Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 18.06.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема чудя се  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 10:05



ямболската ГПЧЕ-т.н.езикова"В Карагьозов" на какво учи и ще учи децата.Езиците са английски,немски , френски,руски....дето уж ги учат.Обаче,имали връзки,споразумение,шефство или дявол знае какво точно, с одринската езикова гимназия.Ми що не се учи турски?Закривали тази година за прием паралелка с първи език немски-нямало желаещи.Ми с турски ли ще откриват?Нали уж там в Авропата ни приеха,а съседите ги нема вътре./и май не ги искат много!/Щяло да има и за ученици похождения и конкурси и състезания в Одрин.Ми що не във Франция,Германия,Русия,англо-говорящите страни?Кой ги решава тия -директор или регионален инспекторат?Или Министерството?И ония ли ще се мъкнат тук?Със или без забрадки и шалвари?!И нашите ли ще трябва да ги слагат,за да им се харесват?Обрязване-публично ще правят ли?



Тема Re: чудя сенови [re: бoдилчeтo]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано28.03.08 12:52



Да, те вече са навсякъде в Шумен, в университета също (тесни връзки с Одринския ун-т и прочите глупости от сорта "университет на толерантността", където 50% от студентите са турци, които едва едва скалъпяват български изречения...), малко им е, сега ще превземат Ямбол, и така докато не остане нито едно кътче българско



Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема Re: чудя сенови [re: yogimax]  
Автортццццц (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 14:49



За бодилчето инфо: Ти не четеш ли във форума за Какво става в областна администрация за да разбереш кой ги мъкне турците в ЯМбол. Включи се там. Между другото за този проект за които говориш е точно създаден от този експерт Ашиков той е бил на първата среща проведена преди 2 месеца в ЕГ така, че защо въобще се чудиш. Нает на договор и му плащат от Европейските пари по проекта за преводач.



Тема Re:мислех,че се обсъждат ебливи ?нови [re: тццццц]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 15:41



и н едочетох писанията.



Тема Re:нови [re: бoдилчeтo]  
Автор K9 (минаващ)
Публикувано28.03.08 16:02



Едва ли ще могат да съберат паралелка с изочаване на турски език.Никой нормален българин няма да влезе в такава паралелка.Нашия град не е като Кържалии Хаскууу,Русе,Шумен и Разград, градове със смесено население.



Тема Re:нови [re: K9]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано28.03.08 16:12



...абе пак си е смесено, ама с цигани, вместо с турци



Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Тема Re:нови [re: yogimax]  
Автор K9 (минаващ)
Публикувано28.03.08 19:29



циганите нямат време за учене от много еб.... нали трябва да се въдят



Тема Re:нови [re: K9]  
АвторSa_sa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 19:36



сичкото сиган е опсааа





Тема Re:нови [re: K9]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано28.03.08 20:09



Ако обещаят храна и дрехи на циганята, ще се запишат в турска паралелка. Обаче на мен цялата тая дандания с "топлите" Ямболско-Одрински взаимоотношения ми се вижда много съмнителна. От както откриха ГКПП Лесово не са спрели да се мъкнат нататък и да канят турци тук. По принцип няма лошо-външен обмен. Друг е въпроса какво можеш да обмениш с турчин. Хасково от памти века има Капитан Андреево, обаче не съм чул да се стреми към кой знае какви връзки с Турция. Толкова ли пък не са "надушили" тая ниша, че чак сега в Ямбол се усетихме


Миналия уикенд имаше един автобус със "скъпи гости" от Сюлеоглу, което е град на около 50км. от границата. Не знам дали някой ги е видял, но аз подобни ориенталци не бях срещал скоро. Нещо като обитателите на затънтените Родопски села. А по принцип са от най-европейския регион на Турция.
Абе какво да разправям. Влизали ли сте на сайта на Областна администрация - Ямбол. На заглавната страница има стилизиерана карта на областта и със стрелки са обозначени двете най-важни посоки за Ямбол-Черно море и ...Турция. Ненормални хора. Толкова назадничеви, че думи нямам. Цяла Източна Европа, Цяла България, че и Турция са се насочили към Запада, ние тука глупаците гледаме към Ориента!



