Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Firefox 3нови  
Автор Borko (един от тълпата)
Публикувано18.06.08 11:27



Firefox искат да регистрират световен рекорд за Гинес, за най-много downloads в първите 24 часа от пускането на Firefox 3. За България - до 21:16 на 18.06.2008

http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord

Редактирано от Borko на 18.06.08 11:44.



Тема Re: Firefox 3нови [re: Borko]  
АвторShitfox (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 11:43



е и кво?

Вместо да се занимават с поставянето на безсмислени изкуствени рекорди, да бяха свършили повечко работа. Изобщо не ми е ясно защо това се води нова основна версия, като нито един от основните проблеми на в.2 не е решен. Пак стартира като костенурка на смъртен одър, увисва и се крашва дори повече. И пак изяжда тонове памет (вярно, малко по-малко от в.2).
Много шум за нищо ...



Тема Мноо си в грешка...нови [re: Shitfox]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано20.06.08 12:55



памет няма начин да не яде, но след това я освобождава правилно - пробвай отвори 50 таба и после ги затвори. А ако на теб ти крашва и увисва - погледни какви разширения си инсталирал - най-честата причина за тези случки са некадърно написани разширения. Ако си под линукс, можеш да напсуваш и флаш плъгина - 90% от гърмежите са негово дело.

Javascript във FF3 е около 3-4 пъти по-бърз от 2.0, само по-новите Сафарита могат да му се опрат. Тръгването е бавно само с много разширения. Мениджмънта на паметта е подобрен също с пъти.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Мноо си в грешка...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторShitfox (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 13:38



да бе..
единственото разширение което имам е Адблок, дори да го деактивирам - никаква разлика. Така че не е от това.
ИЕ и Опера стартират за част от секундата, това чудо за 3-4 секунди ако само го стартирам без да отваря нищо (и не става дума за първи старт). Ако трябва да стартира и да отвори нещо нещата са още по-трагични.
Мениджмънта на паметта може и да е подобрен с пъти ( това не е трудно като се има впредвид каква ужасия е във в.2 ), но все още е трагичен. При същия набор от отворени страници използваната памет е над два пъти повече от ИЕ & Опера, и естествено не се освобождава правилно - при затваряне на всички табове изп. памет остава примерно 1/3 от макс. достигнатата.



Тема Айде да не почваменови [re: Shitfox]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано20.06.08 15:00



за пореден път. Кат не ти аресва - не пиши за него.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Айде да не почваменови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторДeзиrнep (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 14:57



общо взето Shitfox е прав - версия 3 стартира бавно, използва доста повече памет от другите браузъри, често замръзва за по няколко секунди или направо се скапва, и което е най-лошото работи видимо по-бавно при повечко табове. Тоест не се различава особено от последните 2.х

Защо да не обсъждаме неща които не ни харесват?



Тема Не съм казал...нови [re: Дeзиrнep]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано23.06.08 11:47



да не го обсъжда, а да не пише за него (прави сайтове?).

Добре, след като твърдите че не заслужава нова версия и че нищо не е променено, какво ще кажете за малко повече информация при какви точно обстоятелства FF3 се проваля? Не говоря за startup time, никой не е рекламирал че FF3 ще тръгва по-бързо.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Не съм казал...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторShitfox (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 18:57



ми то не се проваля при някакви точно определени обстоятелства, просто по някое време увисва и престава да реагира, и единствения изход е да го утрепеш. Най-често като че ли става когато отворя нов бекграунд таб, и после превключа към него.
При повече от 10-тина таб-а, скролването и превключването м/у тях става доста анемично.
При затваряне често прозореца на ФФ изчезва, обаче процеса си остава в таск лист. Ако след това се опитам да го отворя отново без да съм утрепал стария процес - или нищо не става, или се отваря след като съм забравил за какво ми трябва :)
В общи линии това е.



Тема И това... [re: Shitfox]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано23.06.08 20:48



под каква ОС, чиста инсталация, нямал си инсталиран преди това 2 в същата директория?

Защото аз нямам никакви такива проблеми с FF3 нито под Windows, нито под Linux на няколко различни машини на които съм го ползвал в последните месеци. Преди известно време под Linux ми забиваше понякога, но това беше защото Flash 9 е супер нестабилен. След upgrade до 10 бета не съм имал проблеми.

Възможно е и видео драйверите да правят проблем.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: И това...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 14:14



аз нямам никакви проблеми с ФФ3, а си имам не един-два плъгина...

за сравнение с ИЕ7 не мога да кажа, защото не го ползвам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.