защо не си го проумяла.

постинга ти е като на жена дето си е правила сметки без кръчмар.

купувай имоти в Европа , кой ти пречи. само дето доста бели хора от Европа търсят начин да избягат от там.

за София и Ямбол не мога да говоря, но във Варна има доста качествени нови и ремонтирани стари имоти , които наистина си струват цената. Особено къщи и вили или апартанемти в малки компlекси с градина, басейн и други екстри / не помня как ги наричаха точно/

тук в темата не се говори за панелки , гарсониерки и тем подобни а за качествени КЪЩИ. няма никаква основателна причина къща да струва в САЩ 300 000, а подобна на нея в България да е 50 000 .



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Kykykинa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 18:44



ще се откажат...щото са си правили сметките без кръчмар..на база информация от преди 5 .... нищо не стои на едно място непроменено с години, да замръзнем като в ледников период ... щото на някой така му се искало... в България всичко е бързо променливо и динамично..... ти какво очакваш .

аз пък познавам емигранти, които искат да купуват имоти в България и не щат да инвестират в други държави членки на ЕС. дори в Гърция не щат да купуват .... що ли.



Тема Re: нямаш си понятиенови [re: Бpokep]  
АвторПoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 19:33



Тези във Филаделфия са от тухла или камък и всички екстри, продават се с готови кухни, паркети(не теракоти да ти мръзнат краката!). По крайбрежието са от дърво.
В САЩ обаче обикновените хора живеят в 3-4 спални къщи с дворчета и пр. В БГ само мафията може да си позволи нормална къща! Която впрочем в БГ минава за ... "луксозна".
Как ще обясниш такава цена при положение, че у нас всичко вложено в имотите като материали, труд и земя е поне 10 пъти по-евтино. Един строителен работник в САЩ получава 150-200долара на ДЕН. НЕщо да кажеш?



Тема Re: нямаш си понятиенови [re: Пoтpeceнa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.03.06 19:40



кво да каже - дървена философка неква... по никакъв начин не мога да се съглася, че една къща в БГ струва колкото подобна някъде в Европа или САЩ... Дори тука има доста по-скъпи оферти...

Just a genius



Тема Re: Какво включва цената на имота?нови [re: Пoтpeceнa!]  
АвторПoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 19:45



1)Инфрастуктура вт.ч. разстояние до магазини, училища,болници, качество на пътищата, сигурност на квартала, общо казано съседската среда и пр. и пр
2) цена на земята, труда и материалите
3,4,5... Очаквам да допълните.

Нека в БГ има същите цени като в САЩ, ама нека има и същите условия, дявол да го вземе. Че всички искаме да живеем в хубави къщи като тази на снимката в БГ...




Тема аре се сапри...нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykyлинa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:34



Не съм видяла по провинцията чак такава голяма евтиния...
Тока ли е по евтин, Водата ли? Газта ли е 50 стинки.... Лука ли, краставиците ли доматите ли?????
Че в Казанлък парното е с 40% по скъпо от София ма...
Икономистка била... Правя си аз сметките, а ти какви ги правиш??? чешеш си пръстите по клавиатурата...
Освен това тъпоумно, говоря за тея емигрантите дето си влагат парите.... те с 200 лв не живеят в Ямбол...



Тема Щот са луди...нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykyлинaч (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 20:44



като дойде някаква псевдопатриотка като тебе, тука и започва да вмирисва целия форум... Кой трябва да е нормален да не иска да си купи къщичка с басейче на гръцки остров, на цена много по евтина от нещо си в България, а някакви къщи във Варна дето ги предлагаш в горния постинг...
да Определено на този момент българина в българия не може да разбере какво значи свободно движение на хора и капитал, защото няма такова...
Но някакви си пвсевдопатриотки като тебе да врякат, колко било хубаво и евтино в България не мога да разбера. Тая пропаганда с ква цел я правите.... да си продавате имотите прескъпо или да взимате висока комисионна!?



Тема Re: нямаш си понятиенови [re: Пoтpeceнa]  
Автор Бpokep ()
Публикувано10.03.06 20:53



Аха, но пак ти повтарям - нямат собственост върху земята, което не е никак маловажно...



Тема Re: Какво включва цената на имота?нови [re: Пoтpeceнa]  
Автор Бpokep ()
Публикувано10.03.06 20:55



бе що не продадеш "ладата" и не хванеш пътя към обетованата земя???



Тема Re: аре се сапри...нови [re: Kykyлинa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 20:56



много добре те разбрах че имаш предвид емигрантите.... НЕ Е по изгодно в другите европейски държави НЕ Е - работи ти фантазията на празни обороти.

може да обиждаш колкото искаш .... но с това няма намалиш цените....бабе.....ми емигрантите щото не живеят със 200 лева могат да платят повече... намират се начини да не излиза хубав имот толкова скъпо.....варианти имам бабе, ама за който има акъл..а той не се продава- или го имаш или не ..... освен това информацията не е безплатна и не се разхожда в интернет

ти като не си наясно в различните градове колко струва живота, аз сега няма да ти чета лекции.... като имаш 25 000 евро купи си тристаен тухлен в Ямбол.... що ще чиниш в София.....



