Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Критики и предложения...  
Автор CDRW lnside (Кретен)
Публикувано18.10.04 08:55



Да, предполагам ви е писнало някой да си пуска сайта да пита "Как е?" Надявам се да бъдете толерантни към още един такъв случай Тази сутрин приключих с един магазин и искам да чуя вашето мнение, за да мога да отстраня недостатъците навреме. Ето и адреса

. Приемат се всякакви мнения и критики Благодаря ви предварително!

Първо ще изчета мненията ви, че направя корекциите и тогава ще коментирам някой неща. За сега чета само

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...

Редактирано от CDRW lnside на 18.10.04 11:54.



Тема Яко е...нови [re: CDRW lnside]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано18.10.04 11:37



имам обаче едно предложение - раздвижи и хоризонталното меню, примеррно с малко по-светло сивичко, мисля че ще е по-добре :)

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано18.10.04 10:41



Много добре си се справил според мен.
Единстените неща, които не ми направиха добро впечатление са :
1. промото за панаира на занаятчиите. По скоро цвета му не пасва на цветовете на сайта.
2. Бутона за детайлите на продукта. Това сивото първично ме кара да си мисля, че не мога да го натисна .
Според мен е по -добре да си е като add to cart. Различните цветове отклоняват вниманието от продукта, а целта нали е да го съсредоточим върху него.
3. Това "Webmaster : D. Dichev".



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор vanoli (питащ)
Публикувано18.10.04 13:06



Мисля, че сайта е доста добър.

По дизайна, мисля че наистина можеш да раздвижиш горното меню.

По функционалността можеби трябва да групираш по някакви критерии стоките, защото ако има и други стоки, менюто ще стане много дълго.
Може би и промоциите могат да са на по-видно място, например отгоре.

Но като цяло е ок.

Като незнаеш - питай, а пък ако ти отговорят - пак питай


Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор wiz. (+)
Публикувано18.10.04 14:20





Някои елементарни грешки.

font-size:10px ми се струва малко, а и не само на мен.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: wiz.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.10.04 17:01



хех, поне да имаше една основателна грешка от всичките 280

пък и 10 пиксела шрифт на мен поне ми е екстра, няма по-грозно нещо от сайт с 20 думи на 1 екран (подразбирай шрифт като за късогледа къртица)

Just a genius



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: wiz.]  
Автор CDRW lnside (Кретен)
Публикувано18.10.04 18:37



Като ги гледам резултатите от валидатора се чудя как сайта въобще работи :)) Ще видя какво може и кое има смисъл да се корегира... 10х

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
АвторJimmY (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 19:07



Здравейте

Мисля, че сайта е добър но наистина това за панаира не допада на цветовата схема...а за валидатора .....няма да се наема аз да го коментирам
като цяло сайта на мен ми харесва и те поздравявам хвърлил си доста труд така като разглеждам...

Поздрави



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор BlackEarl (гледам умно)
Публикувано19.10.04 09:14



На мен ми хареса като дезайн, но не ми отваря никой от линковете от вертикалното меню. Това ли е идеята?

...and there shall be no more death,neither sorrow...for the former things are passed away

Редактирано от BlackEarl на 19.10.04 09:15.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.10.04 09:38



на браузъра му е през (да не казвам къде), че картинките ти нямат АЛТ атрибут (90% от грешките)... Така че споко :)

Just a genius



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: BlackEarl]  
Автор BlackEarl (гледам умно)
Публикувано19.10.04 09:45



Сега всичко е ОК

...and there shall be no more death,neither sorrow...for the former things are passed away


Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Blake]  
Автор CDRW lnside (Кретен)
Публикувано19.10.04 09:52



В интерес на истината валидатора ми изкара и няколко наистина елементарни грешки, а АЛТ няма да го оправям, то и така индекса ми е около 50 кб. без графиката... не, че ще се вдигне кой знае колко големината на файла ама...

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Еваланови [re: CDRW lnside]  
Автор lazo (ъндърстендър)
Публикувано19.10.04 12:16



Трябва да ти кажа, че според мен това е един чудесен и много професионален сайт. Поздравления за добрата работа!
Наистина обаче трябва да помислиш за бутона DETAILS - така сложено това сиво наистина стои като disabled, и не е много УСЕР ФРЕДЛИ
Като изключим това - дано да виждаме повече професионално направени сайтове като този



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Blake]  
Автор wiz. (+)
Публикувано19.10.04 12:50



АЛТ атрибутът не се слага заради браузъра.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Автор wiz. (+)
Публикувано19.10.04 13:01



то и така индекса ми е около 50 кб. без графиката...