Тема Re:нови [re: K9]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано28.03.08 20:56



...то това е по-лошото, турците поне не раждат по много като циганите

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя


Тема Re:нови [re: ying_yang]  
Автор tonzos_justice (Фен на Мъди)
Публикувано28.03.08 20:59



Ямбол е поносимо добре от гледна точка на мангали и цигани. Има градове, които вече са малцинство. А Сливен кво да кажат? Пълно с мангали




Баси терена

Тема Re:нови [re: ying_yang]  
Автортццццц (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:59



То е, защото има кой да държи главите на ямболските управници обърнати в тази посока. Ама то в другия пост за областна и Ашиков си е казано кой и защо. А поради що тъмна Турция брато никой не го реква що. Ама това за турска паралелка си е гот. Щото виж сега то като се замислиш след целия този форум дето се пръкна за тоя турчин Ашиков може да са решили да му духнат и от общината да не им рине реномето. И за да са чисти пред него що па да не му спретнат и паралелка по турски да ходи да СИ ПРЕПОДАВА ТУРСКИЯ. НЕГО ПОНЕ ГО ВЛАДЕЕ. ПА НАЛИ БИЛ И ДАСКАЛ ПОНЕ ТАКА ПИШЕ ти в другата тема. Щото то карто проследиш всичките постове излиза, че освен от ебане и турски език тоя пич от друго не разбира.А то в езиковата си има готини даскалки за разлика от общинските баби. Така, че където е материала за е... там и Ашиков.



Тема Re:нови [re: yogimax]  
Автортццццц (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 21:15



Ето какво е казал на днешната среща в Кърджали турския министър:
"Министър-председателят на Турция Реджеп Таийп Ердоган и водената от него делегация посетиха Кърджали.
Гостите присъстваха на петъчната молитва в централната джамия в града. Районният мюфтия Шабанали Ахмед подари на госта сервиз от кована мед, предаде БТА.
След молитвата в джамията, премиерът Ердоган посети църквата "Св. Георги Победоносец". Енорийският свещеник Петър подари на премиера Ердоган позлатена броеница. От своя страна гостът му подари сребърна броеница, както и голям сребърен поднос.
Изпитвам голямо уважение към всяка религия, оценявам това, че Кърджали е успял да изпълни целта различните религии да се уважават взаимно, заяви турският премиер. Той добави, че заедно с премиера на Испания Хосе Луис Родригес Сапатеро работят по проекта "Туризмът и цивилизацията". Целите на проекта са да няма войни между религиите по света, глобалният тероризъм да не взима повече човешки жертви, добави Ердоган. Християните следва да се молят в църквите си, юдеите - в синагогите, мюсюлманите - в джамиите, и никой да не пречи на никого, защото в столетията назад са се давали големи жертви, допълни турският премиер.
Проблемните въпроси от миналото да си стоят там, а да пренесем в бъдещето мира, обичта и братството, призова Ердоган. Във връзка с това светът и Балканите има какво да научат от Кърджали, то има място и в нашата политика и ние в скоро време ще дадем принос за неговото развитие, каза турският премиер.
На живеещите турци в България гледаме като на братя, като на един от мостовете за двустранното ни икономическото развитие, отбеляза Ердоган. И още - Турция се радва за изминатото голямо разстояние по изучаването на майчиния език в България, посочи той.
Реджеп Тайип Ердоган препоръча всички да продължават да изучават българския език, като в същото време съхраняват своите религиозни, етнически и културни традиции, които да се предават в годините.
Ердоган разговаря с кмета на Кърджали Хасан Азис и се разписа в почетната книга на общината. Азис подари на госта картина на родопчанка на художника Джемал Емурлов, както и ахат в луксозна кутия и фланелка на ФК "Арда". Областният управител Ангел Коджаманов бе домакин на обяд, даван за госта и придружаващата го делегация.




Тема Re:та да се "върнем"нови [re: тццццц]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 06:28



в нашия град и училище:преди време баща му уби човек-сега синчето да не е решили да убие цяло училище?



Тема Re:та да се "върнем"нови [re: бoдилчeтo]  
АвторЙopдaн MИЛKOB (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 14:38



Бе просто гледат,да си направят заплатите ГПчЕ,защото няма деца и е борба.Но те нямат свестни преподавате ли по английски,а по френски и немски са им най- добрите хора.И по-принцип родители е супер тъпо да осакатявате живота на детето си,като го оставяте без специалност от средното,а с един гол език дето пет пъти по-добре ще го научи на частно,особено ако е момче.



