Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Някой знае ли как да изляза напред в Google?  
Автор nixenmaster (непознат)
Публикувано01.12.04 05:31



Някой има ли идея как да изляза на първите позиции на google? В смисъл нормалното индексиране, не Adwords. Наблъскал съм един куп meta тагове, които не съм сигурен че са ми необходими всичките, става дума за www.nixenmaster.co.uk.



Тема Ама ти не знаеш ли?нови [re: nixenmaster]  
Автор Areнт ()
Публикувано01.12.04 09:24



Щото на въпросния сайт гледам, че пише:

" ... Our team is highly qualified and experienced with strong web building, search engine optimization and online marketing skills. ..."



Тема Re: Ама ти не знаеш ли?нови [re: Areнт]  
АвторSoftwareseller (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 09:39



Ахахахаха, това е разбиващо.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано01.12.04 11:20



Помисли малко, мислиш ли, че си единствения, който се опитва да излезе на първо място за web design development и тн. Тя мета тагове, които си наблъскал, може да ги изтриеш до един. За да се позиционираш напред, особено в такава област, ще трябват мноооооого повече усилия. Отсега ти казвам, че шансът ти е равен почти на нула в нишата, която си избрал.
И махни тоя банер на гугъл отдолу, несериозно е.

---




Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано01.12.04 12:32



Аман от самодейци!

1. Поглеждал ли си сайта в нещо различно от IE?

2. Самият факт, че домейна ви е *.co.uk предполага безупречен английски, да не говорим за твърдението "We are a London based company..."! А на практика какво откриваме?

› Website design – it is most of important for the visitors, whether they will continue to stay and look at your website or not. The visitors must conform to your company identity.

› Website content – the proper content attracting the visitors and stimulate them to come back on the website all the time.


Няма смисъл да се продължава щото и на вас ще ви настръхнат косите.

So long and thanks for all the fish!


Тема Без да се заяждам, ама...нови [re: hadministratora]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано01.12.04 13:18



темата е как да се позиционира сайтът в гугъл. А не да му се прави анализ.

---




Тема Много важен факторнови [re: nixenmaster]  
Автор Учeщ (скромен тип)
Публикувано01.12.04 15:40



Е да имаш валиден html. За съжаление твоят индекс е със 50 грешки





Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор lazo (ъндърстендър)
Публикувано01.12.04 16:27





Имате печатна грешка в МЕНЮТО?!?!?!

И си отчитате посещенията на собсвения сайт с WEBCOUNTER ?!?!?!?!?!?!?!


Къде си тръгнал бе мойто момче да се редиш в челните места на Гугъл само това не мога да
разбера


Редактирано от lazo на 01.12.04 16:29.



Тема Re: Без да се заяждам, ама...нови [re: voyager]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано01.12.04 16:31



Прав си, но не можах да се въздържа.

Освен това аз лично бих се радвал ако някой ми посочи грешките преди да съм се пръкнал в челните редици на Гугълските резултати.

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: Без да се заяждам, ама...нови [re: hadministratora]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано01.12.04 17:48



Прав си, но не можах да се въздържа.

Разбирам те . Но и без това караниците в клуба са достатъчно

---




Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: lazo]  
Автор nixenmaster (непознат)
Публикувано01.12.04 19:14



Честно да си призная не очаквах да получа отговори с добър тон, очаквах точно критика и заяждане, за което съм ви безкрайно благодарен. Не получих отговор на въпроса си, но не е фатално, научих достатъчно. Благодаря, успех и късмет на всички вас.



Ще се радвам, ако все пак се намери някой, който да ми отговори на въпроса.

Редактирано от nixenmaster на 01.12.04 22:53.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано01.12.04 23:40



спецялно за гугъла твойте мета тагове са даже вредни,то ест може да получиш наказание за спам :) За гугъла има значение само тага title
а description и keywords можеш да ги оставиш за другите търсачки.Но всички останали изгъзици ги махни немедленно :)
освен тва пиши различни title за различните страници,това е идентификатор за базата на гогле. освен тва не ползвай ифреймове и фреймове ,тях спидера(бота) на търсачките не могат да ги четат и все едно страницата ти е празна. придържай се към чист ХТМЛ ,повече разнообразен текст ,по малко графика и не използвай жаваскрипт за линкове.
а освен тва за нишата веб дизайн и сайтостриоене нямаш шанс,по простата причина че не предлагаш автоматична платежна система,Даже и да излезеш на първо място,той клиента кат види на контакти емайл и телефон веднага ще затвотри сайта ти и ще потърси тракъв дето може да си плати с КК ,да си избере темплейт и так далее и общо взето веднага да получи продукта.конкуренцията не спи ,мдаа такие вот дела :)
Вообщем не забравяй че имаш шанс да излезеш на първите позиции при не толкова популярните ключови фрази=> пиши повече разнообразни фрази в текста,като не са популярни то поне да са повече,нали ?
А за популярните ще бъда напълно честен с теб - нямаш никакъв шанс :)
Поне за сега, или пък чети тук примерно :
http://www.webmasterworld.com
така и въпросите ти ще отпаднат от самосебе си :)



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Авторнeзнaм (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 07:16



Е що се сърдиш? Ами виж си въпроса: "Погледнете колко съм зле и затова ми помогнете да се показвам най-отпред." Ами първо не е колегиален въпроса ти и второ мислиш ли, че е честно спрямо клиентите ти? Ами ако си лекар и разбираш толкова, а си създаваш имидж на разбиращ? Ама то затова хората се замислят дали да ходят на лекар или сами да си умират...
И не само метатаговете си наблъскал. Ти погледнал ли си сайта през текстов браузър? До тук си направил всичко възможно Гугъла да те изрита.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Иcтopиka]  
Авторнeзнaм (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 07:20



не ползвай ифреймове и фреймове ,тях спидера(бота) на търсачките не могат да ги четат и все едно страницата ти е празна
Сигурен ли си? Не могат да четат, ако няма нищо за четене.



Тема Друго и не можеш да очакваш, когатонови [re: nixenmaster]  
Автор Areнт ()
Публикувано02.12.04 07:46



хората видят ТОЗИ въпрос от някой, който го задава тук, а в същото време претендира да знае отговорите (нали знаеш, ония приказки за големия опит в search engine optimization с които хора като тебе се опитват да ловят балъци сред несведущите).

