Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: +нови [re: x]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.09.05 13:43



аз пак си повтарям офертата към тебе, ама ти явно не се интересуваш...
що така?

Just a genius



Тема Re: Гледайки правописа,нови [re: bon-bon]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:00



айде сега, извинения като:"0бързо-бързо да си кажа " май много не минават. По-добре си признай, че е липса на елементарна грамотност



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
АвторStanko (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:50



Закачвам се за твоя пост, защото спомена нещо за материалната отговорност на АНИ. Чета темата и си мисля че в България са изобретили в последните 15 г. нова професия наричаща се "брокер на недвижими имоти". Правя сравнение с двете западни страни където съм живея над 25 г.

По принцип АНИ предлага имоти и свързва предлагащи и търсещи, нито повече, нито по малко. Има договори (стандартни или специални) където се определят и условията на услугите, но повечето от тях са "съдействие в..." и т.н. АНИ е отговорна да не наруши договора който е подписала и изисква същото от клиена си. Договора може да включва и адвокатски услуги, но такива се дават по закон от адвокат, който може да бъде на заплата в агенцията или външно лице. Договор може всеки да направи, но ако става дума за имот равностоен на 300-400 месечни заплати не е ли малко рисковано да се спестят тези 500 лв за адвокат? Всеки може да прецени дали имота и околноста му се харесват, но има и т.н. "оценители" които могат доста по точно да определят дали имота си струва парите. Банките не обичат да плащат излишни пари та навярно имат нужда от тези "оценители".

Всеки може сам да си търси имота от обявите, всеки може сам да пусне обява, въпроса е дали всеки е съгласен да губи време да се занимава с това, и времето е пари...някакви, но пари. Тук идва АНИ които трябва да предложат на търсещите това което им е нужно, и да свързват предлагащите само с клиенти на които имота подхожда. За тази услуга те взимат пари които им се полагат по закон (договорни отношения между АНИ и клиент който доброволно се съгласява с тях)

Свестен брокер би трябвало да познава имота който предлага и условията които собственика изисква. Той би трябвало и да подразбере от търсещия какви са неговите изисквания и възможности за да му предлага САМО подходящи неща. Той би трябвало да е способен да убеди двете страни да не се инатят а да са склонни към компромиси. Не съществуват ли поне първите две условия това не е брокер, това е жалък палячо който взима по 5 леФчета за оглед - тези 5 лв направо ме разсмяха, честно ви казвам!

За сравнение - не веднъж брокери който са ми показвали имоти не само са ме возили с тяхна кола 200 + км за да видя 2-3 имота, а са ме канели и на обяд по пътя. Такива пътувания са след като съм проверил всичките данни на подходящите имотите и съм избрал само най подходящите. Не е имало изненади освен дребни детайли които съм затварял със собствениците. Един от тези брокери вече десетина години дава под наем един апартамент в студентски град без да съм виждал всичките си наемателите.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 20:21



Zdraveite .Pi6e vi edna -moga smelo da tvardia opitna BROKERKA... pi6a go s glavna bukva ,za6toto si xaresvam rabotata i si ia rabotia s udovolstvie....NOOOO za6to da pliuem samo brokerite ... a vie poglejdali li ste kato klient kakvo predstavliavate..i vie samite ne ste li si zadavali vapros KAK ME IZTRAIVAT...(otvariam malka skoba i se izviniavam ,na malkoto korektni klienti ,koito moga da ubidia) Za 13- 14 god (tolkova mi staja kato broker) v ofisa sa minavali kakvi li ne klienti)... Za sajelenie malko sa znaeli kakvo to4no tarsiat i kade go tarsiat ...AAA vie predstaviate li si kak se 4uvstvame nie ---predostavili sme palna i to4na informacia na klienta ...Razvejdali sme go kato ludi po ogledi ... i toi nakraia ti kazva- Blagodaria ...-az samo iskax da ogledam pazara ...Az o6te ne sam re6il dali 6te kupuvam... a koi 6te ni plati propusnatite polzi ,4e dokato sme razvejdali tozi uj potenciaelen klient ...-ne sme izpusnali naistina REALNIA ...koito naistina iska da kupi .... Primeri mnogo moga da davam ...NOOO NIAMA SMISAL ....A moje bi triabva nie Brokerite da otvorim tema s istinskite imena na tezi klienti ,koito v bukvalnia smisal se gavriat s nas ....i nie sme dlajni da tarpim ,samo za6toto klienta ima pravo ...a na6ite prava kade sa ...????? ZA tezi pari koito sme si izrabotili ,a ne ste ni gi dali darom - znaete li kolko nervi se xabiat ...i lekarstvata ne mojem v bade6te da si platim .... NO MNOGO E LESNO -DA SE OBIJDA ,NO NIKOI NE SE E POSTAVIAL NA OTSRE6NATA BARIERA -AMI AKO BIAX AZ ---KAK 6TIAX DA REAGIRAM .....AKO NIAKOI ISKA MOJE DA MI PI6E -SAGLASNA SAM DA POSPORIM ZA MNOGO NE6TA ZA TAZI TEMA IDRUGI ZA NEDVIJIMITE IMOTI