Тема Re: Щот са луди...нови [re: Kykyлинaч]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 21:00



аз имоти нито купувам, нито продавам - имам си мои.... не искат емигранти да купуват в Гърция...особено ако са от Варна... а има места близо до София който са доста добри и не само около София.

не е пропаганда никаква , а лично мнение.... аз искам в държавата да влизат повече данъци.....



Тема Re: аре се сапри...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано10.03.06 21:36



Мисля си че може да си препрочетеш книжките по икономика ...

Много нагледно обясняваш защо в София, цената на имотите трябва да е по-висока отколкото в Ямбол ... е същата е идеята и при сравнението София - Филаделфия ...

Ако ти направи впечатление сравнените обяви - в едната се продава къща с 8 спални .. в другата - като я гледам вила на около 50 години поне в покрайнините на София с вероятно оскъден достъп до нормални комуникации и още по-вероятно нуждаеща се от основен ремонт ...

Айде със здраве - като проумееш защо в Токио цената не недвижимостите е по-висока отколкото в Ню Йорк, и защо в София трябва да са по-ниски отколкото в Ню Йорк, свирни, а до тогава чети книжките от 1ви курс...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: аре се сапри...нови [re: V. Grig]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 21:46



нЕма нужда да чета. информирала съм се защо цените в Токио са по-високи . не ме бъркат, щото нЕмам намерение да се нося в Токио.... мен ме интересува за колко се продават имоти в България , колко пари от данъци влизат в бюджета и кой ги внася там....другото не е важно изобщо. дай сега да хванем да правим проучване и да нищим какви биха били цените на Северния полюс след 100 години.

не съм нито брокер, нито купувач, нито продавач.... казвам лично мнение...за мен цената на къщичката си е нормална...толкоЗ .



Тема ти съвети ли се опитваш да ми даваш!?нови [re: Бapбapeлa]  
Авторkykилинa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:51



Ще си купя там където искам, но решението няма да го взема благодарение на някаква си - никава драскаща по форумите...



Тема Re: Щот са луди...нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykлинич (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:53



аре обиколи цела българия.... до пред 5 минути Варна с къщите беше много добре, са имало и около софия... Ми има... то на всякъде има... ама трябва да си хептен изперкал да купиш в БГ... освен ако не е на реална цена, а тя е данъчната оценка...



Тема много си оргинален няма що...нови [re: Бpokep]  
АвторKykли (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:55



както са цялата провинция се изнесе в София... така като влзем в ЕУ догодина, всички ще започнат да се изнасят натам... Така, че със или без ладата... няма нъжда да иронизираш!



Тема Re: Щот са луди...нови [re: Kykлинич]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 22:02



ми....драга...скоро приеха едно нещичко в едно законче, в НА да фигурира реално платената сума като продажна цена. ... и е въпрос на време тази сума да стане данъчната оценка на имотченцето.

който иска да намери къща- намира...ама това не става да си държиш задника в странство , а тук къщите да ти се подредят в редичка като дойдеш за месец... sorry... или брокер да си троши краката за жълти стотинки... бай Ганьовските номера- не минават вече ..... нали знаеш- всяко нещо си има цената . искаш къща кат за свят , на нормална цена- дигаш си задника идваш тук и търсиш, докат не я е купил друг.



Тема Re: ти съвети ли се опитваш да ми даваш!?нови [re: kykилинa]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 22:07



а защо търсиш тук информация.... ммм ..... като сме драскащи и неразбиращи..... хабер нямаш кой стои зад никнеимовете .. проблемът си е твой.

тази драскащата във форумите се оправя и не търси инфо като теб.....и не се жалва че са й излезли криви сметките , щото ситуацията с България се мени бързо и непредсказуемо..... така че- прав ти път да търсиш и намериш.... като скъсаш 5 чифта обувки.... и стигнеш до моите изводи - обади се...



Тема Re: много си оргинален няма що...нови [re: Kykли]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 22:10



оф.... софиянци вече се изнасят ОТ София КЪМ провинцията.... ти и в това не си в час..... горката.....изнасянето към ЕС няма да е толкова бързо колкото си мислиш...там нЕма място веКе...



Тема Re: Щот са луди...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано10.03.06 22:14



След това последното, което каза - можеш спокойно да отидеш в института, да се извиниш на преподавателите си за загубеното им време и да си върнеш официално дипломата

Аман от празни глави

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Щот са луди...нови [re: V. Grig]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано10.03.06 22:29



тц... не позна...ако някой даде акъл как да влизат повече пари в бюджета ще му дадат още една дипома....златна и то.