Ако си беше дал малко труд да почетеш купищата източници по темата в нет-а щеше да знаеш, че отговорът на въпроса, който задаваш, струва МНОГО пари. А струва много пари, защото много малко хора имат някаква приблизителна представа какъв е той.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор lnside (Кретен)
Публикувано02.12.04 08:49



От 2 години ползвам едни и същи мета тагове :

<META NAME="...">
<META NAME="description" CONTENT="...">
<META NAME="abstract" CONTENT="...">
<META NAME="author" CONTENT="...">
<META NAME="distribution" CONTENT="Global">
<META NAME="copyright" CONTENT="c.2004">
<META NAME="robots" CONTENT="FOLLOW,INDEX">
<META NAME="revisit-after" CONTENT="5 days">

И като си гледам мониторинга на сайта виждам, че ми вършат работа. Гугъла си идва, гледа си съдържанието и си кешира сайта (последната ревизия ми е от 01.11.2004).

Има около 20-на думи и словосъчетания за които държа сайта ми да излиза на първо място и той си излиза. Повярвай ми, не съм дал и стотинка за това... Вярно, ключовите думи по-които ме намират са уникални и е по-лесно отколкото при теб...

Хвърлих един поглед на твоите клучови думи и има накой, с които не съм съгласен :

web design uk
data base
hosting london
west london
web site london
web design london
business

Колко потребители на Гугъл ще търсят твоите услуги с по-горе изброените словосъчетания? Отговора е пренебрежително малко.

И още нещо... далече съм от идеята да се заяждам... Оправи си сайта, все още не е добре, също така помисли кои проекти да оставиш в портфолиото си. Там се натъкнах на няколко доста наивни... Не количеството е важно... сещаш се. Успех, приятелю!

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Благодарянови [re: lnside]  
Автор nixenmaster (непознат)
Публикувано02.12.04 16:47



Искрено благодаря на Историка и Inside за полезните съвети, благодаря и на всички останали за критиката. Дадохте отговори на много мои въпорси без да съм питал директно. Но и един въпрос е додтатъчен за да научиш отговорите на много други. Благодаря и не се сърдя на никой.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: нeзнaм]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.12.04 20:33



абсолютно съм сигурен,гугле бота не парсва съдържание на фреймове. Той все пак не е браузер и не може да работи като такъв.Пък и скоро няма да може ,заради огромното количество от информация която преаботва.
впрочем може и да се ползва фрейм,но трябва в тага <noframes> да слагаш тескт спецялно за бота на гугле.лично аз така правя и получавам посещения точно по ключови фрази от <noframes>
и още един съвет към автора на темата - не си съчинявай сам текста а го копирай от конкуренцията, с леки редакции и комбинации от различни източници конечно,всички пичове така правим :)
и още -гледай сурса на тези дет излизат първи от твоята ниша,опитвай се да разбираш защо именно така са написали кода и се обучавай.



Тема Re: Друго и не можеш да очакваш, когатонови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.12.04 20:39



"щеше да знаеш, че отговорът на въпроса, който задаваш, струва МНОГО пари. А струва много пари, защото много малко хора имат някаква приблизителна представа какъв е той."
дрън дрън капиталистически ерунди :)
Ние в КГБ всичко знаем и без пари.Постигаме го благодарение на труд,воля и вяра в светлото комунистическо бъдеще.




Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Иcтopиka]  
Авторнeзнaм (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 22:21



Товарищ, грешиш елементарно. Разбрах ти идеята, че искаш Гугъла да види няколко документа като един (примерно индекса с ниаколкото рамки). Но това няма да стане по простата причина, че това са различни документи. Той си ги чете отделно и повярвай ми, каквото си е написано в тях си го прочита. Ако не е написано нищо, естествено че няма какво да прочете.
А сега видях си обявил, че не чете и дескрипшън тага. Да не сте го викали на среща в КГБ? Щото до днеска четеше и даже го показваше в резултатите.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Иcтopиka]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано02.12.04 22:23



> абсолютно съм сигурен,гугле бота не парсва съдържание на фреймове.

Интересно тогава, как ли е индексирал моя сайт, като всичките му страници са във фреймове ...

Е, не успявам да изляза на първо място (може би ще стане с някоя извратена фраза), но със стандартните ключови думи съм на 2-ро, 5-то или 8-мо място, което ме устройва напълно. Дизайна не е пипан от 99-та година и не е нищо особено, информацията се опреснява частично веднъж на 6 месеца, няма нинакви мета-тагове, keywords или каквото и да било друго, улесняващо паяците. Но факт - гугъла ме знае!

Е, признавам си, че сайта ми е за специализирана медицинска техника и помощни средства, но какво от това - важното е другите да го намират.

Mixy


Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: нeзнaм]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.12.04 00:01



другарю не ми е било тва идеята,то не е по темата изобщо.
Покажи ми конкретен пример и щи кажа къде вероятно се заблуждаваш :)
може да чете само title и така пак да ти индексира страницата. Впрочем сигурно проследява елемента SRC (с който се оказва фрейм) ,но го прави с много по малък приоритет от колкото елемента за връзка HREF примерно, или пък самия текст в документа.То ест за да парсне фрейм ще мине примерно година ,а иначе 2-3 месеца. А дескрипшъна в резултата от търсене не е този от мета тага дескрипшън ,а това са думите по които се търси + тези дето са около тях в тялото на документа. Впрочем деска не вреди,други търсачки го показват в резултата,а за гоогле си е просто текст в началото на документа.някога може да съвпада с думи за търсене,но то е само съвпадение.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Mixy]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.12.04 00:17



еми хубаво де,не съм абсолютно сигурен.Да си призная честно не съм писал аз алгоритъма на гоогле :) Пък и той тъпри развитие и се променя.Но съм сигурен че за СЕО е по добре без фреймове,от моите статистики го знам :)



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Иcтopиka]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 02:14



Znachi i az sum 100% siguren che chete freimovete. googlebota minava prez men na 4 dni. staraia se predi vsiako mu vlizane da sum promenil neshto. Navsyakade iz texta swm si naslagal dumi ot roda na "sbrq482" koito znam sus sigurnost che gi njama nikade v mrejata. Taka sled 4 dni vijdam rezultata kakvo e prochel i kakvo ne.
Sas 100% sigurnost chete samo 8 dumi ot ALTa. Taka che sled 8mata moje da se slagat poveche dumi kato se celite v drugi tarsachki no ne i za G.

