Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Авторски права за сайтове  
АвторDeath (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 11:05



Предполагам всички сте забелязвали най-отдолу на някой сайт да се мъдри следното или нещо подобно:

Copyright © www.sait.com All Rights Reserved.

Въпросът ми е как става регистрирането на тези права. Къде се прави. Колко струва и т.н. Благодаря предварително на всички



Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: Death]  
АвторCopyright (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 11:40



Аз ги регистрирвам. Зимам 50лв на година. Ефтинко е.





Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: Copyright]  
АвторDeath (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 12:23



като гледам, че дори мейла не си си оставил едва ли ти е много успешен бизнеса.



Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: Death]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано14.02.07 12:44



Прочети ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА и ще ти е ясно.

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: Death]  
Автор3akoн зa aвтopckoтo пpaвo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 22:59



Това е просто текст който нищо не значи. Хората виждат че някой го е сложил, изглежда им куул, и решават и те да си го пляснат в сайта. И т.н.



Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: 3akoн зa aвтopckoтo ]  
Автор chernobyl (бръмбар)
Публикувано15.02.07 19:12



Чл. 6. (1) До доказване на противното за автор на произведението се смята лицето, чието име или друг идентифициращ знак са посочени по обичайния за това начин върху оригинала на произведението, копия или екземпляри от него и/или техните опаковки.

Е затова се слага... Много ясно, че ако отдолу го пише твойто име, става доста по-трудно някой друг да предяви претенции за авторство!

---
Life is too short so love the one you got
Cause you might get run over or you might get shot


Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: chernobyl]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано16.02.07 19:19



Мдам и явно има значение при спорове в съда, така че не пишете простотии или несъществуващи фирми там :)

Това днес ми го обясниха едни адвокати, специалисти по авторско право, ама де да сме го знаели преди 10 години... :)

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."


Тема Re: Авторски права за сайтовенови [re: Hell]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 00:36



Към последните двама:
Пълни глупости!!!
Указване на име под едно произведение не прави носителя на името носител и на авторското право върху произведението. Законът е приел една презумпция (член 6, ал.1), но в съд тя ще има тежест само ако няма никакви други данни относно авторството на произведението. Освен това, много от сайтовете са собственост на юридически лица, а си има атрибути, които дават персонификацията на едно ЮЛ, като едно от тях е пълното му наименование. Аз поне не се сещам да съм виждал в Бг сайт такова нещо като името на ЮЛ спред документа му за регистрация.
Дори и анонимно разпространените произведения се ползват със закрилата на ЗАПСП. Така че от тази гледна точка няма абсолютно никакво значение дали под сайта си, пълен с мр3 и други глезотийки, ще изтипосаш глупост от сорта "Всички права запазени - Иванчо", та като го видим аз или друг юрист, да ти се смеем на акъла, или ще оставиш само едно mailto:webmaster@domain.com.



Тема Re: Авторски права за сайтове [re: Tpaвъл]  
Автор chernobyl (бръмбар)
Публикувано17.02.07 16:27



Не разбирам, нещо невярно ли съм написал?

Може да звучи смехотворно да няма никакви други данни относно авторството на произведението, но при уеб сайтовете това не е толкова рядко явление.

А всъщност вярно е, че анонимните произведения също се ползват със защитата на закона, така че подписването нито е задължително, нито има нужда от регистрация някъде.

Задължително е било по законите в САЩ до 1989. По инерция е прието да се пише Копирайт Иванчо, Ол Райтс Ризървд -- нали всичко гледаме от американците...

Редактирано от chernobyl на 17.02.07 16:31.



Тема Re: Авторски права за сайтове [re: chernobyl]  
Автор nobledeath (непознат)
Публикувано17.02.07 20:19



Слагат го само за парлама :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.