Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 01.05.24 
ТВ предавания
   >> Шоуто на Слави
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Off topic: има надежда  
АвторKirin lchiban (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 19:13



Като българин в Америка, немога да повярвам.

Съдят 95-има за имоти от наркотрафик и проституция



А стига бе....

ЕК: България е готова за ЕС от 2007, но не 100%


Цитат: "За двете страни се въвежда нова безпрецедентна система за наблюдение и отчети на всеки шест месеца в области, като организирана престъпност и корупцията, сигурността на храните и бъдещото използване на фондовете от ЕС. От София се очакват спешни мерки за преодоляване на корупцията, организираната престъпност и прането на пари."


А така, а така. Нашите политици и юристи най-накрая се сетиха на къде духа вятъра. След 2007, повче нема да играем 6 5. Има надежда, България да стане нормална държава.

Некф, видели че Икебаната май се оказа прав, душо. От 2007, България ще под командването на Брюксел. Всичко, каквото става у нас ще бъде под контрол. В това число и "законите за конкуренцията".

България трябва да стане държава, в която да се толерират хората с малък бизнес, а не хората да чакат Слави Трифонов да им даде хляб. Това трябва да стане със закони.

Само тогава България ще се оправи.

Така требе.

Наздраве за повече успехи:



Тема Re: Off topic: има надежданови [re: Kirin lchiban]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 19:52



От София се очакват спешни мерки за преодоляване на корупцията, организираната престъпност и прането на пари. - но от фсичките хиляди и хиляди имоти, придобити с пари с неясен произход са нарочили ЦЕЛИ 95 - евала, ама верно са много печени нашите борци с корупцията, организираната престъпност и т.н.. Опасявам се, че нашите бюрократи може и за чеп за зеле да не стават да сфършат някфа работа, но са просто перфектни ф отчитането на дейност. Надявам се гледал си култовия български филм "Кит" - е сещаш се кфо имам предвид.

Но фсе пак да кажа, че аз лично съм оптимист и смятам, че влизането ни в ЕС е за добро. Имам обаче некфи спомени, че ти съфсем наскоро чертаеше некфи доста апокалиптични прогнози на тази тема, ммм?

Но кфо общо има тфа с Трифоноф, бе душко заблудена? Кои европейски закони според теб нарушава Трифоноф, бе сладурко дърдоркащ. Смех





Тема Re: Off topic: има надежданови [re: Hekф]  
АвторKirin lchiban (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 20:34



Не си ме разбрал.

Ще ти го обясним елементарно. Основната идея на Обединена Европа е да бъде конкурент на САЩ. И за да го постигне, Европа трябва много да се стегне, ако иска да стигне ръста на икономиката на САЩ. И поради това, Брюксел налага много сериозни изисквания към всички държави в рамките на съюза. За това, не се учудвай от налагането на голям контрол върху България.

"Но кфо общо има тфа с Трифоноф, бе душко заблудена?"

Не съм имал предвид, че Трифонов е сгазил лука. Имах предвид, че законите в България трябва да толерират хората с дребен бизнес, а не големите риби. Преди време, някой тука беше написъл, че Трифонов давал работа на много хора. Това за мен е израз на робска психика. Някой трябва да ми даде работа.

Аз мисля, че тези хората в България трябва сами да започнат своя собствена кариера или бизнес. И законите в държавата трябва да толерират подобни предприемчиви българи.
Независимо дали си собственик на малка мандра, или си решил да си отвориш малък театър някъде из провинцията. Законите трябва да те толерират, така както това става в САЩ.

Въпреки, че съм българин, американските закони са такива, че аз мога да си купувам земя, на територията на САЩ. Банките са добре настроени, и дават кредит, стига да имаш добро кредит-хистори. Законите в САЩ са много по-благоприятни за развитие на собствен бизнес, отколкото в Европа и България, и за това американската икономика дърпа много напред.

Всеки в България трябва да знае едно нещо. От 2007 нататък, този които по-инициативен, по-умен и по-надочив, ще печели. Онзи които е мързелив, и които очаква някой да му даде работа, белким искара некой лев да закърпи сметката за парното, ще умре гладен. Такъв е начина на живот в САЩ, такъв ще бъде живота и в Европа, такъв ще стане живота и в България.

Няма връщане назад!

Колкото до Слави Трифнов, на него трябва да му е ясно, че все по-често ще му се случва някой да напуска неговия екип. Това е част от пазарната икономика, в която всеки по-инициативен тръси начин да се изкачи по-високо и по-високо в кариерата.

Искате пазарана икономика, искате високи заплати, искате глобализация. Ми ето, всичко това ще се случи.



Тема Re: Off topic: има надежданови [re: Kirin lchiban]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 21:22



Да му миисли значи баце Слави когато Виктор Калеф и Краси Радкоф решат да си отворят малък частен театър в село Мало Курнаре (ако не потръгне - може и на мандра да го обърнат) Шегичка.

