Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 04.07.25 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Не може да се угоди на всички браузъринови  
Автор Cloxy (Информатик)
Публикувано14.09.06 20:02



Особено на Internet Explorer. Забелязали ли сте как, когато пишете някой сайт той изглежда различно на всички браузъри? Но ако спазваме стандартите не би трябвало да е така. Да, ама не. Създал съм много сайтове и винаги Internet Explorer ми прави проблеми и то най-вече заради бъгове е програмата.

Няма да ги изброявам, но при изискване мога да докажа твърденията си. Та дори Safari на Apple се държи по-добре от Explorer-a. И е плачевно, че повечето потребители използват именно тази програма. Сега си давам реална сметка защо е толкова нашумяла кампанията по промоциране на Firefox.

Примерно, ако направите таблица с клетка и зададете под CSS големината и вида на бордерите на клетката. И след това поставите някакъв текст с наклонен шрифт посредством <i></i> тага, то под въпросния браузър незнайно как изчезва десния бордер на клетката. А това е стандартна операция.

И положението е абсолютно същото под 7-а версия. Но не всички хора разбират и продължават да си използват бозата. А ние дизайнерите трябва да се оправяме някак си с по-сложните приложения. Просто малко се изнервих и реших да споделя възгледите си. Приятен ден!

<a href="http://www.cloxy.com">

</a>

Редактирано от Cloxy на 14.09.06 20:04.



Тема Re: Не може да се угоди на всички браузъринови [re: Cloxy]  
Автор ghs (познат)
Публикувано15.09.06 01:59



последно време аз оставям ИЕ за накрая, но винаги се получава добре. добре де, не пълна еднаквост, но все пак.


"А ние дизайнерите трябва да се оправяме някак си с по-сложните приложения." - тука не си прав. ако си дизайнер, не би трябвало да ти пука за кода, тъй като не е твоя работата да го пишеш. на теб ти е работата да направиш дизайна, да го одобрят и после а висиш на главата на този който ще му се падне да го направи на хтмл и да му казваш: "Ей това тука е 10px високо, а трябва да е 8", "Това е с цявт #ff00f0, а трябва да е #ea00de" или "този текст е 10px, трябва да е 11"

така, че ако найстина пишеш кода и искаш да се вижда навякъде добре, ще ти пука не само за стандартите, но и за още други неща, само и само да се угоди на клиента за да може пък той от своя страна да каже: "това не изглежда добре защото тука това така онова друго. искам да се движи там нещо, а онова да стой като пън и да не мърда"



Тема Добър вечер...нови [re: Cloxy]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrepМодератор (Bloody Furious)
Публикувано15.09.06 02:58



как е топлата вода?



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Добър вечер... [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
Автор myCMS (непознат)
Публикувано15.09.06 10:48



писна ми тая топла вода, не мога да я понасям вече, толкова е една такава отвратителна и ... ааа писна ми на шапката тая топла вода.

<a href="http://www.i-want-money.com">iskam pari</a>

Човек има две сетива - глухота и слепота


Тема Re: Не може да се угоди на всички браузъринови [re: Cloxy]  
Автор sularome (lamer)
Публикувано17.09.06 09:32



Всъшност ако си запознат достатъчно добре с бъговете в браузарите не сам в ИЕ ами навсякъде... нещата долу горе вървят, вупреки че често липсват някой доста приятни неща.. :)

Та дори Safari на Apple се държи по-добре от Explorer-a.
не знам защо е сравнението точно сас сафари ама сафари си има перфектна поддръжка на стандартите..

Примерно, ако направите таблица с клетка и зададете под CSS големината и вида на бордерите на клетката. И след това поставите някакъв текст с наклонен шрифт посредством <i></i> тага, то под въпросния браузър незнайно как изчезва десния бордер на клетката. А това е стандартна операция.

За това погледни



'In this life we cannot do great things. We can only do small things with great love'

Тема Честито!!!нови [re: Cloxy]  
Автор ironic_ (усмивка)
Публикувано25.09.06 17:28








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.