Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 25.05.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся LAN доставчик  
Автор Чo :)Модератор (търси дипл.раб.)
Публикувано25.11.05 16:51



Tърся LAN доставчик за Ямбол.

Изискавания:
- скорост: минимална 32kbps (INT и BG) симетрична (download и upload) (Skype, ICQ, websurf, e-mail)
- поддръжка: целодневна (7 дни)
- трафик: около 1GB/месец

Предпочитания:
- неограничен трафик
- скорост: 128kbps INT симетрична, 512kbps BG peering симетрична
- поддръжка 24/7
- реален, статичен IP адрес

Слабо (или почти не) ме интересува:
- високоскоростния достъп до локалния сървър с N филма и игри
- високоскоростния достъп до N game сървъра

За момента ми препоръчаха:
1. КомНет
2. ЯмболНет

Моля, тези които позлват услугите на тези два доставчика или нечии други да споделят впечатленията си за скоростта и стабилността и', проблемите и отсраняването им, и като цяло за коректността им.

Разбирам, че едва ли бих намерил в Ямбол:
Скорост БГ. : 6400Kbit
Скорост Межд.: 640Kbit
Неограничен мес. трафик: Да
Реален, статичен IP адрес: Да
Неограничен брой работни станции (ползващи Интернет): Да
24 часова поддръжка: Да
Инсталационна такса Не
Цена: 30лв./месец (с ДДС)

Но все пак ... никога не е късно

Благодаря на всички споделили положителни и негативни мнения



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Чo :)]  
Автор pe_pito ()
Публикувано27.11.05 19:03



Въпреки , че нищо не разбрах от това което си написал с бля , бля трудните думи :) едно ще ти кажа за тези 30 лв. може да отидем на бордюра и да се почерпим , но и там не е много сигурно дали ще ни стигнат(даже е по-вероятно)така ,че ни е тук сме доста далече от това което искаш , поне не и за 30 лв.СПОКО днес в София , скоро и в други градове , ако не ............

Помнете, че когато не получавате това, което искате, понякога е голям късмет


Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: pe_pito]  
Автор Чo :)Модератор (търси дипл.раб.)
Публикувано28.11.05 16:20



Пепитко,
Пиянка такава (не смей да отричаш, да не вадя компромати) ... стига с това пиене - напиши ми бележка или се обади по телефона или по skype. Аааа ти учеше и се опавдаваше с брат си, че не ти е завзел компютъра.

Търся съвсем сериозно интернет за вкъщи!



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Чo :)]  
Автор luboznatelniq (новак)
Публикувано26.01.06 16:12



Пробваи Комнет чувал съм добри думи за тях,само че не съм ги пробвал .



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: luboznatelniq]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 18:14



Оптинет са в момента лидера в града. Аз съм доволен от тях.



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Чo :)]  
Автор Eйч. (Опозиция)
Публикувано13.03.06 19:13



Що не пробваш към БТК ADSL, там скороста поне е добра и неограничен трафик мисля, смо ИП -то е динамично, но кво толкова те бърка. За LAN-вете съм чувал че от времем на време и м пропада връзката, и кат се сети някой да рестартира рутера тръгва



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Eйч.]  
Автор Чo :)Модератор (търси дипл.раб.)
Публикувано13.03.06 21:50



Ooo МЕРСИ ... на работа (в София) освен основния доставчик имаме няколко ADSL-a, защото на едно друго място пък има само БТК и директна връзка, през който и да е друг доставчик с ADSL си е ... без коментар.

Честите увисвания на модемите са нещо нормално, а отговора от съпорта е тривиален "... случва се, рестартирайте"

Последната промяна на единия бе поради това, че 2Mb му е множко и го пуснаха на 1Mb - там се държи що годе по-стабилно
Дори да искаш да си ти препотъчат хубави модеми - вдигат рамене.

Port forwarding и това, че не мога да си пуснеш един прост web или ftp сървър - окончателно отписват тази възможност.