Тема Re:та да се "върнем"нови [re: бoдилчeтo]  
Авторtcccccc (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 15:23



Бодилче аз не разбрах на кой баща му е убил цял човек и кой ще убие цяло училище. Отговори ако обичаш.



Тема Re: чудя сенови [re: бoдилчeтo]  
Авторaнти-Бoдилчe (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 19:26



Ами писали са проект с Одрин, защото е такава Програмата за трансгранично сътрудничество по ФАР.А нея са я измислили от Европейския съюз. Ха сега мили съселянчета кажете да върнем парите на Европа ли , защото са по дейности съвместни с турските комшии??? Или да вземем да направим един езиков кабинет в езиковата с парите по този "турски" проект?? Така, че бодилче вземи се бодни малко да почетеш преди да се излагаш с простотии.





Тема Re: чудя сенови [re: aнти-Бoдилчe]  
Авторanti-anti (Нерегистриран)
Публикувано29.03.08 19:56



А ти що не се боднеш да прочетеш, че по европейските фондове могат да се създадат не един, а няколко кабинета и то по европейски езици, а не по ориенталски. Не е само програмата за трансгранично с Турция дето отпуска такива пари. Аз си мисля че в цялата работа има нещо по-гнило. На Милков не му достигат ученици за паралелките и стази турска паралелка ще обере каймака на турците в Ямбол като забие по този начин нож в гърба на колегите си от другите гимназии. А ако му сече пипето и я направи с прием след 4 клас ще отмъкне половиния контингент на " Петър Берон". Аз мисля че тук има по - дългосрочни планове от страна на Милков и общинската администрация. Това е единствения начин да се разтуря " Петър Берон" по законен начин като се отмъкнат учениците му. МОН не успяха да го разформироват и да интегрират децата , общината не може да го закрие като Ради Колесов заради липса на пари, защото в Берона учат над 1400 ученика и парите им по ЕРС стигат. Така че единствения начин е паралелки в езиковата по ромски и турски.Това според мен е дългосрочната стратегия на Милков. И между другото много хитро изпипана шапка свалям.



Тема Re: чудя сенови [re: anti-anti]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано29.03.08 20:42



Абе как ще закрияъ циганското. Никой няма да иска сополиви мангалчета да учат с дечицата му. Нормално.



Тема Re: чудя се анти-бодилче,нови [re: aнти-Бoдилчe]  
Автор/for.чeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 09:07



ако ФАР или Марс или който и да е ти даде пари за ковчези,ти ще легнеш ли първи/а да мреш,за да запълниш някой?Н знаеш ли,че не всичко,което лети се яде?



Тема Re:та да се "върнем"нови [re: tcccccc]  
АвторБOДИЛЧETO (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 11:37



стария Ашиков преди доста години уби човек с колата си



Тема Re: чудя сенови [re: aнти-Бoдилчe]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 11:39



простотиите ги правят и пишат други!аз искам в България да съм българин и да не ближа рязани гъзове,както ми натрапват гъзолизци!



Тема Re:та да се "върнем"нови [re: БOДИЛЧETO]  
Автортcccccc (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 14:08



Сериозно и сега в затвора ли е или на свобода?



Тема Re: чудя сенови [re: бoдилчeтo]  
Автортccccccc (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 14:16



Прав си. Бащата убиец, а сина коцкар и женкар. Такива трябва да ги бият с камъни. А не да им сваляме шапки и да им се уреждат постове от сладки по сладки. А на тоя Ашиков що не му построим един харем в центъра на Ямбол нейде около джамията и да му вкараме там всичките любовници Руски, Роски, нимфоманки, зам.кметиции прочие гърли. Що да ходи човека с тях да се крие по чужбина и по кафетата , като може ей така направо пред очите на хората. а жена му горката като е такава будала да го трае може и билетчета да раздава за шоуто. Тъй и тъй му слугува да слугува и на любовниците му. Щом няма лично достойнство.



