Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 18.10.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови  
Автор HackerMy (непознат )
Публикувано11.11.11 21:30



Здравейте!
Искам да започна с: това НЕ Е МАЙТАП.
Проблема ми е прост: Имам излишни(не ги използвам за нищо в момента) пари и не знам какво да ги правя. - Колко?--> Според мен - не са чак толкова много според семейството ми, и на представа си нямат с какво разполагам, $10 000 са състояние. За мен $10 000 са месечните ми разходи(лични не бизнес разходи). От повече от 20 години чакам да чуя някой от тях да каже "дай пари да отворя магазин, работилница, кафе, шкембеджийница... или нещо подобно... Единственото което искат е пари за (ненужен) ремонт на апартамента($1000), пари да си купи друга кола($3000), пари да си направи рождения ден(300лв.), пари да си купи апартамент в София (50000 EU)" -- всичко това са пари на вятъра.....
Предполагам, че се подразбира, че не търся мнения като:"Дай ми ги и ше видиш..." или "Поредния мошеник иска безплатна работна ръка...." и подобни...
Имам възможност да финансирам почти всякакъв (малък до среден) бизнес(и), но имам високи изисквания към бъдещата си инвестиция(опитвам се да премахна/избегна недостатъците от прдишния ми горчив опит): Ще ги степенувам по важност (Може да предотвратят/намалят белеенето на косата на много от вас в бъдещите им бизнеси.)

1. Нямам нищо против патньори, но трябва да имам контрола над бизнеса. (Защитава бизнеса от партньори-глупаци).
2. По възможност бих предпочел да избегна работата с крайни клиенти. Краен клиент - предимство(ед число): максимална печалба Недостатъци: Изразходва прекалено много време и нерви дори и да имаш работници за това).
3. Бизнеса трбва да има малки постоянни разходи. (Наем, ток, вода, заплати..и т.н.)
4. Да мога да го автоматизирам (Да бъде структуриран така, че да се самоконтролира...... Да не ми отнема 24часа на ден)
5. Да има голяма печалба --> 2 начина:
5.1. Малка печалба от всяка стока/услуга но голям оборот
5.2. Това, което предлага бизнеса е уникално и никой друг не го или не може да го прави -- тогава печалбата може да е голяма. И ако намериш и клиенти за тово(маркет на продукта) -- ставаш богат(по мойте критерии за "богат")
6. Да не е ограничен в рамките на един град или държава (мултинационален бизнес) т.е. всеки на земното кълбо да е потенциален клиент.
7. Не бих рискувал в момента с имоти --> Мисля(мое мнение) че имотите в момента за изкуствено завишени многократно.
8. Инвеститор в съществуващ бизнес, който иска да се разрасне и му трябват средства.

Защо пиша в този клуб ---> Бизнеса който търся се доближава до интернет бизнес а WEB прогрмирането е неотлъчна част от него а пък и този клуб ме е помагал когато съм имал нужда. Но не всеки програмист е и бизнесмен, за това ако имате клиенти, роднини или приятели с бизнес идеи....добре са дошли. (Не търся велики умове, които правят зашеметяващи WEB страници и проекти. Търся хора с идеи (без значение в каква област), които не могат да ги реализират поради липса на пари... Може да съм инвеститор... Сега добавям и точка 8. към редицата условия за новия ми бизнес.)
Ако съм заинтересуван от някоя идея: Ще се срещнем лично и всичко ще бъде скрепено с договор(и) както е по закон. Идеите --> на e-mail-a ми.

Благодаря, че прочетохте написаното и недейте да ме плюете излишно. Не съм мошеник, просто се чудя как да си завъртя излишните пари, за да направя повече -- това е просто бизнес.



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: HackerMy]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано11.11.11 22:57



Изцяло базиран на интернет бизнес не е добра идея, защото е много рисков. Горе-долу така стоят нещата: 10% от участниците прибират 90% от парите, а за останалите 90% участници - ясно какво остава.
Интернет бизнес се купува (пазара е пресял сухото от мокрото).
А иначе най-правилното, според мен, е да имаш някакъв реален бизнес. Него, подходящи уеб услуги, могат да го изстрелят в космоса.





Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: HackerMy]  
Автор Радостин (непознат )
Публикувано18.11.11 02:04



Дефакто, търсиш някой да създаде мултинацонален, самостоятелен и автоматизиран, нискоразходен с висока печалба бизнес, по-възможност базиран на уникална идея, който можеш да присвоиш чрез договор, сключен още в самото начало...
И за това си склонен да инвестираш $ 10 000...
Мога само да кажа, че идеята ти е гениална!

Ама са малко баламите



p.s Това, че имаш "излишни пари", значи, че нямаш много идеи.
А от постовете ти във форума, заключавам, че и избягваш да плащаш на професионалисти (четейки това за базите и php)...

А, ама иначе имаш Високи изисквания...
Истински бизнесмен!



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: Радостин]  
Автор HackerMy (непознат )
Публикувано20.11.11 03:18



1. "Дефакто, търсиш някой да създаде мултинацонален, самостоятелен и автоматизиран, нискоразходен с висока печалба бизнес, по-възможност базиран на уникална идея, който можеш да присвоиш чрез договор, сключен още в самото начало... " --> Дефакто... нищо не си разбрал... Търся само идеята, останалото е моя грижа....
2. "И за това си склонен да инвестираш $ 10 000..." --> Не става въпрос само за $10 000...среден бизнес не се прави с $10 000...чети внимателно какво съм написал...Колко съм готов да инвестирам...зависи от бизнеса, ама да рече,че $50 000 не са ми никакъв проблем.
3. "Мога само да кажа, че идеята ти е гениална!" --> Мерси, ама аз не виждам къде е идеята...
4. А от постовете ти във форума, заключавам, че и избягваш да плащаш на професионалисти (четейки това за базите и php)... --> Е това е много тънък момент: Цялото програмно осигуряване е мое лично дело -> Ако искаш нещо да стане както трябва - направи си го сам. Също и от съображения за сигурност(на информацията...все пак това е бизнес: клиенти, конкуренция, данъчни.... и т.н.)
5. "p.s Това, че имаш "излишни пари", значи, че нямаш много идеи" --> Е тука си познал.
6 "А, ама иначе имаш Високи изисквания... Истински бизнесмен!" -- без коментар. :-)

Мерси за включването все пак.



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: HackerMy]  
Автор Радостин (непознат )
Публикувано21.11.11 01:21



Както и да е ...
Подозрително ми се струва, да имаш свободни $ 50 К, както и подозрително ми се струва, да се стремиш да правиш всичко сам (да не "кажа" смешно!), но както и да е ...

Ако приемем, че всичко това, което си написал е така, пиши в


или се позавърти и пусни подобно съобщение във ФМИ (Факултет Математика и Информатика), можеш също и в НБУ (Нов Български Университет).
И двата имат форуми...

Задължително е да кликнеш тук



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема..... [re: HackerMy]  
Автор edembg (Ученик)
Публикувано22.11.11 07:39



Мога да ти дам идея за международен, самоконтролиращ се и доходен бизнес с добри изгледи за печалба. Ако те интересува постни някакъв начин за връзка.

P.S. Съвсем безплатно

И най-ярките личности си плащат тока.


Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: edembg]  
Автор HackerMy (непознат)
Публикувано22.11.11 16:34



E-mail: HackerMy@Yahoo.com
Извинявам се за пропуска....



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: HackerMy]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано22.11.11 18:40



Да ти имах проблема!

------------------------------------------



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: HackerMy]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано22.11.11 23:38



1. Нямам нищо против патньори, но трябва да имам контрола над бизнеса.
Ти, Умния, как ще защитиш интереса на Идея-джията?

2. По възможност бих предпочел да избегна работата с крайни клиенти.
Дай пример за подобен продукт, молЪ те!

3. Бизнеса трбва да има малки постоянни разходи.
Постояни?
Колко да са постоянни?



4. Да мога да го автоматизирам
С автомат Алашников ли бе, ПИч?

