Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 17.05.24 
ТВ предавания
   >> Шоуто на Слави
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема На какво учите децата ни?  
АвторБaщa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 05:45



Аз лично съм фен на БТВ, но когато дойде шоуто на Слави задължително сменям канала. Започнах да правя това, когато разбрах, че децата ми учат нецензурни изрази, вицове и дори псувни оттам. Рейтинга на шоуто се гради основно на малките деца, защото точно този стил на водене е атрактивен за тях. Обаче на това ли трябва да ги учи предаването?



Тема Похвалнонови [re: Бaщa]  
Автор TPУПOHAPE3EHинc (ентусиаст)
Публикувано04.11.03 08:49



Господине,
похвално е, че цените Шоуто до степен, че да му вменявате Възпитателни функции.

Но не бива да разчитате ТВ да възпитава и учи децата ви.

С цялото ми уважение, но процесът възпитание си е бащина грижа, ученето става в училищата, семейството гради характер на децата си.... и прочие.

Бъдете честен към себе си, и признайте пред съвестта си, че в 22:30 местото на синът ви е в леглото. Разбира се, ако държите да е възпитан, както твърдите.


Успех в педагогическите начинания

------------------------------------------------------

Нема таа, нема онаа...

Редактирано от TPУПOHAPE3EHинc на 04.11.03 08:51.



Тема Извинявай, много!нови [re: Бaщa]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 14:42



Аз пък с така озаглавения Ви постинг направо ще се почувствам лично отговорна за възпитанието на Вашите деца.

А Вие, драги, къде бяхте през времето, докаго дечурлигите щъкаха насам натам. Живички и здравички да са дечицата ви, ама ако има някой поне малко отговорен за възпитанието на децата - това са родителите. Ако Вие, в качеството си на родител, към настоящия момент не сте доволен от творението си - попитайте себе си защо се е получило така.

Ако козите още не са в реката - може и да може да се направи нещо по въпроса.
Нищо лично против Вас.
Не обвинявам и децата. Щом не са намерили в семейството образ, на който да искат да приличат - не ги винете, че са потърсили такъв някъде другаде.



Тема Re: Извинявай, много!нови [re: Mиxaeлa]  
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано04.11.03 16:38



Без да взимам отношение, относно позицията ти спрямо студента и бащата, искам да те попитам ти на всяка цена ли искаш да защитиш учиндолското и простотиите, които ръси? Тъй като това е клубът на шоуто, какво е точно твоето мнение? Има ли място нецензурния език в това, така наречено шоу, което се излъчва все пак преди 24 ч.? И харесва ли ти демагогията на водещия? В смисъл, че това, което говори не се покрива с това, което върши...



Тема Re: Извинявай, много!нови [re: мaлkия]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 16:57




С доста въпроси ме засипваш и тъй като мисленето не ми е от силните страни ще ми е нужно повечко време, че да ти отговоря.
Но...
Ще започна поред...

Какво означава да защитавам някого?

Аз защитавам, вярвам и отстоявам някакви си там мои принципи. И доколкото постъпките на който и да било намират някакви допирни точки с тези принципи, аз мога да го подкрепя, да не се съглася, или да си замълча. Честно казано - най-често се случва третото. Обикновено си мълча. Трябва да има много контрастна разлика между мен и околните за да си позволя да заема категорична позиция.

Нецензурни изрази НЕ обичам.
Никога не използвам матерни сквернословия. На мен поне ми е грозно да се говори така.

Относно демагогията. Разбира се, че не приемам такова поведение. Проблемът е, че не съм убедена, че поведението на Слави се припокрива с демагогското такова. Незная за твоите източници, довели те до такива изводи. Може би си прав.

За добро или за зло - отношението ми към шоуто е клонящо към нула.
Това шоу не ми дава нищо и не ме ангажира с нищо. Разбирай, че мога без него.
За глупостите, простотиите и нецензурните думи вече си казах мнението.

Други въпроси, моля?




