Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема DreamWaver - "за" или "против" ?нови  
Автор Scre[a]m (непознат)
Публикувано03.01.05 18:56



Моля всеки да изкаже мнението си за тази програма.

За мене това е една много лошо кодирана програма. Тя слага тонове код който е абсолютно ненужен ... примерно, един файл .htm - 56-57KB направен на DreamWaver от един приятел който е доста добър с него. Аз изкарах 18KB файл които беше абсолютно същия като неговия в браузера. Е това нормално ли е ? Написах го на ръка и ми отне малко повече време ама поне знам че като някой път се наложи да редактирам този файл ще мога много лесно да го направя дори ако нямам DreamWaver, а също така много по-бързо ще се отваря и няма да затормозява сървара и машината на потребителя.
За юзери който почти си нямат представа от HTML ( да не говорим за PHP или JS) е добра програма, но недава на потребителя никаква възможност след това да види сорс кода и д аразбере кое за какво се пише.
Това естествено не е само мое мнение ами и на много други



Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Scre[a]m]  
Автор Chernobyl® (радиоактивист)
Публикувано03.01.05 20:35



Първо, правил съм неща на Dreamweaver без ред излишен код. СмяТам, че има досТа удобни функции, но е по-добре да разбираш оТ HTML, ако се занимаваш с Dreamweaver, защоТо чесТо се налага допълниТелно да редакТираш кода.

"...недава на потребителя никаква възможност след това да види сорс кода и д аразбере кое за какво се пише."

Това оТкъде го измисли?

Fatal error: user in love


Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Chernobyl®]  
Автор Scre[a]m (непознат)
Публикувано03.01.05 20:41



ъъъ за това имах предвид че слага много излишен код като параграфи и такива неща който не са нужни и нямат просто абсолютно никакъв смисал да седят там и след това като видиш сорс кода ще си речеш че трябва а то изобщо не трябва(не е нужно) да седи там.
А това че не слага никакъв излишен сорс код .... моля покажи ми такъв сайт който си правил с DreamWaver и след това не си го редактирал на ръка



Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Scre[a]m]  
Автор Chernobyl® (радиоактивист)
Публикувано03.01.05 21:04



Винаги редакТирам на ръка, То си Трябва. Това обаче не е основание да кажеш "DW е боклук". Да, случва се да добави неща, деТо не им е мясТоТо Там, но в Това оТношение е по-добър оТ повечеТо други графични редакТори.

ПроблемиТе, коиТо описваш, са присъщи на всички "wysiwyg" редакТори.

съм го правил на Dreamweaver... вярно, че е досТа просТичко каТо дизайн, но показва, че и Такива неща е възможно да се направяТ.

Fatal error: user in love

Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Chernobyl®]  
Автор Scre[a]m (The Same Idiot)
Публикувано04.01.05 00:58



амм добре изгляжда само 1 въпрос ... за какво са сички тези <q>-та ?
Само хвърлих едно око на сорса че бързам ;)

86 smopu!M <- Windows 98 nagore s krakata



Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Scre[a]m]  
Автор ((moon!)) (!)
Публикувано04.01.05 01:28



Щом дрийма прибавя излишен код, трябва да очаквам мозилата да е още по-зле, нали...?

... Just wipe your own ass and shut your mouth! ...


Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: ((moon!))]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано04.01.05 01:31



абе лунни - престани да се изказваш неподготвен

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: ((moon!))]  
Автор Scre[a]m (The Same Idiot)
Публикувано04.01.05 01:37



до колкото съм виждал DW е най-успешната по вида си програма до сега ... но много по-добре е наръка да си пишеш всичко с изклиучение на неча който че ти трябва много време да ги правиш на ръка ...
Аз съм против правенето на сайтове изцяло на DW. Не че не може да си пеистнеш в DW една таблица и след това да й копираш сорс кода и да го сложиш на файла който пишеш. Но за по-големи неща не става.

86 smopu!M <- Windows 98 nagore s krakata



Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: ((moon!))]  
Автор Scre[a]m (The Same Idiot)
Публикувано04.01.05 01:38



ъъъъ каква мозила те гони бе ?

86 smopu!M <- Windows 98 nagore s krakata



Тема Re: DreamWaver - "за" или "против" ?нови [re: Scre[a]m]  
Автор microsoft (минаващ)
Публикувано04.01.05 02:27



Това
---
един файл .htm - 56-57KB направен на DreamWaver от един приятел който е доста добър с него. Аз изкарах 18KB файл които беше абсолютно същия
---
просто не ми звучи достоверно.
Явно приятеля ти е доста далеч от 'доста добър с него' :)

---
но недава на потребителя никаква възможност след това да види сорс кода и д аразбере кое за какво се пише.
---
Това е напълно вярно, нямаш никакъв шанс да видиш сорс кода. Обаче четох някъде че за последната версия имало crack който позволявал при определени обстоятелства (разбира се, не във всички случаи) да видиш частично сорс кода на title и meta таговете. Понякога дори и коментарите се виждали !!! Имаш ли го ??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.