Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Неволи с брокеринови  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано08.09.05 17:15



Сега вече се усмихвам и гледам с насмешка на ситуацията, но до вчера продължавах да си мисля дали да не убия показно някой брокер и да го повлача из центъра на София, за назидание на останалите. Да ме прощават добрите брокери, има и съвестни и честни такива хора. Но сега ще говоря за другите!

Цел: апартамент за офис и живеене, 2 стаи, до 200е, в център или добър квартал. ако не лукс, то поне чист.

Изненада: център, младост, дървеница, люлин около метрото, южни квартали -всичко е на тази цена. дали си в центъра или в люлин - цената е една и съща.

Зарибявки в обявите:
- Апартамент след ремонт - вярно има ремонт, на 1 от стаите - изциклен паркет, боя по стените... Другото е абсурдно мръсно, старо, прашасало, клеясало и гнусно.

- Освежен - ударена е една боя в хола. Тоалетната трябва да се взриви, няма какво да я мъчат. На кухнята никой не й помни цвета на плочките, например. Балконът, ако има такъв е пред разпад.

- Топ оферта, нов, лукс, страшен квартал, само 200 евро, има 4 огледа преди вас, носете парите, без тях нищо не става. Ще ви наместя по-рано, ама бакшиш направо ми дължите. На мястото се оказва, че нещото има акт 16, което за невежите, необръгнали в строителни работи, разкрива прекрасна кална гледка, разтворени врати по етажите, чувалчета с цимет, прахоляк. Апартаментът няма мивки и контакти. Лека подробност, която се изпуска.

- Добър, чист, южен, тих и т.н. това са думички, които скриват истинската същност на коптора, до който ще ви заведат!

Речник на брокерите:
- С това огледало антрето придобива просторен вид - в антрето не можеш да се обърнеш и по-скоро ще припаднеш от клаустрофобия.

- Кухнята има нужда от леко освежаване - там и пароструйка да вкараш, т.нар. плочки нямат почистване. Вратичките на кухненските шкафове са били някога вратички, сега са едни прогнили и висящи елементи с неясно предназначение.

- За тази цена не трябва да го изпускате. В идеален център няма да се намери нищо по-добро. Компромиси ще трябва да направите.

- Ако си мислите, утре може и да го няма това жилище - то си стои от 2 седмици, ама това е друга тема.

- Никакви данъци, изобщо не си го помисляйте. Преди вас има хора, които не искат наема да си го изписват като разход. Направо няма смисъл, ако ще говорим за това. Да, обаче собственикът е на друго мнение - няма проблем. Мръсни гадове са някои брокери, интересът е най-бързият и безпроблемен път до личния им %. Тук исках да включа бой с камъни

След три седмици обиколки из най-големите дупки на София се намира абсюлотно луксозен апартамент, на бул. Мадрид. Място, на което ми се обясни да не си въобразявам, че се намира нещо под 300 евро в този идеален център и къде съм тръгнала и каква е тая дейност дето 300 евро не можеш да си позволиш. Тогава ми се искаше да включа влаченето из София, след пребиването с камъни.

Остават отворени няколко въпроса. Собствениците ли са толкова алчни или брокерите изкуствено надуват цените? Критериите за чисто, свежо и уютно място за живеене, различни ли са, за различните хора или просто на никой собственик не му се занимава да дава нещо човешко за наемателите си? И да очакваш наемател в имота си, равносилно на пристигането на стадо говеда ли е?

А за доста брокери се убедих, че са станали такива, защото за нищо друго не стават. Някои от тях са по-долни от търгаши на пазара, някои от тях са прости като тикви, други са безскрупулни..... Разходите за телефони, за да чуеш некви супер измислени сказки за предлаганите имоти, напрежението, ангажирането на 90% от времето никой не го брои, естествено.

Слава Богу има и кадърни и почтени хора, които си вършат работата.
Ако някой търси под наем, ще му дам координати на свястни хора.
Също и ще направя едно списъче с хора за убиване, може и повечко да се съберем за една наказателна дружинка.



Темата е публикувана тук:



Редактирано от мaлko мишлeнцe на 08.09.05 17:22.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано08.09.05 17:40



Положението, което описваш, е напълно и абсолютно точно такова... Описвано е многократно в една камара форуми тук в Дир-а, сигурно и на други места... Винаги обаче се появява незнаен брокер, който почва да спори, че няма нищо такова, и си попаднал/а на нек'ви измамници... как пък всички и винаги попадат на измамници, не ми е ясно, ама тва е друга тема... Очаквай сега тука да се появят "специалистите", и да те обвинят в гнусна лъжа...

Иначе ти вярвам 100%, щото съм го изпитвал много пъти на гърба си това същото ... и за съжаление важи не само за наеми, ами и за продажби... абе една малка трагедия е тази сфера от бизнеса в България...

Забравих, очаквам с нетърпение да се приемат някакви закони, които позволяват да се съдят до дупка подобни изроди ("брокери" и "агенции", кавичките са нарочно)...

Just a genius

Редактирано от Blake на 08.09.05 17:42.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано08.09.05 17:56



Честно казано ми е все едно, какво мислят някои професионалисти във форума.
Достатъчно се нагледах на некоректни брокери. Това ми е четвърто търсене през няколко години и как не се промениха тия хора, не разбирам....

