Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Правата в обаста *.bgнови  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 13:46



Здравейте! и аз искам да питам нещо!
значи преди Цифрови системи, държеше правта за регистриране на домейн в областта BG. Цените които тя слагаше бяха високи, а не на последно място имаше леко пренебрежение към хората. Сега в моменте как е? Чуш че любимият ми доставчик вече не е монополист но, кой е този новия дето регистрира?
Защото се питам как е възможно в Германия например да ти дават хостин и цели 3 домейна в областта *.de само за 2.99 месечно...
Ние да не сме по-богати от немците които искат да си направят само домейна:
www.tralala.de
По същия начин стои и въпроса в другите страни. В Австрия всеки който има
неограничена DSL връзка може да си направи домейн в областта *.at и това не му струва повече от 1 евро месечно!
Така многo често има домейни дори и на жилищни кооперации звучащи така:
www.blok223-mladost2.bg и подобни



Тема Re: Правата в обаста *.bgнови [re: Mишo]  
Автор engi (standard)
Публикувано05.08.04 14:41



Не си чул добре!



Тема Re: Правата в обаста *.bgнови [re: Mишo]  
Автор Ивaнyшka (Net партизан)
Публикувано05.08.04 15:01



Главен TLD сега е Регистер БГ, фирма на Цифрови системи.
Въпреки желанието на Вени и на други хора, тях ще ги сменят някъде след второ пришествие.
От това несменяемо положение идват и цените (най малкия проблем) и кофтито обслужване - определено по големия.
Някой да е видял е-форма с която да си управлява NS-ите? Нещо което предлага всеки домейн регистратор.

Сайтът за нова българската литература


Вече ТРИ години.

Тема Re: Правата в обаста *.bgнови [re: Mишo]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано05.08.04 15:02



Официално, регистратор на БГ домейните е "Регистър.БГ" ООД - тази фирма е собственост на същите двама души, които са собственици на Цифрови системи:

РегистърБГ
ДРАГОМИР ХРИСТОВ СЛАВОВ (ЕГН 5012070981), 62%
ДАНИЕЛ ИВАНОВ КАЛЧЕВ (ЕГН 6512141025), 38%

Цифрови системи
ДАНИЕЛ ИВАНОВ КАЛЧЕВ (ЕГН 6512141025), 38%
ДРАГОМИР ХРИСТОВ СЛАВОВ (ЕГН 5012070981), 62%

Цените и условията са същите. Преди около месец започнах процедура по регистрация на един БГ домейн. Когато приключи, ще опиша подробно за какво става въпрос.



Тема Re: Правата в обаста *.bgнови [re: Ивaнyшka]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано05.08.04 15:06



Няма е-форма за управление на DNS-ите! Как така ще има? Трябва да си напишеш молба, заявление за промяна, подпис, печат, нотариална заверка на подписа. Едва тогава всички тия документи ги пращаш във Варна (или Софийския офис) и започва чакането.

Защо да е лесно, като може да е трудно?



Тема мерсинови [re: $burov]  
АвторMишo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 07:32



чак ЕГН та не ми трябваха. Но това е отговора който търсих. Защото и аз чух че Цифрови Системи вече е "само" интернет доставчик.
И процедурата още е сложна като преди!
Ами какво да се прави. Може би след 2 години нещата ще се оправят!
Аз нищо не мога да кажа за сега, само си спомням преди 7-8 години как Саша Безуханова от HP страшно се беше ядосала в една статия на ComputerWeekend
че не и позволявали, да регистрира hp.bg защото било с 2 букви. Е все още не го е регистрирала. Чудя се само, с тази осложнена процедура как и кога например ще има www.eurosport.bg и т.н.



Тема Re: мерсинови [re: Mишo]  
Авторbloo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 12:36



За разлика от другите страни/домейни фирмата, която хоства DNS-ите и фирмата която се занимава с продажбата им е една и съща от което крайния вариант мегамонополизъм а.к.а. булгериън стюпидизъм!



Тема Re: мерсинови [re: Mишo]  
Автор hadministratora (хабсурден)
Публикувано07.08.04 00:50



Защо пък точно след 2 години? Според мен докато има монопол нещата няма да се променят - ако ще и 20 год. да минат.

А като стана въпрос за домейна на НР се сещам че от както знам какво е *.bg домейн и кой и как ги раздава има все пак известна промяна - преди минималната дължина от 3 символа беше задължителна, а сега е препоръчителна. Абе има прогрес. Няма какво да се заблуждаваме....

So long and thanks for all the fish!


Тема Re: мерсинови [re: hadministratora]  
Автор Zest ()
Публикувано08.08.04 23:41



след пускането на домейните на кирилаца, бг-то вече не е толкова актуално.



Тема Re: мерсинови [re: Zest]  
Автор artv (-)))
Публикувано09.08.04 02:38



Глупости!
.BG домейните нямат нищо общо с глупавите кирилски
домейни, които ползват само набуталите се да си ги купят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.