Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Незаконно ли е и какво следва?нови  
Авторaвa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 10:01



Ако поръчам да се направи сайт, в който да са включени снимки на модели или световно-известни личности, взети от друг сайт /май си е абсолютна кражба/ какво следва?

И по принцип трябва да искам разрешение за това, да платя или въобще ако може да ми разясните този проблем.

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Незаконно ли е и какво следва?нови [re: aвa]  
Автор microsoft (член)
Публикувано23.02.06 11:21



Накратко - най-вероятно е незаконно, нищо не следва.

Снимките сигурно са собственост на някой и би трябвало да искаш разрешение ако го знаеш кой е. Ако той иска, и да платиш.

На практика - снимките които копираш най-вероятно са сами по себе си крадени - копирани от друг сайт(ове) няколко пъти, докато попаднат там откъде ти ги 'заемаш'. В тоя случай естествено не е ясно какво да се прави, но е ясно че каквото и да направиш последствия няма да има.



Тема Re: Незаконно ли е и какво следва? [re: aвa]  
Автор la4o (FORD USER)
Публикувано23.02.06 11:33



най-много някой ден да получиш покана от автора им да махнеш материалите в някакъв срок и предупреждение, че в противен случай той ще предприеме еди кви си стъпки... тогава вече ще трябва да търсиш адвокат или да ги махнеш :)

варианта да стане това клони към нула...

поздрави,
la4o

Ford Mondeo - 1,8 16V



Тема Re: Незаконно ли е и какво следва?нови [re: la4o]  
Авторaвa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 11:45



Благодаря ви за отговорите. В това, че снимките, които ще ползвам са крадени от друг сайт, съм почти напълно сигурна.

Желая ви хубав ден!



Тема Следванови [re: aвa]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано23.02.06 14:35



"Разстрел, и след разстрела - червеи.

Това е толкоз просто и логично. "

А кажи ся, тва от де съм го краднал

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: Следванови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Автор tkulev ()
Публикувано23.02.06 14:50



Това е на Вапцаров !



Тема Re: Следванови [re: tkulev]  
Автор BPAHA (Свобода)
Публикувано23.02.06 15:13



Да видим какво ще стане с слуховете, дето се носят за 2007-а, Евросъюза и прочие. Щото на мен ми казаха, че всички крадени пиратстини ще ги кастрят яко.

А по принцип за темата тоя на който са снимките/материалите/текстовете/прочие нали знаете, че не го интересува кое колко пъти е крадено и от къде.
(Айде да не използваме "крадено" а използвано без разрешение)
Кофти късмета е, ако набарат Пешо, които е сложил нещо използвано без разрешение n брой пъти. Пешкира го обира той.
А разните Creative Commons, GNU-та и всяккави подобни твари стават все по-добри и нямат нищо против да съдейтват на жертви с "ограбени" сайтове.
90% от тези дела се печелят. Адвокатите на Гнутата и Криейтивите получават надниците си от нарушителя при всички положения. Затова са съвсем отворени към подобни случай.
Най-малкото е неприятния момент в който има просто задействана процедура, дори да не се стигне до дело. Защото всичко се поема като разноски от Пешо.
А в общия случай Пешо има месечен приход от приблизително равно на 200 Еуро макс, което му е предостатъчно за да си почерни финансово живота за неизвестно време.

Ето малко по темата

и още едно

Ключ към златната врата
През нея мина Врана, отлетя.


Тема Re: Следванови [re: BPAHA]  
Автор microsoft (член)
Публикувано24.02.06 01:50



---
90% от тези дела се печелят
---

баси...
Това пък откъде го разбра? Че то цялото интернет 'взаимства' ...

Наскоро гледах един филм, имаше едно градче където всички жители бяха адвокати и всеки съдеше всички за всичко. Ако това за 90-те % беше вярно, щяхме да заприличаме на нещо подобно

На практика шанса автора въобще да разбере за кражбата клони към нула.
Дори да разбере, вероятността да предприеме нещо също клони към нула - кой ще тръгне да издирва неясно какъв субект от друга страна който хоства сайта си на сървър в трета страна .. ?
Да се занимават с подобно нещо е по силите само на финансово големи образувания, и то ако интересите им са сериозно засегнати. А серизно може да ти засегне интересите нещо от горе-долу същия калибър, не сайта на Пешо със стотина снимки.

И накрая като умножиш нула по нула няколко пъти, дори накрая да умножиш по 90% - пак се получава нула



Тема Нееее!нови [re: microsoft]  
Автор BPAHA (Свобода)
Публикувано24.02.06 10:22



micro, пак го пиша "90% от тези дела се печелят"
ти коментира по инерция.
Това са проценти от делата, не става въпрос за брой дела.
Те са малко, въпроса е, че малкото тях почти всички се печелят.
Разбираш сега идеята нали.
А тези дела колкото и малко да са, са факт. Откъде го знам е дълга и шрока.
Точно заради тях съществуват правозащитниците в тази сфера. А както забелязваме, те стават все по-надъхани и големи.
Тук в БГ кои знае коя година ще стане като в другия свят.
Но там такива неща се случват.
Щом на мен в БГ два пъти ми се е случило да ми пишат да махна еди кое си в еди какъв си срок. Какво остава за там.
Примера беше с едно издателство и един кратък текст от една статия.
И се оказа, че ровят в Интернет и търсят
И това да е един човек, които в свободното си време търси.
Не е никак трудно да се намери ако търсиш нещо конкретно.
Правиш снимка на котката на Буш
Слагаш я някъде.
После някой си я слага и той някъде.
И за да се намери лесно си слага заглавия и алт текстове
Гугъл веднага си изпява всички резултати за котката на Буш
Защото не е Бритни Спиърс с 800 000 резултата като снимков материал.

Именно такива примери лесно се намират като нарушения.
Точно тези случаи са и онзи n брой дела, които се печелят.

В БГ първо да стане Интернет официална медия. После вече ще се мисли.

Ако си спомняте добре и миналото лято. За малко се разминахме с софтуерния патент.
Патентовам x-чето за close.
И край! Мисли си твоя иконка да подскажеш на юзъра, че там се затваря.
Ако неможеш, пишеш "натисни тук за да затвориш попъп прозореца"
И наистина за малко се разминаха всички софтуерни и уеб разработчици.
Щеше да стане апокалипсис.
Вдигна се много шум. За това и се размина гласуването. Но "от тях да мине"
Нещата са сериозно и трябва да мислим в перспектива някак си.
Много години вече си казваме "това клони към нула"
Но стойноста след запетаята на нулата става все по-голяма

Ключ към златната врата
През нея мина Врана, отлетя.



Тема Re: Нееее!нови [re: BPAHA]  
Автор microsoft (член)
Публикувано24.02.06 12:19



Не съм коментирал по инерция.

Дамата най-вероятно се интересува как стои въпроса от чисто практическа гледна точка - може ли да ме сполети нещо ако сложа крадени снимки в малък до среден (като популярност) сайт - и аз коментирам от тая гледна точка.
Отговора на тоя въпрос в момента е Не, и ще си остане такъв за следващите поне 4-5 години.

Сам казваш че делата са малко, от друга страна копирането на всякакво съдържание е масово. Тука едва ли има някой дето да не взимал назаем.

Ако около тебе падне метеорит, шанса да те утрепе е 90%. Но шанса да падне метеорит е практически нула. В момента въпроса с евентуални неприятности заради копирано съдържание стои по същия начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.