Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема CSS border problemнови  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 10:34



Здравейте! Наложи ми се да ползвам таблично визуализиране на данни като за целта е нужно да отделя всички клетки с borders. Писха си стиловете и всичко заспа... да ама не... разликата между ИЕ и Мозила(както и Опера) е в интерпретацията размерите на borders - единия браузер включва големината на borders в предварително дефинираната големина на клетката, а другия ДОБАВЯ тази големина към вече дефинираната. Ето го и стила
.Cell{
width:24px;
height:19px;
border: solid;
border-width:0px 1px 1px 0px;
border-color:#30549E;
background-color:#DBE7F0;
}
И, представете си таблицата с десетина реда и колони как се размества в крайна сметка ... В момента търся решение на този проблем, ако сте се сблъсквали с него и желаете да споделите много ще ми помогнете.



Тема Re: CSS border problemнови [re: mita4eto]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано23.03.07 13:07



ми ползвай нещо което е общо за всички
border-right: 1px solid #000;
border-bottom: 1px solid #000;



Тема Re: CSS border problemнови [re: ghs]  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 15:33



Благодаря ти, ghs! Да, пробвах го и както и очаквах няма разлика. Проблемът е в това, че ИЕ и Мозила очевидно разбират border дефинициите по различен начин. Ако в ИЕ съм дефинирал размери на клетка И заедно с това дефинирам borders, проклетията добавя техните размери към тези на дефинираните на клетката. За разлика, Мозила-та приема borders размерите като част от размерите на сдамата клетка, тоест чертае ги "отвътре".

ghs, имаш ли идея как бих могъл да се справя с този проблем?



Тема Re: CSS border problemнови [re: mita4eto]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано23.03.07 20:30



не зна мза какво точно използваш таблицата, но ако нещо от типа на мейл редовете, можеш да го направиш с <li>и тука да слоиш <p> или <div> да речем </li> като тези p-та div-ове да ги оформиш за да наподобяват клетките



Тема Re: CSS border problemнови [re: ghs]  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 23:31



Ами става дума за визуализиране на стаите в хотели. Структурата трябва да бъде таблична, понеже цялата функционалност се определя динамично, съответно някъде ще се налага да има много редове, респективно да има и скрол. Малко ми е трудно да обясня без визуално да унагледя кое-как е точно. Като цяло, имам грубо казано един външен контейнер, представляващ таблица 2x2, като първият ред и първата колона са имената на визуализираните обекти(стая, категория...), а в основната долна дясна клетка ми се разполага плана на стаите(голямата таблица), при който ако се наложи даима скрол, тои да се движи заедно с имената на категориите.

Нека погледнем нещата в тази светлина: ако дефинирам големина на клетка (дължина и ширина) заедно с дефиниция за border, то ИЕ6 "чертае" border-ите отвътре(тоест включва ширината на border в общата дефинирана ширина), докато Мозила-та прави обратното - чертае ги извън дефинираните размери на клетката, като по този начин краините размери се увеличават. Въпросът ми е дали има подход, който да уеднакви това различно интерпретиране на размерите на контейнера с border от ИЕ6 и Мозила?
GHS, благодаря ти за съветите! Дискусията ражда идеите, дано в този случай това бъде полезно





Тема Re: CSS border problemнови [re: mita4eto]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано24.03.07 16:39



"Малко ми е трудно да обясня без визуално да унагледя кое-как е точно."

дай код поне и ще стане супер бързо





Тема Re: CSS border problemнови [re: mita4eto]  
Автор chernobyl (бръмбар)
Публикувано25.03.07 00:33



Доколкото знам, IE се държи така, когато е в "

".
Тоест, ако сложиш на страницата валиден , би трябвало да почне да се държи по начина, определен от съответния HTML или XHTML стандарт - т.е. да добавя ширината на border-а към тази на клетката.

---
Life is too short so love the one you got
Cause you might get run over or you might get shot

Тема Re: CSS border problemнови [re: chernobyl]  
Авторentrix (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 05:42



мдамм друго си е да пишеш валиден xHTML/CSS и сичко да си излиза вярно :]
Това с бордера ... може да сложиш background с някви бордери в него, зависи от таблицата. Oбщо взето най-добре е да пишеш валиден код щото така или иначе, бъдещите броузъри ще се пишат спрямо W3C и кода ти ще си е все така читав.



Тема Уеко гуешиш...нови [re: entrix]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано26.03.07 08:03



пример: в IE7 рендеринга на Quirksmode е почти непроменен спрямо IE6 за разлика от стрикт.



И откъде си се сдобил с информацията че бъдещите браузъри ще се пишат само спрямо W3C?

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: CSS border problemнови [re: chernobyl]  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 10:42



Chernobyl, има логика в това, което казваш, първото нещо, която се захванах да разцъкам бяха именно DTD definitions. Въпреки това, или не ми достигат знания, или просто грешката не е толкова очевидна за мен. Успях да го подкарам до еднакво рендиране по хоризинтала и разлика във височината, което остава отворен въпроса.
Затова, ето кода, надявам се ще успеете да убедите браузърите, че този код може да се интерпретира еднакво:


Благодаря предварително за помощта!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.