Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Кирилизиране на InvisionBoard  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано04.04.04 21:15



Значи имам малък проблем с кирилизацията на IPB. Качвам двата файла на сървъра и импортвам нов език. После трябва да отида в Skins&... и да импортна и нещата от другия файл. Всичко си е ОК разпознава си там файла и си го има и трябва само Import да натисна, но ми казва, че има проблем с пермишъна на CSS архивния файл, който съм ъплоуднал.A aз не мога да го намеря тоя файл. Какво да правя? Междудругото явно нещо съм оплескал защото непрекъснато ми изкарва някакви mysql грешки. И да не забравя става дума за версия 1.3.
Благодаря предварително!



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано06.04.04 12:56



ОК ясно никой не знае. Затова прибегнах до добрия стар phpBB ... обаче там при слагането на language pack-a срещнах отново проблем. Значи с българските картинки с оправих сложих ги където трябва и сега ги има. Само че със езика нещо не става. Създадох директория lang_bulgarian в language/ и там сложих фаиловете от пакета. В админ менюто съответно ми се появи да сложа нов език(български) и аз го направих. Дотук според мен всичко е ОК и би трябвало вече да е на БГ, ам не всичко си е на английски все още.
Та ако някой може да ми помогне много ще съм му благодарен.



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
Автор tm (Точно Момче)
Публикувано06.04.04 19:10



Явно проблема е в теб, аз не разбирам кой знае колко и без проблем инсталвам и двата!

Джия


Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: tm]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано06.04.04 20:06



Ами ок проблемът е в мен естествено. Ама кажи къде точно. Казал съм какво правя, според мен така би трябвало да бъде, ама явно не е. Кажи ти как си го направил че да видя къде греша.



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
Автор veskop (Оран Гутан)
Публикувано06.04.04 21:40



Съмнявам се че не ти се отговаря поради незнание. Въпроса ти не е много за тук. Относно PHPBB, погледни си lang_main.php в language директорията, с прост редактор за текст, трябва да имаш следния ред за енкодинга, при мен е в самото начало на файла.

$lang['ENCODING'] = "windows-1251";




Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 22:55



Nadqvam se tova da ti e ot polza [za IPB 1.3]:

http://i-tourist.info/board/index.php?act=ST&f=17&t=320&s=98ce47531b1d6246da39aa90cefff4ec



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: veskop]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано06.04.04 23:15



Ами значи аз нямам такъв файл lang_main.php. Значи да уточня, че става дума за phpBB2 и може да има разлики.БТВ файловете в директория lang_english са различни от пакета за български език, а уж е свален от техния си сайт. Абе аз в крайна сметка знам какво да правя, ама много писане е, все пак Боби Димитров е свършил тая работа.



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
Автор veskop (Оран Гутан)
Публикувано07.04.04 08:59



Ако си сваляш дистрибутивите от официалния сайт, не може да го няма. Току що си свалих пакета за да проверя да не би да има промени в по новите версии но си е същото (свалих си и превода на Боби Димитров), ето съдържанието в основната директория \lang_bulgarian


email – директория
index.htm
lang_admin.php
lang_bbcode.php
lang_faq.php
lang_main.php – основен езиков файл




Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: veskop]  
Авторforum (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 06:57



mojesh da si updatnesh foruma i taka shte tri trugnat neshtata inache niama da stae. Na stranicata na phpbb ima instrukcii kak stava update.



Тема Re: Кирилизиране на InvisionBoardнови [re: TRlGGER]  
АвторSalut (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 17:54



Голям кеф ми е да те трия !

Stipe

Редактирано от Stipe на 17.04.04 10:39.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.