Kum zadavashtiia vaprosa :

kopirah purvite 5-6 dumi ot zaglavieto ti i go pusnah da gi tursi bez kavichki. Tebe te njama mejdu purvite 1000 rezultata, koeto si e baja zle. Tryabva da zapochnesh purvo ot zaglavieto na saita. Vkarai poveche dumi kakto nyakoi te posavetva po-gore ne tolkova populjarni. vkarai poveche dumata london i drugi po-golemi gradove v Anglia, imena na kvartali i predgradiya na London, imena na po golemi ulici ili erii. Taka shte se otkusnesh ot konkurenciyata koito kato tebe sa izpolzvali samo nai-populjarnite dumi okolo webdesign vkarai greshen speling kato webdezign napr. Ne se pretesnyavai che zaglavieto shte ti stane mnogo dulgo. Daje da e edna stranica G go indeksira absolutno cyaloto. Njamash nujda ot nikakvi meta
Optimizirai i vutreshnite si stranici .
IZOBSHTO V CELIYA TI SAIT TEXTA TI E VSE OSHTE NEDOSTATACHNO
Uvelichi go 5 do 10 puti Pogledni tezi yunaci koito sa ti pryaka konkorenciya:
http://web-designers-in-ireland.dynamic-webs.co.uk/
Za dobro plasirane v G se iska i vreme. Daje nai-brilyantnata optimizaciya da napravish dnes, tova ne oznachava che utre shte se poyavish na purvo myasto. G iska vreme da dokajesh che ne e sluchaino. Shte zapochne baaavno da te povdiga nagore, a ako neshto sburkash burzo te vrushta nazad.
Ne ti spomenavam nujdata ot linkove kum tvoya sait zashtoto nyama nachin da ne go znaesh, che e edno ot nai-vajnite neshta. Samo tuka moga da te svetna malko che ako razmenyash vruzki s drugi saitove napravi taka che te da slagat na tehniya sait tvoya link a ti sloji tehnija link na drug tvoi sait. Taka efekta ot linkovete e po silen.

Сега и аз да задам един вапрос към всички Някои има ли представа прекалено честата употреба на една дума в текст дали се наказва от G.
Дали има някаква проверка от рода на:

в текст от 100 думи не е вазможно една дума да е употребена 20 пъти.
заклучение : спам
наказание : 100 позиции назад

или изобщо дали има алгоритъм които следи за честотата на употреба на дума или израз. И дали се наказва.
Ако някои знае и някои други причини и за други наказания да светне малко по тия въпроси.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: keywords]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.12.04 04:39



на твоя въпрос за честотата на думите: ами преди около 2 години имаше бая сайтове дето излизаха на върха използвайки честота от порядъка на по 100-200 повторения в документ.Помня че тъкмо обмислях да правя такива сайтове :)Но тогава нещо смениха алгоритъма и бая хора реваха по форумите че са изпаднали надолу заради наказние от Г. тогава бях съвсем начинаещ и тва е което помня. Сега забелязвам че повторения от порядъка на 5-10 % от текста си вървят добре.По мои наблюдения най добре в <title> да се срещат до три пъти и в самия текст на документа поне три пъти и вече за по голям текст и повече.
но това за повторения по 100 пъти е вече доста остаряло и всяка търсачка го наказва, тоя трик е един вид в антивирусната база на търсачките :)
Иначе да ,едно от най важните неща е линковете към теб от други сайтове.Трябва да си разменяш линкове с тях. Аз гледам кои сайтове сочат към конкуренцията(тези дето са в топ 10 примерно) и се опитвам да разменя линкове с тях- желязна комунистическа тактика,по добро от тва не се сещам :) като идеята е че именно тези линкове съа помогнали те да са в топ 10 и за тва .



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: hadministratora]  
Авторфaн (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 11:13



Ако сайтовете които има в портфолиото им са правени от тях не мислия че са чак аматьори.
Разместването на долната лента вероятно се далжи на малак бъг, но Мозила и Опера са достта стриктни и затова се размества. Не е болка за умирачка.
90% от юзърите работят с ИЕ.

Но за английския си напълно прав.
Като незнаеш езика дай на някой да ти напише текстовете.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: фaн]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 12:02



"90% от юзърите работят с ИЕ"

Вече не :)) С тенденция да стават още по-малко, главно за сметка на FireFox.



Тема Говорить Москва -още за фреймоветенови [re: keywords]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.12.04 18:27




A. My web pages have never been included in the Google index.
1. Reasons your site may not be included.
.Your pages are dynamically generated
...
.You employ doorway pages
...
.Your page uses frames.
Google supports frames to the extent that it can. Frames tend to cause problems with search engines, bookmarks, emailing links and so on, because frames don't fit the conceptual model of the web (every page corresponds to a single URL). If a user's query matches the site as a whole, Google returns the frame set. If a user's query matches an individual page on the site, Google returns that page. That individual page is not displayed in a frame -- because there may be no frame set corresponding to that page. ...... и так далее

значи за СЕО е по добре без фреймове,ако все пак се налага слагай алтернативно съдържания в тага <noframes>



Тема Re: Говорить Москва -още за фреймоветенови [re: Иcтopиka]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 08:50



Ще опитам с <noframes> Благодаря

И още един въпрос :
Все по често срещам по американски саитове да се говори за Alexa , Alexa ranking и т.н. Защо е тоя зор ???
Alexa е една от многото тарсачки които купуват резултати от Google
Даже те откровено си го пишат до search butona " Powered by Google"
Тогава защо е тоя интерес ???



Тема Re: Говорить Москва -още за фреймоветенови [re: keywords]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано04.12.04 17:12



alexa.com е рейтингова система.Те имат свой тулбар за търсене,много популярен,да кажем към 20-30 милиона хора го ползват.и съответно с него Алекса събира инфо по кои сайтове сърфират.Така техния рейтинг ти казва примерно че dir.bg е на 5000 място в света от всички сайтове(по броя на трафика ), и на всеки 1 милион посетителя 40 човека посещават дир.бг и други там данни ,за месеци и години назад. Вебмастерите така си проверяват един на друг сайтовете. като трябва да съдручничат с друг сайт(да разменят линкове примерно).Примерно ако твоя сайт е в топ 100 000 на Алекса това все пак е нещо и всеки може да го провери.
В полето за търсене пишеш името на домейн и така получаваш данни за съответния домейн.Иначе ако търсиш по фрази то получаваш директно резултатите на гоогле.



Тема Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: keywords]  
Автор Areнт ()
Публикувано04.12.04 18:30



на някое по-тъмно и скришно място
За последните 4-5 месеца трафикът ми расте яко, а в същото време Алекса-рангът на сайта ми става все по-лош.
Както беше казал някой във форумите на webmasterworld - "Май за добър ранг в Алекса стига един човек с тулбара на Алекса да ти посещава редовно сайта.
Както и да е. На мен положението ми харесва така, както си е, а Алекса да си гледа работата



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано04.12.04 20:06



пак се изказваш неподготвен както в Политика,нормално за дребнобуржоазен упадъчен елемент :) Да знаеш че имаш досие при нас ,большой братушка смотрить на тебя :)
не си вади изводите за алекса само по един глупав сайт,понял ? Ми то всеки начинаещ смешник се изхвърля колко му бил успешен сайта,но когато го провери с някоя ранг-система и винаги се оказва че системата е крива :) А всъщност така се познават смешниците.Ето виждаш ли колко е ценна Алекса.
То ако можеше така да се лъже системата от само един или само няколко посетителя ,хм просто нямаше да я има.А тя на практика е популярна сред професионалистите и уникална. На пример Page Rank на Г можеш да го вдигнеш тенически, само чрез совтуер,но системата на Алекса се базира само на реални посещения.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано04.12.04 23:27



бая са ти промили мозъка ... алекса може и да е популярна в БГ, ама на запад много малко хора са чували за нея, пък и говориме за рейтинг в системите където се явават обикновенни потребители а не уебдизастъри разменящи линкове или трафик.

