Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 09.05.24 
ТВ предавания
   >> Шоуто на Слави
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема относно Евровизия мога само да кажа, че  
Автор temptress (най-красивата)
Публикувано14.02.05 17:53



Слави е един истински достоен мъж.

И е супер секси.

Слави, обичам те!



Тема Re: относно Славинови [re: temptress]  
Автор влъxвa №1 (1 от 3-мата)
Публикувано14.02.05 19:12



Колкото и да вниквах до този час в проблема, тук поставяш морален проблем.

Достойно ли е - или не.
От такава, чисто морална позиция, Слави издиша. Най-малкото заради това, че другите 9 финалисти не оспорват: сами са взели решение за участие, сами знаят предварително дефектите на СМС-гласуването (най-добре ги знае самият Слави с фирмата си "Призма интерактив" АД), предварително са преценили рисковете.
Като изкушен от правото, виждам и друго: Слави е подписал декларацията за участие (с която гарантира с името си, че ще пее на живо, плюс други неща). Отмятането от думата, да не говорим - от подписа, е доста византийска работа.

С което казвам: не, не е достоен мъж.
Може да е прав, но в никакъв случай - достоен.

Ако да речем Устата го бе направил, това би означавало, че е разбрал за SMS-технологията в последния момент и достойно се отдръпва. Което просто не може да се каже за Слави, професионалист в SMS-технологията. Няма как да е разбрал в последния момент, след като от лятото на 2003 г. е на SMS-пазара. По същия начин не той, а друг би трябвало да каже "някой с пари купува участието на България в Евровизията". Недостойно е именно той да го направи, след като е от страната на цицащите и отлично знае, че изобщо не става въпрос за гласуване, а за доене на притежатели на карти.

Ако позицията на Слави не бе бизнес, отначало можеше да възрази срещу SMS-ите и да призове към спазване правилата на конкурса в света, а именно - телефонията. Аз го научих с един прост интернет, камо ли той, който е професионално ангажиран.

Редактирано от влъxвa №1 на 14.02.05 20:03.



Тема Re: относно Славинови [re: влъxвa №1]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 12:25



Слави е подписал договор за участие в конкурса"Българската песен за Евровизия".
А не е подписвал договор за участие в конкурса "Песента на Мелик Пашаев за Евровизия".

На 12.02.2005. г в зала 1 на НДК от 20:40 не бе проведен конкурса " Българската песен за Евровизия".На 12.02.2005г. в зала 1 на НДК от 20:40 се проведе конкурса - "Песента на Мелик Пашаев за Евровизия".

Слави отказа да участва в този конкурс. Той, както всеки човек, има право да откаже участие в нещо, което ще опетни доброто му име. Слави каза истината. Да се казва истината е достойно. Слави Трифонов е достоен човек.



Тема Re: относно Славинови [re: Kaтя]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано15.02.05 12:38



По същество така е станало, както го казваш - но има период от време между две дати: датата на декларацията му за участие и датата на обръщане на резултатите.

Именно в това е неморалното (недостойното) от страна на Слави.

В търговското право има постулат: няма договор, в който да не печелят и двете страни. Подписването на декларацията е вид договор. Като човек, подписващ 20-тина договора на месец съм неотменяемо убеден, че дееспособен или правоспособен човек не може да го е страх от мечки, като отива в гората. Слави знае, че има мечки - но като вижда мечката, се отмята.

Тезата разбира се е спорна. В този клуб се появиха мнения как именно би могъл да излезе от ситуацията. Аз бих добавил, че би могъл да си изпее песента, т.е. да си изпълни договора и след това (а не вместо това) да си декларира това, което декларира. Именно в начина, по който нещо се прави, прави самата разлика.

Повтарям това, което е видно от всичките ми постинги тук по тази тема: изцяло го подкрепям по същество, изцяло съм против срамния начин.



Тема Доене....нови [re: влъxвa №1]  
АвторMA3HbO (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 12:46



Точно в това е проблемът.
става въпрос за доене и лакомия.
И най-жалкото е, че музиката и името на България станаха предмет на лакомия и дребни печалби.
няма какво да се лъжем... 150 000 СМС-а по 50 ст. са 75 000.
Толкова ли струваме ние, толкова ли струва България?
С тия ли пари ще се замогнат Мтел, глобул, мартин батков и остаанлите маймуняци по веригата дето само лапат?

Един СМС от телефон... и то безплатен. Това за мен е нормалният начин за гласуване.
останалото е лакомия!



Тема Re: Доене....нови [re: MA3HbO]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано15.02.05 13:03



Според мен, щом Дойче Телеком успяват да се справят само с телефония и то за финала (2004 г.), без кой знае какви скандали, това е начинът. Ако става дума за гласуване, а не за доене, не би трябвало изобщо да има СМС-и.
Убеден съм, че има сделка на руснака с БНТ - за влизането на текста с СМС-ите в правилата, специално за България в отличие от другите страни.

Винаги, когато има някаква разлика от средното, наострям очи и уши.

Редактирано от влъxвa №2 на 15.02.05 13:07.



Тема Re: относно ....нови [re: влъxвa №1]  
Автор инж. 3лaтko 3лaтeв (спициалист)
Публикувано15.02.05 16:00



Ти си интелигентна - разбирам.
Защо очакваш да проумеят какво им говориш - не разбирам.



Тема Re: относно Евровизия мога само да кажа, ченови [re: temptress]  
Авторниe (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 18:29



Слави постъпи като мъж, останалите певци без Устата мълчаха като посерковци!
Срам!



Тема Re: относно Славинови [re: влъxвa №2]  
АвторToшo (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 18:47



разкарай се с твоето търговско право има едно много по-важно право и то е да имаш достойство, щом мериш всичко с мангизи ти си глупак



Тема Re: относно Славинови [re: влъxвa №1]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано15.02.05 21:51



Ако правилно те разбирам ти нямаше да имаш нищо против ако Слави Трифонов се беше бръкнал със сто-двеста хиляди лева за есемеси и по този начин беше спечелил конкурса, така ли? Е, за жалост не можеш да ми погледнеш в окото, та ще трябва да приемеш думите ми на доверие - не, там няма корабче.

Не, скъпа - няма нищо недостойно в постъпката на Слави. Той все пак каза истината, а тя е, че всички които са се набутали да гласуват за този конкурс са се прецакали, защото е бил предварително известно кой ще спечели (прочее нали не смяташ, че чичко Пашаев чак в последния момент се е сетил как да прецака конкурса?). Истината е, че трябваше да ни кажат - ние в БНТ смятаме, че Каффе са най-достойната група, а който не смята така - да си приготви поне петдесет бона.



-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.