щото повечето гледат как да не влизат пари в бюджета....затова сме цъфнали и вързали.... ама това не е в ресора ти...ти си по имотните...да не казвам какво.


а моето е...професионална деформация.... май вече доста изкривена.

приятни почивни дни. дано има слънце

Редактирано от Бapбapeлa на 10.03.06 22:38.



Тема Re: олей ма каде са тея чужденци ма...нови [re: Бapбapeлa]  
Авторjoni (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 23:16



Ami kazvash v Iambol se jivee s 200 leva na mesec?

Zatova v sofia e po-skupo.

Ami vuv Filadelfia se jive sushto s dosta poveche pari otkolkoto v Sofia, taka che po-tazi logika, ako kushta v BG struva 300K to vuv Filadelfia traibva da e 1M?

Neshto ne gi smiatash dobre tezi smetki mi se struva :)

Cenata na edin imot ne se opredelia samo ot Imot-a ot otva kolko tuhli i beton sa polzvani v nego.

Cenata se opredelia ot sredata i to v dosta po-goliama stepen. kakto e kazal niakoi v postovete po-dolu



Тема Re: нямаш си понятиенови [re: Бpokep]  
Авторбpokepka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 11:08



И как го измисли това "нямат собственост върху земята"- аз имам собственост в/у земята и то не само на едно място- не е ли по добре да се запознаете с нещата за които сте решили да спорите , а не само общи приказки



Тема Re: нямаш си понятиенови [re: бpokepka]  
Автор Бpokep ()
Публикувано11.03.06 12:17



Колежке, не става въпрос за Бг...



Тема колега ,колегааанови [re: Бpokep]  
Авторбpokepka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 12:20



Ако беше прочел малко по- нагоре нямаше пак да се изказваш неподготвен.....



Тема Re: колега ,колегааанови [re: бpokepka]  
Автор Бpokep ()
Публикувано11.03.06 12:37



да де, че си в Америка, но ако и ти беше прочела мааалко по-нагоре, щеше да ти стане и на теб ясно, какво имам предвид...



Тема Re: колега да де ама нищо не си разбралнови [re: Бpokep]  
Авторбpokepka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 12:57



След като отговарям с цитат от твойто мнение , значи съм " прочела мааалко по-нагоре" и за разлика от теб съм наясно за какво говоря



Тема Re: много си оргинален няма що...нови [re: Бapбapeлa]  
АвторKykич (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 19:08



Ми то и София се пълни от 1990...
да не мислиш че не виждам....
какво са 15 години... така и в ЕУ! какво са 15 години!



Тема Re:а защо не ми отговорите?нови [re: Kykич]  
АвторПoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 08:36



Как се определя цената на имота?
Може и без "лирични отклонения".



Тема Re:а защо не ми отговорите?нови [re: Пoтpeceнa]  
АвторKykлич (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 09:11



Отваря се електронния вариант на в. Български Имоти


от търсене, и се избират мястото големината и характеристиките на имота който иска да се продава, като на цена от се пише 2000 евро - за да не излезат офертите дадени с цена за квадратен метър.
После търси. Когато излезат офертите, продавача се ориентира по цените и определя своята цена като прибави +2000 евро...



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.03.06 10:33



я сега като икономист, специалист по ценообразуване и т.н., да обясниш на необразованата публика в кой точно учебник по икономика си прочела, че цените в една държава (или пазар) се определят според доходите на емигрантите, респективно чужденците, които искат да си купят нещо?
Поне не говори глупости, че ставаш смешна...

Just a genius



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Blake]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано13.03.06 10:42



Дмаааа,
на нас тази специалистка по всичко - Барбито ни е модераторка(на българите в чужбина)...прави си сам изводите...
и добре, че вие й казвате, че е тъпа, щото на нас не ни вярва


ПС. относно къщата около София. Не си струва цената. Стара ми се вижда, сигурно иска основен ремонт. Едва ли качеството на изпълнение на вътрешния интериор би ме задоволило(за тази смешно висока цена говорим). А за външният - този бръшлян около цялата къща сигурно е скапал мазилката. Така, че вметнете си едно външно освежаване. Аман от тарикати



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Please Disturbb]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано13.03.06 10:47



Не видях никъде в описанието на имота, на колко години е къщата?!
Септична яма - за 365 000 евро - не, ама много мерси



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бpokep]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано13.03.06 10:58



Отдавна не бях чувал по-голяма глупост...Оправи ми настроението за три дни напред...:)))))))



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Blake]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано13.03.06 15:20



учебниците ги чета И между редовете. няма държава, която да прилага написаното в който и да е учебник в чист вид. бизнес - учебниците тия по-които се работи на практика не са написани обаче. който не умее да продава, така че да спечели повече не може да прави бизнес..... имотите са бизнес като всеки друг . брокерите на недвижими имоти работят на % от продажната цена на имота- колкото е по-висока цената на имота и комисионната е по-висока. ако имдаш двама клиенти за един и същ имот- единия понеже е в час какви са цените и е готов да плати 50 000 евро, а друг- понеже не е много в час, тъй като е бил извън страната с години е готов да плати 100 000 евро.... ти ако си брокер на кого ще продадеш имота.... имот продаден на по-висока цена в случая , която ще бъде вписана в НА/ щото тази промяна в закона я приеха / предполага плащане на по-високи данъци...... втори пример - имаш 5 имота за продажба със сходни данни - идва при теб клиент - ти кой имот ще му предложиш първо- най-евтиния ли.....стига толкова че стана лекция....