Аз имам сайт който е на първо место в гугъла за определено съчетание на думи целящи точно определена категория на потребители, сайт е на първо място от няколко стотин хиляди други и е с англоезично съдържание и реални и много ефективни резултати се постигат по доста примитивен, но и много различен начин от това което е изписано до сега в тема. Който знае 2-3 чужди езика, може да намира и анализира информация в интернет. Ще вдигне сайт до небесата в рамките на половин година.

Нищо лично, но като ти чета това което пишеш, и ти май не си много наясно какво трябва да се прави за да се вдигне ранк на сайта камо ли говориме за всяка отделна страница. Най-малкото защото не изкарваш пари с това.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Автор artv (-)))
Публикувано05.12.04 02:40



Глупости братушка!
Alexa е много добре позната по света, като
една от най-лесните за манипулиране рейтинг
системи. Чети малко по англоезичните форуми
(ако руския не ти е единствен чужд ;) ).
Накарай 5 човека да си инсталират тулбара на
Алекса и ги помоли да си пуснат IE или FF (с каквото са)
да се саморефрешва през 5 минути. Ще видиш, как ще
ти скочи ранга в Алекса, но няма да мръдне в Гугъл,
нито пък ще имаш повече посетители.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Bълk]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано05.12.04 08:25



мдаа ,тва с твойта определена фраза нищо не значи пич.Кажи си направо колко хита имаш от Г на ден,не се задълбавай с "определени" фрази :)
Да съм споменал някъде че не печеля пари,ам? За сведение точно това работя и не се оплаквам :)



Тема Ей, КГБ-аря, докато не си изкарате сайтанови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано05.12.04 09:19



на първо място за ключова дума "КГБ" - не ми се обаждай. В Гугъл и Яху сте на 2-а позиция, а в МСН - даже на 5-а. Да ви имам SEO-то

Ти като искаш - гледай Алекса и всякакви "ранг-системи". Аз си гледам реални посетители, реални купувачи и реални $$$. От това, което виждам, изводът ми е, че Алекса-та може да си гледа работата.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: keywords]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано05.12.04 10:42



е, при мен е туристически сайт, фраза на търсене състои от 2 думи, едната от които е Bulgaria.



Тема travelнови [re: Bълk]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 18:04



Е това вече е друго. Въпреки че си в високо конкурентна група щом едната от думите ти е Българиа веднага отрязваш 99% от конкурентните саитове.
Но това не може да те радва защото така си режеш и 99% от потенциалните посетители.

С други думи сравни броя на хората
които търсят възможност за пътуване с броя на тези
които търсят възможност за пътуване и знаят думата българия
Аз предполагам че процента е дори по малък от един.
Значи ти избягваш голямата конкуренция в travel но избягваш и големия процент от потенциалните си клиенти.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 18:25



blagodarya za ruskiya sait
Cenen e naistina.



Тема Re: travelнови [re: keywords]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано05.12.04 18:42



Е ти пък се изказа. А ако предлага нещо, конкретно свързано с България? За какъв чеп да се набутва при по-общия термин?

---




Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 19:10



Сега четох пак за Alexa
аз все още неразбирам защо са тези напъни по Alexa ранкинг защото даже да имаш наи-висок Alexarank самия саит alexa.com има ниска посещаемост в сравнение с G и Y. Не можеш да очакваш много посещения откъм саит които самия няма много посещения. Голяма работа че имаш висок ранг там.
Вярно ли е това или нещо изпускам тука ?



Тема Re: travelнови [re: keywords]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано05.12.04 19:29



знам какво правя, тези 99% не ме интересуват. Предлага се само и единственно дестинация България и само и единственно специализиран вид туризъм който могат да си позволят много малко хора и тези които могат да го позволят много добре знаят къде се намира България и какво се предлага. Предпочитам сайт да получи стотина хита месечно от гугъл и от тях 10 да ми станат клиенти. Вече става въпрос за качеството на трафик. Не искам да се занимавам със всякакви които желаят да пътуват в западно тимбукту и тем подобни. Като се замисля ... думата travel изобщо не се споменава в сайта



Тема Re: travelнови [re: voyager]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 19:42



Znachi nai vajnoto tuk e da reshish kum kogo ti e nasochen saita
ako se celish samo v bulgarski klienti si prav i naistina ne tryabva da se nabutvash pri obshtiya termin .
No ako se celish (koeto e po-veroyatno i po-dohodno) v zapadni turisti ne si prav zashtoto 99% ot tyah nyama da potursyat s dumata bulgaria zashtoto prosto ne sa ya chuvali. Taka ti prosto gi ispuskash, a te biha ti haresali saita ako e dobur samo che rabotata e tam che vse oshte ne mogat da ti go vidyat.



Тема Re: travelнови [re: Bълk]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 20:15



yasno. za loven turizam e taka :-)



Тема А бе, човек, ако сайтът предлага БЪЛГАРИЯнови [re: keywords]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.12.04 00:17



като туристистическа дестинация за ЧУЖДИ туристи за какви точно ключови думи да се оптимизира и да гони? Малдивите или Долно Понго ли?
Що да се набутваш в голямата конкуренция с най-общите ключови думи и да се окажеш примерно на 2001 страница, вместо да си заложиш на нишовите и да си #1 или поне на 1-ва страница?
Освен това, за чий бяс са ти посетители, на които им през ум няма да им мине да използват услугите ти и да дойдат в България?



Тема Spokoнови [re: Areнт]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 01:14



Спокоино.
Човека се оказа че предлага на западняците Лов в Българиа, което бих казал че няма нищо общо с конвенционалниа туризъм. Само че тои ни позаблуди в началото малко, като каза че е в туризма. При това положение си е съвсем прав за това което твърди, защото наистина, които ловец реши че иска да стреля по мечки тои наи-напред ще пита старите кучета в ловния му клуб къде може да стане това и те ще го светнат за БГ , Румъниа и т.н. Така наистина е прав че западняка ще знае да търси направо hunting in Bulgaria. Но тук пък вече е въпроса колко надежден ще му се стори саита за да му звънне на единствения мобилен тел. оставен там след като му е погледнал цените в ДМ.