Тема Re: Извинявай, много!нови [re: Mиxaeлa]  
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано04.11.03 21:33



Демагагия е когато говориш, че се бориш за българското, а музиката ти е всичко друго, само не и българска. Демагогия е когато твърдиш, че уважаваш българското, а изпадаш в нихилизъм, ръсейки, че "...ако сме в друга държава...", щели да действат по-правдиво, отколкото тук. Демагогия е да казваш, че радуваш за българската култура, а да се мазниш на треторазрядни американски актьори и "творци"... Примерите са много и се срещат във всяко предаване на учиндолското.

Доволна ли си?



Тема Re: На какво учите децата ни?нови [re: Бaщa]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано04.11.03 22:45



Съжалявам че децата ти се учат на псувни от Слави. За жалост обаче забраненият плод е най-сладък. Моят съвет е не да забраняваш да се гледа, а да изтъкваш на децата си колко глупаво е шоуто.

Редактирано от »№*ы{|}lЏ3©®™ на 05.11.03 00:30.



Тема Re: Извинявай, много!нови [re: мaлkия]  
АвторMиxaeлa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 10:14



----------------------------
Доволна ли си?
----------------------------

Защо ли долавям щение за заяждане. Почти съм сигурна, че по много въпроси мнението ни ще съвпадне.
Нямам и не бих искала да имам конфликт с когото и да било, дори и да имаме различно виждане за нещата.

Жив и здрав бъди.



Тема Re: Извинявай, много!нови [re: мaлkия]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано05.11.03 11:49



Защо ли ми се струва, че ти, бедни ми малчо, не правиш разлика между страна и държава? Страната е географско понятие, конкретно място върху картата. Държавата е социален договор, по силата на който мнозинството делегира правата си на малцина избрани, които да се занимават с управлението решаването на социалните, икономическите, политическите, културните и т.н. въпроси. В този смисъл държавата е административното управление на страната. И двете са мноооого различни неща. Доскоро на едно централно място в София си стоеше надписа "Обичам страната, мразя държавата". Затова всеки родолюбец има право да иска по-добра държава, друга държава. Това не означава, че не обича страната си. Изясни ли ти се картинката? Ако не, кажи, ще се опитам да ти я опиша като на първокласник.
Слави се бил мазнил на 'треторазрядни американски актьори и "творци" '. Ами какво да ти кажа, предаванията с въпросните личности са по-скоро веселба, с тях не се води сериозен разговор. Аз лично съм се смяла до припадък на някои изпълнения на въпросните личности. Докато предаванията например с Асен Кисимов, Иванка Гръбчева, пък и Маргарита Дупаринова направо ми напълниха душата. Хайде сега ми кажи в кои предавания водещият проявява по-голямо уважение към госта!
И за да не започнеш да се заяждаш с мен, ще ти кажа, че шоуто не ми е нужно, прекрасно мога да си живея без него. Ако го дават, го гледам с удоволствие, ако не го дават, гледам нещо друго със същото удоволствие. Не одобрявам цинизмите, които често излизат от устата на водещия, нито някои по-солени вицове, но и на тях се смея, стига да не излизат от рамките на добрия вкус.


стой та гледай


Тема Re: Извинявай, много!нови [re: lndependent]  
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано05.11.03 14:08



Драга ми независима, първо благодаря за лекцията, която така безвъзмездно ми проведе. Не мога да разбера, къде точно не съм направил разликата! Второ никога не се заяждам с някога, освен в случаите, когато този някой не ми даде повод за това. В обръщението ти има наченки на заяждане, които ще се направя, че не съм видял.

Не съм сигурен в тази сентенция, която звучи все по-често от различни места. Защо ми намирисва на анархизъм! С една дума, доколкото разбирам, обичаш географското си разположение, но не обичаш ближния си, приятеля си, съседа си, кмета си, президента си, премиера си, които и да са те! Обясни ми го като на първокласник (това също ми прилича на заяждането, което не искаш).

По въпроса за "веселбата" със споменатите "творци". Да разбирам ли, че това означава "гъбаркане" със споменатите? И ако е така припомни ми кога и с кого го е правил. Защото аз мога да ти дам безброй примери за злостни нападки зад гърба на наши, български творци (смелостта му стига дотам).

По заключението сме на едно и също мнение.

Хареса ми завършека на ТРУПОНАРЕЗЕНинс, затова ще се възползвам от него, без да ми се сърди разбира се.

Бъди жива!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.