Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Неволи с брокеринови [re: bon-bon]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.09.05 09:27



ебаси не мога да разбера защо се пениш напразно - нито съм асоциален, нито ненормален... просто досега колкото пъти съм ползвал "услуги" от АНИ, може би в 95% от случаите "колегите" ти се мъчат да ме хванат за канарче и да ми предлагат кви ли не глупости...

както и да е, може ти да си от мижавия процент ИСТИНСКИ брокери, но не смея да го твърдя, без да съм имал пряк контакт с тебе... но определено ме разсмиваш с твърденията си, ще си позволя да на направя кратък анализ:

Вече 7г си върша съвестно работата и се грижа всяка страна по сделката да е даволна

това по принцип е много хубаво, само ми кажи ако си посредник в сделка, при която аз искам да купя апартамент за (условно) 20000, а продавача иска да го продаде (пак условно) за 30000, как точно ще се погрижиш и двете страни да са доволни? това всъщност е съвсем реална ситуация, и никой не може да ме убеди, че един човек може да свърши нещата така, че и двете страни да са доволни... все пак най-доброто, което можеш да направиш е, да ни придумаш да сключим сделката при цена 25000, но нито аз ще съм доволен, нито продавача... мисля съм ясен по този параграф...

Да не говорим, че в повечето случаи комисионната е без комисиоона

тука просто удари г**а в тавана досега съм ползвал услуги на АНИ поне 20 пъти, и още 10 поне съм бил в положението на съветник на клиенти на АНИ... как пък досега не ми се е случило един път някой да не ми поиска комисионна ... честно ти казвам, това и да го видя с очите си, няма да го повярвам...

В стадото винаги има и черни овце, но н е забравяйте, че има и бели

Да, така е, но във вашето стадо черните овце са над 95%, а ако ти си от белите (или така си мислиш), и имаш желание, можеш да се свържеш с мен, понеже скоро пак ще се забърквам с имоти. надявам се да успееш да докажеш правотата си на практика, а не само на думи, както е тук...

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторнk (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 10:29



Хората, които не са се сблъсквали с действителността, навярно биха си помислили, че това да си "брокер", не е нищо лошо. Може би си представят следната ситуация:

Клиент А търси да закупи/наеме имот. Отива в агенция и от там му предлагат всички имоти, които отговарят на това което той търси. Дават му подробна (и честна?) информация за всеки един от тях, показват му снимки и т.н. Ако А си хареса нещо, отива на оглед.. ако не - те ще търсят вместо него, няма да му губят времето и ще му направят услуга със своите опит и умения в подбора на добър имот. Когато изскочи нещо, ще му се обадят, за да отидат и да го видят.

Каква е действителността?

Клиент А търси да закупи/наеме имот. Дори и да не иска, обикновено се натъква на агенция (особено ако няма опит в търсенето и още не им разпознава обявите).
- Брокерите го убеждават, че почти разпадналата се къща от 19 век, в която преди малко е била добра, уютна и от "масивно строителство".
- Човекът им е казал не веднъж, че търси да наеме жилище в Люлин до 160Е, те му клипват настоятелно, докато не им звънне, за да му обяснят че има много хубаво жилище в Дружба, само за 180Е, но собственикът може и да се навие да свали цената.
- На повечето огледи, брокерите също виждат имота за първи път.
- Наричат "добри" жилища, в които е депресиращо дори да влезеш.
- Уговарят огледи освен с теб и с още няколко други кандидата по същото време.
- Не са редки случаите да ти уговорят час, да отидеш и да висиш като пуйка, да им се обадиш и те най-невъзмутимо да ти обяснят, че имотът вече е отдаден. При положение, че ти имат телефона!

Май няма смисъл да продължавам... някои ще ме обвинят, че съм твърде остър, но това е самата истина за ПОВЕЧЕТО "брокери" на НИ.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: bon-bon]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано10.09.05 12:03



По-малко от 1% са кадърните хора! Кофти бранш, а?



Тема Гледайки правописа,нови [re: bon-bon]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано10.09.05 12:21



явно си от породата "неграмотен брокер"



Тема Re: Гледайки правописа,нови [re: jamie]  
Авторbon-bon (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 12:45



По повод моята порода .Не съм се старала в правописа , а и той не е толкова важен в случая се опитвах бързо-бързо да си кажа каквото мисля .Нямам за цел да се харесам на някой тук или да споря. Просто изразих мнението си по темата. Ако смяташ , че е гот да поставяш "определения" за някой- нямам нищо против , прави го.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор kиkepицa (блатна)
Публикувано10.09.05 13:02



преди време реших да продавам апартамент в провинцията и пуснах обява в интернет. Обади ми се една жена от агенция там и ми предложи срещу съответна комисионна да ми намери купувач. Аз се съгласих, защото нямам възможност да пътувам до там. Смея да кажа, че жената си свърши работата много добре. Продадох имота след 2-3 месеца, като само отидох и разписах, без тичане и т.н. Всичко беше уредено предварително. Останах много доволна...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: kиkepицa]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано10.09.05 15:18



Много добре. И аз с добрата брокерка, на която попаднах си намерих офис за по-малко от 3 дни. След 3 телефонни разговора.

А относно правописа, не към теб, а към брокера в дискусията....
Как ти се струва да виждаш в обявите правопис от рода на:
- зграда
- само за часни лица
- апратаментА е южен

Не е фатално, ако не си много добър в правописа. Но е доста показателно...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: нk]  
Авторruark (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 18:43



Много точно определение.
Вчера отидохме на оглед на много добре обзаведено жилище в Белите Брези,
патките от агенцията се звериха 2 часа на картата и най-накрая като ги попитах мога ли да помогна ме питаха зная ли на коя улица се намираме ....
бяхме на Гоце Делчев пред Лучано.
Намерихме блока, качихме се в апартамента и се оказа че апартамента е НЕОБЗАВЕДЕН
no comment просто



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.09.05 19:19



EEee....това ми прилича повече на липса на късмет.Около метрото в Люлин има колкото си искаш чисти и прилични като цена апартаменти.Квартала не е лош-наркоманите в по-голямата си част измряха,има колкото си искаш магазини,(ама наистина ги има...в момента само хипермаркетите на разстояние една спирка са три на брой)транспортна връзка с центъра на града,която е девет минути...За двеста евро съвсем спокойно се намира тристаен в съвсем причлично състояние и с обзаведени поне кухня и една стая.Евентуално още една обзаведена наполовина.(не очаквай сменени навсякъде дограми и саниране..излишно е просто...малцина имат толкова пари)
Пиша го това,защото от години живея в квартала,познавам го,освен това познавам и доста брокери тук.Изобщо не е толкова трагична картинката.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторlu6i (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 20:16



има ли някой с опит от агенции в пловдив! скоро ми се налага да се приместя за известно време там и мислия да потърся помоща на агенция???
ще съм благодарна за съвет............




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.