5. Да има голяма печалба
Това колко процента от първоначалнияТ капитал да бъде?
Ти вЕрваш ли си че е възможно от нищо нещо да стане?

всеки на земното кълбо да е потенциален клиент.
И само на Бг ли ще го напишеш или ще търсиш преводачи за 5 лв. на страница?

Не бих рискувал в момента с имоти
Че имотите продължават да са на второ място по печалба, бЕ!


8. Инвеститор в съществуващ бизнес, който иска да се разрасне и му трябват средства.
НА дълбока планини си се качил, Момко и от Висока дуБка слизаш.



Тема Re: Повечето биха казали - Да ти имах проблема.....нови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор HackerMy (непознат)
Публикувано30.11.11 22:59



Попрочетох мнениятат ти из клубовете и ми направи впечатление, че никъде не даваш конкретен отговор на проблем ами отговорите са ти само да става лафа...и за това бях решил да не отговарям на мнението ти.... но то афектира останалите участници и дава фалшива заблуда, че за това което си написал аз нямам отговор......Та конкретно на нападките ти

1. Нямам нищо против патньори, но трябва да имам контрола над бизнеса.
Ти, Умния, как ще защитиш интереса на Идея-джията? --> Ами има професия наречена адвокат. Идеята не аз ще я защитавам ами адвоката на идеяджията. Отиваш при твой адвокат и го караш да направи договор така, че да си максимално спокоен(Поне аз с моя СКРОМЕН опит така съм правил до сега)

2. По възможност бих предпочел да избегна работата с крайни клиенти.
Дай пример за подобен продукт, молЪ те! --> Не става въпрос за конкретен продукт.... Ако си дистрибутор на голяма фирма продаваш на едро и клиентите ти са фирми, които препродават на крайни клиенти. Ти си имаш фиксирана цена/профит и не трябва да убеждаваш всеки клиент по отделно, че даден продукт му е необходим......

3. Бизнеса трбва да има малки постоянни разходи.
Постояни? Колко да са постоянни? --> Постоянни означава, че не можеш да ги избегнеш по никакъв начин: Напр: Наем на помещение, Ток, Вода, Телефон...Това са разходи, които фирмата ги има независимо дали печели или губи те си вървят всеки месец и са относително едни и същи(постоянни).


4. Да мога да го автоматизирам
С автомат Алашников ли бе, ПИч? --> Мога да ти отговоря по много начини, но не смятам да си губя времето с това. Аз съм доста зает човек.:-)

5. Да има голяма печалба
Това колко процента от първоначалнияТ капитал да бъде? --> Ако проектната печалба е само на базата на първоначалния капитал...по-добре нищо да не почваш да правиш...Под голяма печалба/профит имам предвид ако нещо ти струва $1 и го продаваш за $4 това ти е 100% печалба(голяма печалба). Ако ти струва $1 и го продаваш за $1.10 това ти е 10%(което не е лошо ама не може да се каже, че печалбата е голяма)

Ти вЕрваш ли си че е възможно от нищо нещо да стане? --> Ами аз съм пример за това-почнал съм от позиция $0 преди 20 години когато се дипломирах. Освен това виж големите интернет компании Google, Faceook и т.н. да не мислиш, че са инвестирали огромни капитали при старта ?!?!? FaceBook е сложил всичко на всичко $1000 за да наеме сървари и домейн останалото е идеята(която е била открадната.. но това са подробности) сега Facebook е оценен на $100 милиарда Ети ПРИМЕР ОТ НИЩО НЕЩО и то голямо нещо.

всеки на земното кълбо да е потенциален клиент.
И само на Бг ли ще го напишеш или ще търсиш преводачи за 5 лв. на страница? --> Какво те касае това...Аз сам мога да го преведа на 4 езика.

Не бих рискувал в момента с имоти
Че имотите продължават да са на второ място по печалба, бЕ! --> Ами купувай тогава...


8. Инвеститор в съществуващ бизнес, който иска да се разрасне и му трябват средства.
НА дълбока планини си се качил, Момко и от Висока дуБка слизаш. --> Въпроса не е дали ще паднеш а дали ще се изправиш след това....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.