Тема Абсолютно никаква разлика няманови [re: keywords]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.12.04 08:02



Сравни резултатите от търсенето за:
1.


2. или


и пак ми кажи, че ще е по-добре за един сайт на български хотел или сайт, предлагащ хотелски резервации в София да се набутва в общия кюп с общите ключови думи и да се бори за място на 1-а страница с 30,000,000 страници, вместо да се оптимизира за по-специфичните и да бори 290,000 конкурентни страници.



Тема Re: Spokoнови [re: keywords]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано06.12.04 08:31



хаха ..... сорри мен, май стана леко объркване, още повече с ДМ. провери за hunt in bulgaria



Тема Re: Spokoнови [re: Bълk]  
Автор veskop (Оран Гутан)
Публикувано06.12.04 11:04



А ти може би пък помисли как да излизаш на първо място и при търсене на hunting in bulgaria, а не само при hunt in bulgaria
Иначе дори и на 35 позиция (там си ми в момента при търсене на hunting in bulgaria) съм сигурен че някой тръгнал на лов пак ще достигне до сайта, даже и на 35 позиция, просто защото едва ли ще се ограничи да отвори първите 2 резултата както е при някои други търсения когато потребителя го задоволява и първия резултат и не проверява останалите.



Тема Взе ми думите от устатанови [re: veskop]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.12.04 11:34



В Google Directory се използва Hunting а не Hunt.
Пък не е зле да се пробва да попадне там, като за целта трябва да успее да влезе в Open Directory.



Тема Re: Взе ми думите от устатанови [re: Areнт]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано06.12.04 12:12



малка, но важна подробност, за разлика от тези които си губят време в търсене на обща информация без да са се определили какво искат, хора които са готови да поръчат нещо и имат точно формулирана идея какво, употребяват малко по-различно изречение.



Тема Сигурно си прав, но мисля, че не би ти попречилонови [re: Bълk]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.12.04 12:27



да включиш и hunting в ключовите думи. hunting in Bulgaria точно толкова конкретно, кокото и hunt in Bulgaria.
Ама за него си оставил свободен терен на 1 сайт на hit.bg с цени в ДМ ...



Тема Do nebesataнови [re: Bълk]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 15:07



Саита е добър. Няма спор. Но трябва да си признаеш че се бориш в една доста по лека област в сравнение с тези за които говорихме по-горе. Въпроса тръгна от това твое изречение:
"Аз имам сайт който е на първо место в гугъла за определено съчетание на думи целящи точно определена категория на потребители, сайт е на първо място от няколко стотин хиляди други и е с англоезично съдържание и реални и много ефективни резултати се постигат по доста примитивен, но и много различен начин от това което е изписано до сега в тема. Който знае 2-3 чужди езика, може да намира и анализира информация в интернет. Ще вдигне сайт до небесата в рамките на половин година." Резултатите ти са реални (макар че оня пич с ДМ има по висока посещаемост) , но не са постигнати по никакъв по-различен начин и едва ли с него ще можеш да се вдигнеш до небесата за половин година.



Тема Re: Do nebesataнови [re: keywords]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано06.12.04 17:27



доста важно въздействие е на външни линкове към сайта без да имаш обратни линкове към тях, рейтинг се вдига ако сайтове са със сходна тематика и с висок рейтинг, има доста форуми и търговски страници в тази област къдете се споменават малко по-различни ключови думи в индекса и където можеш да си публикуваш оферти с линк към твоя сайт, само да си добре подготвен с текст на офертата щот той се индексира.

Скоро имало сайт на министерството .. huntingbg.com с една картинка отбред и линкове и обираше първите места отвсякъде... ама нещо изчезнал.

Moscow, раз-два-три, Moscow, посмотри.


Тема Малка и неприятна подробност обаченови [re: Bълk]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.12.04 21:31



В редица области е почти невъзможно да се докараш особено много качествени линкове от тематично свързани сайтове, защото последните често пъти ти се явяват преки конкуренти и не изгарят от желание да ти осигуряват по-добри позиции в търсачките.

BTW защо не пипнеш малко заглавията на страниците и например вместо

"mydomain.com - Wild Boar"

да ги направиш от типа

"Wild Boar Hunting in Bulgaria - mydomain.com"

При мен подобен подход даде много добри резултати (пу -пу) особено в Yаhoo и MSN search.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано06.12.04 22:10



Предполагам доста хора са го чели, но за тези които не са, ето един полезен линк:



---



Тема Re: Малка и неприятна подробност обаченови [re: Areнт]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано07.12.04 00:15



е то сайта трябва да се прегледа доста за недомислици, като имам време ще се занимавам с него.

Moscow, раз-два-три, Moscow, посмотри.


Тема Re: Do nebesataнови [re: Bълk]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано07.12.04 03:54



товарищ,положението с твоя сайт е трагично. като гледам от тва първо място в Г получаваш точно 0.2 посетителя на ден ,или по малко, ти си знаеш най добре.
Значи само 1 % от посетителите щи пишат емайл,от тях 1 % може и да ти станат клиенти.(общо взето така се конвертира трафик към платена услуга)Даже малко съм завишил процентите,да не те отчайвам съвсем :) Сега сметни след колко години ще имаш клиент при сегашния си трафик от половин човек дневно.Вероятно няма да си избиеш ежегодната тарифа за домейн,за хостинг да не говорим :)
Ся слушай фнимателно,ако тярбва си записвай :)
Първо.виж тук тва инструментче:
http://www.digitalpoint.com/tools/suggestion/?keywords
hunt in Bulgaria го тъсят точно 0 пъти на ден, в целия интернет
hunt - около 600 пъти
hunting - 5000
bulgaria -1000
така вот сега,трябва да се бориш за hunting ,вече като дойде посетител на сайта, там ще му обясниш че от сичкото hunting баш в България е най готиното. Схващаш ли идета,бориш се за трафик със всички възможни средства :) и тва е цялата истина. Иначе без трафик сайтът ти не струва пукната пара.То ако можело така,лесно и примитивно ехеее. Ами тия дет се борят за трафик ,те какво,по прости ли са,ам? :)
Пък тия приказки за малкото но качественни клиенти са просто обяснения и оправдания , глупава демократическа самозаблуда,да такие вот дела.
Второ. Това да нямаш външни линкове е полная ерунда.Ами той посетителя като разгледа сайта,най на края си тръгва, нали? И как ще напусне сайта ти? ами затваря джама или се връща на Г.А пък ако имаш линкове ,то именно ти ще пратиш посетителя към определен сайт,и за това ще получиш друг посетител от този сайт(дето сте си разменили линкове).
трето.това дето си регистриран в каталози, точно то ти вдига PR ,по простата причина че каталозите са с добре структурирана информация и за това техния ранк на цитиране е добър =>ти придават добър ранк.Но те носят съвсем мизерен трафик! А трафика е най важнот нещо,впрочем единственното важно нещо :)
четвърто. Това дето си имал 300 000 сайта конкуренция за hunt in bulgaria е нова ерунда. Това са документи с едната ИЛИ другата дума.Сигурно от 200 резултат надолу са някой новинарски сайт дет съобщава за визита на президента на България ,или пък някой порно сайт с фраза hunt for girls :)
пето. Алекса може да я лъжат,ама не сме толкоз много дето можем да го правим :) Да кажем 100 000 .И все пак сайта ти щеше да е на 2 500 000 позиция там,вместо на 2 400 000 ,нали ? пък той го ням никъв.Това означава нещо!



