Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 23.06.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Има ли друг град с толкова стари автобуси  
Автор sol_lam (хайде пак)
Публикувано31.03.08 18:39



Някой виждал ли е в България друг град с толкова стари автобуси и толкова окаяни спирки за тях? Скоро братовчедката ми от Сливен идва в града и бе ужасена, помислила, че автобусът ще се разпадне, докато се вози в него. И защо трябва да плащаме по 60 ст., а общината да не поставя никакви условия за обновяване на автобусния парк? Просто се съгласиха с новите цени и всичко продължава по старому. Съмнявам се другаде хората да се возят на подобни катафалки. Поне аз не съм виждала.

И тъй като само от мърморене полза няма, мисля, че такситата спокойно могат да извозват пътниците по градските линии като маршрутки за по 50 ст. пътника - и те ще печелят, и ние ще се возим като бели хора, а не като картофи в чувал.

При това Ямбол е областен град, но по транспорта изобщо не личи - селските автобуси са къде-къде по-хубави и нови. Надявам се някой в общината да прочете мнението ми и да се огледа около себе си.

Редактирано от sol_lam на 31.03.08 18:47.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано31.03.08 20:13



В Сливен как са с градския транспорт? Помня, последно бях минал от там с едни познати, и се отбих за 10 мин. в града. Видях 1-2 тролея дето буквално се разпадаха. Ама знам ли, може старата лисица Лечков покрай своите си далавери да е пуснал нещо и на поданниците си





Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: ying_yang]  
Автор sol_lam (хайде пак)
Публикувано01.04.08 09:51



Трябва да се разходиш за един ден в центровете на Сливен и Ямбол, за да разбереш колко са дръпнали напред и колко ние не сме мръднали наникъде. Тролеите им със сигурност са на по-малко години от ЧАВДАРИТЕ, които тракат и пищят със спирачки по нашите улици, за окъртения вид – той е очевиден. Лечков навярно е поне 50 % от това, което говорят за него, но откакто е кмет на Сливен, хората се позамогнаха и това е видно от магазините и заведенията.

А обедняването на ямболци се вижда и по това какви заведения посещават – има две прилични пицарии в центъра, с малко насилие бих казала – три, като само в една въздухът става за дишане, три бара, в които климатиците работят и интериорът не е избелял и изпокъсан като кожата по седалките на стъкленото срещу данъчното, останалите заведения по центъра с провесените найлони и три-четирите си маси са като бирхалета.

На входа на града откъм Сливен ви посрещат старите рекламни пана на предприятия, голяма част от които са минало, и тези излющени грозни табели никой кмет не се сети да махне или накара собствениците на работещите фирми да ги освежават на определен период от време. А това не изисква голямо усилие или напрягане на мозъка, нито много хора и време, за да се направи.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано01.04.08 10:23



Много си прав за тея грозни табели на входа откъм Сливен/София трябва да се махнат. Мангалите окрадоха де що има желязо из града, само тея табели не ги пипат.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор K9 (минаващ)
Публикувано01.04.08 11:54



В софия билетите са 70ст. а тук 60ст. за кво говорим нашия град е най- нагаврен
ПП скоро не съм видял чавдари





Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: K9]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано01.04.08 12:55



В София чух че ще става левче. Прав си че тука чавдари няма от известно време.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: K9]  
Автор sol_lam (хайде пак)
Публикувано01.04.08 20:03





Погледни снимката горе вдясно - това е ЧАВДАР. Напомня ли ти нещо? Защото аз се возих на такова нещо в събота. Забелязала съм, тъй като неизбежно ползвам градския транспорт на Ямбол, че в почивните дни изкарват най-ужасните и стари коли, които направо изглеждат и се движат невъзможно бавно, освен че се появяват от дъжд на вятър и ако вали дъжд и духа вятър си подложен понякога по 40 минути на тях. Много от западните спирки, които съм разглеждала, са открити, но там хората не чакат повече от 5 минути за градски транспорт според очевидци. Та затова си мисля, че понеже в града има над 100 работещи таксита, че биха могли да обслужват спокойно линиите и да извозват и в пиковите часове хората - и те ще са доволни, и ние ще се чувстваме комфортно, и цената спокойно може да си остане 50 ст. Обещавам тая или следващата събота да ви снимам и пусна снимки на подбрани образци от нашите автобуси.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано02.04.08 09:08



Има с кого да се конкурирате. Такива чавдари се забелязват и по улиците на Шумен. Вече бях писал за това. Икаруси няма, а те бяха по-малкото зло. Към 70% от автопарка в Шумен е обновен, но с малки и неудобни Отойоли. Но останалите 30% са такива 35-годишни Чавдари. А билетчето от 1 май ще става 70 ст.

Иначе градът се развива добре и не отстъпва по нищо друго на Сливен. Редовно съм посещавал Сливен и мога да сравня.

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано02.04.08 09:52



Наистина сега се сетих. Фирмата Ямбол Бус има и чавдари и икаруси. Никан лайн обаче които държат поне 60-70% от оборотните линии в града, имат по нови автобуси. Разбира се под нови имам предвид 15г. но какво да се прави, това е положението. В градове като Ямбол няма как да има чисто нови автобуси, поне не и при тези цени на билета. В София купуват такива, но там превозените пътници са несравнимо повече на 1 автобус. Просто пазарна логика.



Тема Re: Има ли друг град с толкова стари автобусинови [re: sol_lam]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано02.04.08 09:57



Аз друго не мога да разбера! Добре, няма пари за нови автобуси, за нови спиркозаслони! Но толкова ли е скъпо или сложно да се постави по една табела с разписанието на автобусите?! Нека хората си знаят-1-цата минава в 17.15 даречем. И идват на спирката тогава. И не се налага да чакат като измекяри по 15-20 мин. в сняг и пек. Така и пътникопотока ще се увеличи и хората ще са доволни. Незнам колко спирки има в Ямбол, но едва ли са повече от 50. По 100лв. да струва една табела цялата сметка излиза 5000лв. За толкова пари ли сме бедни не мога да разбера?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.