Редактирано от lavica на 16.09.05 20:32.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторфънkи (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 21:00



И аз да прочета нещо смислено в този форум БРАВОС



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: фънkи]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 21:52



ZDR - Blagodaria za mnenieto vi .za napisanoto ot men ...Otdavna 4eTa ,za glupostite ,koito se pi6at za Brokerite ...,no vse ne mi ostava vreme da napi6a i az ne6to.... Da vav vsiaka profesia si ima i takiva ,koito ne stavat za neia ,nooo ako 1 zabolekar ili lekar ne e praofesionalist ,za tiax nikoi ne govori ... ne gi obijdat i ne gi slagat po ob6t znamenatel -NEKADARNICI ...PO DOBRE DA VI NIAMA ... ---MNOGO XORA NI ZAVIJDAT ...NAISTINA NE OT VSIAKO DARVO STAVA SVIRKA ...NE VSEKI MOJE DA STANE BROKER ...TOVA E PRIZVANIE .... NOOOOO KAKTO I DA E ---AZ PAK MAI SE OTPLESNAX ....NO NALI SAM BROKER ,NE SPIRAM DA GOVORIA -XAXAXA A VIE KOLEGA LI STE ILI KLIENT ....SORRY ZA LIUBOPITSTVOTO

Редактирано от lavica на 16.09.05 21:56.



Тема Re: Кошмар са!!!нови [re: abc]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 22:16



BRAVO BE GOTIN ...TI SI GEROI ---KAK TAKA SI NAMERI JILI6TE SAM -XAXAXA ,KAJI 4ESTNO ,KOLKO KOLEGI SI PRESKO4IL S KOMISIONNATA -VODIAT TE NA OGLED I TI SE VRA6TA6 PRI NAEMODATELIA I SE NASTANIAVA6 SAM ... SORRY -AKO GO GRE6A ,NOOO TEZI -GADNI TVARI -KAKTO NI NARI4ATE NAS BROKERITE ...KATO IM SE SLU4I 1 TAKAV MNOGO RAZBIRA6T I ZNAE6T POVE4E OT TIAX ...TE KAKVO DA PRAVIAT??? OSVEN DA VI OSTAVIAT DA SI NAMERITE SAM ...AZ NEZNAM NIAKOI DAROM DA RAZDAVA PARI I TO BILO I VAV VID NA KOMISIONNA - NE VI LI E SRAM DA GOVORITE 4E AGENCIITE SAMO PRE4ELI .... AMI TI AKO SI PRODAVA4 ....KOLKO VREME TRIABVA DA REKLAMIRA6 DADENO JILI6TE DOKATO GO PRODADE6 ....AAAA TAKA E LESNO ..-PUSKA6 1 -MAX 2 OBIAVI -VSI4KI KOLEGI SVALIAT INFORMACIATA ZA IMOTA VI .... I ZA VAS VAPROSA E PRIKLIU4EN ---NIE ZAPO4VAME 10 ..... AGENCII DA GO REKLAMIRAME ...PREDLAGAME ... A ZA VAS OSTVA SAMO DA OTVARIATE ....A VIE CENATA ,KOIATO ISKATE 6TE SI IA VZEMETE ...S MIN .RAZXODI -XAXAXA -KLOKO SA PROSTI NAISTINA TEZI BROKERI ,4E BEZ DOGOVOR REKLAMIRAT IMOT .A NE E GARANCIA ,4E TE 6TE GO PRODAT I VZEMAT NE6TO ZA TRUDA SI .... NO PAK NIE SME SI VINOVNI ..... AAAA AKO SI KUPUVA4 ....KAK 6TE NAMERI6 1 JILI6TE BEZ NAS .....NAS AKO NI NIAMA NEZZNAM TOKAVA KOLKO 6TE STRUVAT IMOTITE -SOBSTVENICITE ,AKO SI REKLAMIRAT VSEKI DEN ...V PRODALJENIE NA MESECI IMOTA SIII .(I TOVA GO KA4AT VARXU CENATA )...ZA6TOTO NE E IASNO KOGA 6TE SE POIAVI PODXODIA6TIA KLIENT A TAKA E LESNO -S 1-2 OBIAVI -VSI4KI AGENCII GO ZNAIAT I TOI E SPOKOEN 4E IMA KOI DA PLA6TA ZA REKLAMA ..... AAA KAK MOJE6 DA TVARDI6 ,4E PRE4AT I DA SE STIGNE DO SDELKA .... NAPROTIV VSEKI RAZBIRA6 OT RABOTATA SI BROKER I UVAJAVA6 TRUDA SI 6TE NAPRAVI VSI4KO VAZMOJNO ...DORI I V PADANE NA KOMISIONNATA ,SAMO DA SE FINALIZIRA SDELKATA ..... MNOGO GLUPOSTI 4ETIA V TOZI FORUM .... KOITO ISKA DA MI PI6E ....SKLONNA SAM DA SPORIA S VSEKI -DRAZNAL DA UBIDI BROKERA