това е просто бизнес , нищо лично.... има продукти от които се печели от оборот, а други при които се печели от цената. имотите не са продукти, от които се печели от оборот , тамс е печели от цена .

след като се насмееш....чакам следващите претенции.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Blake]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:03



Чудя се, защо въобще се хабите да отговаряте на това доказало липсата на какъвто и да е признак на интелект същество.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: ***]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано13.03.06 16:25



а аз се чудя защо мислиш че не разбирам кой стои зад тия звездички , като никнейм .



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 16:53



я кажи кой?
че и на мен ми стана интерестно
което разбира се по никакъв начин не би променило мнението ми за теб - една застаряваща, озлобена, самотница



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: ***]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 17:03



Мнението на оревала интернет пространството, че е дискриминирана заради еврейския си произход завистлива, незадоволена , отегчена и с манталитет на стара мома в странство не се брои.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.03.06 17:14



Айде не измествай темата, ставаше въпрос за следното ти "гениално" умотворение:

В отговор на:


с какво имотите в България са по-долно качество от САЩ би ли ми казала. дай като не сме САЩ а България да се продава на безценица. не съм съгласна. ако съм се сърдела защо цените на имотите са високи, то е защото българин в България трудно може да си позволи да ги плати, докато емигрант или човек работещ в чужбина или чужденец- може. ей това не ми харесва.




Това дали ти харесват цените в БГ или не, няма нищо общо с реалната икономика, нито пък с ценообразуването - цените на един пазар се определят от фактори, нямащи нищо общо с тези, които си мислиш и/или ти/не ти харесват...

Just a genius



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Blake]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано13.03.06 17:28



изобщо не измествам темата. много добре знам как се ценообразува. нали имам строеж мой. и да ти кажа в съда хич не питат кое как е ценообразувано, а приемат за меродавна цената, която им е обявена от ищците.

българите работещи в България и тия извън нея не са поставени при равни условия за работа и заплащане .

ако съм брокер сети се как ще продавам, особено ако видя че някой е притиснат от фактора време за да купи имот в България. ще го накарам да плаща двойно и толкова.

остави учебниците- там са теории, реалността е друга.

освен това защо да не се побъзикам .



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано13.03.06 17:43



Точно тук си проличава и типичния цигански манталитет ... брокер държащ на името и професионализма си никога няма да направи продажба на 2-на цена възползвайки се от незнанието на клиента ...

Освен това - това за което ти говориш не е точно икономически закон, а му се вика СПЕКУЛА ... в нормалните страни подобни игри с пазара се наказват ...

В българския случай дори и не става въпрос дали имота, за който се дава примера си струва парите (всъщност тази вила не струва и половината от осканата цена), а в крайна сметка нещата опират дали има платежоспособно търсене на това ценово равнище за този тип имоти ... ако си чела учебниците дори и само по редовете ще разбереш за какво ти говоря ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.03.06 17:44



и как е строежа? предполагам себестойността му хич и не наближава дори 30% от пазарната цена? нали? бах таа печалба...
и стига с тия брокери, те са същите ментета като тебе...

Just a genius



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Blake]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано13.03.06 18:02



съдим се. не щем да се бием и се съдим. там е себестойноността - някъде 30 % от продажната цена в момента . понеже знам колко струва фактически, а какви данъчни оценки измислят.... и какви въртели измислят адвокати за да платят по малко такса за завеждане на иск, а после да увеличат цената на иска.....

не ме карай да си спомням сега и да си развалям вкуса на кайвето.

брокерите и да са ментета и да не са - без тях не става . я иди обикаляй като луд с месеци да търсиш имот .

чудя се как продават по 1000-1200 евро кв.м. апартаменти - около мен има няколко нови кооперации- грозят ми пейзажа, понеже не се вързват с досегашния интериор , а едната ми загрози и морската гледка... когато за тия пари може да се купи къща , или земя и да се построи къща- малко по зор е , но пък си струва .

няма намерение нищо да продавам . обаждам се прочета ли мнението на някой учуден, липсвал в БГ с години и озадачен що ситуацията не е такава каквто я оставил .

сега съм на етап да разглеждам идеи за къщи.... кат сЪ пенсионирам да имам двор , да садя в градината ягодки и да ходя боса по тревата.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: V. Grig]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано13.03.06 18:09



посочи ми брокер, който не спекулира. посочи ми и строителна фирма, която не спекулира. имам познати работят като брокери - не е истина как ще одерат и моята кожа, ако се наложи.

