Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 08.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Принтнови  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 16:55



Здравейте, може би някой се е сблъсквал с този проблем и може да помогне. Знаете ли някой сайт, в който се дава пример как може да се реализира print preview на дадена страница. Когато използвам window.print() ми се разпечатва цялата страница, включително и навигацията, а бих искала да се отпечатва само текста в определен стил. Опитвам се да използвам .css файл за принт варианта, но неуспешно. Може ли някой да помогне?

Лек ден,
Ваня



Тема Re: Принтнови [re: Baня]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 17:12



Правилно си се насочила - просто в print CSS - файла указваш кое да се вижда и кое не



Тема Re: Принтнови [re: fan]  
Автор mr.vain (пътник 57)
Публикувано22.02.06 22:24



Хех, бе само с CSS малко трудно ще успееш да управляваш принта... Ще ми е интересно да ни го покажеш нагледно.

Иначе доста се използва ActiveX контрола за това. Виж например

какво предлагат. Можеш да си мачкаш принт опциите като пластелин, но не съм сигурен дали не работи само под IE.

Успех.

Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

Редактирано от mr.vain на 22.02.06 22:25.



Тема Re: Принтнови [re: mr.vain]  
Автор Chavdarov (ПрофЯсор)
Публикувано23.02.06 01:13



Здравейте,

относно горния линк:
"Support for all versions of Internet Explorer from IE 4.01 SP1 to IE 6.0 SP2 on Microsoft operating systems from Windows 95 to Windows XP SP2."

аз предлагам да видиш това:




С уважение
Чавдаров

"Vivere est cogitare"

Редактирано от Chavdarov на 23.02.06 01:15.



Тема Re: Принтнови [re: Baня]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 09:08



Добро утро,

благодаря ви за оказаното съдействие и съвети, надявам се да има положителен резултат от всичко това.

С пожелания за успешен и хубав ден,
Ваня



Тема Re: Принт [re: Chavdarov]  
Автор Бpyтa Избpaния (нов)
Публикувано23.02.06 10:59



А този CSS за принтиране, който го даваш е такова ала-бала, че наскоро само дето изгубих време да я чета тази статия!

Да си генерира някаква принт страница с изчистен стил, примерно която да се отваря в отделен прозорец и да си прецени какви елементи трябва да избягва. Не е голяма философия, във всеки случей ще стане много по-лесно отколкото да рови да чете супер-хипер-сложния-но-иначе-уж-полезен CSS за принт страници.

Според мен ...

С уважение:
Брута


Това е религия, момче! А не скапана пазарна икономика!


Тема Re: Принтнови [re: mr.vain]  
Автор lazo (ДИС)
Публикувано23.02.06 14:31



Хех, бе само с CSS малко трудно ще успееш да управляваш принта... Ще ми е интересно да ни го покажеш нагледно.
Точно само с CSS ще управлявам напълно принтенето. Няма какво да ти го показва нагледно, има примери навсякъде из уеб, добре дошъл в 21 век
ActiveX
Ти в коя година живееш бе



Тема Re: Принтнови [re: lazo]  
Автор mr.vain (пътник 57)
Публикувано23.02.06 21:54



И щото живея в 19-ти век явно, моля те да ме светнеш как само с CSS ще кажеш на принтера страницата да е landscape, да има/няма http пътя на страницата и други ей такива дребни джунджурии, дето се настройват по принцип във print properties?

Поздрави от средновековието. Бе.

Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.


Тема Re: Принтнови [re: mr.vain]  
Автор ghs (познат)
Публикувано23.02.06 22:36



за landscape може да се направи с css, но се иска доста играчка а и не си струва. за http не се ещам дали може да се скрие. за други джунджуриики? какво още има?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.