Това да сте двама и единият да хареса апартамент и да помоли брокера да изчака 10 мин, за да дойде и другият, а после да влезете двамата и да видите как се пише договор с друг, е нормална ситуация. Най-нормалната на света, за тези измекяри.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор ruark ()
Публикувано08.09.05 19:45



Абсолютна истина.
Аз търся от 2 седмици едностаен или двустаен обзаведен апартамент до 250 EUR в по-централните квартали и не е истина на какви дупки се нагледахме. И всички брокери едно си знаят - много са се вдигнали цените, малко е предлагането ....
Вчера гледахме един обор за 250 евро в Хиподрума който го водеха лукс -
баня мозайка, коридор мозайка, кухня с изгнили мебели на 30 години, в стаите същата работа, хладилник мраз на 20 години със счупена дръжка, и пералня която се свързва от единият край за чешмата а в другия за кенефа .....
Чичката сложил ламинат за 400 лева в двете стаи и станало лукс .....
Миналото ни жилище под наем беше напълно обзаведено от до (включително кафе машина, микровълнова, видео, печка, пералня, хладилник, телевизор) за 170 ЕUR. Търсене му е майката ....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: ruark]  
АвторXипoдpyмa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 19:59



250 евро за двустаен в Хиподрума не е ли малко скъпичко? И уж падат цените, нали - как такава цена ще искат там не разбиран.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Xипoдpyмa]  
Автор ruark ()
Публикувано08.09.05 20:11



Определено е скъпо, като в същото време получаваш обор за тези пари.
Нека си ги дават под наем, ако има кой да им ги вземе.. Има едно което се обърках, че не съм го гледал и без да искам пак му отидох на оглед сега след 6 месеца - 200 EUR в Славия - апартамента представлявя музей всичко старо та старо на 25-30 години ако не и повече - мебели,уреди,настилки. И пича си му иска 3 месеца предплата и си го дава от повече от осем месеца ...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторKyпyвaчkя (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 06:18



Определено агенциите вдигат цените. Сигурна съм! Няма пазар, няма търсене/предлагане, има агенции. Както за наемите, така и за продажбите. Жилището, което купих от собственика на 30 август т. г. за 25 000 Е, все още стой като "спешно" в Адрес за 29 900 Е. Жилището е за основен ремонт, ама наистина основен, но в агенцията го предлагат като добър, полуобзаведен /няма такова нещо, собстеника си взе всичко, с изключение на неработещия бойлер, беше полуобзаведено наистина, ако за полуобзавеждане може да се счита холова гарнитура и кухненска маса в стил ранни 70 г. на ХХ в/
Освен това - аз с агенция търсих около два месеца - нищо. Писна ми, взех вестник и звъннах на първата обява, на която пишеше без посредник. Оказа се, че собственика е продавал с агенция 3 месеца, писнало му е и започнал да си пуска обява без посредник. В резултат - за две седмици сделката бе сключена.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 10:15



Като стана дума за Адрес, в сайта им има обяви, които са от преди две - три години, с доста атрактивни цени,напр. тристаен в Бс, 19000 Е в широк център, при положение че сега са около 42000. И ги водят като "актуални" и в момента, но ако ги запиташ за тях веднага почват с оправданията ами станала е някаква грешка, ще ги оправим и т.н. Обаче уви - обявите все така си висят и заблуждават.



Тема Кошмар са!!!нови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 20:33



Напълно съм съгласен!!!

Брокерите са паразити, в буквалния смисъл на думата! Те на теория трябва да работят за интересите на двете страни в сделката. Но очевидно е, че на практика няма никакви предпоставки за това! Никой брокер няма интерес да защитава интересите на коя да е от страните, защото това може да ги откаже от сделка и те ще си пропуснат комисионната. Освен че пречат (и то МНОГО), те реално не вършат абсолютно никаква полезна работа. Реално те застават между двете страни и... пречат! Комисионната, която взимат е най-малкия проблем...

Ако ги нямаше, продавачите/наемодателите щяха да си пускат обяви и заинтересованите да си се свързват с тях, без да трябва да търпят всичките мизерии от агенциите.

Питам аз, някой усетил ли е някаква (дори малка) полза от агенциите???

Видиш ли, те щели да търсят вместо теб, да защитават интересите ти бла бла... ВСЕКИ който някога е търсил квартира/жилище знае за какво става въпрос!

Това което описваш е самата действителност. М/у другото над 90% от офертите които някога съм гледал са били чрез агенции. От друга страна съм наемал 3 квартири до момента за последните 6 години, като така се случи, че и трите ги наех чрез директен контакт със собствениците. Защо ли? Едва ли е било случайно.. Със сигурност не е било щото съм се циганял за комисионната им.

Съжалявам за грубия тон, но казвам една истина. Наистина има и коректни (доколкото е възможно) брокери, но те са доста малко!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Авторbon-bon (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 22:41



Бла-бла бла Защо ли като прочете човек твоите изявления , си мисли, че си асоциален, откачен и много див тип.Значи, брокер съм Не се срамувам Гордея се с това Вече 7г си върша съвестно работата и се грижа всяка страна по сделката да е даволна А , сега , кажи ? Само стори и доволни отмен клиенти ми прощат нови такива. Хората ми вярват, аз им вярвам и се старая напълно да заслужа тяхното доверие. Ти като какъв се явяваш в изявленията си? Като неуспял и много излъган ли Както каза някой в изказванията си Не е луд тоя, който яде баницата , а тоя който му я дава????? Не съм излъгала никой И нямам за цел да съм 1-2 години на пазара.Има всякакви откачалки Брокери бол от кол и въже Но колегите са много малки Знаеще, можещи , разбиращи, лоялни, коректни и изпитани са 1% от "брокерите" специално в София. При нас е важно не да си вземеш комисионната веднъж , а да се обърнеш към нашите услуги още 3-4 пъти Да не говорим, че в повечето случаи комисионната е без комисиоона , само за да се обърнеш и друг път към нас и да станеш редовен клиент Така, че Айде с тия апатични и негативни глупости В стадото винаги има и черни овце, но н е забравяйте, че има и бели////




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.