бизнеса си е бизнес... и както вече написах имотите не са стока, при която се печели от оборот, а от цена.

написаното в учебниците е теория... хубаво е да се прилага, но не се прилага - нито в България, нито извън нея.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Авторлyд дackaл (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 18:36



Барби , пишеш че имаш/строиш ИМОТ би ли написала колко ти излезе 1м2 в евро ....обща площ?



Тема Offtopicнови [re: *****]  
Автор vanio_l ()
Публикувано13.03.06 21:28



Простете за offtopic-a
Просто ми стана интересно коя е оревалата " интернет пространството, че е дискриминирана заради еврейския си произход завистлива, незадоволена , отегчена и с манталитет на стара мома в странство " ? Бapбapeлa, *** или и двете? Не следя всички форуми и не мога да се ориентирам .
А иначе г-жо (г-жице) ?!? Бapбapeлa, прочетох с интерес всичките Ви мнения в тази тема и считам ,че ако наистина сте икономист, то сте светъл пример защо българската икономика е в плачевно състояние
Но нека мнението ми не Ви тревожи (все пак е на неикономист)
Приятна вечер!



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано13.03.06 21:43



Имаш много изкривени понятия за бизнеса ...

Както ми каза наскоро един търговски партньор от Холандия относно поведението на турска фирма, с която имахме обща сделка "And what? Because they are crooks think everyone else in the world are crooks too?"

И аз съм брокер (10 години стаж вече) макар и не на недвижими имоти ... А ти имаш още много да четеш ... като почетеш повечко, ще разбереш че вкарването на повече приходи в бюджета не е въпрос опиращ до номиналната цена на извършените сделки, а до съзнанието на пазарните субекти ...

Айде със здраве

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Offtopicнови [re: vanio_l]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано13.03.06 22:00



*** е ревлата че е дискриминирана.
Барбарела си разбира от работата , не чети какво поства понякога.



Тема Re:не се прави на удареннови [re: Kykлич]  
АвторПoтpeceнa (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 06:34



Май в БГ всички сте ударени.
Всеки се прави на голям умник и вместо да говори по същество разтяха локуми по несъществуващи въпроси.
Много досадно. Не може ли по същество, бе хора?



Тема Re:не се прави на удареннови [re: Пoтpeceнa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 12:00



безплатно е само сиренцето в капана за мишки.



Тема Re: Offtopicнови [re: vanio_l]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано14.03.06 22:53



ако ме тревожи нещо, то е 'измислено съдебно решение' написано от БГ съд..иначе друго не ме впечатлява- особено в насока на професионалните ми възможности...
тук не е място да водим спор за БГ икономиката и БГ икономистите.

ако имате желание да си поспорим , заповядайте





Тема Re: Offtopicнови [re: Бapбapeлa]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано15.03.06 07:29



Oooh my! Tam li se bistri ikonomikata? Bulgari v chuzbina! te li samo razbirat?



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Автор vkw (непознат )
Публикувано22.03.06 19:23



I az otdavna se 4udia... Nikaoi nadminavat i evropeiskite pri tova v solidni evropeiski gradove......Nito infrastruktura, nito otoplenie nared......vaob6te niamam dumi! I koi tolkova se e vturnal da kupuva prosto nedoumiavam.



Тема Re: Вижте, имах предвид този имот!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор vkw (непознат )
Публикувано22.03.06 19:31



Barbi, idi v 4ujbina i vij koe kakvo struva i togava pitai kakvo ne im dostiga na balgarskite ka6ti.
Minalata sedmitza edna gledah edin film - reklama na balgarska firma, koyato prodava apartamenti v Slan4ev briag, Obzor i Sozopol. Apartamentite s klimatizi, niakakvo obzavejdane ot predi 15 godini, a za infrastrukturata predtstavitelite na firmata kazaha, 4e 6tiala da bade OK sled okolo 10 godini, kogato stroejite v rajona sprat!!! Gledkata - stroitelna plo6tadka.
E, sledva6tata sedmiza me spukaha ot pitane* Ama kak e vazmojno v BG da prodavat imoti, koito sa v takav vid? Tova istina li e ili niakoi si e napravil lo6a 6ega* i ot sorta............... taka 4e ...........izviniavai, ama mnooooooooooooogo o6te triabva, za da se stigne do niakakv standart....