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lavica на 16.09.05 22:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от lavica на 16.09.05 22:21.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Kyпyвaчka]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 22:46



ABE - kato ste tolkova smeli i otvoreni za6to vseki zvani po agencii i tarsiat uslugite im ....za6to se pi6ete kato KUPUVA4KA ,kato X i tn.... pi6ete imenata na brokerite , aaa va6ite za6to ne si gi pi6ete ...za da znaem ---kato doidete v ofisie na AGENCIITE NI -DA VI OBARNEM PO SPECIALNO VNIMANIE -ZA KAETO ZASLUJAVATE ...A TAKA ANONIMNO E LESNOOO .... NALI ...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано16.09.05 23:06



Айде на смелите брокери. Не стига, че си неграмотна ами изказвнето ти прилича на треторазрядна сапунка. Като гледам поста, ти май за пръв път влизаш в интернет(може и за втори, познах ли ?). Е, желая ти успех! Темата се изроди. Сега ще ми се нароят едни такива, които ще защитават позицията на брокерите... жалки сте. Като ти тежи си смени работата... или се самоубий. Същото важи и за другите келемета, на които липсва професионализъм. Признавам, има и коректни, но не са много.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 06:23



Pi6e vi edna -moga smelo da tvardia opitna BROKERKA... pi6a go s glavna bukva ,za6toto si xaresvam rabotata i si ia rabotia s udovolstvie....NOOOO za6to da pliuem samo brokerite ... a vie poglejdali li ste kato klient kakvo predstavliavate..
Като сте толкова опитна, нямате ли кирилица на компютъра си? Как комуникирате с клиентите си, които ви пишат на мейл? И това ли ви е научил опита - да обиждате клиентите си?...


vie samite ne ste li si zadavali vapros KAK ME IZTRAIVAT
Не, и въобще не ме интересува как ме изтрайват, при условие, че си плащам


Razvejdali sme go kato ludi po ogledi ... i toi nakraia ti kazva- Blagodaria ...-az samo iskax da ogledam pazara ...
Това ви е работата, да развеждате хората по огледи



A moje bi triabva nie Brokerite da otvorim tema s istinskite imena na tezi klienti ,koito v bukvalnia smisal se gavriat s nas ....i nie sme dlajni da tarpim ,samo za6toto klienta ima pravo ...
ами не ги търпете, просто излезте от пазара


a na6ite prava kade sa ...?????
Вашите права са си ваш проблем - защитете си ги, ако не можете, не очаквайте клиента да защитава вашите права

ZA tezi pari koito sme si izrabotili ,a ne ste ni gi dali darom - znaete li kolko nervi se xabiat ...
Да прочетеш в Позвънете една обява и да заведеш клиента до адреса, след като сте го търсили заедно 1 час и при това да искаш 3 % са си точно праи даром.
За протокола: Бългериън риъл турс - наложи се да звъня на мой познат - таксиметров шофьор, за да ми обясни къде е бл. 103 в Младост /Варна, след 30 минутно мотаене на брокера из квартала



NO NIKOI NE SE E POSTAVIAL NA OTSRE6NATA BARIERA -AMI AKO BIAX AZ ---KAK 6TIAX DA REAGIRAM .....
А някои брокер да ме е питал как точно съм му изкарала трите процента......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.