Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирминови  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано06.05.05 00:50



Реших да си направя едно изследване на сайтовете на фирмите, занимаващи се с уеб дизайн, ей така просто. Пуснах едно "уеб дизайн" в Google и почнах наред. С една дума, впечатленията ми и статистиката са потресаващи:

- Сайт, направен без таблици и който се валидира: ЕДИН
- Повечето дизайнерски сайтове нямат DOCTYPE или ако имат, е неправилен. Само 2 от прегледаните от мен сайтове се показаха в Standards mode във Firefox.
- Ако все пак има DOCTYPE, сайтът не се валидира и излиза с едно кило грешки.
- Сайтове, направени без таблици: 1-2. На останалите човек може да се да се изгуби в сорса.
- Сайтове, направени без употреба на deprecated елементи - 3-4.
- На няколко сайта CSS-ът е в HTML-а.
- Почти всички сайтове, направени за 800х600, излизат под тази резолюция с 10-20 пиксела по-широки, отколкото трябва и се появява хоризонтален скрол.
- Ако не сте виждали страница тип "жаба кекерица", отворете това с Firefox:


- Ако не сте виждали страница без тагове HTML, HEAD и BODY, отворете това:
- На фона на всичко изброено, разни други изцепки от сорта на това meta тагът за encoding да се кипри преди <html>, както и javascript-овете да са с грешки изглеждат като нещо съвсем нормално.
- И т.н. и т.н.... за друго вече не се сещам. Сайтовете, направени от въпросните фирми, почти във всички случаи са без DOCTYPE, с дежурните deprecated елементи font и center, и вложени таблици до посиняване.

Е, и какво сега, може би ще питате? Еми нищо, не се сдържах да споделя... Чувствам се леко объркан и започвам да си мисля, че тука сме се събрали една група академично-настроени хаховци, които си говорим за неща, за които на никого не му пука и които никой не прилага. ЗАЩО се получава така??...

П.С. Изобщо не засягам визията на сайтовете, само за HTML говорим.





Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: dimodi]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано06.05.05 01:34



Димоди, изследването ти съвпада с моите наблюдения. Не зная защо е така, само предполагам, че една част от цялата тази каша е в резултат на незнание и безхаберие, а друга - някакви СЕО простотии. Въпросните липси на тагове според мен са в резултат на някаква шантава СЕО концепция

.
Освен да сформираме някакво сдружение за "изчистване" на нета от невалидни страници, друго не виждам :-) А и какво ще правим като сдружение - не ми е много ясно.
Не се обърквай не си само ти, има и 100% валидиращи сайтове по нета - не са много, но ги има.
In valid markup we trust!

Scriptura pro scribente nihil probat...

Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: Flamm]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано06.05.05 01:41



Хм, наистина ще ми е интересно да разбера какво точно са спечелили по отношение на СЕО с тази главозамайваща хватка

А пък за валид маркъп - да, има и искрено им се радвам. До момента най-голямата гордост и умиление предизвиква в мен сайтът на Европейската централна банка - не знам друг като него - нема лабаво, всички страници са valid XHTML 1.0 strict!







Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: dimodi]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано06.05.05 01:54



Не зная какво са спечелили по отношение на СЕО-то и не ми се рови, но принципът е, че колкото по-горе в документа са ти ключовите думи, шансът да се класираш за тях в търсачките е по-голям. Има един метод на тълкуване "довеждане до абсурд". Е, там само са довели нещата до абсурд :-)

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирминови [re: dimodi]  
Автортaб (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 06:28



1) Не го приемайте като заяждане, това си е просто моето мнение

2) какъв процент от потенциалните клиенти ще даде "view source" на сайта (или пък да валидира сорсове) на дадена фирма, щеше да е интересно да се види такава статистика.


3) Какво печеля, като направя сайт по стандартите, и какво губя?
В един момент работата става малко на конвейр - пример:
= с таблици - 5 сайта * 4 дена * 200лв. = 1000лв.
= без таблици - 4 сайта * 5 дена * 200лв = 800лв.

Т.е. за една и съща визия, както казваш - аз губя 200лв

4) "deprecated елементи font и center" - за мен тая фраза "deprecated елементи" ще започне да значи нещо, когато ИЕ 10 или ФФ 3 спре да поддръжа тези елементи, което не вярвам да стане
Дай view source на google.com - там ни doctype има, ни външни css/js, но за сметка на това - table, font, b



Тема Сайтовете на дизайнерските фирми...нови [re: dimodi]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано06.05.05 11:06



винаги са си били зле, нема и да се оправят, ама донякъде не съм съгласен с теб. Всеки предпочита да работи както му е удобно, аз примерно предпочитам да работя в Quirksmode, и както се досещате валидаторите ще изврещят още на липсата на доктайп. Тва че нема да си валидирам страниците на мен ми е транспенис, стига да работят навсякъде. Иначе и аз не ползвам депрекейтед елементи и джаваскрипта ми е без грешки...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: тaб]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 11:27



= с таблици - 5 сайта * 4 дена * 200лв. = 1000лв.
= без таблици - 4 сайта * 5 дена * 200лв = 800лв.
С тая статистика не съм съгласен. Освен ако страницата не е телефонния указател.



Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: Flamm]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 11:48



"Освен да сформираме някакво сдружение за "изчистване" на нета от невалидни страници, друго не виждам :-) "

Нета лесно може да се изчисти от невалидни страници.

Просто някой от проповядващите валид маркъп трябва да стане известен с това, че е направил яки кинти от правенето на хардкор W3C compliant неща.



Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: Paдo]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано06.05.05 12:30



Не става, никой не може да направи кинти САМО от валиден код.
Нещата са комплексни и накрая трудно ще се определи дали причината да се направят кинти, респективно да не се направят, е точно във валидния или невалидния код.

Scriptura pro scribente nihil probat...


Тема Re: Смешен плач или сайтовете на дизайнерските фирнови [re: тaб]  
Автор Flamm (непозната)
Публикувано06.05.05 12:39



Да, за Гугъл си прав, тук има една инициатива


Да видим дали ще има ефект :-)

Scriptura pro scribente nihil probat...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.