Хубавото на LANa e, че като прекъсне - го оправят. Докато ADSL модема трябва ръчно да си го рестартираш.

Парично изражение няма да го коментирам

ADSL щe стане хубаво нещо, но има още да се tuningова




Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Чo :)]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 02:32



може да си админ тук но ще ти го кажа
вижда се че се опитваш да промотираш морално остарелите ланки. Ок ама си закъснял брато. Минал съм през всичките и искам да ти кажа че няма по отвратително нещо от лана. Една капка дъжд да падне и айде, чао на нета докато спре дъжда и куп други простотии бяха ми побеляли косите...
Определено дори не си се докосвал до адсл като ти чета думите. Аз съм с адсл.За една година съм им звънял само 1 път и проблема беше решен на 10-та минута.
Това е. Сега можеш да ми изтриеш мнението, важното е че Ти си го прочел!
Запомни! Юзер пробвал адсл каквото и да му предлагате НИКОГА ама НИКОГА няма да се върне към лан. Все едно от кон на магаре ама нейсе ...



Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: sasho]  
Автор Чo :)Модератор (търси дипл.раб.)
Публикувано15.03.06 11:13



Г-н sasho,

Не изтривам мнения, които не съвпадат с моите.
Някак си глупаво е. Явно Вие точно това бихте направили на мое място. Жалко.

(Флагчето ми е дадено, за да трия/скирвам обиди и spam.)

Незнам какъв ADSL позлзвате, но в София ADSL 2048 е меко казано трагичен. (В Банско и 512 усисва.)
На 512 или 256 може и да е по-стабилно, но поределено високите скорости не им се отдават.

Не промотирам нищо, просто търся интернет в Ямбол. БТК ADSL аз лично не бих ползвал засега .
Ползвал съм dial-up, sattelite+наета, ISDN, LAN, CableTV и ADSL(служебно), често и през мобилния.
ADSL си е скъп интернет в сравнение с LAN, а проблемите долълнително го отписват.

Да, кофти изградени LAN мрежи има много - съответно проблеми много.

Може да

голко мъка има по този свят с БТК ADSL.

- (особенно като му натовариш upload-a)
БТК: Ами ограничете си upload-a и рестартирайте

- тасуване при включен модем и изключен копютър
БТК: официално признато! тези които са "на време" трябва да си изключват модема от копчето.

- NAT
БТК: За да ви защитим. (Направо бетон защита, няма що.)

и т.н.

За Вас се радвам ползвайте си го и си плащайте със здраве

Както написах и по-горе ADSL e ХУБАВА УСЛУГА, но БТК има още да я усъвършенства.
Аз имам достатъчно добър LAN интернет (София), от който съм доволен.
Търся нещо ценово поносимо за Ямбол.




Тема Re: Търся LAN доставчикнови [re: Чo :)]  
Авторsasho (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 00:46



Щом ще цитираме гошо

. Ако за адсл проблем гошо дава 916 резултата, както виждаш за лан проблем гошо предлага 456,000 резултата .
Лан е супер остаряла система изхвълена мноооого отдавна на запад. Лан комп се хаква за секунди, или най-малкото всички пароли които употребявате могат да бъдат налапани от сополив 12 годишен палавник ползвайки най-обикновенна програмка - лан скенер.
Незнам защо адсл-а в София не се държи стабилно(предполагам лан доставчиците им правят мизерии), но в провинцията няма по стабилен и-нет от адсл. Просто НЯМА проблеми - приеми го като факт. Н-Я-М-А .
И-нета ми струва 40 лева, за това което получавам си струва парите. Дърпам си филми от Русия, Китай и където си поискам, дц-та по широкия свят бол. За 15 лева което предлага лана освен стари филмчета от локалното фтп, друго недей чака.

Надявам се да си видя мненията след месец, но се съмнавам. Казвам така защото имам опит, тази тема не е нова




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.