Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: keywords]  
Автор Areнт ()
Публикувано04.12.04 18:30



на някое по-тъмно и скришно място
За последните 4-5 месеца трафикът ми расте яко, а в същото време Алекса-рангът на сайта ми става все по-лош.
Както беше казал някой във форумите на webmasterworld - "Май за добър ранг в Алекса стига един човек с тулбара на Алекса да ти посещава редовно сайта.
Както и да е. На мен положението ми харесва така, както си е, а Алекса да си гледа работата



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Areнт]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано04.12.04 20:06



пак се изказваш неподготвен както в Политика,нормално за дребнобуржоазен упадъчен елемент :) Да знаеш че имаш досие при нас ,большой братушка смотрить на тебя :)
не си вади изводите за алекса само по един глупав сайт,понял ? Ми то всеки начинаещ смешник се изхвърля колко му бил успешен сайта,но когато го провери с някоя ранг-система и винаги се оказва че системата е крива :) А всъщност така се познават смешниците.Ето виждаш ли колко е ценна Алекса.
То ако можеше така да се лъже системата от само един или само няколко посетителя ,хм просто нямаше да я има.А тя на практика е популярна сред професионалистите и уникална. На пример Page Rank на Г можеш да го вдигнеш тенически, само чрез совтуер,но системата на Алекса се базира само на реални посещения.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано04.12.04 23:27



бая са ти промили мозъка ... алекса може и да е популярна в БГ, ама на запад много малко хора са чували за нея, пък и говориме за рейтинг в системите където се явават обикновенни потребители а не уебдизастъри разменящи линкове или трафик.

Аз имам сайт който е на първо место в гугъла за определено съчетание на думи целящи точно определена категория на потребители, сайт е на първо място от няколко стотин хиляди други и е с англоезично съдържание и реални и много ефективни резултати се постигат по доста примитивен, но и много различен начин от това което е изписано до сега в тема. Който знае 2-3 чужди езика, може да намира и анализира информация в интернет. Ще вдигне сайт до небесата в рамките на половин година.

Нищо лично, но като ти чета това което пишеш, и ти май не си много наясно какво трябва да се прави за да се вдигне ранк на сайта камо ли говориме за всяка отделна страница. Най-малкото защото не изкарваш пари с това.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Иcтopиka]  
Автор artv (-)))
Публикувано05.12.04 02:40



Глупости братушка!
Alexa е много добре позната по света, като
една от най-лесните за манипулиране рейтинг
системи. Чети малко по англоезичните форуми
(ако руския не ти е единствен чужд ;) ).
Накарай 5 човека да си инсталират тулбара на
Алекса и ги помоли да си пуснат IE или FF (с каквото са)
да се саморефрешва през 5 минути. Ще видиш, как ще
ти скочи ранга в Алекса, но няма да мръдне в Гугъл,
нито пък ще имаш повече посетители.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking"нови [re: Bълk]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано05.12.04 08:25



мдаа ,тва с твойта определена фраза нищо не значи пич.Кажи си направо колко хита имаш от Г на ден,не се задълбавай с "определени" фрази :)
Да съм споменал някъде че не печеля пари,ам? За сведение точно това работя и не се оплаквам :)



Тема Ей, КГБ-аря, докато не си изкарате сайтанови [re: Иcтopиka]  
Автор Areнт ()
Публикувано05.12.04 09:19



на първо място за ключова дума "КГБ" - не ми се обаждай. В Гугъл и Яху сте на 2-а позиция, а в МСН - даже на 5-а. Да ви имам SEO-то

Ти като искаш - гледай Алекса и всякакви "ранг-системи". Аз си гледам реални посетители, реални купувачи и реални $$$. От това, което виждам, изводът ми е, че Алекса-та може да си гледа работата.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking" [re: keywords]  
Автор Bълk (по-нов и по-лош)
Публикувано05.12.04 10:42



е, при мен е туристически сайт, фраза на търсене състои от 2 думи, едната от които е Bulgaria.



Тема travel [re: Bълk]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 18:04



Е това вече е друго. Въпреки че си в високо конкурентна група щом едната от думите ти е Българиа веднага отрязваш 99% от конкурентните саитове.
Но това не може да те радва защото така си режеш и 99% от потенциалните посетители.

С други думи сравни броя на хората
които търсят възможност за пътуване с броя на тези
които търсят възможност за пътуване и знаят думата българия
Аз предполагам че процента е дори по малък от един.
Значи ти избягваш голямата конкуренция в travel но избягваш и големия процент от потенциалните си клиенти.



Тема Re: Алекса могат да си пъхнат техния "ranking" [re: Иcтopиka]  
Авторkeywords (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 18:25



blagodarya za ruskiya sait
Cenen e naistina.



Тема Re: travel [re: keywords]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано05.12.04 18:42



Е ти пък се изказа. А ако предлага нещо, конкретно свързано с България? За какъв чеп да се набутва при по-общия термин?

---





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.