Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Напоследък да се е появил нов...нови  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.05 10:03



вариант за онлайн плащания от и за България?
Знам. че темата е обсъждана около 16 пъти тук, но понеже въпросите си остават висящи, искам да "възбудя" тая тема отново.
Ние сме адски изолирани от големите онлайн магазини и най-разпространените начини на плащане като пейпал например, а това много ме дразни. Ако някой напоследък е подочул или дори изпробвал някоя нова оферта за пращане на пари онлайн /говоря не само за плащане по интернет, но и за пращане на пари - тип мънибукърс, икобо и т.н./, моля да сподели.
Имам клиенти, които искат да купят това, което продавам, но не им изнася да пращат чек, а и на мен не ми изнася да давам 5 долара за чек и да чакам по 6 седмици, броено от деня на изпращане на чека. Особено неприятно е за дребни суми - пращат ми чек за 20 долара, аз чакам 6 седмици, за да получа 15. Знаете ли например какъв е вариантът да си отворя пейпал акаунт оттук? Или няма такъв вариант?
Моля дайте някакви идеи!!!



Тема Re: Напоследък да се е появил нов...нови [re: monipro]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано14.01.05 10:10



С пейпал няма да стане. Пробвай e-gold и stormpay.
Извинявам се на хората, с които спорих за ikobo тук преди време - оказа се, че наистина са отвратителни.
Но е-gold (или e-bullion) работят навсякъде. Не са процесори за кредитни карти, но популярността им расте и много хора могат да плащат с тях.
Stormpay са нещо като пейпал, приемат кредитни карти мноо лесно. Малко са им високи таксите и са малко смотани като цяло, но при липса на пейпал са най-добрата алтернатива за нас.

---




Тема За съжаление, освен 2checkout засеганови [re: monipro]  
Автор Areнт ()
Публикувано14.01.05 10:57



не виждам друг вариант за Плащане.
Вариант за PаyРal в България засега няма, щото няма как да си вземеш парите.
Други системи или работят с не-щатски банки или искат майка си и баща си, в т.ч. и фиксирани месечни такси.
При това положение остава само 2СО. Поне не плащаш (извън началната такса), ако нямаш продажби и могат без проблем да ти пратят парите по банкова сметка в България - кеф ти в долари, кеф ти в евро. И си превеждат редовно - 2 пъти на месец.



Тема Re: За съжаление, освен 2checkout засеганови [re: Areнт]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.05 11:51



az dokolkoto znam 2CO iskat neshto kato 40 USD na mesec



Тема В голяма грешка синови [re: monipro]  
Автор Areнт ()
Публикувано14.01.05 11:59



Таксите на 2СО са:

1. One-time set up fee of $49.
2. 2CO receives a wholesale rate discount of 5.5% plus $0.45 off the retail price of each total order.
That's it! There are no leases, no monthly fees, no application fees, no software to buy, no secure server to purchase, no statement fees and no per payment fees!
Rates include Credit Card or Check Processing fees. There are no fees for a gateway or third party company. It's all included, the 5.5% and $0.45 is the total discount for each sale.



Какво ще ти дойде това като % от продажната цена зависи от това какво продаваш. Ако са дреболийки по 2-3 долара едната, тия 45 цента от всяка продажба ще са ти бая, ама ако е нещо по-скъпо - положението е съвсем друго.
Процентът не е от най-ниските, ама като направиш сметка, че нямаш фиксирани месечни такси и че ти плащат и в БГ банка (превод и в евро срещу 5 долара на превод) не е толкова лошо.

Лошото е, че съпортът им е отвратително бавен и некомпетентен и пази боже да ти трябва спешно съдействие и само заради това бих ги отсвирил, ако имах алтернатива. Ама за сега няма.



Тема Re: В голяма грешка синови [re: Areнт]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.05 15:46



Леле Агент
какви чудеса ми говориш. прииска ми се веднага да те почерпя няколко бири.
Може би съм се заблудил, че one time feeto е било месечно.
с моя associate :) продаваме няколко книги - онлайн само през choosebooks - взимат около 15 %
май ще сменяме.



Тема Е, при тия няма начин да стигнат 15%нови [re: monipro]  
Автор Areнт ()
Публикувано14.01.05 16:16



освен ако книгите ти не са по 2-3 долара.
Само си имай предвид, че за да ти направят превод има минимум от 300 долара. При всяко плащане задържат до 5% от сумата като резерв в случай на рекламации/chargeback.
Т.е. ако имаш малко продажби може да чакаш едно известно време, докато се събере достатъчно голяма сума.



Тема Re: Е, при тия няма начин да стигнат 15%нови [re: Areнт]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.05 16:56



да, разбрах за какво става дума.
ами явно двете оферти си имат добри и лоши страни.
choosebooks имат много добър съпорт - /вероятно не са много популярни и нямат чак толкова много клиенти/ и също ти дават право да посочиш сума, след която да пращат чек. но пък е чек :(
от друга страна 2со щом правят трансфер - това е страхотно. лошото е, че онлайн продажбите са много малки -най-много 100 усд месечно. книгите са твърдо 20 усд, така че 45 цента е нищо, затова предпочитам КК процесор на твърда тарифа, а не на процент.



Тема Е, много искаш. Тия, дето не взимат процентнови [re: monipro]  
Автор Areнт ()
Публикувано14.01.05 18:20



обикновено ти бичат твърда месечна такса - без значение дали имаш или нямаш продажби (във втория случай си е живо набутване).

Направи си и другата сметка - ако тръгнеш в България сам да си обработваш КК хем ще те дерат банките по 4 - 4.5% от всяка транзакция (това ако изобщо ти дадат да го правиш при онлайн продажби де), хем ще трябва ти да си осигуриш secure server и да береш гайлето да опазваш данните на клиентите си.

Вярно е, че с тоя нисък оборот ще чакаш много доде ти дойдат парите, ама ще трябва да си направиш избора.



Тема Re: Е, много искаш. Тия, дето не взимат процент [re: Areнт]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано17.01.05 13:11



нямам нищо против процентите - даже никак, за дребни продажби е по-добре от твърда такса, както за големите обороти е по-добре обратното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.