Тема Re: Do nebesataнови [re: Иcтopиka]  
Авторklient (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 05:36



Beshe spomenal v predishno pismo che pechelish pari....interesuvam se dali moje da ti stana klient po raziskvanata problematika i ochevidno i po recostrukziata na sobstvenia mi site?



Тема Re: Do nebesataнови [re: klient]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано18.12.04 07:48



хм.ами да, печеля си от мои сайтове ,ама не виждам каква ще е твоята роля с твоя сайт в процеса :) Мисля че нищо няма да излезе,но все пак може да пробваш,дай подробности,представи си сиви-то ,с кои девелопери си работил,техните отзиви ,дали са доволни,дали си ги ощетил с нещо и так далее.
молбата ти като кандидат работодател ще бъде разгледана,ако не от мене, то от другите посетители в клуба
:)



Тема link ?нови [re: Иcтopиka]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 01:28



Imate li predstava za tova:

<a href="Links.html"><font color="#99ccff" onClick="MM_openBrWindow('http://www.neshtosi.com','','')">neshto si
</font></a>

......dali Google go priema, kato link kam "Links.html" ili kato link kam 'http://www.neshtosi.com'



Тема Re: link ?нови [re: nov]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано19.12.04 16:38



ами на теория бота трябва да проследи само Links.html
тука си пише:


What kinds of links does Googlebot follow?
Googlebot follows HREF links and SRC links.

а на практика трябва да си видш логовете на сървара по кои връзки ходи бота.Такова нещо не ползвам и не съм 100 % сигурен.



Тема alexa ?нови [re: Иcтopиka]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 18:09



Blagodarya i za dobria link ne go znaeh
Imam i edin vapros za alexa
По-горе говорехте за нея , но неможах нeщо да включа. Означава ли че ако достигнеш висок alexa-ранкинг ще ти помогне да се изкачиш по-високo в класацията на Гугъл и други търсачки .? И ако висок alexa ранкинг те издига само в търсачката на alexa за какво е тоя шум толкова.



Тема Не. Не означаванови [re: nov]  
Автор Areнт ()
Публикувано19.12.04 21:13



Рейтингите на Алекса са си за Алекса. На Гугъл, Яху и MSN Алекса-та им е през ...

В отговор на:

Означава ли че ако достигнеш висок alexa-ранкинг ще ти помогне да се изкачиш по-високo в класацията на Гугъл и други търсачки .?






Тема Re: Не. Не означаванови [re: Areнт]  
Авторnov (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 22:25



така е
Яху и MSN са втората и третата търсачка по посещаемост но тогава защо не се говори за техните ранкинг а се говори за alexa-ранкинг



Тема Ами защото някой попита, анови [re: nov]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.12.04 07:38



друг се направи на голям разбирач.



Тема Re: alexa ?нови [re: nov]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.12.04 17:31



их тая алекса :) Хм добре,щи кажа как я използвам .Значи първо там всички сайтове са класирани от 1 място до 10 000 000 ( десет милионно място) по посещаемост,то ест по брой трафик. Е точно трафика не ,но ти показва че на 1 милион сърфисти от целия интернет 20 човека дневно посещават даден сайт и че този сайт е примерно на 100 000 място от всички.Какво следва от това? ами първо, като си имам сайтче с 3 К трафик дневно и виждам какво ми показва алексата за него,то мога да изчисля :
1. Колко са всички интернет потребители , 300-350 милиона по предпоследни данни(най последните винаги са засекретени:)
2. Да пресмятам че на всеки 1000 около 5,5 човека са с инсталиран алекса тулбар => да знам трафика и на другите сайтове.Е на тез коита са сред първия милион ,остальние в расчет не берется ,поради малозначимост конечно :)
И още нещо много важно, има начин за проверка на гореопосочените сметки:)
разглеждам топ класацията на някой популярен брояч,например bgcounter.com ,вот:
http://bgcounter.com/?top
както виждаш там е посочен самият трафик на сайтовете, значи като видя съотвените им данни в алекса мога да проверя верноста на сметките си.И вече не само по един а по много сайтове ,нали ? А броячи има доста и най различни. Така значи чрез алекса може с голяма точност да се определи трафика на кой да е по сериозен сайт,дори и да няма публичен брояч на самият него.
Мдаа,така работим в школота на товарищ Джержински :)
Пък агента хич не го слушай,той така си болтае глупости.Хем толкоз пъти съм му начуквал кухото демократично канче в клуб политика и пак се обажда неподготвен.Просто политическата му ориентация е сбъркана тотално ,=> и сексуалната кстати :) Тя демокрацията не ходи по гората,а по хората,мдаа такие вот дела.



Тема Re: Ами защото някой попита, анови [re: Areнт]  
Автор veskop (Оран Гутан)
Публикувано20.12.04 19:25




Като гледам този вопъл тука (и сайта му), не разбирам от къде това самочувствие у Светослав

Редактирано от veskop на 20.12.04 19:27.



Тема Плохо работаете товарищнови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.12.04 20:00



Даже ваша любимая Алекса посылает вас на х**
Данните за сайтчето плоховато выглядят.
Не можа ли да си нацъкаш малко посещения с тулбарчето на Алекса?

П.П. И тия КГБ-ари да не се стискат, ами да ти дадат една кредитная карточка, че иначе - плохи дела.



