Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нещо става ли с Google Page Rank?нови  
Автор BPAHA (Свобода)
Публикувано05.07.06 15:15



Извинявайте, забелязали ли сте нещо странно последните месеци? Преди като че ли сайтовете по бързо им се слагаше пейдж ранк?
Имате ли такива проблеми?
Сайтове, вече работещи с месеци, кешират се през 3-4 дена, излизат в сравнително добри резултати от търсенето, обаче пейдж ранка им стои на 0
И други хора ми споделят същото явление



Ключ към златната врата
През нея мина Врана, отлетя.


Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: BPAHA]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано06.07.06 21:17



Доколкото знам се презичилява през 3-4 месеца.
Не се знае точно кога за да не се злоупотребява.



Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: BPAHA]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано07.07.06 12:06



Въобще да не ти пука от ПР, това няма никакво отношение към класирането на резултатите. Имам впредвид ПР който се показва от гугъл тулбара. При много от сайтовете ми непрекъснато се сменя. Имам един където за около месец пада от 6 на 0 и после пак се връща, без през това време броя на линковете към него да се е променил, и без това да се отразява на класирането.



Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: Microsoft]  
Автор BPAHA (Свобода)
Публикувано07.07.06 14:14



АМи някаква реална практична стойност освен имидж и проста гъзария има ли?!
Освен този дето им е в тоолбара друг пейдж ранк имат ли?
Нали уж ако сайтове с голям пейдж ранк линкват към твоя е харно за тебе.
Поне такива са май идеите.

Друго което съм забелязал, е че навсякъде по спам мейлите и всички милиарди СЕО компаниики, навсякъде зарибяват, че максимално оптимизирания сайт има голямо значение за излизането в резултатите, което знам че не е така и е една маркетингова простотия, но пък хората трябва някак да работят и да оптимизират.

Според тебе този сайт дето ми е на сигнейчъра долу, като пуснеш дума в гугъл occultism или окултизъм защо излиза на тая позиция дето ще ти го покаже, от общо 2 милиона и незнам си колко си още сайта.

Нещо параноично и конкретно по повода никога не съм правил

Ключ към златната врата
През нея мина Врана, отлетя.



Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: BPAHA]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано07.07.06 19:33



Това което тулбара показва няма 'реална практична стойност', поне според мен - т.е не изглежда да има връзка между него и класирането при търсене.
Има много случаи когато от две сходни страници тази с много по нисък ПР е по-нагоре.
Като гледам мои сайтове и тези на конкуренцията - моя ПР расте а техния пада или обратното, въпреки че броя на линковете към сайтовете не се променя. Позициите ни при търсене също не се променят.
ПР, като някаква стойност пропорционална на броя линкове към теб и техния ПР и т.н., сигурно участва в алгоритъма за класиране - но това не е числото което тулбара показва. Според мен тежестта на ПР (истинския) намалява през последните години.

Важното по-скоро е страниците които линкват към тебе да са със съдържание близко до твоето и до фразата на търсене. Дори линк към теб от сайт с ПР 10 няма почти никаква стойност, ако тоя сайт е на тема хипопотами а твоя сайт е за компютри. Но ако и твоя е за хипопотами, нещата се променят.

Това че твоя сайт е #1 при търсене за occultism потвърждава тезата че тулбар-ПР не е от особено значение. Фразата на търсене се съдържа в името на домейна, което е от голямо значение. Но защо е #1 без дори да има съдържание на английски не знам. Ако знаех .....





Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: Microsoft]  
АвторBPAHA (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 02:13



:)
е да де то точно тва е работата, да не знаем как седят нещата
Това е същността на цялата идея.
Между другото преди тази версия имаше друга, която имаше ЕН версия (силно казано). Малко каквото успя да се преведе. Но не мисля, че е оказало някакво значение. И тайтъла беше друг. Беше на англииски.

Преди бая време четах някаква статия в някакъв сайт на някой които случайно намерих. Там пишеше, че ако пускам да търся дума. И си браузвам из всички резултати и натискам точно еди кой си сайт, това има най-голямо значение измежду езика на сайта, Page Rank-а, оптимизации и прочие бозички.
Много интересно ми стана и пробвах.
Пусках думата за търсене и после натисках само него сайт пръв. После можеш да си цъкаш и още сайтове от резултатите, но кел файда.
И наистина за 1000000 месеца (както пишеше в статията) имаше резултат.
От 80-та позиция стана 50-а (ихаааа!), после 40-та и после спря да се качва
Но как стана 1 незнам един ден случайно разбрах.

Друго нещо което забелязах преди доста време.
Пускам примерно думата и резултата излиза еди кой си
Отивам в някой квартал на гости, отбивам се в местен клуб и само че оказва че там резултата е съвсем различен.
Сменям града, пробвам го пак и се оказва, че резултата е съвсем различен отново. Тогава се светнах, че ако в Пловдив например всички търсят "домати" и цъкат сайта на Пешо за домати щото тайтъла му е "NAJ-QKITE DOMATI NA ZEMQTA FREE" един ден негоеия сайт излиза бая напред
Само че като иде Пешо във Варна и като цъкне домати направо му изтръпва ръката да натиска "Next page" за да си намери сайта.
Тогава ми светна, че тва с позициите в Гугъл е просто един филм, една измислица. Навсякъде са различни. Успяват да ги разделят локално според локалното търсене. Което ме изуми.