Тема БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: vkw]  
Автор Bитoшapя (познат)
Публикувано01.04.06 02:58



Барбарела, поздравявам те за устойчивостта! При такова лавинообразно атакуване от всички възможни посоки, е проява на лична храброст да останеш във форума и да продължаваш да се бориш.Защо?Струва ли си? Атакуват те хора, които предварително са решили, че само глупаците купуват в момента у нас.
Истината, разбира се, е някъде по средата, както са го казали по-сериозните от нас мислители!
А тя е, че хората с търговски нюх купуват в България. А онези , които МИСЛЯТ, че имат търговски нюх, си чешат езиците. Имам приятели, които вече спечелиха ДОООСТА сериозни суми /стотици хиляди евро/, заради това, че проумяха - дори в старите почивни станции и хотели в благословената територия на България има хляб и то бял, и то позлатен. Именно защото живеем не във Филаделфия, а в България, в която страна, ако ще е тихалък, той е тихалък, ако ще е купон, ще е купон. Разбраха го отлично и ирланците, на чиято компания се радвах миналото лято в айриш-пъба в село Баня до Банско.Няма и да споменавам за предимства от рода на това - кеф ти ски, кеф ти море, кеф ти минерални бани в рамките на няколко минути,до няколко часа шофиране.За другите хубави неща от рода на уникални местности, старини и т.н. няма и да споменавам.
Та тези, които ги е страх да инвестират в имоти у нас, ще ти извадят от девет дерета вода, за да докажат колко тъпа идея е това.
А тия, които не ги беше страх, вече имат имотите си, така да се каже, без пари. Като мен, например.
Купувах между 200 и 350 долара кв.м., сега не продавам, въпреки търсене от 500-700 евро.
Всичките приказки на "враговете" на високите цени тук са основателни, само че за други нации. Да, в САЩ и някои европейски страни, високите цени на имотите и мобилността на населението, свързано с кариерата, подтиква доста хора да не мислят за собствено жилище. Пък и доходът им е достатъчно висок, за да могат да заделят 30-40 процента от него за квартира /говоря за наем/. У нас, обаче, при положение 90 процента от населението притежава собствена квартира /уви, не най-често там, където си изкарва хляба/, а наемите, въпреки ниското си ниво, са твърде висок процент от средната работна заплата, стремежът към собствено жилище, поне в следващите десет години, ще вдига летвата на цените.За членството в ЕС да не споменавам, както и за примерите от новоприетите страни.
Най-смешно е сравнението с добрата инфраструктура във Филаделфия.
Ама ние тук с нея ли да се сравняваме?Никъде я няма /засега/, ще ходим там, където друго ни харесва. Например - изключително редовен /вече/ трамваен и метротранспорт, поне в София.

За да пребъдеш, трябва да бъдеш!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Bитoшapя на 01.04.06 03:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bитoшapя на 01.04.06 03:13.



Тема ???нови [re: Bитoшapя]  
Автор vanio_l ()
Публикувано01.04.06 08:14



Май ти си тоя, дето си чеше езика . Ама поне си чети глупостите, дето ги пишеш, че си смешен .
Та според думите ти (твоите собствени) " наемите, въпреки ниското си ниво, са твърде висок процент от средната работна заплата " , но независимо от това " стремежът към собствено жилище, поне в следващите десет години, ще вдига летвата на цените ".
Хайде бъди така добър да обясниш на нас, простите, как човек изпитващ явни затруднения в изплащането на мизерния си наем ще вдигне цените на имотите .



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано03.04.06 22:51



Отдавна спрях да се потрисам.Докато има кой да плаща на тези цени,че и да се наддава в някои случаи - ще растат цените.Кое по-точно те изумява?



Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: Bитoшapя]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.04.06 01:48



да ти кажа ..около мен въпреки протестите дето ви вдигаме се .... строят нови кооперации и всичките до една са продадени 'на зелено'......дори една кооперация дето не беше започната понеже има забрана за издаване на РС докато не бъде изтогвен нов устройствен план на града.... сстроителната фирма нададе вой...защото е продадена вече. - 'на зелено' а се продава между 800 и 1200 евро кв.метър.... а друга в момента в морската градина и копаят дупката .....за мой ужас...взели са РС преди юли 2005 година. всеки месец стоим без вода по 3-4 дни заради новите връзки във водопроводите , които изграждат кадърните специалисти от ВиК.... заради новопостроените сгради ...

определиха ме като сбъркан и некадърен икономист затова няма да говоря от моята професионална гледна точка защо е така .... но копкото и да е скъпо...се купуват имоти в БГ.... и колкото да не се харесва и да е чудно на някои хора.



Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: Bитoшapя]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано04.04.06 13:41



Добре написано, тотално неправилна концепция ...

Да започнем от тук:
проумяха - дори в старите почивни станции и хотели в благословената територия на България има хляб и то бял, и то позлатен
Ако случайно имаш предвид стара почивна станция в някой перспективен курорт или където и да е, продадена ти на остатъчна счетоводна стойност и после преобразувана в хотел срещу минимални средства, сигурно си прав... Сега остава да кажеш и например, кой изкупи въпросните почивни станции и от къде се появиха парите му...

Разбира се в този случай е напълно възможно да направиш стотиците хиляди евро за които говориш , нормалните хора в България, обаче не мисля че някога са имали достъп до въпросните благинки и до средствата за придобиването им.

