Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 27.07.24 
Градове
   >> Ямбол
*Кратък преглед

Тема Най-добрия град за живеене 2009нови  
Автор mitko8O (член)
Публикувано27.10.09 19:15



Пародията се затвърждава от 43 града сме 41 доста престижно .... за сравнение Сливен е на 9`то място , добре ли е ? Има и куп неистини в класацията .... но те сигурно са за всички градове ...... така че това е реалността .....дано Кмета и администрацията си извадят бележки и да работят за подобряване на оценките по тези критерии.
http://dariknews.bg/city2009.php?klasacia=1

а това е класацията от миналата година

http://dariknews.bg/city2008.php?klasacia=1



Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009нови [re: mitko8O]  
Автор tonzos_justice (Краводояч)
Публикувано27.10.09 20:37



Това е една от най-смешните класации. Щях да го кажа дори и Ямбол да беше на 1 място, защото:

1) Не се живее в нито един град добре в България;

2) Във всеки един град липсва нормална инфраструктура;

3) Във всеки един град бюрокрацията и институциите са еднакво зле;

......абе мога да изброя 100 точки, но няма смисъл.

Само ще кажа, че по-малките градове като Ямбол имат много предимства:

1) Чист въздух /по-малко болести на белия дроб/,
2) Липса на задръствания/много спестени нерви и много повече свободно време за всеки/;
3) Липса на разхвърлени гета из града / спестени грозни гледки, мърсотия и зарази/
4) По-малко катастрофи;
5) По-малко грабежи;
6) По-малко инфаркти;

София на 1 място, хаха.
Ето как минава времето на един работещ софиянец в прединфарктно състояние/90 % от населението на града/, треперещ всеки ден от отрицателната енергия надвиснала над града:

7:00 ставане от сън;
7:00-7:50 - оправяне за работа /лична хигиена, гладене на дрехи/
8:00-9:00 - пътуване за работа
9:00-18:00 - работен ден
18:00-19:15 - пътуване обратно
19:30-20:00 - вечеря
20:00-22:00 - гледа ТВ или се псува с жена си;

Или кво се получава - над 12 часа свързани с работата, която реално е 8 часа. Е, колко време остава за личен живот?

В София вечерта масово софиянци прекарват пред скайпа. Не им се излиза, защото са скапани, не им се излиза, защото разстоянията са големи, не им се излиза, защото няма да имат пари да си платят наема, ако се разпуснат.


Всичките говеда в Казана

Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009нови [re: tonzos_justice]  
Автор mitko8O (член)
Публикувано28.10.09 23:49



В София съм ...говори ми :)
но не съм сагласен че класацията е излишна , нека има такива неща .... и критериите няма значение какви са , но има някои ГЛУПОСТИ писани в информацията под всеки от критериите , това е което ме дразни



Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009 [re: mitko8O]  
Авторzazie (Нерегистриран)
Публикувано29.10.09 10:01



Тая класация е пълна простотия. Няма нормален човек, който да е щастлив, че живее в София. От друга страна Ямбол си е супер за живеене.
Според мен тая класация на Дарик е за градове, подходящи за бачкане, не за живеене.



Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009нови [re: zazie]  
Автор mitko8O (член)
Публикувано31.10.09 18:43



по-скоро е комплексна ..... обхваща много области , а иначе София и на мен не ми се нрави :)



Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009нови [re: mitko8O]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано02.11.09 23:09



Класацията е в доста "начален" стадии на своето развитие, и все още е първата подобна у нас. И като всяко нещо на подобен етап е далеч от съвършенството. Не искам да коментирам мястото на Ямбол, защото всеки, пристрастен или не разбира, че града реално е доста по-напред в класацята.
Защо казвам, че има несъвършенства:
Всички критерии се оценяват с еднакъв брой точки (1-10). Например толерантността към хомосексуалистите е еднакво важна с нивото на безработица или нивото на медицинската помощ.
Взема се наличието на международно летище, цената на такситата но не се споменава и дума за качеството на градския транспорт, наличието на ж.п. гара с удобни връзки както и добрите шосейни връзки.
Засега толкова, ако на някой му се разисква може да задълбочим още





Тема Re: Най-добрия град за живеене 2009нови [re: mitko8O]  
АвторFilip (Нерегистриран)
Публикувано24.12.09 14:37



...Не се коси.....поне си имате най-хубавите жени..






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.