Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Парола на База Данни в CPanelнови  
АвторMoмo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 14:30



Здравейте,

Може ли някой да ми каже как чрез контролния панел на сайта си, който е от типа CPanel, да създам най-обикновена MySQL база данни, но С ПАРОЛА . Много внимателно прегледах панела, но никъде не можах да видя къде се задава парола на базата данни (не говоря за паролата на администратора на базата данни, а за паролата на самата база данни!). И понеже нищо не открих, отправих 3 пъти въпроса към хелп-деска на хостинг-фирмата си. Първите два пъти нищо не можаха да ми кажат, а не третия ми казаха, че MySQL базата данни нямала нужда от парола. Да, ама при инсталацията на една Joomla например, това изобщо не е така!

В момента, за да си реша проблема, правя невероятни фокуси:
1. Инсталирам чрез Scripts Library на CPanel-a едно Mambo, което автоматично си прави и база данни със случайно генерирана парола.
2. Влизам в административния панел на Mambo и оттам прочитам името на базата данни и паролата.
3. Чрез phpMyAdmin влизам в създадената база данни и правя DROP (изтривам) на всички таблици, за да ми е чиста базата.
4. Чрез FTP клиент изтривам инсталацията на Мамбото (не го деинсталирам чрез CPanel-а, защото ще ми изтрие и базата данни).
5. Най-накрая пристъпвам към инсталацията на пакета, който изисква база данни с парола (в случая Joomla).

Ще съм ви много благодарен за помощта!



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: Moмo]  
Автор microsoft (член)
Публикувано28.05.06 22:40



виж в цпанел.ком , има документация и форум
или пробвай да го направиш с пхп



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: microsoft]  
АвторMomo (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 08:46



А как точно мога да го направя с пхп?



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: Moмo]  
Автор lazo (ДИС)
Публикувано29.05.06 14:56



А? Я пак...
Нова база, после нов юзър и после за тази база този юзър с такива и такива права.
Нали не мислиш, че Cpanela няма тази елементарна функционалност?



Тема Re: Парола на База Данни в CPanel [re: lazo]  
Автор microsoft (член)
Публикувано29.05.06 15:38



ами човека иска ' парола на самата база данни' а не парола на админ-а (подразбира се, не и на всякакъв друг юзер).

Аз не съм чувал за такова нещо - доколкото знам парола може да има за даден юзер, но парола просто така ...?
Кога трябва да се изисква тази парола 'на самата база данни' ?

Не съм спец по тия работи, щом питаш може и да има нещо подобно, обаче доста се съмнявам.



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: microsoft]  
Автор lazo (ДИС)
Публикувано29.05.06 16:14



Именно - поне доколкото разбирам, иска друг юзър, не този който му е за хостинг пакета. Парола сама по себе си няма



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: Moмo]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано29.05.06 16:36



Създаваш си user на който даваш парола.
После асоциираш този user с колкото си бази искака.
В joomla ти сика user и парола за базата и името на самата база.
Според мен малко говориш глупости.



Тема Re: Парола на База Данни в CPanelнови [re: RepeatableRead]  
Авторmomo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 09:15



Здравейте,

Благодаря на всички за помощта. Оказа се, че:

паролата на БД на MySQL = паролата на юзъра на БД на MySQL

или с други думи просто ползвам паролата на юзъра и всичко е ОК!



Тема Re: ВНИМАВАЙ!!!нови [re: momo]  
Автор Hosting-Catalog.info (непознат)
Публикувано31.05.06 22:27



По-добре си създай отделен потребител и му дай права над дадената база данни , а не да ползваш пароалта за акаунта си, като парола към базата. Когато ти хакнат някой готов софтуер и стигнат до паролата за базата хубаво е паролата да е само за базата, а не за целият акаунт защото освен инфото в базата може да ти зачезнат и файловете. От опит го знам :)

Рекламата изтрита.

Редактирано от Koтapakът нa Шpьoдинrep на 31.05.06 23:14.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.