Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 06.10.24 
ТВ предавания
   >> Шоуто на Слави
*Кратък преглед

Тема Каффе откраднали песента от Деси Славанови  
АвторOcвeдoмeн (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:01



Каффе откраднали песента от Деси Слава,,
Фолкзвездата дава групата на съд.

Нов скандал се развихря покрай българския конкурс за ,,Евровизия,,. Песента ,,Лорейн,, която вече ще представи България в Киев, е займствана едновременно от две парчета. Музиката на група ,,Каффе,, съдържа крадени рефрени от хита на Деси Слава ,,Забрави за мен и от композиция на Ирланския певец Робърт Маккен.
Деси Слава потвърди, че е посегнато на мелодията й. Самата тя разбрала това онзи ден по Интернет сайт. После я потърсили от столично радио. Разкритието бе направено в ефира на радио ,,Експрес,, в понеделник вечер. Водещият Иво Тодоров пусна двете песни-на ,,Каффе,, и на Деси Слава, за да чуят слушателите за какво става въпрос. Сходството между песните е учудващо. Припевите са напълно еднакви.
,,Озадачена съм. Нямах време да гледам конкурса за ,,Евровизия,, защото бях в Испания по това време. Разбрах за скандала с купените СИМ карти, но не проявих интерес каква е песента на ,,Каффе,,. Щом научих, че има кражда от моя мелодия, веднага се заинтересувах. Найстина има кражба на тактове. Просто музикантите от ,,Каффе,, са разчитали, че никой не е чул моята песен, и са си позволили да свият интродукцията,,. Коментира вчере ограбената звезда. Деси Слава уточни, че в момента обмисля дали да не заведе дело срещу групата и продуцентите им от ,,Жокер Медия,,.
Като автор на песента ,,Лорейн,, е посочен Веселин Веселинов-Еко. Той работи с Йълдъз Ибрахимова и Васко Василев и често продава музика на чуждестранни изпълнители.
.......................................................................................................................

Чуйте припева на ,,Лорейн,,. Абсолютно същия е, като ,,Забрави за мен,,.
Песните са абсолютно еднакви. А сега кой краде ?!



Тема Хм...нови [re: Ocвeдoмeн]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано28.02.05 12:40



Лично мен ме боли фара кой от кого и за какво, тая цялата работа ми е през дедовия. Тази чалга питат ли я от кой е крала (мен пак ме боли фара)... Общо взето БФ за цялата тази тъмня.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Ocвeдoмeн]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 21:52



Нищо подобно ... Ето линк към песента на Десислава:

http://www.data.bg/f.php?fid=5094350

Песента на Каффе и тази, която изпълнява Десислава са съвършено различни и като характер и като проста последователност от ноти. Наистина, има една тривиална възходяща полугама от четири тона, която е еднаква в припева на двете песни, но това съвсем не може да служи като основание да се твърди, че Каффе са откраднали песен на Десислава. Нека напомня и това, че съгласно правилата на ASCAP, за да се твърди, че една песен е плагиат, то тя трябва да съдържа най-малко четитри такта изцяло съвпадащи с тези на друга песен. В случая това изобщо не е налице.

Днес в "Господари на ефира" чух и някаква "трета" версия на въпросната песен. "Господарите ..." щели да дискутират по това по-подробно утре.

Моля, нека този, който знае линк към този "трети" вариант или към споменатата от "Осведомен" песен на Ирланския певец Робърт Маккен да ги постне тук.


P.S. По този въпрос се дискутира и в клуб "Телевизия." Изумително е, че някой може да претендира за авторски права върху съвсем незначителни, добре познати музикални мотиви.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: линk]  
АвторMoфи (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 06:59



Еко е професионалист който свири и пише музика далеч преди въпросната чалгарка. Той участва във няколко джаз формации и за него Каффе са просто един от многото му проекти.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Moфи]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 07:30



Не знам кой е Еко. Това, че някой е професионалист и, че е писал музика преди някой друг съвсем не е аргумент в негова полза, ако се установи, че е плагиатствал.

Искам обаче да повторя – в случая няма основание да се твърди, че Каффе са плагиатствали песен изпята от Десислава. Да не говорим, че двете песни са твърде бледи и никой с елементарен усет не би седнал да плагиатства точно от тях, даже и да има склонност към плагиатстване.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Ocвeдoмeн]  
АвторГ (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 18:47



Не от Десислава а от Руслан Мъйнов .Става въпрос за негова песен от 2001. Подробности довечера в Господари на Ефира. Гледайте и че останете много изненадани



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Г]  
Авторaтиa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 19:00



Поправка в 20 часа в Господари на ефира



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Г]  
Авторatasa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:34



Оказа се че найстина група кафе са откраднали песента на Руслан Мъйнов от 2001. Двете песни са абсолютно еднакви.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Слава [re: Ocвeдoмeн]  
АвторCaли (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 12:17



едно към едно са, баси приликата:))))А пък с тази на Руслан се припокриват тотално - Кафе са егати плагиатите.

Едно не ми е ясно - не трябва ли да отпаднат сега при положение, че излезе наяве, че песента е правена и изпълнявана още 2001г.?Това е абсолютно нарушение на регламента.



Тема Re: Каффе откраднали песента от Деси Славанови [re: Caли]  
Авторлинk (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 11:13



Точно обратното -- Слави Трифонов, Руслан Мъйнов, Десислава и Xandria са крали от група Каффе. Композиторът на група Каффе представи в "Господари на ефира" своя песен от 1999, която съдържа спорния мотив, който сам по себе си е блед и безличен, но това не оправдава онези, които го крадат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.