Като се абстрахираме от всичко друго - усетил си се или са те усетили, купувал си на 250$ квадрата, сега разцъкваш нета и броиш печалбите в очакване цените да стигнат поне 1500/2000 евро на квардат ...

Ще ми е интересно обаче да ти чуя мнението за това:

-Каква е твоята прогноза за разтежа на цените от сегмента, за който казваш че сега е 700 евро примерно в рамките на година.
-Имаш ли представа как се изчислява доходността на една инвестиция
-Смяташ ли че в средносрочен план цените ще растат с досегашните си темпове, за да дадат на потенциалните инвеститори доходност сравнима с досегашната

С други думи добре е да си смяташ сметките, но ти си участник в пирамидата от самото начало ... какво става със следващите ?

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: V. Grig]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано04.04.06 16:40



човека сам си го е казал, купил е на 250 USD нещо и сега чака да поскъпне. Неговата ситуация е ясна и също е ясно защо отстоява тази позиция.
Какъв е приносът към икономика и общество на подобно поведение мисля също е ясно.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано04.04.06 16:57



е, ако се абстрахираш от пристрастия не намираш ли това за странно. Многоетажни сгради с такива цени, за инфраструктурата и околните пространства сама си си го казала.
Тука където живея в момента от 2001 година нямам спомен да е спирала студената а също и топлата вода. Тока е спирал 2 пъти ( от 2001 год насам) за което получихме писмено предизвестие 2 седмици по-рано. Миналата година някъде пролетта наистина спря аварийно веднъж, после имаше разправии по весниците, аз лично го усетих много тежко, защото трябваше да настройвам всички електронни часовници наново. Понеже съм и техническо лице, имам си тука един волтметър и често се случва да меря мрежовото напрежение. Винаги е около 226 волта.
НАкоколо има наистина скъпи апартаменти (2500 евро кв.м) но повечето къщи с дворове и по две места за паркиране отпред се продават по 1000 - 1200 евро квадрата застроена площ. А,

по 2500 евро са на брега на едно езеро, от балконите може да се лови риба (има наистина) и напред и назад (от зимната градина) няма нищо (сграда) което да ти закрива погледа - само хоризонта. Понеже гледах и как ги строиха, качеството беше наистина много високо. Да не говорим за газификацията, подземните паркинги с камери и автоматични врати, отпред с подземни контейнери за разделно събиране на боклука, АДСЛ, ИСДН-а и пр и пр.
А туй дето разкопавате морската градина - МАШАЛЛАХ !

това, което е било вече няма да го бъде

Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: пeпo]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано04.04.06 17:44



Както виждаш тя е почти щастлива на онова с морската градина .....

Барбарела, да те питам нещичко, чудя се дали ще ми отговориш ...

В момента имаме едно безумно масирано застрояване на курортните дестинации в България ... тъй като последните тенденции доколкото разбирам са да се строят апартаменти, а не хотели, и това разбира се би трябвало да повдига цените на имотите в България, то разбира се би трябвало да си доволна от факта ...

Ако съм прав - продължи с 2рата част:

Продължаването на застрояването на курортите вече дори и според хората от туризма е на път да убие бизнеса в сектора. Бих добавил и че туристическите тенденции по света май се различават от този модел ...

Та как според теб твоята доволност кореспондира със самоизяждането на сектора от прекомерна алчност ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: БРАВО,БАРБАРЕЛА.НО СТРУВА ЛИ СИ ПРИ ТАЗИ АУДИТОРИЯнови [re: V. Grig]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.04.06 17:58



как ще съм щастлива с това безобразие в морската градина.... ако бях щастлива щях ли да съм в ей това



ужасена съм от масираното строителство по курортите - на Златни не стъпвам - там бе заболява главата от...бетон .

просто има търсене на апартаменти близо до морето - и от емигранти и от чужденци . в Бриз се строи на поразия - а няма инфраструктура. Миналата година ходих с един мой познат -работил 15 години в Германия - искаше да купува жилище...

близо до мен има няколко нови кооперация - две от тях са почити празни , апартаментите в тях са собственост на ...емигранти , които не живеят в БГ и се дават под наем за по 35-40 евро на вечер ....