Тема Re: чудя сенови [re: тccccccc]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано31.03.08 16:01



Добре де! Аз не мога да разбера докога ще го упреквате тоя човечец за любовните му похождения?! Щом се намират жени да му стават любовници и то както твърдите не малко, значи го харесват. Вие затова ли му завиждате? Всеки мъж на негово място би посъпил така и също би "уважил"

дамите! Това обаче си е лично негова работа. И 1000 да опъне, вас какво ви бърка?



Тема Re: чудя сенови [re: ying_yang]  
Автор margo67 ()
Публикувано31.03.08 18:46



Е,па хубаво им отговори!





Тема Re: чудя сенови [re: margo67]  
Авторлyдa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 02:24



абе хора, вие вzемете 4е се осаzнаите . до кога 6те толерираме бикове и хареми?ми тои днес с zени утре с маzе и колеги. аz пък на такъв като тоя Асиков не само 4е не нисто не бих му доверила относно политика,но и би ме било гнус да го доблиzа.все пак вси4ки zнаем 4е като има6 пове4ко zени риска от венери4ески болести сериоzно нараства.....и иzобсто тожа християнско ли е?полигамията и харемите са в ориента.....а ние до колко zнам сме о6те християни,или?



Тема Re: чудя сенови [re: лyдa]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано01.04.08 09:31



Евальа, евальа! Ци си стлашна мацка

Как уубаво пишеш!



Тема Re: чудя сенови [re: лyдa]  
Авторлeлe мaлe минaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 09:44



Аз като чета всичко в тия форуми за Ямбол, все повече си мисля, че ако отида да живея в Одрин ще е по християнски в сравнение с тая ориенталщина тука. Що се отнася до тоя Ашиков, аз си мисля че жените на Ямбол явно доста са я закъсали щом са опрели до това да ги чука такъв нерез. Ама то от едно време се знае, че ямболските жени не подбират много. Тя една нали се беше изчукала преди 25 години с един на площадката пред общината. Случая е още от Татово време.Абе мъже на Ямбол що не си е..... те жените ами ги оставяте да се чукат с турци.Па ако сте импотентни, то поне си ги вардете, да не Ви слагат рога на публично място.



Тема Re: чудя сенови [re: лeлe мaлe минaвaщ]  
Авторreй (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 17:53



А защо направо мъжете на Ямбол да не си събуят гащите та тоя Ашиков да изчука и тях. Тъй и тъй оправя жените им да оправи и мъжете.



Тема Re: чудя сенови [re: reй]  
Автор K9 (минаващ)
Публикувано04.04.08 18:13



ей много си прост



Тема Re: чудя сенови [re: reй]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано04.04.08 19:31



Детенце





Тема Re: чудя сенови [re: aнти-Бoдилчe]  
Авторwestminster (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 13:10



Programata za transgranichno satrudnichestvo po FAR mozhe da e takava,no nikoi ne zadalzhava Obshtina Yambol da ya razviva.Ima desetki drugi programi ,svarzani s infrastrukturni proekti - zashto ne rabotyat po tyah.Tezi programi biha obnovili grada i polzata shte e za vsichki.Kazano nakratko izbrana e nai-nepodhodyashtata programa i ponezhe si narushil dobria ton vav foruma shte ti go obyasnya po- grubo. ...

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 10.04.08 00:27.



Тема Re: чудя сенови [re: westminster]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано08.04.08 14:00



Няма лово да се развива тази програма. Но не трябва да се развива Само тазаи програма.



Тема Re: чудя сенови [re: westminster]  
Авторлeлe мaлe (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 16:13



Браво приятел. Ти най-после им каза голата истина на тия в Ямбол. Щото те може още една година да се чудят кой им го е начукал. а между другото точно днес е първия им семинар по въпросните проекти с Турция. И са поканили който сварят от Одрин. Ей ти информация свалена от техния нюз.
07/04/2008 15:04
посещения 78

На 08-09. 04 2008 г. ще се проведе двудневно
обучение по проекта на община Ямбол «Трансгранични посоки в икономическото развитие на Ямбол и Одрин», финнасиран по Програма ФАР, информира ПР на община Ямбол Антон Кабрански Темата на семинара е „Изграждане на капацитет за идентификация, разработка и изпълнение на съвместни проекти в трансграничния регион”. Участие в него ще вземат представители на общините Ямбол и Одрин, както и на неправителствени организации от двата града.
Сред гостите от турска страна са: доц. д-р Фюсун Йозердем, която е представител на отдела за международни отношения на Тракийския университет в Одрин и е отговорник на Европейсия информационен център към Валийството на Одрин; Ебру Шерен, Ебрахим Доган, Кармен Йоскан и Хикмет Чаушоглу от община Одрин, Ергин Арслан, която също е представител на Европейския център към Валийството; Хакан Инджи – зам.-председател на Асоциацията на младите бизнесмени и Тунджер Шерен и Ергин Арслан, представители на други неправителствени организации от Одрин.

