Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 28.06.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Британците  
Автор togava (непознат )
Публикувано01.10.06 20:10




Ако някой преди 5 години ми беше казал, че в това запустяло село ще дойдат хора от Англия и във всяка 3-та къща в селото ще се чува англииска реч, щях да му се изсмея. Така е в цялата Странджанска част на Ямболска област. "Отписаните живеят дълго"!



Тема Re: Британцитенови [re: togava]  
Автор tonzos_justice (3 X 1/2 за КЕШ)
Публикувано02.10.06 10:43



Като пример ще дам Елхово. В началото на миналата учебна година са записани 6 първокласници-англичани в местните училища! Така че идват не само възрастни хора.


Редактирано от tonzos_justice на 02.10.06 10:44.



Тема Re: Британцитенови [re: tonzos_justice]  
Автор togava (непознат )
Публикувано02.10.06 11:00



Определено не са само възрастни. Даже те не преобладават ако съдя от тези които срещам из Ямбол. Интересно ми беше когато пазарувам в Кауфланд да видя, че има страшно много англичани. Между другото има и един сливенски автобус, който редовно е на паркинга на магазина. Явно се развива някакъв нов вид шопинг туризъм в Ямбол



Редактирано от togava на 02.10.06 11:02.



Тема Re: Британцитенови [re: togava]  
Автор tonzos_justice (3 X 1/2 за КЕШ)
Публикувано02.10.06 11:07



Да ти кажа и ние след време ще търсим такъв начин на живот. Спокойствие и тишина. Чудесно е да имаш добра и солидна пенсия, да живееш в най-екологичния район на България (Странджа-Сакар), при абсолютно спокойствие и добри хора. През уекенда палиш колата, пазаруваш в голям и хував магазин като Кауфланд в Ямбол, после може да се разкараш и до Сините камъни над Сливен. А и още времето става за плаж на Черно море



Редактирано от tonzos_justice на 02.10.06 11:08.



Тема Re: Британцитенови [re: tonzos_justice]  
Автор togava (новак)
Публикувано02.10.06 11:20



Така е. Само, че няма да ни се налага да търсим други държави, защото тук климата е идеален и природата е много красива. Когато бях в Англия разбрах защо тези хора идват и си копуват къщи тук. Просто там нито лятото можеш да отидеш на море, нито зимата на ски. Ние сме истински щасливци, че имаме 4 сезона и може да ходим и на планина и море без международен паспорт





Тема Re: Британцитенови [re: togava]  
Автор tonzos_justice (3 X 1/2 за КЕШ)
Публикувано02.10.06 11:24



Разкажи накратко как изглежда един англичанин в Кауфланд или в други магазини в Ямбол. Стабилно ли пазаруват, как комуникират, знаяят ли български и т.н. Аз съм в София в момента и затова ми е любопитно. Ако има някоя готина мома-англичанка да я викнем за един купон

Редактирано от tonzos_justice на 02.10.06 11:25.



Тема Re: Британцитенови [re: tonzos_justice]  
Автор togava (новак)
Публикувано02.10.06 18:25



Пазаруват си както са си свикнали в Англия- за цяла седмица наведнъж. Определено оставят доста повече пари от българите в магазина, ако съдя по това кой колко пълни количката

което е нормално. Иначе мисля, че основно има два типа англичани-единия са пенсионерите които живеят тук за постоянно, а другия са младите които имат къща и идват тук за ваканциите си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.