Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как - counter на php/mysql уеб-сайт  
Автор harka ()
Публикувано08.03.07 09:55



Уф, и това ми дойде до главата :(

Да предупредя, че не се занимавам професионално с уеб-дизайн (правене на сайтове) та ако изръся глупост, не ме обвинявайте много :) Поназнайвам малко само добрия стар хтмл

Казусът:
Едни хора ни направиха уеб-сайт (хубав, функционален и т.н., поне за тия пари дето им платихме), но той си няма брояч. Изпълнителите обаче не можем да питаме поради ред причини. Сайтът е с динамични страници (php/mysql база данни).
Всеки темплейт, в който се зарежда съответния запис от базата данни (вкл. 5 статични страници, на които темплейтът представлява стандартна хтмл страница с текст, който не се обновява относително дълго време) е оформен като таблица, в която има следните елементи:
1. банер - един и същ за всички страници (затова е част от темплейта и се повтаря във всеки един темплейт)
2. меню - при горните условия
3. прозорец, в който се визуализира съответниото съдържание, извикано от базата данни или една от 5-те статични страници
4. последен ред от таблицата, който показва "copyright & e-mail us" съобщение

Въпросът ми е - бих искал да сложа брояч, но търсенето из Гугъл не ми помогна да разбера как да го направя в конкретния случай.
След като сайтът няма така да се каже home page (тази роля се изпълнява от един php файл с функции) има ли начин да сложа брояч, който да ми дава статистика за целия сайт? Ако да - как?

Според мен, ако сложа брояч в някой от темплейт-файловете, пр. най-долу в менюто, той ще отчита статистиката само за тази страница, и ако заредиш друга връзка от менюто, де-факто вече си в друг темплейт-файл и броячът дори не присъства там.
Ако пък сложа брояч във всеки темплейт - това ще усложни много статистиката.

Дайте съвет :(



Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайт [re: harka]  
Автор Blake (член)
Публикувано08.03.07 10:09



Да, мирише ми на ситуацията в която някой ви е направил сайт, а вие сте му платили половината пари само (в най-добрия случай).
Вече си мисля дали да не добавям специална функционалност в сайтовете си, посредством която просто да ги унищожавам, щото тарикатите май взеха да стават много...



Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайтнови [re: Blake]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано08.03.07 10:13



<?пхп

иф(дате(д.м.й) != ($дата_на_плащане || $цена)) {
****_сайт();
}

?>



Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайтнови [re: Blake]  
Автор harka ()
Публикувано08.03.07 10:32



В отговор на:

Да, мирише ми на ситуацията в която някой ви е направил сайт, а вие сте му платили половината пари само (в най-добрия случай).




Ами не - платили сме си цялата уговорена сума, само че става дума за сайт на доброволна асоциация, в която почти всичко се върши от доброволци безплатно. Подръжката беше уговорена (и платена) за 1 година, докато сме сигурни че сайтът работи без грешки - след това - "пари няма - оправяй се" :(

Та затова се мъча с нещо, което не е моя специалност.

И защо, м**ка му, всеки първо предполага, че другият е направил нещо лошо (излъгал, прецакал другарчето и т.н.) - къде ви е позитичното мислене, бре хора?



Тема A hostingнови [re: harka]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (bloody furious)
Публикувано08.03.07 12:21



имате ли си? Щото 99% от хостинг услугите си вървят с log analyzer. Най-известният е awstats.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайтнови [re: harka]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано08.03.07 12:21



"И защо, м**ка му, всеки първо предполага, че другият е направил нещо лошо (излъгал, прецакал другарчето и т.н.) - къде ви е позитичното мислене, бре хора?"

тъй като доста сме патили от това и в много случай става точно това



Тема Re: A hostingнови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор harka ()
Публикувано08.03.07 13:07



имаме си естествено :)

Webalizer върви с него (към хост.бг сме). Само че искам да направя статистиката публично-достъпна, а не само през админ-панела (каквато е тази на хостинга)

Проблемът - това е сайт на професионална асоциация и основната група потребители са членове на тази проф. група + студенти. За много от членовете наличието на сайт, който публикува всекидневно новини от професионалната област, по-рядко - отчита 'дейности', има библиотека, в която засега няма много материали (все пак зачитаме авторското право), има други динамични страници, в които се опитвам да поддържам винаги актуално съдържание, та един такъв сайт на тях им се струва безполезен. За повечето сайтът е някаква измислица, текст, който не се обновява с години, и "защо ли пък - кои ходи по такива места" (цитирам)


Искам да направя статистиката видима за всеки, които се поинтересува, та дано най-накрая разберат, че наличието на сайт и то непркъснато актуализиращ се е жизнена необходимост в днешно време, особено когато става дума за професионална организация, тясно свързана с една социална наука. (Е, повечето от "научните работници" ударението е върху първата сричка, както го казваше бай Тошо, едва ползват е-мейл)



Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайтнови [re: harka]  
Автор Blake (член)
Публикувано08.03.07 13:35



може да съм се объркал, но все пак ми се струва, че има нещо гнило в Дания. Поставянето на прост каунтър би отнело около няколко минути на човека/хората правили сайта. Аз лично бих свършил подобна работа, след като сме имали 1 година почтени и коректни отношения. Но щом не искат да ви я свършат - не знам и не мога да гадая каква е причината...



Тема Re: как - counter на php/mysql уеб-сайтнови [re: Blake]  
Автор harka ()
Публикувано08.03.07 14:07



Ех Блейки, голям си симпатяга!

Явно си подозрителна натура - къде съм казал, че са отказали да го направят. Не съм ги питал даже, защото според уговорката ни подръжката е изтекла и то преди повече от година и не смятам да ги занимавам с тези работи.

Поставял съм броячи на сайтове от "стария вид", т.е. статични хтмл страници и реших, че мога да го направя и сега. Само че се чудя дали ще стане?

Ама явно никой не ще да отговори на въпроса ми, а се обсъждат само евентуалните простъпки на хора, за които нямаш никаква представа.

Аз продължих да търся и не щеш ли, хрумна ми идея да видя как са го направили хората - та проверих няколко сайта, правени от същата фирма и видях, че при тях броячите са на всеки темплейт. Та мисля да пробвам, а ти продължавай да подозираш. :)



Тема Re: A hostingнови [re: harka]  
Автор ghs (v.2)
Публикувано08.03.07 15:20



вярвам, че Webalizer тегли данните от някакви логове нали?

инсталираш си нещо подобно извън защитената за него директория и теглиш от същите тез данни и ги представяш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.