Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Курсове по Web дизайннови  
Автор evva3 (непознат )
Публикувано11.06.08 11:32



Здравейте,
Моля за съвет има ли смисъл да се запиша на курс по Web дизайн /ако да- къде/ и издаването на сертификат има ли значение за намиране на работа в тази сфера? Благодаря предварително!



Тема Re: Курсове по Web дизайннови [re: evva3]  
Автор Volkano v.6 (де`еба)
Публикувано11.06.08 14:05



Курсове по web design в България няма. Според мен единствения начин е самообучението (със всичките му + и -). Ам, за сертификата личното ми мнение е - за чии ти е (като кандидатстваш някъде, няма да ти гледат сертификата, а какво можеш).



Тема Re: Курсове по Web дизайннови [re: evva3]  
Автор edembg (Ученик)
Публикувано13.06.08 10:21



Преди време, когато бях начинаещ в php програмирането иаз се интересувах от същото.

Намерих някаква фирма, която правеше курсове по графичен, web дизайн и програмиране. Прегледах програмата им и се оказа, че там има само това, което пише във всяка книга за начинаещи. Попитах мога ли да се явя направо на изпит за сертификат (хвалеха се, че с него до седмица ще си намеря работа). Казаха "да".

На изпита ми отрязаха интернета и ме накараха да инсталирам Apache server. Ккаво общо има това с програмирането още не мога да разбера.

Втората задача беше да иззвадя данмни от непосната база. Никой не се беше постарал да направи задачта разбираема. Просто пише извади ми разписанието за автобуса за Бусманци. А къде и как е организирана базата явно не беше нужно да се обяснява.

Естествено не получих сертификат. След това се интересувах и разбрах, че хвалбите за авторитет сред работодателите от бранша са съвсем без покритие.

Доколкото знам и до сега е все така. Така, че и да намериш някой, който да ти обещава светло бъдеще не се връзвай.

Както вече се каза самобучението е единствения изход. И поставяне на смислени въпроси в клубове като този.

Успех.

И най-ярките личности си плащат тока.


Тема и аз да подкрепя колегите горе, но все пак... [re: evva3]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.06.08 01:40



има смисъл да чиракуваш при някой наистина добър в този занаят. Това ще ти спести поне годинка самостоятелно лутане и ще ти е приличен трамплин при намирането на работа в бранша... ако майсторът ти прецени, че има хляб в теб, разбира се.

Къде да го намериш този гуру? Само не сред обявите за курсове по уеб дизайн :))
Който си вдява от занаята няма време да преподава, обикновено е затрупан от работа. Ако се навие да те учи, то ще е от чисто егоистични съображения... голям праз, нали и ти печелиш от това.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.