Ами имаш "само" 31 таблици, вложени до безкрай.

След като нещото, с което правиш този сайт, ти изплюе ХТМЛ-а, можеш да минеш
и на ръка да махнеш излишните елементи (нямаш нужда от толкова вложени таблици).
После преместваш козметиките в CSS (<p align="left"> например) и т.н.
Би трябвало, ако знаеш к'во правиш, да успееш да го намалиш и то доста.



Тема Бутони...нови [re: CDRW lnside]  
Автор CDRW lnside (Кретен)
Публикувано19.10.04 13:22



Опитах да направя нещо по въпроса за бутоните :)

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Re: Критики и предложения...нови [re: wiz.]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.10.04 13:24



знам, е и? тогава това неква грешка ли се явява или кво?

Just a genius



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Blake]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано19.10.04 14:04



Грешка е . Когато дойде някой, който си е изключил показването на графиките или браузера му не показва графиките (lynx например), тогава човека ще види ALT. И като види АЛТ="гайда" ще си каже - "ах, точно тази гайда търсех...".
Ако нямаш АЛТ го губиш като клиент !




Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Stipe]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 16:23



Е, има полза от alt - може да се индексира. Гайда-рейтингът на сайта ще е по-голям :)



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Stipe]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.10.04 16:45



ся да не се заяждаме излишно - под "грешка" разбирам нещо, което ще доведе до неправилното или никаквото извеждане на страницата... Погледнато от "програмистка" гледна точка тва си е жив "уорнинг" - т.е. нещо което не е фатално (грешка), но може да доведе до евентуални нежелани последствия...

а относно Линкс - мисля че е малко неуместно да го коментираме в случая - това, че няма АЛТ-ове, ще му е най-малкия проблем на сайта, освен това да не забравяме коя година сме, както и дали изобщо човек позващ Линкс е дори потенциален клиент.

Just a genius



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Blake]  
Автор wiz. (+)
Публикувано19.10.04 17:50



т.е. нещо което не е фатално (грешка), но може да доведе до евентуални нежелани последствия...
А ей т'ва е истината. Добре казано.
(Въпреки, че когато казах, че валидаторът изкарва някой елементарни
грешки, изобщо нямах предвид пропуснатите "alt" атрибути).

освен това да не забравяме коя година сме,
За добро или за лошо, на някой хора им се налага да ползват подобни на Lynx
браузъри, и това няма нищо общо с коя година сме.
А да се направи text-only версия на сайт е много лесно. (Но т'ва вече стана off-topic).



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Blake]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано19.10.04 19:17



Ами и "уорнинг" не е според мен. По-скоро е препоръчително. И не се заяждам. Ни най-малко. Само посочих до какви последствия може да доведе липсата на АЛТ тага в случая. Поне за други не се сетих.



Тема ПЛЯС с ръчичкинови [re: CDRW lnside]  
АвторWEB (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 22:47



Такива S системи под път и над път.

Добре, че повечето от тук предложилите мнение пишат на PHP (виж никовете и в клуб "PHP"), че да не се "усетиха" за такива под ASP...
Good - бъзикнал си дизайна, тук таме из кода - получило се е с това, че имаш съдържание...

Странно стои 2001-2004 - това са три години!!! но като гледам екипа - лидер на тим (отбор юнаци) + консултант (маркетинг) и специалист (IT - къде по-точно??) - то не ме учудва времето... на едно място срещнах и 2005, макар, че до тогава има повече от 2 месеца...

Къде е българската версия?? Или надписа - "български сайт за американци"?

С тази ширина, половината ми екран е празен (сив) - страх ме е да увелича резолюцията за да не стане празното място повече... отмина времето на 800х600...и то преди години...

За преди 2-2,5 години това можеше да мине за професионално направен сайт - сега критериите са други... АКо искаш професионализъм (разбирай - продажби чрез сайта) обърни се към специалист(и)... просто съвет. Тук безплатно ще получиш само насоки (както при валидатора), но за да си спестиш време (още 3-4 години лутане) използвай горният прост съвет.

Сайта си е твой - можеш да правиш с него каквото си искаш - ей тва е свободата



Тема Re: ПЛЯС с ръчичкинови [re: WEB]  
Автор CDRW lnside (Кретен)
Публикувано19.10.04 23:30



Не ги разбирам тези неща. Предлагаш ми спам до 2 000 000 потенциални клиенти? Маркетингова кампания за $5000? 700 уникални посетителя на ден? Увеличение на продажбите с 300%? Нов дизайн, който да стимулира посетителите да купуват? Може би newsletter? Или да "играем" по форумите комбина? Ще ми напишеш устойчив бизнесплан за следващите 5 години? Продаваш по-бърз хост? Или имам нужда от нов домейн (щото този е орг)? Банери? Маркетингов ресърч? Ценоообразуване? Събмишън в 700 543 търсещи машини?

