Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да наложим web-site?нови  
АвторЛorин (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 20:28



Здравейте, искам да поставя нова тема за дискусия- как да наложим web-site?

Има много начини да наложим сайт. Било то за запознанства, за продажби или с друг вид насоченост. Кои са, според вас, най-печелившите техники и най-ефективните?

Разбира се, това не са тайни от кухнята, но е висше ниво на професионализъм това, как ние ползваме вече известното.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Лorин]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано09.07.07 21:20



с реклама?



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Bълk]  
Автор Лorин (непознат )
Публикувано09.07.07 22:04



Знам, че има начини за вдигане на рейтингът на сайта като така той се появява по-бързо в търсачките и по-нагоре в списък...

Но, ОК, реклама, но...как? Банери? СПАМ?.. Какви идеи ви хрумват или сте приложили в тази насока? Идеи, които привличат, а не дразнят потребителите.

Аз си мислех за създаване на програма, която да е по някаква тема, да речем, речник за....Х-темата, която програма има линк към сайта. Тоест всички, които я изтеглят, ходят и на сайта...

Какво ти хрумва, Вълк? А и какво хрумва на другите?



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Лorин]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано09.07.07 22:16



няма умни потребители, всички до един са тъпи и манипулируеми, включително и аз и ти, просто трябва да се намери достъп до тези потребители за да почнат да ползват услугата ти. Най-добрите идеи и насоки ще ти предложат в някоя рекламна агенция като се съобразят с бюджета ти за реклама.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Лorин]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 23:53



Аз съвсем не съм професионалист, но според мен Вълка ти е отговорил в унусон с въпроса, в който ключова дума е глагола 'налагам' - 'реклама'. Инак в моята най-вероятно крива, идеология, глаголът 'налагам' в първо лице не съществува, мисля, че това дали и колко един сайт ще бъде използван, доколкото това е процес, който се развива във времето, е по-скоро въпрос на смислено и актуално съдържание, отколкото на мощна реклама. Това е качество на самия сайт, глагола 'налагам' е по скоро в трето лице, това е качество на сайта, той или го притежава, или не, и никаква реклама не е в състояние да го компенсира. Промотирането на едно 'лайно' с много манги е икономически нецелесъобразно, затова и 'лайната' живеят кратко. Веднага се оформят двата гранични случая 'перфектното лайно' с невероятната реклама и 'съвършено апокрифният' най-полезен сайт.
Аз бих заложил на смислено съдържание, което съществува извън фикцията на рекламата и е част от обективното познание или извършва определена, конкретна работа (решава някаква задача). Май се поувлякох (отивам да си отворя още една бира), да се и във философина келяв.

Упсех.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Eмo]  
Автор Лorин (непознат )
Публикувано10.07.07 00:04



Благодаря, че изложи визията си.

Ок, съгласявам се, че има нужда от нещо смислово на сайта, но мога и да гарантирам,че много смислени сайтове, поради лоша реклама, остават неизвестни... Или известни на създателите и кръга около тях.
Другите попадат случайно там... А т. нар. "лайна", които ги ринем с лопати, са около нас и ни се предлагат... Ние знаем за тях, посещаваме ги, а поради липса на алтернативи понякога- повтаряме посещението.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Лorин]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано10.07.07 00:30



отговора, както може би вече сам си се досетил, е СПАМ.
Но спамът няма да ти помогне без вече да имаш добър продукт.
(това са си тайни от кухнята)

Ако го имаш, спамвай - примерно създаваш си сумати акаунти във форуми които имат дори и далечно отношение към това за което е сайта. Почваш сам да се питаш и да си отговаряш, и изобщо да шумиш по всякакъв начин около себе си. Пишеш наляво надясно статии за и против сайта в блогове и форуми. Изобщо пишеш навсякъде, за и против - без значение, и даваш линкове към сайта.
Спамваш и търсачките, но умно (това си е отделна наука).

При всички положения, налагането на сайт изисква много труд. Спамването не е заобиколен път който ти спестява усилия, просто е път.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Microsoft]  
Автор Лorин (непознат )
Публикувано10.07.07 13:16



Здрасти,

да, знам за този метод за форумите, радвам се, че го включи в темата. Мисля, че е много важно да се прави и това спамване интелигентно, защото накрая почва да дразни потребителите, ако не е умерено и деликатно.

Мога да кажа, че може да се спамва и като даден човек пише непрекъснато мнения, а сайтът му е в подписа. Това пак е деликатен спам.

Други начини за спамване или реклама- някой има ли идеи?;-)



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Лorин]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 19:39



Бебешки дрънкалки, от тези, дето се закачат на гюрука на бебешките колички. Има да гледа пеленака безпомощно името на сайта ти на фона на синьото небе месеци наред, после ще му ближе буквите и дотовете, докато му покарат зъби. След най-много три години (дъщеря ми е на 5, а действа сравнително свободно от около година, отчитаме и акселерацията, зат'ва годините са три) са ти в кърпа вързани, а след като се репродуцират, твоя сайт ще бъде първото нещо, което техните отроци ще видят от интернет.

Мисля, че е по-скоро брутално, отколкото оригинално. С каква мазнота се образуват 'гънки' само, отвратен съм от себе си!

п.п. Логине, ако видя 'уеб' по бебешки дрънкалки, 'начи ми дължиш половината от бизнеса, братле.



Тема Re: Как да наложим web-site?нови [re: Eмo]  
Автор Лorин (непознат )
Публикувано11.07.07 00:00



Ха-ха-ха!

Давам ти 60% от оборота!;-) Но запазвам 40% за мен. Знаеш, покриване на разходи, реклама... И дрънкалките са с пари, било то и за реклама.;-)

Но си прав- преди всичко нестандартно мислене, което не се учи по PR. Или го имаме, или -не.

Но изби рибата;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.