ти ми кажи- защо има търсене и плащане в брой ' на зелено' ......айде мен ме изкара неграммотна....чакам да ми обясниш



Тема ах тези лоши емигрантинови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано04.04.06 18:48



все пак блока празен ли стои или се дава под наем за по 35 евро на вечер? То там голямо движение ще да има навярно. Ами кой им отваря апартаментите на по-дневните наематели, кой всъщност ги намира, на кого плащат те "наема", той регистриран ли е за упражняване на хотелски услуги, плаща ли данъци като такъв и такива едни неща?
Мене ако питаш такова търсене няма. Има помпане на балон.
Що се отнася до мен, 2005 год. за последен път бях на Сл. Бряг (имам и снимки) и по принцип курорта като цяло ме загубва мен и семейството ми като почиващи. Не че хотела беше лош или нещо, но моята идея за отдих коренно се различава от това, което се предлага там, а именно разходка тип "стъргало" по тясна алейка, притиснат м-у високи бетонни постройки и непрекъснато те побутват ту отпред ту отзад. Ако търсех това, спокойно мога да го намирам примерно тук в някой магазин при обявяване на окончателни разпродажби.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: ах тези лоши емигрантинови [re: пeпo]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.04.06 19:37



питала съм техническия ръководител на три от построените нови сгради / една и съща фирма ги строи/ , живее в съседен на мен блок и го познавам- той ми каза че апартаментите са празни защото собствениците им живеят в чужбина . той пенсионер човека и си казва - говори му се...а аз като видях че започна да се строи, не можеше да не се набутат да питам минавайки покрай строежите. бях изненадана как всичко беше купено ' на зелено' при положение че през 1995-6 година тук 'гръмнаха' няколко фирми строителни пирамиди. има един друг блок в който май повечето купувачи са руснаци пък. има и една местност дето купуват места обаче с цел да строят къщи предимно емигранти, понеже местата не са много евтини .

вчера минавайки покрай една новострояща се сграда се загледах пак / навик ми е да се заглеждам/ в строителството - нали и аз имам една такава сграда дето се съдя за нея от години ....и неволно станах слушател на разговор между явно някой от строителната фирма строяща и продаваща.та до мен достигнаха думите- 'искам да купувам - плащам в брой веднага , защото съм тук още 2 седмици си занимавам в ... ' е няма да кажа страната тук .

празни са апартаментите.... едва ли имам някакви разрешения за хотелска дейност. между другото скоро мернах в един сайт в нет-а едната сграда даваща под наем за по 35 евро на вечер.... имаше снимки отвътре навън / как няма да покажат изгледа към морето/ та познах пейзажа ....

наясно съм какво е на Слънчев бряг , същото е и на Златни...виж Св.Константин и Елена / бившата Дружба/ по оцеля..... и Албена все още става... нагоре към Балчик и след него се намират все още човешки места за почивка...



Тема Re: ах тези лоши емигрантинови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано04.04.06 19:57



ами какво да ти каже техническия ръководител? Ако ти каже истината, а именно че са празни апартаментите, защото няма кой да ги купи ще се компрометира. Той разбира се има интерес от надуването на балона.
Понеже имам някаква представа от "емигранти" позволи ми ДЪЛБОКО да се съмнявам че емигранти изкупуват НА ЗЕЛЕНО някакви блокове с изглед към съседния калкан "примерно". Виж, онези апартаменти, които съм ги пуснал в линка са готови построени и си чакат късметлията да си изуе обувките. Нали се сещаш се тук има и електронен кадастър и всичко е разчертано и изяснено.

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: ах тези лоши емигрантинови [re: пeпo]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.04.06 20:20



работата е там че 'ако ти каже истината, а именно че са празни апартаментите, защото няма кой да ги купи ще се компрометира.' това твоето не е вярно. вече ти написах - познат ми е и няма смисъл да ме лъже. и интерес от надуване на балона няма... а говоря не за сегашния момент а за преди няколко години.

можеш да се съмняваш колкото искаш, но факта е факт....и сега се купува на зелено и в брой .

сещам се как е при вас....а това което е тук също го знам...



Тема ми, какво повече да кажанови [re: Бapбapeлa]  
Автор пeпo (регистриран)
Публикувано04.04.06 20:26



значи сте О.К.
Много мераклии да живеят там, много паралии, вадят пачки още на зелено. Няма демографски срив, беднотия и пр.
Да не те мислим начи

това, което е било вече няма да го бъде


Тема Re: ми, какво повече да кажанови [re: пeпo]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано11.04.06 18:06



Така де :-) защо да си взема къща на село (Арбанаси или Боженци например) Като с тези пари га да си взема апартаментче на морето Нали трябва да се мисли за лятото. И там ще ходя, колкото ходя на вилата. А да пусна някой да ми окепази апартаментчето? Въх



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Пoтpeceнa!]  
Автор Poline (аз)
Публикувано13.04.06 22:48



Търсенето определя предлагането,момиче.
След като има кой да ги купи тези имоти значи това е цената!
А който иска да му е по евтино да строи сам.
В къщата към която си дала линк не живее средния американец както и в подобната такава средния българин.
Също,сигурна съм,че пътя водещ до този имот в България не е черен.
Престъпност има в целия свят.Не ме убеждавай,че в Америка е по малко, просто политиката на страната е друга и тези неща се "замазват".



Тема Re: Цените в БГ минаха тези в САЩ!!!нови [re: Poline]  
Автор Please Disturbb ()
Публикувано14.04.06 17:50



пътят, който води до този имот може и да не е черен, ама септичната яма със сигурност смърди!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.