Така че ето къде отиват парите от фондовете да се събират на блага реч и турски локум в общината.



Тема Re: чудя сенови [re: лeлe мaлe]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано08.04.08 22:27



Ако мога да перифразирам една стара поговорка "Станахме по мюсюлмани от Аллах"





Тема Re: чудя сенови [re: westminster]  
АвторBceзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 23:55



Кои по-точно са тези програми за инфраструктурни проекти???
И защо не пишете на кирилица??? А се правите на големи българи!!!



Тема Re: чудя сенови [re: Bceзнaйko]  
Автор Nick Fox (непознат )
Публикувано09.04.08 00:09



За да се внесе яснота и абстрахирайки се от темата и постовете по нея, казвам кои са програмите:

1. Оперативна програма "Регионално развитие"
В момента са отворени финансиращи линии по ОП "РР" за:
- общинска пътна инфраструктура - проекти до 5 млн. лв. с ДДС
- образователна, социална и културна инфраструктура - проекти до 6 млн. лв. с ДДС
2. Оперативна програма "Околона среда"

за повече информация: http://www.eufunds.bg

и като за последно - от линка се надявам да ви стане ясно, че един проект не е лесна работа, а много труд, много тичане и много внимание при подготовката му.

Това са двете оперативни програми по които могат да се разработват инфраструктурни проекти.
Сумите не са малки и могат да се направят доста полезни неща. Стига да е изпипан проекта.



Тема разсмя ме-благодаря!нови [re: Nick Fox]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 15:35



"образователна,социална и културна инфраструктура...."пояснявам:ако видите по улиците дама/разбирай стара ханъма/да върви и срича турско-бълг разговорник,да зяпа "вдъхновено" джамията,да дава на циганетата жълти стотинки,да си бърка в носа и от време на време възклицава"вай аллах,вай Кемалчо ататюрк-подскачате ли..."та значи не се чудете-аз съм напомпана със социални помощи,образована и културна в рез,лтат на най-горе изложеното!и вече шъ съ пиша трендафилка или гюлмянка,щото "бодилчето"се аклиматизира и актуализира от общинските ни деяния!



Тема Re: разсмя ме-благодаря!нови [re: бoдилчeтo]  
Авторcмok (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:53



Аз ще съм до тебе Трендафилчо Бодилчо или както ще да е ще нося шалвари ще си чеша рязания пакет и ще сричам от твоя речник. Защо да давам пари за втори. Ей какъв живот ще настане в Ямбол. Предлагам да хванем оня турчин Ашиков да ни научи и как да сваляме бели ханъми. Пък може покрай него да ни излезе късмета. Той нали ги имал много. Леле какво щастие и какъв рахат.



Тема Re: разсмя ме-благодаря!нови [re: cмok]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 07:08



среща-в тенеке-бараката до бившия военен стол,където продават турски баклави.Маршрут-към джамията за "духовно"изпростяване....



Тема Re: разсмя ме-благодаря!нови [re: бoдилчeтo]  
Автортccccccc (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 09:34



Абе готини и на мене ми харесва турска баклава. Има ли проблем да се присъединя към Вас двамата.Само не ме вкарвайте в джамията. Ама за оня турчин искам и аз да се вредя на уроци. Белким понауча нещо за кадъните как се свалят.



Тема Re: разсмя ме-благодаря!нови [re: тccccccc]  
Авторбoдилчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 10:11



ний да не сме сводници!Ний са готвим за духовно изпростяване!



Тема Re: разсмя ме-благодаря!нови [re: бoдилчeтo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 14:26





Коригиран линк за подкрепа.



Редактирано от Чo :) на 17.04.08 15:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.