Благодаря ти за "2005" грешката е техническа. Контента на сайта и без това не е защитен с никакви авторски права, но сега ще я откорегирам, защото наистина е смешна

...all those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Тема Re: ПЛЯС с ръчичкинови [re: WEB]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.10.04 00:50



отмина времето на 800х600...и то преди години...

бе аз 30 и кусур процента посетители с 800х600 резолюция не мога с лесна ръка да ги причисля към категорията "отмина му времето", не знам при тебе как е...

Just a genius



Тема две дреболийки :)нови [re: CDRW lnside]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.10.04 02:29



1. В лявото сиво меню "подчертавките" ми идват в повечко.
Веднъж имаш това png за разделител на клетките, още веднъж - text-decoration-а на линковете... става малко претрупано с чертички така.
Аз бих махнала тези на линковете... само че тогава цвета на линковете в менюто ще е същия като на основния текст... ей това леко ме смущава.
Това е единственото, което не ми хареса в дизайна... наби ми се в очи още от пръв поглед.

2. Струва ми се и че help.asp малко мърда в дясно.

иначе ме кефи, това сайтче е по мой вкус, така да се каже :)




Тема уффнови [re: WEB]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано20.10.04 14:59



... отмина времето на 800х600...и то преди години...

да, то понеже всички print дизайнери с диагонал на мониторите по-голям от ръста в см на Николай Василев ще се втурнат да купуват плетени ръкавици

Monitor Resolution (www.w3schools.com - July 2004) Monitor Colors(www.w3schools.com - July 2004)

Higher 10%
1024 x 768 50%
800 x 600 35%
640 x 480 1%
Unknown 4%

данните са от http://www.webusability.com/user_profile_stats.htm

:: No one lives forever ::



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: wiz.]  
Авторssss (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 10:04



Е ти като не я виждаш картинката, кво те топли че ще прочетеш каква е.
И ако зарейдаш картинките от база данни, трябав да отделиш отделно поле във всеки запис за алта. Едвали е голяма ползата от него



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: Stipe]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 10:10



Абе тя тази гайда, написана в конзола, направо ще му хареса.
Доколкото знам алат съдържа кратко описание на съдържанието на картинка или на квото и да е , а не роман на тема, ква е гаъдата, как свири или т.н.

А и никъде не съм чел че е задължителен атрибут



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: fan]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 10:22



В xhtml strict е задължителен.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: CDRW lnside]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 10:34



Ние всички сме влюбени в Windows,
за нас няма по-добра система от нея,
ние всички програмираме на ASP, някой от по-напредналиет вече използват .NET,
ние всички имаме минимум 21'' монитори,
ние всички имаме минимум DSL връзка с интернет.

Не ви ли омръзна да приказвате глупости. Човека чисто и просто ви иска мнението засайта.

А що се отнася до s системите, които ги има над път и под път, ами те затова ги има. То и магазините по улиците са хиляди, и действат по един и същ начин.
Що трябва да откриваш топлата вода, след като някоъ вече я е открил



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: fan]  
Автор wiz. (+)
Публикувано22.10.04 02:27



А и никъде не съм чел че е задължителен атрибут

Ами, като не си чел достатъчно...

Спокойно то само с четене не става.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: wiz.]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 09:30



Не всички сме гурута като теб, понякога четем кво са написали и простосмъртните.

Направил съм има няма 30-тина сайта, но продължавам да чета, може би съм бавноразвиващ се, знам ли, някой от сайтовете са от 4 години в Интернет, не съм имал проблеми от пропуснат алт.

Със съвместимостта с xhtml е друга тема. Те 90% от сега съществуващите сайтове не са съвместими, но нали трябва и занапред да има работа.



Тема Re: Критики и предложения...нови [re: fan]  
Автор wiz. (+)
Публикувано22.10.04 17:34



Със съвместимостта с xhtml е друга тема. Те 90% от сега съществуващите сайтове не са съвместими, но нали трябва и занапред да има работа.
Не ме разбирай погрешно, но нямаш представа изобщо за какво говориш.
Няма такова понятие, като "съвместимост с xhtml".
Както и де е де, важно е да копаш и да ти пука дали си добър, а не просто да правиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.