Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 15.06.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема магазини Вилтон - селяниянови  
Авторdididko (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 15:53



Здравейте съграждани!
От Ямбол съм, но от доста време не живея там.
При едно от редките си посещения в града, отвратително впечатление ми направи магазин Вилтон.
Случаят е следния:
Пазарувам в магазин Вилтон. Количката пълна. Сметка около 50-60 лв.(за беден град като Ямбол малко хора могат да си позволят да правят често такива сметки). Стигам до касата. Маркират ми стоката. До тук добре. Следва въпрос от касиерката:
- Колко торбички желаете?
Отговорих и:
- Торбички не искам. Просто ми опаковайте стоката за да я изнеса от магазина.
Стоката ми не беше опакована. Скандали не съм правил, а тобички си купих (по 5 ст., най-обикновени, еднократни, с логото на магазина).
Прибрах се. Ядосах се! Гледам на торбичката телефонен номер. Звъня. Вдига ми главната счетоводителка на фирмата. Пресъздавам и ситуацията. Каза ми, че не съм първия, който звъни с този въпрос и че такава била политиката на фирмата. Права е жената. Пазарна икономика. Ако искат ще ги продават (торбичките) и по 5 лв.
Аз повече в този магазин не влязох. Нищо, че е един от най заредените в града. То на една каца с мед и една лъжица лайна й стигат да я развалят!

Драги съграждани!
Това в друг град в България не съм го виждал. Да не говорим за Европа, че ме е срам. Дали сме европейци, щом стоим на опашка в магазина с плетените торби от бабино време?

P.S.
Ако някой познава собственика на магазин Вилтон, да му сподели цялата ситуация. Ако нещата не се променят, да ми даде телефонния му номер. Щом е толкова беден, ще гледам да му осигуря еднократни торбички поне за една година напрад.



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: dididko]  
Автор ogi77 (непознат )
Публикувано23.01.07 18:27



1.50-60 lv smetka va magazin ne e chak takava rqdkost, che da pripadat na kastata
2. Ne e priqtno da si kupuvash torbichki po 5 st s logo Vilton, ama oshte po- nepriqtno e da si kupuvash torbichki s logo Kaufland ili Billa ili Metro po 25 st. И Метро и Кауфланд и Била са европейски магазини ама и те си продават торбичките
3. и на мен ми е неприятно да ми искат 5 ст за торбичка, ама не е само Вилтон практика това. Не защитавам никой, само излагам фактология
:)))



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: dididko]  
Автор tonzos_justice (Армейски тигър)
Публикувано24.01.07 10:49



Направил си един път сметка 50 лв и си мислиш, че трябва да те сложат за почетен гражданин на града. Всеки може да си позволи да направи такава сметка (без цигани и социално слаби). Още повече, че зареждаш за 1 седмица напред във фризера. За торбичките съм съгласен, че е уникална простотия. Цените в тази верига са много евтини и накрая едни 5 стот. за торбичка развалят всичко. Спокойно могат да сложат тези 5 стот по различни цени от асортимента.



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: dididko]  
Автор togava (новак)
Публикувано24.01.07 13:51



Това със 50-60 левовата сметка искренно ме разсмя

Явно някой от типа на "приватизираните софиянци" е решил да блесне в родния си град и за най-голямо негово съжаление след похарчената "колосална" сума нито са го снимали по Диана кабел и нито са го писали във вестниците. Иначе за платените торбички е прав(а). Доста е кофти да плащаш. Но има и една друга гледна точка в случая малко далеч (все още) от съзнанието на българина. Става въпрос за огромното замърсяване което причиняват полиетиленовите торбички. Само в 1 голям супермаркет годишно се дават над 10 000 000 такива. Така, че с тези 5ст. един вид се стимулират хората да опазват природата като не вземат повече отколкото им е нужно.



Тема Re: магазини Вилтон - селяния [re: ogi77]  
Автор desertkoyote (непознат )
Публикувано28.01.07 14:35



Да така си е прав е човека че тази практика навлезе именно от големите хипермаркети ама кат не ти отърва не пазаруваи от там и ги осъди че им правиш безплатна реклама таи де



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: togava]  
Автор desertkoyote (непознат )
Публикувано28.01.07 14:40



Абе кво се праите на луди ми като имаш 50 60 лева излишни ще намериш и 15 стотинки за 3 торбички уж си патрон пак се цънцареиш кат не ти изнася няма да пазариш за една седмица ами секи ден одиш зимаш си ляба и киселото млеко и ще си ги носиш у ръка и нема да се зориш за 5 ст.





Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: dididko]  
Авторavram (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 21:01



Ami iavno ne si hodil v Evropa ,probvai naprimer da pasaruvash v Italia i ste te popitat- una busta-edna torbi4ka-media,grande-goliama sredna ,i ste ti vsemat ot triiset do 45 evrocenta, taka 4e pri nas e evtino.



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: avram]  
Автор smisul4e (непознат )
Публикувано09.03.07 21:09



Уфффф аве пич, нещо простоват ми изглеждаш....Ти кво са... Дойде в Софията голямо го града и стана голям гражданин.... Ти нормален ли си къв си... От къде си тръгнал/а... Като си голям гражданин ми кажи във фантастико ходил ли си някога... Щото ако не ме лъже паметта и там от скоро ти искат по 10ст за торбичка... Ама ти си патрон както каза колегата... И 5ст. или там колкото са ше ти объркат сметките за месеца... Ако не ти изнася пич просто дигаш гащите и аре у Софето... Те тука по яко те ... на всеки ъгъл...Само дето не си плащаш въздуха... Така че НЕ ЗАБРАВЯЙ от къде си тръгнал... И хората в Ямбол не са прости... Така че не ги мисли за второ качество хора... Верно е че няма пари в града и че са концентрирани в няколко човека ама какво да се прави ... Да си бил кадърен и ти да си направиш толкова няма за какво да се сърдиш и да изкарваш виновен шефа на Вилтона... Пък той ако ти е останал за твойте 50лв.... "Голямата" сума която си оставил няма да му потръгне повече бизнеса и да си отвори нов магазин споко .... ТАКА ЧЕ... АРЕ НА СЕЛО НА ТАКИВА БЕКОВЕ КАТО ТОЯ .... И ТОЛКОВА ... КОЙ ЗНАЙ БАЩА МУ И МАЙКА МУ ОТ КОЕ БЛИЗКО СЕЛО СА И ТОЯ ХВАНАЛ ПЪТЯ ЗА СОФИЯ И СА СЕ ПРАЙ НА ТЕЖКАР... ЕБАХ ГО В МУХАЛА...



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: avram]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 08:42



Не спорете навсякъде във всички големи маркети вземат пари за торбичките. Като не Ви отърва да плащате просто си носете торбички от къщи. Аз така правя и не плащам излишно. В крайна сметка всеки се разпростира според чергата си.



Тема Re: магазини Вилтон - селяниянови [re: cлyчaeн]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 09:15



В големите магазини се плащат само големите торби, които можеш да ползваш повече от един път. Всички останали малки пликове за еднократна употреба са безплатни. Поне в Кауфланд и Билла е така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.