Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема extjs  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано08.10.09 19:48



Някой ползвал ли е? Впечатления?

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Тема Re: extjsнови [re: Бokop]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано16.12.09 14:22



Тъжно .....

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Тема Тъжно...нови [re: Бokop]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано03.01.10 08:07



за extJS...



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Тъжно...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано03.01.10 21:34



Не котарако. Тъжно е за клуба общо. За нивото му. Подобно щеше да е положението и за нещо друго да бях питал.

Тук влизат (ако изобщо влезе някой) хора, които са инсталирали по една Джумла или Друпал и си въобразяват, че всичко е "джаста праста".

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Тема Re: Тъжно...нови [re: Бokop]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано04.01.10 04:53



по темата - това е клуб за уебдизайн все пак, а не по уеб-програмиране, не се натъжавайте толкова, а и има един друг момент. май е по-модерно да се пишат мнения в блоговое, форумите умират бавничко. никой не иска да дискутира, на хората им се говори и не им се слуша ;)

културни тенденции какво да правиш



Винаги има изход ...


Тема Re: Тъжно...нови [re: Бokop]  
Автор edembg (Ученик)
Публикувано04.01.10 11:11



Не мисля, че си прав.

Опитвал съм extjs, dojo, joomla, smarty, oscommerce....

Нито едно от всичките не ми се вижда ползваемо. Конкретно за extjs - направено е всичко да е "джаста праста", но докто ползваш примерите. Затрябва ли ти да направиш нещо различно няма оправия. Имало документация - да има, но безполезна. И се почва едно търсене по форуми, лазене по кода и подобни дивотии, които са излишни. Поне според мен. А и форум не е надежден източник на информация. Колко мислиш, че ще стои тази тема в този форум. Ще я намеря ли след половин или една година.

Та поради тези причини сим правя мои еленетарни неща, които лесно да мога да ползвам за различни цели в различни случаи. До сега този подход е успешен.

Но това е мойто мнение и моя начин на работа. Има много другим колеги, които имат друг подход. Не съм написал мнението си, защото не е коректно да очаквам от всички да работят като мен. И това може да те откаже да ползваш extjs само защото аз не го ползвам. Това няма да ти бъде полезно нали.

Така че трабва да си съставиш мнение сам, поне според мен.

И най-ярките личности си плащат тока.


Тема Re: Тъжно...нови [re: edembg]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано04.01.10 16:30



Не говоря за extjs a по-принцип. Аз лично съм доволен от smarty. Като js библиотека ползвам jQuery.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Тема Re: Тъжно...нови [re: edembg]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано05.01.10 01:21



Чак пък "джаста праста" ...

Обектния модел е широко застъпен в extjs, от което следва малко нетрадиционния вид на js кода с него, но иначе си е много удобен и (пепел ми на езика) едно от малкото неща за js, които са направени, за да изкарат този "crime against humanity" от ерата на 80те години.



Ако си писал нещо на c# например или който и да е друг език за desktop applications ще ме разбереш много лесно, иначе - малко по-трудно.



Тема Да ти кажа...нови [re: Бokop]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано09.01.10 18:52



учудвам се че влизаш тогава. Аз не бих влизал ако не бях модератор :) Ама дори и да се смени модератора нищо няма да се промени - клубовете умряха, след като нищо не се промени за толкова време.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.