Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 22.06.24 
ТВ предавания
   >> Шоуто на Слави
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кфа музика слушате?  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано21.07.08 17:53



Ми тъй, де - има същестфена разлика между "слушам само и единстфено Слави Трифоноф" и "слушам секфа музика, ф тфа число и Слави Трифоноф" (примерно)

Ето аз примерно слушам:
- класическа музика (не фсичко, предимно Бах, Хендел, Вивалди, Моцарт, Паганини и Бетовен),
- рок (Мерилиън, Дженезис, Куин, Бон Джови и Юръп),
- прогресив рок (Алън Парсънс Проджект и Пинк Флойд),
- хард-рок (Деф Лепард и Кис)
- блусове (без ограничения)
- електронна музика (Жан Мишел, Вангелис и Олдфийлд)
- музика за общ релакс: Клайдерман, Ванеса Мей и Кени Джи
- поп-фолк и диско (рядко и то само над определен алкохолен градус)
- хеви-метъл - е тфа е май музиката, която най-вече и предимно слушам. Като оставим настрана класики като Аксепт, Пантера и Айрън Мейдън се кефя на някои от по-комерсиалните стилове на хеви-метъла, по-специално симфоничен, прогресив и пауър метал; тук мога да спомена доста групи, но по-така любими са ми Хелоуин, Гама Рей, Мастърплан, Камелот, Хамърфол, Роял Хънт, Авантазия и Стратовариус.

От родните българските признавам Щурците, Контрол, Ахат, Ъпсурт, Обратен ефект и НЛО.

Не понасям джаз, трудно понасям стари градски песни, Панчо Владигеров, Тончо Русев, Хайгашот Агасян и турбо-поп-фолк долнопробна чалга (от сорта на "Доко-доко", "Гъци-гъци", "Само да те гепна дънките шти цепна" и "Камъните падат")

Къде е ф цялата работа Слави Трифоноф? Слави Трифоноф е особен случай - от една страна има жестоки блусове ("Без слънце за теб и за мен", "Блус N:16"), от друга има някои ужасяващи залитания ф турбо-фолка, а от трета - има конкретни песни, които ги сфързвам с конкретни скъпи за мен хора (като примерно песните "Магьосница" и "Цфете мое" - за тия песни първо убивам и после питам). Като цяло повече ме кефи, отколкото да не ме кефи.

А при вас как е с музиката?

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Hekф]  
Автор Лaзapoв (поклонник)
Публикувано21.07.08 18:02



Аз предпочитам класическа музика и джаз.



Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Лaзapoв]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано21.07.08 18:16



А за да се вместим ф тематика на форума - Слави Трифоноф как се фписфа ф музикалните ти предпочитания?

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Hekф]  
Автор Kirinlchiban (MPI)
Публикувано21.07.08 23:21



- класическа музика: същото като теб, но слушам и музиката на съвременни класици, като Ханс Цимер например.
- рок: AC DC, Диип Пърпъл, Гънс & Роузез, Лед Цепелин, Куин, Зизи Топ, Пинк Флойд.
- хеви-метъл: Мейдън, Алис Купър, Рамщайн, Металика
- dead-метъл: Философърс

- new wave: Дъ Пеш Мод

- електронна музика:

а) Жан Мишел Жар, Вангелис (стандартно)

б) клубна електронна музика (тук съм дъ бест), слушам: Карл Кокс, Дани Теналия, Джон Дигуид, Диип Диш, Десин Месиело, Тони Томас, Уоли Лопес, Чаб, Мис Китин, Ogi Gee Cash, Крис Либнигн, Роджър Санчес, Марко Карола, Мис Джакс, Тимо Маас, Глен Морисън, Стив Портър, Крис Микали, Марсело Кастели, Dylan Rhymes, Пол ван Дайк, и още, и още, и още ....
Имам огромна фонотека от клубна електронна музика, над 200 dj-я, и за нея съм платил приблизително $3000. Обновявам си фонотеката всяка седмица с 10 нови парчета, които в дискотеките в България се появяват след месец. Когато правя купон, и някой иска денс музика, имам най-доброто от пазара, и купона тече на 6.

- родна музика:

а) поп-музика: Графа
б) рок: Ахат
в) r&b: Ъпсурт
г) народна музика: харесва ми и слушам всичко, без изключение

- джаз: слушам, харесва ми, но не съм запознат особенно с тази музика

- друга музика (и други): в тази графа слагам Слави Трифонов, чалга-дивите, и там каквото се сетиш още.

Редактирано от Kirinlchiban на 21.07.08 23:34.



Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано21.07.08 23:44



Е, бъркаш ги малко класиците (ф смисъл - къде е Бетовен, а къде е Бах), но иначе бива - чак ме изненадваш къф си ми бил музикално разнообразен. Цепелин - добре, Рамщайн - тоже, дед-метъла определено не го очакфах от теб. Но иначе ще излезе, че фсе пак имаме някои общи любимци.

А кфо относно "другата музика"? Слушаш я или не я слушаш?

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Hekф]  
Автор Kirinlchiban (MPI)
Публикувано21.07.08 23:50



"Слушаш я или не я слушаш"

Първи принцип на чалгата: "След 2-ра ракия, всеки обича да слуша чалга".





Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Kirinlchiban]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано22.07.08 00:00



Така си е - даже не е принцип, природен закон е тфа



-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Кфа музика слушате?нови [re: Hekф]  
Автор Лaзapoв (поклонник)
Публикувано22.07.08 15:28



Не се вписва.





Тема Аз слушам.....нови [re: Hekф]  
Автор uchindolsko_govedo (чалгоф/р/енско)
Публикувано22.07.08 16:58



.......само такава:


и понякога такава:


На който не муууууууууууууу харесва,
от муууууууууууузика нищо не разбира!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.