Тема Re: Ами защото някой попита, анови [re: veskop]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.12.04 20:32



ами как да разбереш ,ти даже кат гледаш не знаеш кво да виждаш :)



Тема Re: Плохо работаете товарищнови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.12.04 20:49



ами това сайтче е само една от входните ми точки за трафик към по важни сайтчета :) Впрочем сега видях,около 400 000 хилядно място в алекса било.Що ти да нямаш по добро ,дори и от това ? :) Да те светна ,то се обновява автоматично със линкове към нови галерии всеки ден,впрочем те са 20 000 в БД и си се въртят самички , случайно подбрани по 100 на ден,да създавам впечатление че всеки ден са нови :) То ест искам да кажа че не влагам никакви усилия и сайтчето си изпълнява целта самичко ,мдаа :) А не е основнимия ми сайт по който се трудя безпереривно. Гледай и се учи агенте как правим в КГБ :)
а впрочем за КК съм питал преди година,вече си имам :) Не че ми е жизнено необходима де,на мен целта ми е да източвам пари от загнилия запад в моя джоб,а не да плащам за квото и да е .Мдаа такие вот дела :)



Тема Товарищ, нъл ти рекох, че Алекса-танови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.12.04 22:00



не ме вълнува особено, щото установих от личен опит, че данните й не са особено актуални, за което ти дадох примерче по-горе - всички видове броячи отчитат реален и солиден ръст на трафик, а Алекса-та показва негативно развитие.

BTW сега са се поправили малко:

Today 1 wk. Avg. 3 mos. Avg.
184,216 207,851 674,368

Не че се отказвам от трафик от Алекса, но за мен е далеч по-важно да съм на 1-ва страница на Google, Yahoo и MSN Search, когато някой пусне търсене по ключовите думи и комбинации от тях, които ме интересуват.
Да чукна дърво, засега успявам да се класирам (без най-общите KW в G.), което с оглед на яката конкуренция от много по-големи и много по-стари сайтове си е направо супер.






Тема Re: Плохо работаете товарищнови [re: Иcтopиka]  
Авторhardroker (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 22:58



Според вас имам ли шанс със сайт само на български(без версия на EN), да се класирам напред при търсене в Google? А ако само title-то ми е на EN + ключовите думи? Дали вероятността за благоприятно класирене ще е по-голяма при търсене само в БГ пространството?



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: nixenmaster]  
Авторhardroker (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 23:01



Според вас имам ли шанс със сайт само на български(без версия на EN), да се класирам напред при търсене в Google? А ако само title-то ми е на EN + ключовите думи? Дали вероятността за благоприятно класирене ще е по-голяма при търсене само в БГ пространството?



Тема Re: Товарищ, нъл ти рекох, че Алекса-танови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.12.04 23:17



ами естественно че трафика от търсачите е важен.Алекса даже няма собственна база,тя ползва Г. Тя има съвсем друга цел,класира сайтовете в зависимост от трафика ,друга никоя търсачка не прави това. за другите ниши нямам опит,но за порното е много важно да прецениш бързо даден сайт с който ще разменяш трафик.Просто спестява много време ,което е мн. важно.Впрочем и аз за тва не си играя да лъжа алексата,преценил съм че имам друга по важна работа :)
Впрочем ако да кажем рекламираш друг сайт с платена услуга,то той може да ти плаща примерно 30 долара на месец за негов банер на твоя сайт.Е точно тази цена за банера зависи от ранга ти в алекса,понимаеш? Така че е важно за всякакъв Е-комерс,не само за порно.
И впрочем ранга на А работи със закъснение,както виждаш.аз съм го разглеждал за много сайтове ,не само за моите,за тези дето са в топ 100 000 ти показва с много по голяма точност,на базата минимум на 20 посетители дневно,което вече е нещо като по представителен екзит-пол един вид. Впрочем преди 4-5 дена ранга на А се обнови,както и индексацията в базата на Г,точно по същото време.



Тема Re: Плохо работаете товарищнови [re: hardroker]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано20.12.04 23:24



Имаш шанс естественно,даже конкуренцията е много по слаба :)
ами след като целта ти е Бг пространството,то остави всичко на български включително и Титле.



Тема Имаш и то даже по-голямнови [re: hardroker]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.12.04 23:32



Просто защото англоезичните сайтове са много повече от българските.

Не ми е ясно защо ще ти е заглавие и ключови думи на страниците на английски при положение, че съдържанието им е само на български?!?
Този сайт просто не може да бъде предназначен за друг освен за посетители, които знаят български.
След като е така - направи си хубави заглавия на страниците като включиш в тях ключови думи, за които искаш добри позиции.



Тема Намират ли се още такива, дето плащатнови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано20.12.04 23:40



за банери, дето все по-малко хора ги гледат?

Щото такива като мене, дето са пуснали резачката на банери, май стават все повече. Напр. никой, който е платил на дир-а за да си сложи банерче отгоре и отдясно в клубовете, няма никакъв шанс да ме хване за клиент, щото аз рекламата му просто не я виждам. Ама дир-а може би му брои "импресия" като отварям съответната страница.



Тема Re: Намират ли се още такива, дето плащатнови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано21.12.04 00:16



Ами банер образно казано, може да е само текстова връзка,или най добре комбинирано банер и текс. Абе като се изкачиш на горе в А,просто си остави някъв емайл на сайта и те сами щи предлагат:) само трябва да филтрираш и спама по някъв начин :)



Тема Бъзикът е хубав денови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано21.12.04 14:05



Особено за такива, които няма да се сетят да видят, че сайтът, дето го е пуснал, има PR6 и над 5000 backward линка

Ама в интерес на истината броят на руско- и другоезичните форуми, където се предъвква, е комай равен.
А пък на Webmasterworld търсачката изобщо е в неведение за такова понятие.

Редактирано от Areнт на 21.12.04 14:06.



Тема Re: Намират ли се още такива, дето плащатнови [re: Stipe]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано22.12.04 12:45



ами не се обиждам моля ти се :) аз и не разчитам много на коя да е отделна фраза.впрочем от нея имам 135 за 22 дни тоя месец,средно по 6 на ден.Не е толкоз зле като имам впредвид че имам посещения средно месечно по 7 000 различни фрази, от които 90% само по един-два пъти. ако повечето бяха по 100-150 на месец, ехеее :)



Тема Re: Бъзикът е хубав денови [re: Areнт]  
Авторнeзнaм (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 19:19



Много интересна тема стана. Иска ми се да задам и аз един въпрос: Някой наясно ли е как се приема title в А тага? Не говорим за мета тага. Единственото което намерих в Гугъл по въпроса е, че трябва да се попълни описателно и акуратно. И толкова. Намерих доста мнения в мрежата на тема "чете се / не се чете" от Гугъла и горе долу колкото за, толкова и против.
Според мен би трябвало да го чете, защото все пак отговаря на алт тага в картинките. Обаче нещо не мога да го фиксирам поне в този сайт, дето съм го напляскал най-много.
Някой да има повече опит с това?