И пак казвам - изобщо не ти е ясно кфо, защо и как ще промени влизането на България в ЕС. Но като те чета кфи невероятни глупости пишеш - дано никога не ти се налага да си вадиш хляба като дребен предприемач - гладен ще останеш, батковото





Тема лелей колко си начетеннови [re: Hekф]  
АвторKirin lchiban (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 21:37



"Слави когато Виктор Калеф и Краси Радкоф решат да си отворят малък частен театър в село Мало Курнаре (ако не потръгне - може и на мандра да го обърнат) Шегичка."

Що не? Не обиждай хората от Мало Конаре! Малко Конаре, може да стане много по-проспериращо, от колкото София. За целта: законите да се променят, така че баба Цанка от селото да може да върти свой собствен бизнес с домати, и да се спре пречкупвачеството, и тогава виж кви пари ше потекат към Мало Конаре. Тогава и Виктор Калеф, и Краси Радкоф ще поискат да си купят къща там.

Това е целта на пазарната икономика. Всеки, дори и от Мало Конаре да може да си печели парите сам.

Много добре знам какво пиша!



Тема и ощенови [re: Hekф]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано26.09.06 22:05



1. Когато баба ти Цанка от Мало Конаре си завърти бизнйеса с доматиту, тя ще има достатъчно пари.

2. Като има пари, пали БМВ-то до съседното градче, където има музикален магазин на два етажа. Там ще намери всякаква музика, включително CD-тата на Ку Ку бенд. И понеже бабата има пари, за нея няма да е проблем да отдели 5-6 евро за някои CD албум, или DVD.

3. Иконимиката на България започва да работи, следва нарастване на брутния национален продукт и оттук всички ще сме богати.

Виж, колко е лесно България да стане богата държава? В САЩ това са го разбрали преди 200 години, и за тфа хамериканцити са богати хора.

Разбрали бе, глупендер, каква е формулата на успеха? Всичко е въпрос на желание от страна на нас българите, да си направим държавата богата. И ако имаме желание и работим за това, Европа ще налее милиарди евро у нас. Както е казъл народа: "пара, при пара отива".

Сега положението е такова, че в България има няколко силни и богати хора, които пресират и смачкват всички останали по-слаби по един или друг начин. Точно заради това икономиката на държавата ни не работи, и за това сме бедни.

От Брюксел са ни го казали в прав текст: "Ще ви приемем, но си оправете кочината!"

Редактирано от Kirinlchiban на 26.09.06 22:22.



Тема Re: лелей колко си начетеннови [re: Kirin lchiban]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 23:31



Мислиш си, че знаеш кфо пишеш, но фсъщност пишеш некфи абсолютни дивотии. Некф бъркоч от малоумия, които си чел по вестниците, простотии на пишман-разбирачи, които си гледал по телевизията, откровени глупости, които си чул в неангажиращ разговор на маса и малко тфои собстфени разсъждения (те са най-зле) - извинявай, батковото, ти може да се чуфстфаш ебати пича, но мен ме срам, че си в Хамериката и излагаш България и българите.

Прочее за баба Цанка от Мало Конаре не знам дали ще намери смелост да започне собстфен бизнес (дет се вика - едно е да искаш, друго е да го можеш, трето и четвърто - да го направиш), но Слави Трифоноф се е доказал, че иска, може го и го прави. Па при теб нека си вали





Тема Re: лелей колко си начетеннови [re: Hekф]  
АвторKirin lchiban (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 00:11



1. Не, теб не те е срам. Теб те яд, че не си на мойто място.

2. Да, баба Цанка я е страх, заради мутрите и прекупвачите. За това, ще елиминираме мутрите и прекупвачите, и ще оставим баба Цанка сама да излезе на пазара. Така наредиха от Брюксел! А ти, ще бъдеш послушен, и ще изпълняваш!

Този път няма да вали. Ще грее слънце.



Тема Re: лелей колко си начетеннови [re: Kirin lchiban]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 00:45



Тъпчо, не е въпрос на място, а на човек. Тъпунгера си е тъпунгер където и да отиде. Ама ме е срам, че заради задръстени тъпигьозчета като теб излиза лошо име на българите.

А и явно не е чак толкова готино тфа тфое място, щом при фсеки удобен случай се тропосфаш при нас.





Тема Re: лелей колко си начетеннови [re: Hekф]  
Автор Kirinlchiban (бохем)
Публикувано27.09.06 01:12



хахахахаха. Разбирам намерението ти да блеснеш с поредното заяждане относно мойта личност. Номерът не минава. Точно в този момент, никой не мисли за теб, понеже след добрите новини за България, хората си върнаха вярата. И аз като българин, макар и на 9000 км, много се радвам, за жеста на Европа към нас.

А ти си злобей, злобей.

п.с. Между другото, помислил си за самолетен билет в посока Москва? Виж Азис колко е находчив. Човекът знае, че България скоро ще настъпват промени, и реши да се оттегли в Москва, на спокойствие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.