Яху обаче например не е така. Там навсякъде е различно.

Та после разбрах, че като се пусне търсене на occultism от US някъде сайта ми излиза някъде ехее към 20-то място. Пак обче идва странния момент, че вече и от там излиза на 5-то 6-то а по-странното е, че това се случи след като си смених тайтъла с българския.
Зарибих се интересно ми стана. Смятах там разни title density-та и простотии, винаги излизаше, че стария беше по-"добър"

Отчитам факта, че всеки ден в сайта се добавят контенти, използвам Google Sitemap (но за сайтмапа не съм сигурен още за реалната му полза) Може би наистина по-начесто започна да се кешира сайта. През 3-4 дена кеша вече се ъпдейтва. Но просто може да му е дошло времето да реши да го ъпдейтва по-често.



Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank? [re: BPAHA]  
Автор sularome (lamer)
Публикувано13.07.06 21:19



Според мен ПР-а има значение, показва колко "силен ти е сайт-а" т.е. колко линкове има кам него (уан уей линкове), колко добро ти е съдържанието на сайт-а.

Това че сайта ти излиза на първо място спрямо други с по висок ПР не значи че няма значение, просто значи че е по добре оптимизиран за съответния кейуърд(денсити, инкоминг линкове кам сайта ти със световния кейуърд етц.)

А че ПР е намалил значението си да наистина е така. Ама като се замислиш той не е създаден за СЕО идиоти а за узери да видят колко "качествен" според гугал е сайт-а.

Ама да се върнем на проблема за неъпдатеването на ПР-а....
Ми някой мои саитове не бяха респайдарвани от близо 3 месеца което е странно... сега ги респидерна наскоро ама още чакам резултати :)

Май много се разплямпах, ама квото и да прайш гугал не моеш го разбра :-)
той прай кот си иска :)

'In this life we cannot do great things. We can only do small things with great love'


Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank? [re: sularome]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано13.07.06 23:59



aбе незнам какво показва, според мен от доста време просто не показва нищо - след като нищо не се променя в инкоминг линкове и т.н, а в същото време ПР-то ми варира от 0 до 6.

-----
Ама като се замислиш той не е създаден за СЕО идиоти а за узери да видят колко "качествен" според гугал е сайт-а.
-----

Дори и да е създаден с такава цел, мисля че единствено СЕО идиоти като нас се интересуват от него. Много се съмнявам че обикновените юзери (т.е всеки който няма собствен сайт) изобщо подозират за съществуването на такова нещо като ПР, камо ли по него да правят изводи за това колко качествен е сайта.

В пристъпи на подозрителност към всичко си мисля че ПР и някои други неща са сложени в тулбара просто за да се шуми още повече за гугъл във форуми, сайтове и блогове, което някакси създава впечатлението че гугъл е нещо много по-различно от всички други търсачки. Това в момента си е все още така защото всички го ползват, но в голяма степен се дължи на инерция и е ясно че няма да продължи безкрайно. Технически погледнато (качество на резултатите, брой индексирани сайтове, скорост и т.н) гугъл вече има сериозни конкуренти. Поддържането на разни митове и всичките измислени проблеми около тях които се обсъждат навсякъде са много вероятно просто маркетингов трик.



Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: Microsoft]  
Автор sularome (lamer)
Публикувано14.07.06 09:07



-------
aбе незнам какво показва, според мен от доста време просто не показва нищо - след като нищо не се променя в инкоминг линкове и т.н, а в същото време ПР-то ми варира от 0 до 6.
-----------

da ne go gleda6 s i bez www otpred?
6toto rezlutatite sa razli4ni i moje da misli6 4e varira



'In this life we cannot do great things. We can only do small things with great love'

Тема Re: Нещо става ли с Google Page Rank?нови [re: sularome]  
Автор BPAHA (Свобода)
Публикувано14.07.06 19:33



Последни новини: ПР-то се дигна от 4 на 5
останалите сайтове, които бяха половин година на 0 станаха изведнъж 4-ки

иначе за качеството на сайта мога веднага да извадя списък поне от десетина сайта, които всеобщо ще се съгласим, че не са особено качествени и важни.

Преди годни обаче наистина беше много по-обективен Page Rank-а.

Иначе юзърите могат лесно да разберат какво е PR, като погледнат долу в гуугъл често излиза рекламката за туулбар-а. А и час сега се замислям реално за "шуменето по форумите" и да е цялата работа нещо повече от търсачка.
То наистина успяха. Цели длъжности вече има оптимизатори и прочие; цели сайтове със съвети, услуги. Бахти бранша... И това всичкото за онова малко лайненце в туулбара



Ключ към златната врата
През нея мина Врана, отлетя.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.