Тема Един G. знаенови [re: нeзнaм]  
Автор Areнт ()
Публикувано22.12.04 20:25



Не смятам обаче, че би могъл да усетиш някаква разлика в резултатите с или без този таг.
Все пак, повечето мнения като че ли се скланят към това, че за Гугъл по-важни са линковете към дадена страница, отколкото оптимизацията на самата страница.
Определено се смята, че са от значение и възрастта (sandbox filter) и големината на сайта.

Със сигурност има такова нещо, защото при проверка allintext:комбинация от ключови думи и allintitle:комбинация от ключови думи сайтът ми е твърдо в 10-ката. Но при обикновено търсене по 'комбинация от ключови думи' класирането си е е**** ******* - танцувам между 50 - 500-на позиция.
Т.е. излиза, че оптимизацията на самата страница отстъпва по важност пред други фактори.

Обаче Гугъл не е единствена търсачка, така че ако нещо не работи (или не работи така добре) при него, то същото това нещо може да те изстреля на супер позиции в Yаhoo и MSN Sеarch. Аз тия двете напоследък нещо много ги заобичах. Това може и да има нещо общо, че оптимизацията ми засега (пу - пу) работи доста добре при тях



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: hardroker]  
Авторpetko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 15:42



;) procheti malko za SEO - search engine optimisation i togava sam shte si otgovorish na vaprosa.
Vsashtnost - za ko vsi4ki se biat za SEO - veche niama takav goliam smisal cialata rabota - ako shte predlagash neshto ti triabva targeted publika. Veche vse po-malko po4va da deistwa zakona za golemite chisla: che kolkoto poveche hora vliazat tolkova poveche shte kupiat.

ako imash problemi icq:123555265



Тема Не думайнови [re: petko]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.12.04 15:49



В отговор на:

Vsashtnost - za ko vsi4ki se biat za SEO - veche niama takav goliam smisal cialata rabota - ako shte predlagash neshto ti triabva targeted publika.




Аз пък що ли си мисля, че баш като ти е добре оптимизиран сайта за съответните ключови думи е по-голям шансът да получиш "targeted publika".

В отговор на:

Veche vse po-malko po4va da deistwa zakona za golemite chisla: che kolkoto poveche hora vliazat tolkova poveche shte kupiat.




Като се знае, че примерно между 1 и 7-8 % от посетителите се превръщат в купувачи дали е без значение колко са ти посетителите - 100 или 10,000 ?



Тема Re: Не думайнови [re: Areнт]  
Авторpetko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 18:02



niama da davam primeri zatova kak edin potrebitel moje da bade zabluden po kliuchovite dumi, zatova shte mina napravo na 7-8te procenta - e vreme e da si updatenesh statistikata:)



Тема Ти не ми бери грижа за статистикатанови [re: petko]  
Автор Areнт ()
Публикувано28.12.04 20:28



.



Тема Re: Някой знае ли как да изляза напред в Google?нови [re: Иcтopиka]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано29.12.04 17:25



Да бе, то е много трудно да работи "като браузър".
Целта е да се индексира съдържанието, и те го правят перфектно.
Колко по сложни неща правят ....



Тема Я не се занимавайте с глупости ;)нови [re: Areнт]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 04:48



Вместо да говорите за SEO и подобни глупости, защо не пратите човека при любимите ми анимационни герои :

:))) // goto.bg

Там срещу "скромната" сума от 15 USD на ден ще излиза "колкото иска" напред, "незавизимо от ключовата дума" и "независимо от CPC".

:))

Само се занимавате с глупости ама ... А "великите" goto.bg Ви се смеят ...



Тема Не ставанови [re: :))]  
Автор Areнт ()
Публикувано03.01.05 07:51



Как да го пратиш човека при гото.бг да им дава пари, когато той самият се е засилил да иска пари за SEO услуги.
Я виж какво си е писал на сайтчето:

"...
› Website Marketing – this is the connection between your company and your potential customers. This connection ports your message to your target market, the services and products you provide, special offers and advantages to your customers.
› Search Engine – How to optimize your company’s website ranking on the internet – 85% of all internet visitors come through search engines. We will add your web site to major search engines like Google, Yahoo and MSN, etc.
..."





Тема Не знам дали това е вярно и ако да,до каква степеннови [re: nixenmaster]  
Автор ToViDebne (spy)
Публикувано10.01.05 13:23



How does PageRank Relate to Relevancy or Rankings?
Some people believe that PageRank directly relates to relevancy, but it doesn't. In the past the Google algorithm was more reliant upon PageRank than it is today, but currently PageRank is a small factor in the Google search algorithm.

! Ключа към мазата

!!!Currently the biggest factor in Google's search relevancy is getting many keyword rich links from a large variety of C block IP addresses. Getting a bunch of links from a single source is easy. Getting links from many different sources is much more time consuming and expensive.



Тема Re: Не знам дали това е вярно и ако да,до каква стнови [re: ToViDebne]  
Автор nimrod (зелен и млад)
Публикувано11.01.05 15:37



добре де, а някой може ли да каже какво значи "C block IP addresses" ???



Тема Re: Не знам дали това е вярно и ако да,до каква стнови [re: nimrod]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано12.01.05 00:17



пример за С блок: xxx.xxx.100.0-255
значи няма файда да сложиш 50-200 домейна на един хост( с едно IP ,или да купиш подмрежа от няколко IP-та), да ги залинкoваш всички един с друг и така да си вдигаш релевантноста.Тоя трик е вече стар и пред Г не върви(от 7-8 месеца впрочем).А трябва да си разменяш линкове с други сайтове от разнообразни блокове IP-та,както по горе Руководство Партии препоръча :) Впрочем няма кво да се задълбочаваш с тези С блокове,като не ги знаеш ,значи няма да се правиш на хитър да ги използваш, и по добре. Мдаа,блаженни са смирените с незнанието си,или квото там беше :)



Тема Re: Не знам дали това е вярно и ако да,до каква стнови [re: Иcтopиka]  
Автор nimrod (зелен и млад)
Публикувано12.01.05 00:46



стана ми ясно даа, но няма да ползвам такива хватки за сега, щото съм още малък
но беше интересно



Тема Ами защо при мен става следното?нови [re: nimrod]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано12.01.05 14:12



имам /имах/ сайт в хит.бг - съвсем прост сайт от 2 страници - забелязах, че гуглето през седмица или повече спираше да ми води посетители за по един - понякога два дни /изчезвах от заветното 5-то място и изобщо ме нямаше в резултатите, и без да пипам нищо по сайта, пак се появявах на 5 място на следващия и по-следващия ден.
каква ще да е причината?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.